FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Equa bank (včetně převzetí Raiffeisenbankou)

Offline - Mírně pokročilý Profil 
28. 4. 2021 22:03 Odeslat příspěvek
No ať někdo chce, či nechce ... Equa je mrtvá ... ať žije RB ... bílomodrá, nebo žlutá, vždyť je to fuk 8-)
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
28. 4. 2021 22:47 Odeslat příspěvek
Vlazy, ale Equa bank jako samostatná banka (jako firma Equa bank a.s.) tím prodejem, který už schválil ÚOHS, fakticky přestane brzy existovat a bude plnou součástí banky (firmy) Raiffeisenbank a.s. Takže i smlouva uzavřená s Equa logicky musí dostát změny (když banka co jí vytvořila právnicky zanikne sloučením). Tedy i kód banky 6100 zanikne, když prodejem zaniká samostatná Equa, klienty čeká přečíslování účtů atd. To jsou věci zcela zřejmé z jiných prodejů (či konkurzních odkupů) bank u nás (eBanka do RB, IPB do ČSOB, Wustenrot do Moneta a řada dalších). Jedna banka s jednou bankovní licencí (zde Raiffeisenbank) zkrátka nemůže používat dva kódy bank, tomu snad brání i nějaký zákon či vyhláška ČNB, a ani používání více obchodních značek v rámci jedné banky na tom nic nemění (ČSOB také nemá jiný kód banky pro obchodní značky ČSOB a Poštovní spořitelna, prostě to pro jednu banku nelze). Tedy 6100 zanikne a zůstane jen 5500, bez ohledu na to zda obchodní značka Equa bank bude dále používána nebo bude plně nahrazena značkou RB, to považuji za jisté. Stejně jako sloučení obou IB, není důvod vést dvě.


Offline - Diskutér Profil 
29. 4. 2021 03:22 Odeslat příspěvek
Jak to vím, že to takhle bude? To samozřejmě nevím, ale vždycky po koupi banky to takhle probíhalo. U Rb mají tyhle procesy jen jednu zvláštnost, že na co šáhnou, to pomrví. A když se jim to nepovede napoprvé, tak to zkusí pomrvit opět, dokud z použitelného produktu nebude úplně nepoužitelný - viz třeba nákup byznysu od Citibank.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
29. 4. 2021 08:23 Odeslat příspěvek
https://www.penize.cz/osobni-ucty/42625 ... te-potahne


Offline - Diskutér Profil 
29. 4. 2021 10:17 Odeslat příspěvek
Hezký článek, v podstatě potvrzení toho co jsem psal. Že proces slučování bude trvat minimálně do konce roku bylo jasné, hned to zkrátka není, stejně tak je ale jasné, že Equa samostatně (kódem banky, IB atd.) prostě nezůstane, účty budou do RB pak postupně začleněny.


Offline - Diskutér Profil 
29. 4. 2021 10:55 Odeslat příspěvek
minarjo:
Je vidět, že vůbec nechápeš o co tu jde. Asi nikdo tu nezpochybňuje to, že Equa bank se sloučí s RB a že se asi vše převede pod RB. Jde tu pouze o to jakým způsobem to bude provedené. Nejsem právník a v právních záležitostech se příliš nevyznám, ale klienti prozatím ještě fungující Equa bank mají s touto bankou uzavřené smlouvy s číslem účtu a ten snad RB asi nemůže jen tak změnit na číslo účtu od RB bez souhlasu klienta, protože by tím asi porušila smlouvu. Jistě jsou způsoby jakými se to dá provést tak aby to bylo v souladu s právními předpisy a o tom tu můžeme spekulovat. Jak to ale proběhne ve skutečnosti tak na to si budeme muset asi ještě nějakou dobu počkat než RB nám k tomu jak to hodlají provést odhalí něco více.


Offline - Inventář Profil 
29. 4. 2021 11:15 Odeslat příspěvek
Vlazy, jako obvykle tím, kdo vůbec nechápe, o co tu jde, jsi Ty. :)

RB bude právním nástupcem Equa a tudíž RB vstoupí do veškerých smluvních vztahů namísto Equa. Kód banky se změní automaticky pohlcením a zánikem Equa a vzhledem k tomu, že v jedné bance nemohou existovat dvě stejná čísla účtu, číslo bývalého účtu u Equa se změní a RB to danému klientovi pouze oznámí. Bez ohledu na to, co Ty si o tom myslíš a co si tady mrmláš.


Offline - Návštěvník Profil 
29. 4. 2021 11:47 Odeslat příspěvek
Blbý je, že nejmíň do konce roku nikdo nebude řešit nefungující okamžité platby (přijdou nebo odejdou včas tak v jednom ze tří pokusů) ani bankovní identitu (termín "do poloviny roku" se posouvá až do sloučení s RB, přičemž nejdřív RB spustí vlastní řešení a teprve pak se na něj bude napojovat Equa.. zatím nikdo neví, jestli se kompletně přejde na bankovní systém RB, nebo jestli se vezme i něco z Equa a nějak se to propojí...)


Offline - Administrátor Profil 
29. 4. 2021 11:51 Odeslat příspěvek
Bude to prakticky stejné jako v případě eBanky. Fúze, změna kódu banky. Stačí se podívat jenom do historie.

vlazy: znáš pojem fúze a její právní následky?


Offline - Návštěvník Profil 
29. 4. 2021 11:58 Odeslat příspěvek
Bankovní kód Equa zanikne, účty přejdou pod RB. Sjednotí se i limit pro pojištění vkladů. Bez sankcí si půjde vybrat i termínovaný vklad. Co konkrétně takové sloučení obnáší, bylo vidět na převzetí Wustenrotu Monetou, podrobněji popsáno třeba tady: https://www.penize.cz/osobni-ucty/42091 ... r-na-zmeny


Offline - Mírně pokročilý Profil 
29. 4. 2021 12:18 Odeslat příspěvek
Spise se obavam, ze mi TV vypovi oni, protoze jich mam nekolik, na nekolik let, se 2%...
Takze z teto fuze nejsem vubec nadseny...
(ale mozna RB prekvapi)


Naposledy upravil milanBrno dne 29. 4. 2021 12:21, celkově upraveno 1


Offline - Inventář Profil 
29. 4. 2021 12:21 Odeslat příspěvek
Jedná se o normální TV, tj. na dobu určitou? To by asi neměli mít možnost vypovědět, ne?


Offline - Diskutér Profil 
29. 4. 2021 12:43 Odeslat příspěvek
Na aktivní TV s fixní splatností nemá fúze žádný vliv.


Offline - Diskutér Profil 
29. 4. 2021 12:45 Odeslat příspěvek
drkarel píše
RB bude právním nástupcem Equa a tudíž RB vstoupí do veškerých smluvních vztahů namísto Equa.
To samozřejmě ano, ale to neznamená, že by RB tím mohla ty smlouvy uzavřené s Equa bank začít ignorovat a nerespektovat je.
drkarel píše
číslo bývalého účtu u Equa se změní a RB to danému klientovi pouze oznámí.
A o to tu jde, že klienti Equa bank pokud s tím nebudou souhlasit budou asi moct do určitého data podat nesouhlas s tím a tím se smlouva vypoví a končí s Equa bank a do RB převedení nebudou. Pokud nesouhlas nepodají tak se to asi bude považovat, že s tím souhlasí. Podobně to je v bankách při změně podmínek nebo ceníku. Asi nemůžou jen tak klientům Equa bank sdělit, že od určitého data budou převedeni pod RB s jiným číslem účtu a jinými podmínkami a ať se jim to líbí nebo ne tak s tím nemůžou už vůbec nic dělat. Jak to ve skutečnosti proběhne tak na to je prozatím dost brzo spekulovat, že to určitě bude tak a ne jinak. Počkejme si na to až nám k tomu RB oznámí něco konkrétního.


Offline - Inventář Profil 
29. 4. 2021 13:08 Odeslat příspěvek
Ty si budeš furt mlít ty svoje nesmysly. Tak mi tu včera blesklo hlavou, co Ty jsi původní profesí, protože takovýho rozumbradu, aby člověk pohledal. Každopádně Ti závidím Tvoje sebevědomí.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 489, 490, 491, 492, 493, 494, 495 ... 503  Další stránka
Stránka 492 z 503 [ Příspěvků: 7539 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies