FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Equa bank (včetně převzetí Raiffeisenbankou)

Offline - Diskutér Profil 
23. 4. 2021 20:33 Odeslat příspěvek
sudowodo píše
Já se omlovám, ale už vám to tu říkalo několik lidí. To vaše "O nás bez vás." je naprosto absurdní. Copak vy jste akcionář? Určitě vás to ještě nějaká ta akvizice v životě potká. Nechápu ten povyk kolem toho, není to nic nového. Měl byste být rád že ta banka třeba nekrachuje, i když při dnešním pojištění vkladů to je taky jedno.

1. O nás bez nás, nikoliv o nás bez vás.
2. Nejsem akcionář, ale zákazník banky.
3. Za 1. republiky platilo náš zákazník, náš pán, což dnes zdaleka neplatí ... :-(
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
24. 4. 2021 19:41 Odeslat příspěvek
MirekM. píše
Dnes se konečně stalo, došla akceptace výpovědi s udáním termínu ukončení BÚ EUR, ale až na poslední pokus o výpověď s vyplněným podepsaným a oskenovaným formulářem zaslaným e-mailem.
Na dřívější pokusy - výpověď s vyplněným nepodepsaným formulářem zaslaným před datovou schránku, ani na vyplněný nepodepsaný formulář zaslaný přes vlož můj dokument v IB (na popud rady z banky sdělenou přes e-mail) banka nereagovala.

Došla druhá akceptace na 3 pokusy o výpověď. Netuším ale, jestli je to akceptace výpovědi na vyplněný nepodepsaný formulář zaslaný přes datovou schránku nebo vložený do IB.
Má story berte jako poučení z krizového vývoje. :-)


Offline - Kolemjdoucí Profil 
25. 4. 2021 09:49 Odeslat příspěvek
Garanční systém finančního trhu (www.garancmisystem.cz, www.fpv.cz): "Náhrada až 100 000 eur je připravena už během 7 pracovních dní od krachu. Stačí se dostavit na pobočku vyplácející banky, předložit základní doklady k vaší osobě či podnikání a úspory máte zpět."


Offline - Trvalý BAN Profil 
25. 4. 2021 10:30 Odeslat příspěvek
7 dnů od krachu, jenže také trvá nějakou dobu, neź se o krachu rozhodne. Tedy není to 7 dnů od doby, kdy banka zavřela a přestala fungovat.


Offline - Diskutér Profil 
25. 4. 2021 17:48 Odeslat příspěvek
Při krachu banky může být i nějakých 7 dnů pro někoho problém. Např. když mu kvůli krachu banky neodejde nějaká důležitá platba a těch 7 dnů nebo jak dlouho to bude trvat než dostane peníze zpět to nemusí čekat.


Offline - Diskutér Profil 
25. 4. 2021 18:13 Odeslat příspěvek
Proto by měly být úspory pro nenadálé situace rozložené tak, že plná výše úspor pro tak okamžitou potřebu je vždy k dispozici u dvou různých bank.

Pro většinu populace je snazší mít u jiné banky nepoužívaný kontokorent nebo kreditku. Přinejhorším se zaplatí za pár týdnů úrok, to je pár procent.

Lidi, co žijí od výplaty k výplatě a absolutně nemají úspory, se musí bát daleko častějších nehod a nenadálých situací (rozbila se lednička, koupit dětem učebnice, nové boty…) než pádu banky, takže mají jiné starosti.


Offline - Diskutér Profil 
25. 4. 2021 18:48 Odeslat příspěvek
fc70:
Ano, je dobré mít úspory uložené alespoň ve dvou různých bankách, ale bude asi dost lidí kteří používají pouze jednu banku. Za těch pár týdnů může být platba i s úrokem pár procent, ale také např. některé zboží už může být vyprodané nebo dražší o pár tisíc, nebo letenku se asi těžko dá zaplatit se zpožděním pár týdnů když je potřeba někam odletět hned, také nějaká služba může být zrušená nebo neposkytnutá když se nezaplatí do určitého data a takových příkladů by se dalo najít více.


Offline - Diskutér Profil 
25. 4. 2021 20:02 Odeslat příspěvek
Pokud má někdo účet v tzv. systémové bance, riziko defaultu je naprosto minimální. To už ho pravděpodobněji srazí auto. Nebo vyhraje ve sportce.


Offline - Návštěvník Profil 
25. 4. 2021 21:47 Odeslat příspěvek
MirekM. píše
3. Za 1. republiky platilo náš zákazník, náš pán, což dnes zdaleka neplatí ... :-(


Tak hlavně, že si to pamatujete… :D


Offline - Diskutér Profil 
26. 4. 2021 09:10 Odeslat příspěvek
Osobně ne, ale děda s babičkou pracovali ve Zlíně u Bati a ti si to pamatovali velmi dobře ...


Offline - Mírně pokročilý Profil 
26. 4. 2021 10:24 Odeslat příspěvek
Tak jsem odeslal žádost o zrušení účtů (plus výpověď rámcové smlouvy a odvolání souhlasu se zpracováním osobních údajů) v Equa datovkou. Sice jsem chvíli uvažoval, že trumfnu Mirka a odešlu to na všechny komunikační kanály, které k Equabank najdu ... ale myslím, že to bude stačit jen jednou :D 8-)


Offline - Diskutér Profil 
26. 4. 2021 20:01 Odeslat příspěvek
Poslals žádost, výpověď a odvolání podepsané, naskenované nebo spoléháš na náhradu podpisů datovou schránkou?
Dej vědět jestli ti to přes datovku přijali.
PS: mě nemáš šanci trumfnout, výpověď jsem poslal i pomocí holuba. ;-)


Offline - Mírně pokročilý Profil 
26. 4. 2021 20:10 Odeslat příspěvek
Sehnal jsem vyplnitelný (ale neuložitelný) formulář, vyplnil a podepsal v PC, na virtuální tiskárně uložil do PDF, do datovky připsal textovou zprávu s nějakým povídáním a poslal ... doručeno, ale nepřečteno (předpokládám, že datovky čtou a zpracovávají jen jednou denně ráno ;-) ), takže přijmout musí ... ale nemusí akceptovat tento kanál, no uvidíme, řekl slepý ... rozeslal jsem takových zpráv bankám dnes v rámci bankoúklidu povícero, když je to jen za 5 Kč :D 8-)


Tento příspěvek byl označen jako off-topic. Klepněte pro zobrazení příspěvku.


Tento příspěvek byl označen jako off-topic. Klepněte pro zobrazení příspěvku.

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 487, 488, 489, 490, 491, 492, 493 ... 503  Další stránka
Stránka 490 z 503 [ Příspěvků: 7539 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies