FinExpert.cz

Přihlásit se

Předchozí stránka  |  Další stránka

Equa bank (včetně převzetí Raiffeisenbankou)

Offline - Diskutér Profil 
9. 2. 2021 12:08 Odeslat příspěvek
saabik píše
Smlouva o mlčenlivosti. Tyhle postupy jsou naprosto běžné.

Rozumel bych tomu, kdy udaje dostane napr. tiskarna a nebo jsou predany dodavateli IT sluzeb. Ale ze to navliknou i na bezna obchodni jednani..
Poslední příspěvek

9. 2. 2021 14:05 Odeslat příspěvek
Bonusový úrok Equa SÚ za leden právě připsán.

9. 2. 2021 14:50 Odeslat příspěvek
Já ještě ne.

Offline - Mírně pokročilý Profil 
9. 2. 2021 15:06 Odeslat příspěvek
Já taky ne. Asi jsem byl identifikován jako budoucí fakovač žlutobanky ...

Offline - Poslední varování Profil 
9. 2. 2021 15:23 Odeslat příspěvek
Já podle notifikačního e-mailu jsem měl bonusový úrok na SÚ Hit už někdy krátce dnes po 10:30. Asi to počítají bankéři na papíře a pak zadávají do bankovního systému a nestíhají to u všech účtů dostatečně rychle. :-)

9. 2. 2021 15:38 Odeslat příspěvek
9:32... A Kalouskova daň odvedena o 10 minut později ;-).

9. 2. 2021 16:00 Odeslat příspěvek
octaviampi píše
saabik píše
Smlouva o mlčenlivosti. Tyhle postupy jsou naprosto běžné.

Rozumel bych tomu, kdy udaje dostane napr. tiskarna a nebo jsou predany dodavateli IT sluzeb. Ale ze to navliknou i na bezna obchodni jednani..

V první fázi nikdo data určitě neviděl. Druhá fáze není běžné obchodní jednání. Je zbytečné to řešit, nestalo se nic protiprávního. Pochybovat o naprosto standardních věcech při M&A procesech je ztráta času.

9. 2. 2021 16:13 Odeslat příspěvek
Je zajímavé, že většina ostatních bank ty úroky klientů připisuje v mnohem menším časovém pásmu. Ale to i přesuny financí mezi vlastními účty. Pro dost klientů synonymum ke slovu pomalý bude Equa. Těch cca 450 tis klientů zas není tolik, aby to software nezvládnul.

Offline - Inventář Profil 
9. 2. 2021 16:26 Odeslat příspěvek
philmencz píše
Od loňského června má Moneta v rámci TOM účtu Plus všechny výběry z bankomatů po celé světě zdarma. A to včetně karet k účtům EUR/USD.

Ty výběry nejsou "zdarma", jsou "bez poplatku" - což je docela rozdíl, kurzovou marži u karetních transakcí MMB účtuje 4 % (což je sám o sobě mimořádný nadprůměr, kamenné banky mají spread kurzovního lístku pro devizy cca. 5 %): https://www.moneta.cz/kurzovni-listek, pro útraty v USD nebo EUR si lze vypomoct sice směnárnou a debetkami k CM účtům, ale u těch dalších měn je platit si kolem 40 Kč za každou tisíckorunu víc, než dost...

9. 2. 2021 17:39 Odeslat příspěvek
saabik píše
V první fázi nikdo data určitě neviděl. Druhá fáze není běžné obchodní jednání. Je zbytečné to řešit, nestalo se nic protiprávního. Pochybovat o naprosto standardních věcech při M&A procesech je ztráta času.

Co je tou druhou fází? Podepsaná smlouva "o smlouvě budoucí" s nějakými parametry dle dalších zjištění v rámci due diligence?

9. 2. 2021 19:03 Odeslat příspěvek
Co myslím první fází: Ze short listu osloví majitel potenciální zájemce s nabídkou na prodej.
Pokud zájemci chtějí, podepíšou informační memorandum a smlouvu o nakládání s důvěrnými informacemi. Poté je zájemci poskytnuto informační penzum jako strategie firmy, postavení firmy na trhu, seznam obchodních partnerů, finanční údaje zpětně a finanční plán na další roky, atd.

Druhá fáze: Podepsání Letter of intent a hloubkový audit - DD. Tady se ukazují karty.

Do první fáze se zpravidla hlásí i zájemci, kteří nemají zájem koupit. Dělají to proto, aby zjistili větší detail o prodávaném - budoucí konkurenci. Nedozvědí se tam ale nic extra tajného, jako například data klientů, partnerů atd.
Druhou fázi podepisuje pouze jeden subjekt. A ten už k citlivým údajům přístup má. Musí mít.

Offline - Návštěvník Profil 
9. 2. 2021 19:22 Odeslat příspěvek
philmencz píše
Od loňského června má Moneta v rámci TOM účtu Plus všechny výběry z bankomatů po celé světě zdarma. A to včetně karet k účtům EUR/USD.
U Monety se toho změnilo za rok celkem dost k "pozitivnímu".

Já momentálně uvažuji o přesunutí z Equa do Monety, kde mám účet jako záložní. Líbí se mi např. Směnárna v IB, kde se dají online koupit EUR/USD za slušný kurz ve všední dny a hned tzv. "dotankovat" cizoměnový účet.
Navíc Moneta má EUR/USD účet jeho vedení zdarma a to i včetně výběrů z bankomatů, jak jsem psal výše.
RB chce za stejné 29,- Kč/m. za cizoměnový účet + 100,-+0,5% z výše výběru u výběrů z bankomatu mimo EU nebo 49,-/m. za Aktivní účet s cizoměnovými složkami a výběry + 39,-Kč/m. za Směnárnu RB.

IB/SmB Monety taky není nejhorší, progres je tam taky vidět.

Přesně tak,já už mám od včera místo Equa hlavní Monetu. Vše jsem tam převedl. Ta směnárna a hlavně kurz je super

Offline - Nadšenec Profil 
9. 2. 2021 20:48 Odeslat příspěvek
Ja si equa nechám zatim. Než RB převezme a podle nabídky se zařídím.Equa byla taková záložní. Když RB koupilo Zuno tak žádná nabídka . Tak uvidím jak dopadnou klienti Equa. Snad ne jako sedlaci u Chlumce. Zatím neřeším čím Equa nahradit, ale myslím si že v dobnu nebo kdy by mělo dojít na lámání chleba na trhu bude nahrada

9. 2. 2021 20:52 Odeslat příspěvek
Není třeba stahovat kalhoty, dokud je brod daleko. :-)

Offline - VIP uživatel Profil 
9. 2. 2021 21:40 Odeslat příspěvek
Tak teď jsem si jen tak ze srandy naklikal v Equa kontokorent na maximum 100 tisíc. Jsem poměrně slušně "úvěrově angažovaný", byť "ten hodný", ale přece jen mimo představivost risk manažerů. Nabídka 16,90 % p.a.

Beru, však stejně neprojdu a nechci jej.

Vyplňuji poctivě příjmy a ty věci. OSVČ, děti, daňový paušál, úvěry, kreditky = průser, nic co bych neznal.

3 minuty s jasný očekáváním "je nám líto, ale..."

Schváleno. Čumím jak puk.

OK, jdu si pročíst podmínky smlouvy a podepisuji. A čumím podruhé: navrhovaná sazba 9,90 % p.a.

Si děláte kozy? Nedělali. Mám ji. Já ten účet asi nakonec budu muset začít používat :D

Ale jak jsem to dostal, fakt nechápu :mrgreen:

Tak jo, nechám si jej a užiji si tu krásnou sazbu KTK, než mi jej Rajfka přebarví nažluto a zvýší nad 20 %. Btw, Erste premier má 11,90 % p.a.

Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 475, 476, 477, 478, 479, 480, 481 ... 502  Další stránka
Stránka 478 z 502 [ Příspěvků: 7516 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies