FinExpert.cz

Přihlásit se

Další stránka

Záložna Creditas

Offline - Návštěvník Profil 
3. 3. 2010 14:00 Odeslat příspěvek
Já to osobně vidím poprvé v životě, ale určitě to lidi budou znát. Tady jsem to nenašel, tak zakládám nový topic.

https://www.creditas.cz

Termínovaný vklad na 12 měsíců s minimální výši vkladu 1 000 Kč - 4,0% p.a.
Poslední příspěvek

Offline - Inventář Profil 
3. 3. 2010 14:22 Odeslat příspěvek
zhruba to odpovídá konkurenci. Akorát nevím jak to mají s internetbankingem. A taky je fakt, že termínované vklady teď lidi moc netáhnou.
srovnej si to např. s:
http://www.wpb.cz/vklady-sporeni-zhodno ... vany-vklad
http://www.unibonsud.cz/cze/terminovane-vklady.htm

Offline - Administrátor Profil 
3. 3. 2010 20:01 Odeslat příspěvek
Joshua: nejspíš jsi o nich neslyšel, protože to je jejich "marketingové" jméno (něco jako mBank). Oficiální je 1. TZ družstevní záložna.
Něco málo jsem o ní napsal zde:
http://www.mesec.cz/texty/prehled-druzs ... n-v-cesku/
Na rozdíl od WPB byla aspoň v zisku :D

1. 2. 2011 21:30 Odeslat příspěvek
Právě v TV reklamě...
https://www.creditas.cz/o-zalozne/aktua ... i-produkt/

-- 1. 2. 2011 20:39 --

akorát koukám, že to je trapný termíňák s možností částečného předčasného výběru :(

1. 8. 2013 00:31 Odeslat příspěvek
Po Evropsko-ruské bance, či záložně WPB Capital snižuje úroky na vkladech i tato kampelička, třeba nová úroková sazba na spořicím účtu s měsíční výpovědní lhůtou je 1,75 % p.a. (pro zůstatky do 150.000 Kč je pak vhodnější snad i Sberbank CZ se svými 1,73 % p.a.)

Offline - Mírně pokročilý Profil 
3. 9. 2013 16:13 Odeslat příspěvek
Taky zrušili bonus za doporučení „Doporučte a získejte“, kdy stávající i nový klient získal pár stovek. :( A to jsem tam chtěl nyní dát peníze na termiňák, i kvůli tomu bonusu...

3. 9. 2013 18:54 Odeslat příspěvek
Škoda, nikoho jsem neměl možnost přesvědčit na tuto záložnu (a po okolnostech v MSD bych se už snad ani nepokoušel), ale alespoň jsem dostal bonus jako doporučený (vypláceli poměrně rychle, měl jsem ho snad do týdne).
Kromě toho změnili i úrokovou sazbu na již neprodávaném spořicím účtu CREDITAS s 3 letou výpovědní lhůtou z předchozích 3,5 % p.a. na 2,5 % p.a. Zároveň ale ctí smluvní závazek pro poslední založené účty, kde byla sazba pro první 3 roky od založení smluvní a tudíž neměnná dle vyhlášené sazby. Vyšší zhodnocení by byl celkem problém v současnosti najít.

Offline - Nadšenec Profil 
3. 3. 2014 20:35 Odeslat příspěvek
Právě jsem rozbalil dopis od záložny a nestačím se divit:
Mimořádná ČS + výzva k dalším členským vkladům + nabídka mimořádné možnosti předčasného ukončení stávajících (krátkodobých) TV při založení nových dlouhodobých TV

Nevíte někdo, děje se něco v záložně? Tipuju na problémy s kap. přiměřeností - žeby to přepískli s tím posledním poklesem úrok. sazeb v roce 2013 a mají významný odliv vkladů???

Offline - Diskutér Profil 
4. 3. 2014 10:49 Odeslat příspěvek
Kapitálová přiměřenost nesouvisí s vklady členů, ale poskytnutými půjčkami. Chce li daná instituce půjčit větší objem prostředků, musí patřičně navýšit i základní kapitál. Kromě toho se na výši tohoto ukazatele promítá i stav jednotlivých úvěrů, zda jsou bez selhání, sledované, či se selháním. navyšování základního kapitálu je běžnou a nutnou činností.

Pokud jde o rušení krátkodobých TV a jejich nahrazení za zvýhodněné dlouhodobé TV, zatím vidím snahu držet si slušné cashflow. Přeci jen spoustě lidem dojdou v brzké době TV, které uzavírali za 3-5%. Když se podívají na aktuální sazby, tak si řeknou za to se ani nevyplatí držet peníze v záložně a celý vklad vyberou. Doba nabírání nových členů je dávno pryč, nyní se záložny musí naučit pracovat se svými členy, a nabízet jim zajímavější produkty, než novému zájemci z ulice.

6. 5. 2014 12:14 Odeslat příspěvek
Další jobovka (doruč. dnes meilem):
---------------------------------------------------------------------------
Vážený pane,
děkujeme Vám, že využíváte služeb Záložny CREDITAS, spořitelního družstva. Velmi si vážíme důvěry, se kterou se na nás obracíte ve svých finančních záležitostech.

Záložna CREDITAS v rámci zefektivnění fungování společnosti optimalizuje svoji pobočkovou síť, a proto dojde k datu 31. 5. 2014 k uzavření pobočky ve Frýdku-Místku. Poslední provozní den na pobočce bude 23. 5. 2014.

Záleží nám na spokojenosti našich klientů a naší snahou je, aby připravované kroky co nejméně ovlivnily spravování Vašich financí. Abychom Vám mohli poskytovat i nadále co nejkvalitnější služby, informujeme Vás v dostatečném předstihu o chystané změně a doporučujeme několik možností:

• zřízení bezplatného internetového bankovnictví (pouze v případě, že ještě nemáte zřízené)
• využívat pobočku v Ostravě, kam Vám bude převedena veškerá Vaše smluvní dokumentace a kde je možné si dohodnout osobní schůzku nejen na pobočce, ale i na Vámi určeném místě (po předchozí dohodě s pracovníky pobočky)
Pobočka Ostrava, Hlavní třída 702, Ostrava 708 00
provozní doba: pondělí–pátek: 9:00–12:00 hodin, 12:30–17:00 hodin; telefon: +420 599 505 990
• využít služeb naší bezplatné infolinky 800 888 009, kde Vám rádi poradí s využíváním služeb Záložny CREDITAS

Věříme, že pochopíte důvody, které nás vedou k těmto krokům nutným pro efektivní fungování Záložny CREDITAS a zachováte nám i nadále svou přízeň.

S pozdravem
Ing. Zdeněk Brátel
Ředitel odboru Retailu
------------------------------------------------------------------------------------------
Oznámit to 17 dní, z toho 12 pracovních. před fyzickým uzavřením pobočky, tak to fakt družstevníky (ne)potěší.....

Offline - Mírně pokročilý Profil 
6. 5. 2014 18:28 Odeslat příspěvek
A další pobočky k uzavření budou následovat.Např.v Uh.Hradišti.

7. 5. 2014 15:35 Odeslat příspěvek
tak jsem jim dnes dal pápá, úroky stojej za houno (když už je záložna pod bankami s úroky z vkladů, tak je něco špatně + ani hospodaření za IV. kvartál m.r. ještě nevisí na webu), a to zrušení pobočky byla poslední kapka.......a těm co tam maj podřízené vklady přeju každopádně super pevné nervy.

PS kilo za č.vklad uvidím prý někdy leden -únor 2015, ale ani v to nedoufám :hm

17. 6. 2014 09:04 Odeslat příspěvek
Zátorský (známý z kauzy Unibon) má prsty i v Creditasu...:
"Společnost Geofin navíc podle výpisu z insolvenčního rejstříku ručí za více než sedmisetmilionový úvěr na stavbu opravárenského hangáru na mošnovském letišti, či za půjčku své dceřiné společnosti Slezský kámen od Záložny Creditas."

Zdroj: http://ostrava.idnes.cz/vokd-je-v-upadk ... ntent=main

17. 6. 2014 09:25 Odeslat příspěvek
A to Creditas může mít daleko větší problém.

Je známo, že Creditas se hodně angažoval v úvěrování solárního byznynu. Už dříve dobrovolně řadu těchto úvěrů překlasifikoval do rizikovějších kategorií, i když nebyl nucen. No a jestli některé z jeho úvěrovaných elektráren příjdou o licenci a budou muset vracet dotace, tak to na rozdíl od velkých bank může být pro Creditas velká rána.

http://zpravy.e15.cz/byznys/prumysl-a-e ... ci-1093198

17. 6. 2014 09:36 Odeslat příspěvek
Já se zblázním. Po nedávném celotýdenním výpadku IB Artesi jsem přešel právě ke Creditas :(

Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Další stránka
Stránka 1 z 23 [ Příspěvků: 340 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies