FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Equa bank (včetně převzetí Raiffeisenbankou)

Offline - Mírně pokročilý Profil 
16. 2. 2021 10:17 Odeslat příspěvek
Začátkem 90. let byla taková kauza, kdy nějaký programátor ČS upravil zaokrouhlovací algoritmus tak, aby v některých případech vznikl rozdíl 1 haléř, který si posílal na svůj účet. Při těch milionech transakcí mu to prý hodilo slušnou sumičku. :-)
Poslední příspěvek


Offline - Návštěvník Profil 
16. 2. 2021 11:37 Odeslat příspěvek
Mně u RB vadí její "nepřívětivost vůči klientům" i když reklama je nastavena na opak. Já jako klient chci mít účet a služby, které nebudu muset "hlídat". RB vyniká v tom, že její ceník se často a třeba i v detailech mění a klient musí být obezřetný, aby nespadl nějakou službou do škatulky "platič poplatků".
Bohužel, RB mě svým přístupem jako ke klientovi, kterého převzala / koupila od jiné banky nepřesvědčila o vyrovnaných a férových podmínkách, které jsem měl v přebírané bance - prostě ve všech případech nastolili "ber nebo běž", díky konkurenci jsem tedy šel....a už 3x = po eBance, po Citi a po ZUNO...nyní to bude po 4 a nemám důvod jim věřit.
Ve vymýšlení "konin" jsou možná větší experti než ČS, KB apod. Např. zřejmě okoukali poplatek za SMS autor.zprávy od UCB a zavedli paušál, od UCB se zřejmě nechali inspirovat i hroznými kurzy měn, kde UCB, RB a MMB v tomto opravdu vévodí, a co mě opravdu dostalo - poplatek za výběr z bankomatu - kontaktně - u starších účtů. To nebudu psát o hypotékách nebo spotř.úvěrech a požadavcích na klienta. Přplatek za vedení EUR účtu 29,-Kč/měsíc nebo za vyšší účet s 49,-Kč/měsíc je jen drobnost.
K Equa Bank jsem šel proto, že účet má jen jeden, kde je všechno co potřebuji, mám jednu kartu k 2 účtům (CZK/EUR) a zdarma, výběry z bankomatu kde chci a je jedno jestli kontakně nebo bezkontaktně. Za celých 10 let jsem nemusel zkoumat, jestli na mě náhodou banka nevymyslela nějakou změnu, abych musel věnovat část svého života tomu, abych pročítal ceník a přemýšlel, jestli "novinka" je pro mě výhodná. Kdo se podle mě chová konzistentně je FIO a asi i Creditas, která si to u mě hodně pokazila svým přístupem u spořicího účtu v loni na jaře, Moneta jde do sebe, ale její kurzy jsou mimo, takže mimo EUR/USD účtů (kde je výběr zdarma bez přepočtu) je sice výběr bez poplatku, ale de facto ho zaplatím v přepočtu kurzu, mBank - je pro mě záhada, jejich politika je ode zdi ke zdi - jeden čas zavádějí poplatky (např. za nepoužívání karty), pak je s velkou pompou ruší, aby v zápětí zavedli nové poplatky (např. nyní 1,- za okamžitou platbu) a zavádění nových služeb je u nich na dlouhé lokte. Výběr začíná být těžší :-(


Naposledy upravil philmencz dne 16. 2. 2021 11:41, celkově upraveno 1


Tento příspěvek byl označen jako off-topic. Klepněte pro zobrazení příspěvku.


Offline - Nadšenec Profil 
16. 2. 2021 12:15 Odeslat příspěvek
přesunuto


Naposledy upravil tom brava dne 16. 2. 2021 19:41, celkově upraveno 4


Offline - Diskutér Profil 
16. 2. 2021 13:27 Odeslat příspěvek
Tak jsou banky, které se snaží klienty přitáhnout, a další, které je radši nakoupí a pokouší se je podojit. Jinak Creditas se dle mého taky zařadila mezi nepoužitelné - kromě té loňské sprosťárny už i dříve snížili úroky na spořáku na polovinu, teď protlačují nepoužitelné nové IB, zmrvili kurzy, atd.

Jinak ta móda dojit klienty na špatných a stále se zhoršujících kurzech je opravdu mor, za chvíli skončíme u bank v zahraničí.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
16. 2. 2021 13:33 Odeslat příspěvek
@minarjo/Lenka_2 - žádný kodex mobility ani programátor s malou domů. Na pobočce jsem podepsal žádost o zrušení účtu. A účet nechal doběhnout běžnou výpovědní lhůtou.

Ve výpisu mám položku s datem 14.12. (odesláno) xyz,55. V druhém výpisu 14.12. přijato xyz,56.

Ale přiznávám se bez mučení, ta trubka jsem já, neumím číst celý řádek. Zřejmě se jedná o úrok připsaný odesílající bankou. V tom případě ale bych čekal, že "Částka", sloupec vpravo, by měla být o ten jeden haléř vyšší. Místo toho je tam malým drobnopisem "Celková částka". Navíc celkové výdaje na účtu (není na obrázku) je také ,55 haléřů a Celkové příjmy 0, takže v podstatě ten jeden haléř vyčarovala odesílající banka a ne příliš přehledně zpracovala. No nic, tolik na vysvětlení, už jsme doma.
Příloha
bank.png
bank.png
[ 10.39 | Zobrazeno 5882 krát ]Offline - Nadšenec Profil 
16. 2. 2021 19:40 Odeslat příspěvek
dá se zrušit SÚ HIT online? nemůžu to v IB nikde najít....nebo pro mobilitu ho nechat vynulovaný a autom. zanikne?? dík


Offline - Diskutér Profil 
16. 2. 2021 23:25 Odeslat příspěvek
Pokud nezanikne sám s BÚ (to asi ne, není na něj vázaný), tak u Equa jak jsem někde četl lze zrušit účet i po telefonu či emailu.


Offline - Návštěvník Profil 
17. 2. 2021 20:23 Odeslat příspěvek
Ruším učty pomocí datové schránky.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
17. 2. 2021 21:53 Odeslat příspěvek
Zašel jsem dnes na pobočku a účet, kartu i spořící účet zrušil.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
18. 2. 2021 09:06 Odeslat příspěvek
italik píše
Ruším učty pomocí datové schránky.

Pokud ovšem banka přijímání zpráv přes datové schránky umožňuje... Třeba pro takovou ČMSS je to zřejmě sprosté slovo.


Offline - Diskutér Profil 
18. 2. 2021 11:39 Odeslat příspěvek
"poplatek za výběr z bankomatu - kontaktně - u starších účtů" - to ma fakt RB a ktere dalsi banky? Nikdy jsem tohle neslysel ufff dalsi napad co ne kazdeho asi napadne :(


Offline - Mírně pokročilý Profil 
24. 2. 2021 10:17 Odeslat příspěvek
Prosím o upřesnění - 3 platby kartou pro uznání bonusového úroku na HITu se vztahují na stávající měsíc nebo musí být provedeny v předchozím měsíci jako např. u AirBank? Děkuji.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
24. 2. 2021 10:39 Odeslat příspěvek
současný měsíc. Právě na rozdíl od Air :-)


Offline - Mírně pokročilý Profil 
1. 3. 2021 10:11 Odeslat příspěvek
Aktualne se mi zobrazuje na beznem uctu uroceni 1%
Asi darek od RB :)
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 478, 479, 480, 481, 482, 483, 484 ... 505  Další stránka
Stránka 481 z 505 [ Příspěvků: 7561 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies