FinExpert.cz

Přihlásit se

Předchozí stránka  |  Další stránka

Equa bank (včetně převzetí Raiffeisenbankou)

Offline - Mírně pokročilý Profil 
16. 2. 2021 10:17 Odeslat příspěvek
Začátkem 90. let byla taková kauza, kdy nějaký programátor ČS upravil zaokrouhlovací algoritmus tak, aby v některých případech vznikl rozdíl 1 haléř, který si posílal na svůj účet. Při těch milionech transakcí mu to prý hodilo slušnou sumičku. :-)
Poslední příspěvek

Offline - Návštěvník Profil 
16. 2. 2021 11:37 Odeslat příspěvek
Mně u RB vadí její "nepřívětivost vůči klientům" i když reklama je nastavena na opak. Já jako klient chci mít účet a služby, které nebudu muset "hlídat". RB vyniká v tom, že její ceník se často a třeba i v detailech mění a klient musí být obezřetný, aby nespadl nějakou službou do škatulky "platič poplatků".
Bohužel, RB mě svým přístupem jako ke klientovi, kterého převzala / koupila od jiné banky nepřesvědčila o vyrovnaných a férových podmínkách, které jsem měl v přebírané bance - prostě ve všech případech nastolili "ber nebo běž", díky konkurenci jsem tedy šel....a už 3x = po eBance, po Citi a po ZUNO...nyní to bude po 4 a nemám důvod jim věřit.
Ve vymýšlení "konin" jsou možná větší experti než ČS, KB apod. Např. zřejmě okoukali poplatek za SMS autor.zprávy od UCB a zavedli paušál, od UCB se zřejmě nechali inspirovat i hroznými kurzy měn, kde UCB, RB a MMB v tomto opravdu vévodí, a co mě opravdu dostalo - poplatek za výběr z bankomatu - kontaktně - u starších účtů. To nebudu psát o hypotékách nebo spotř.úvěrech a požadavcích na klienta. Přplatek za vedení EUR účtu 29,-Kč/měsíc nebo za vyšší účet s 49,-Kč/měsíc je jen drobnost.
K Equa Bank jsem šel proto, že účet má jen jeden, kde je všechno co potřebuji, mám jednu kartu k 2 účtům (CZK/EUR) a zdarma, výběry z bankomatu kde chci a je jedno jestli kontakně nebo bezkontaktně. Za celých 10 let jsem nemusel zkoumat, jestli na mě náhodou banka nevymyslela nějakou změnu, abych musel věnovat část svého života tomu, abych pročítal ceník a přemýšlel, jestli "novinka" je pro mě výhodná. Kdo se podle mě chová konzistentně je FIO a asi i Creditas, která si to u mě hodně pokazila svým přístupem u spořicího účtu v loni na jaře, Moneta jde do sebe, ale její kurzy jsou mimo, takže mimo EUR/USD účtů (kde je výběr zdarma bez přepočtu) je sice výběr bez poplatku, ale de facto ho zaplatím v přepočtu kurzu, mBank - je pro mě záhada, jejich politika je ode zdi ke zdi - jeden čas zavádějí poplatky (např. za nepoužívání karty), pak je s velkou pompou ruší, aby v zápětí zavedli nové poplatky (např. nyní 1,- za okamžitou platbu) a zavádění nových služeb je u nich na dlouhé lokte. Výběr začíná být těžší :-(

Naposledy upravil philmencz dne 16. 2. 2021 11:41, celkově upraveno 1

Tento příspěvek byl označen jako off-topic. Klepněte pro zobrazení příspěvku.

Offline - Nadšenec Profil 
16. 2. 2021 12:15 Odeslat příspěvek
přesunuto

Naposledy upravil tom brava dne 16. 2. 2021 19:41, celkově upraveno 4

Offline - Diskutér Profil 
16. 2. 2021 13:27 Odeslat příspěvek
Tak jsou banky, které se snaží klienty přitáhnout, a další, které je radši nakoupí a pokouší se je podojit. Jinak Creditas se dle mého taky zařadila mezi nepoužitelné - kromě té loňské sprosťárny už i dříve snížili úroky na spořáku na polovinu, teď protlačují nepoužitelné nové IB, zmrvili kurzy, atd.

Jinak ta móda dojit klienty na špatných a stále se zhoršujících kurzech je opravdu mor, za chvíli skončíme u bank v zahraničí.

16. 2. 2021 13:33 Odeslat příspěvek
@minarjo/Lenka_2 - žádný kodex mobility ani programátor s malou domů. Na pobočce jsem podepsal žádost o zrušení účtu. A účet nechal doběhnout běžnou výpovědní lhůtou.

Ve výpisu mám položku s datem 14.12. (odesláno) xyz,55. V druhém výpisu 14.12. přijato xyz,56.

Ale přiznávám se bez mučení, ta trubka jsem já, neumím číst celý řádek. Zřejmě se jedná o úrok připsaný odesílající bankou. V tom případě ale bych čekal, že "Částka", sloupec vpravo, by měla být o ten jeden haléř vyšší. Místo toho je tam malým drobnopisem "Celková částka". Navíc celkové výdaje na účtu (není na obrázku) je také ,55 haléřů a Celkové příjmy 0, takže v podstatě ten jeden haléř vyčarovala odesílající banka a ne příliš přehledně zpracovala. No nic, tolik na vysvětlení, už jsme doma.
Příloha
bank.png
bank.png
[ 10.39 | Zobrazeno 5882 krát ]

Offline - Nadšenec Profil 
16. 2. 2021 19:40 Odeslat příspěvek
dá se zrušit SÚ HIT online? nemůžu to v IB nikde najít....nebo pro mobilitu ho nechat vynulovaný a autom. zanikne?? dík

16. 2. 2021 23:25 Odeslat příspěvek
Pokud nezanikne sám s BÚ (to asi ne, není na něj vázaný), tak u Equa jak jsem někde četl lze zrušit účet i po telefonu či emailu.

Offline - Návštěvník Profil 
17. 2. 2021 20:23 Odeslat příspěvek
Ruším učty pomocí datové schránky.

17. 2. 2021 21:53 Odeslat příspěvek
Zašel jsem dnes na pobočku a účet, kartu i spořící účet zrušil.

18. 2. 2021 09:06 Odeslat příspěvek
italik píše
Ruším učty pomocí datové schránky.

Pokud ovšem banka přijímání zpráv přes datové schránky umožňuje... Třeba pro takovou ČMSS je to zřejmě sprosté slovo.

18. 2. 2021 11:39 Odeslat příspěvek
"poplatek za výběr z bankomatu - kontaktně - u starších účtů" - to ma fakt RB a ktere dalsi banky? Nikdy jsem tohle neslysel ufff dalsi napad co ne kazdeho asi napadne :(

24. 2. 2021 10:17 Odeslat příspěvek
Prosím o upřesnění - 3 platby kartou pro uznání bonusového úroku na HITu se vztahují na stávající měsíc nebo musí být provedeny v předchozím měsíci jako např. u AirBank? Děkuji.

24. 2. 2021 10:39 Odeslat příspěvek
současný měsíc. Právě na rozdíl od Air :-)

1. 3. 2021 10:11 Odeslat příspěvek
Aktualne se mi zobrazuje na beznem uctu uroceni 1%
Asi darek od RB :)

Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 478, 479, 480, 481, 482, 483, 484 ... 505  Další stránka
Stránka 481 z 505 [ Příspěvků: 7561 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies