FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Equa bank (včetně převzetí Raiffeisenbankou)

Offline - Diskutér Profil 
4. 5. 2021 02:48 Odeslat příspěvek
Tomu se říká roboadvisor a myslím, že budoucnost nevyhnutelně směřuje k tomu, že ho brokeři (a partnerské banky) budou nabízet zdarma k jiným placeným službám, nebo naopak jako jedinou placenou službu s tím, že ostatní náklady budou v ceně. Tak se nabízí to trochu popohnat :)

Mimo roboadvisory je problém spíš jak vydělat na klientovi, který chce nakoupit celý 1 kus, a nechce za to platit víc než řekněme 0,5%, tj. tak korunu (maličká česká banka z order flow může mít problém zaplatit provoz software, a tradiční vydělávání na mizerně úročené hotovosti je pro banku se spořícím účtem těžší než pro odděleného brokera). Když tohle broker/banka jednou umí, frakce jsou už jen snazší (protože nákup/prodej té frakční části nejde na burzu, tj. nic nestojí).

Jinak RB už ETF docela využívá – má myslím už několik fondů, kde jen kupuje ETF a individuální analýzu tedy nemusí dělat. Ale nechá si za to zaplatit plnou cenu…
Poslední příspěvek


Offline - Inventář Profil 
4. 5. 2021 07:43 Odeslat příspěvek
minarjo: To není reakce na Equa, to je reakce na Lindinu otázku "Jak více zdarma než zdarma to ještě jde?" Ale jasně, to jsem přehnal, stačil by kurz asociace. :D OK, plus 0,02 %.


Offline - Diskutér Profil 
4. 5. 2021 07:51 Odeslat příspěvek
fc70 píše
Jinak RB už ETF docela využívá – má myslím už několik fondů, kde jen kupuje ETF a individuální analýzu tedy nemusí dělat. Ale nechá si za to zaplatit plnou cenu…


Všechny smíšené fondy, které RB řídí z Prahy, jsou fondy, kde jsou u akciové složky dominantní ETF, jsou řízeny top-down. Rakouské naopak bottom-up kvůli ESG filosofii. Analýzu obchodu musí ale dělat vždy. Jak pro akcii, tak pro ETF nebo dluhopis. Dokonce i při derivátovém obchodu když mění měnovou expozici nebo při termínovaném vkladu do fondu. Ale pravidla pro fondy jsou samozřejmě jiná než pro retailového investora. U retailu o žádné analýze konkrétního nákupu nevím. Proto nerozumím zmínce o individuální analýze. :hm


Offline - Diskutér Profil 
4. 5. 2021 08:30 Odeslat příspěvek
Banky už neví, jaké ptákoviny na oblbnutí vymyslet. Třeba včera mi z jedné banky přišlo tohle: "...jedná se o správnou volbu základní investiční strategie. V této oblasti je klientovi k dispozici bankéř, který klienta zná nejen jako výstupy z tabulek, ale také jako člověka. Právě v tomto kroku jsou nastaveny investiční cíle a také očekávání klienta."

A tohle je představa banky, kde se osobní bankéři střídají rychleji než to vůbec zaregistruji, natož aby oni znali mně nebo já je. Tím nechci říci, že kdybych tam zavolal kvůli investicím, že by mně neporadili, aby ze mě nějaké poplatky vyrazili.


Offline - Diskutér Profil 
4. 5. 2021 08:35 Odeslat příspěvek
xls: ja nikde neverim prodejcum, prodavacum, bankerum protoze vzdy vim ze je tlak na vykon a to takovej ze ani nemaji cas resit to kolem a vetsinou sami nevedi :(
Na poradu je vzdy lepsi vice zdroju.


Offline - Diskutér Profil 
4. 5. 2021 08:46 Odeslat příspěvek
Proto mají banky pro retailové klienty zpravidla předdefinovaná řešení, která se upravují centrálně. Řeči o znalosti klienta platí hlavně o privátce. U retailu to jsou pouze takové řeči.


Offline - Diskutér Profil 
4. 5. 2021 14:28 Odeslat příspěvek
saabik píše
fc70 píše
Jinak RB už ETF docela využívá – má myslím už několik fondů, kde jen kupuje ETF a individuální analýzu tedy nemusí dělat. Ale nechá si za to zaplatit plnou cenu…


Všechny smíšené fondy, které RB řídí z Prahy, jsou fondy, kde jsou u akciové složky dominantní ETF, jsou řízeny top-down. Rakouské naopak bottom-up kvůli ESG filosofii. Analýzu obchodu musí ale dělat vždy. Jak pro akcii, tak pro ETF nebo dluhopis.
Stereotypní před-ETF top-down fond udělá tu samou sektorovou analýzu, ale jako další krok musí vybrat ty individuální akcie z daného sektoru – a tato práce použitím ETF odpadá.

Jestli si do dobře pamatuji (ale teď to nemůžu najít), RB nabízela fond (snad pojmenovaný něco jako 5 stars??), kde celé portfolio bylo 5 ETF odpovádajících jakýmsi sektorům (geografickým??) a hotovost, a aktivní správa byly především váhy těch ETF. To už i Hájek má kolem 25 položek.

Samozřejmě cena je průsečík nabídky a poptávky, a analyzovat míň CP neznamená že poplatek za správu musí být nižší. Ale přinejmenším to vypadá blbě, obzvlášť když RB ještě přihodí, že fond využívá moderního trendu investování do ETF nebo co…


Offline - VIP uživatelka Profil 
4. 5. 2021 21:02 Odeslat příspěvek
Dobrý den všem,

budu velmi ráda, až Vám budu moci odpovědět na konkrétní otázky typu - jak bude vypadat ceník zahraničních plateb nebo jaké fondy budou v portfoliu. :-) V této fázi je příliš brzy diskutovat o těchto podrobnostech. Nemohu je ještě vědět, protože tyto informace samozřejmě ještě ani nejsou. Není tomu tak dlouho, kdy si teprve banky „potřásly rukou“. Nyní je na těch nahoře, aby si sedli a položili si otázku, proč jste Vy, jako klienti, byli u Equa bank spokojeni a co udělat pro to, aby Vaše spokojenost přetrvávala dále i u Raiffeisenbank.

Za Vaše náměty díky - např. eurový účet zdarma, zvýhodněné zahraniční platby, aj… sepisuji to a posílám dál.

Hezký den. Linda z Raiffeisenbank


Offline - Diskutér Profil 
4. 5. 2021 21:29 Odeslat příspěvek
Lindo neda mi to nereagovat na tato "sladka" slova:

RB byla jednou z poplatkove nejdrazsich bank u nas, spolu s ostatnimi molochy typu CS,KB,CSOB,GE,UCB. U nich tvorily poplatky zhruba polovinu jejich zisku!

Az teprve prichod bezpoplatkovych konkurentu mBank, FIO, Air, Equa, Creditas, Hello (az dosahli v souctu vysoky pocet klientu v radu milionu), tedy vcetne te Equa donutil i tyto molochy, vcetne RB, zavest do svych ceniku i bezpoplatkove ucty.

Silne pochybuji, ze RB jde o spokojenost klientu Equa pod kridly RB,
realita je podle mne spis takova ze vyhodne skoupili konkurenta (zabili 2 mouchy 1 ranou) a ted premysli co si s tim vlastne pocnou, tedy pritez pro RB ve forme az moc zhyckanych klientu z uplne bezpoplatkove banky.
Jak uz tu zminovali jini predrecnici, prikladem (spis mementem) je akvizice Citi -> RB (a nasledne osekani puv. vyhod po nejake dobe).
Proc by mela byt Equa jina?


Offline - Mírně pokročilý Profil 
4. 5. 2021 21:32 Odeslat příspěvek
Lindo, nešlo by prosím zařídit, aby pro klienty Equa při přechodu k RB byl připraven RB Chytrý účet s nějakou pěknou úrokovou sazbou(něco jako při přechodu z ING).
Děkuji za snahu o předložení managementu RB.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
5. 5. 2021 08:12 Odeslat příspěvek
Lindo, moc nechápu Váš dotaz na to, kolik lidí využívá poštovní poukázku jako vklad do Equabank (zdarma). Ano, já jsem jedním z nich. Proč? Protože na vesnicích není vkladomat, dokonce ani bankomat, a občas nějakou hotovost potřebuju vložit na účet. Nicméně zpět k dotazu - to přece Equbank musí vědět, kolika lidem peníze za složenku na účet vrací. Navíc ptát se zde na fóru, kde jsou poměrně zkušení odborníci na finance, je jako provádět výzkum na nesprávném vzorku respondentů. Vždyť většina národa neví, jaký je rozdíl mezi kreditkou a debetkou (za to zde na fóru by po položení dané otázky nejspíš rozvinula diskuze na téma, jak je zbytečné toto zjišťovat, že je to jasné).


Offline - Diskutér Profil 
5. 5. 2021 08:45 Odeslat příspěvek
Mám učet u Equa a i stavební spoření u RSTS a přišlo mi:
Sjednejte si Chytrý osobní účet u Raiffeisenbank a získejte:
- ZDARMA vedení účtu a výběry ze všech bankomatů na celém světě.
- Odměnu 1 000 Kč za převedení vašeho účtu a platebního styku do Raiffeisenbank připsanou na Vaše stavební spoření.
-Odměnu 1 000 Kč za aktivní využívání osobního účtu.


https://www.rb.cz/attachments/pi/pravid ... e-rsts.pdf

Tak je předběhnu a převedu to sám. 8-)


Offline - Mírně pokročilý Profil 
5. 5. 2021 18:39 Odeslat příspěvek
Limit pro odchozí okamžitou platbu klesne :(
https://twitter.com/penize_cz/status/13 ... 6558141440


Offline - Mírně pokročilý Profil 
5. 5. 2021 23:46 Odeslat příspěvek
Asi jsem divnej, ale tahle posedlost okamžitými platbami mne nějak míjí... Zadám platbu dne 3.6.2021 se splatností 5.6.2021, příjemce ji bude mít na účtu 5.6.2021 v 8:30. Zadám stejnou platbu 5.6.2021 v 9:34, příjemce ji bude mít na účtu téhož dne v 14:36. Zadám platbu 5.6.2021 v 9:34, příjemce ji bude mít na účtu téhož dne v 9:34.

Mohl by mně někdo ze zdejších expertů na desetníkové úspory vysvětlit, kde že je ta hranice mezi životem a smrtí?


Offline - Návštěvník Profil 
6. 5. 2021 00:11 Odeslat příspěvek
Tomáši, pár příkladů, kdy jsou okamžité platby důležité.

1) Spěchám na to. Nestačí mi, že v pátek ráno zadám platbu a ona přijde (v některých bankách) až v pondělí.

2) Mám doma řemeslníka, práce se nečekaně prodraží a já nemám dost hotovosti. Řekne mi číslo účtu, já to pošlu a za pár vteřin má jistotu, že jsem mu zaplatila.

3) Alternativa k platebnímu terminálu u některých menších obchodů a služeb. Bez provize, bez poplatků.

4) Posílám peníze kamarádovi, třeba za útratu v hospodě. Rovnou mi řekne číslo účtu a vyrovnáme se, nemusíme si nic pamatovat na další dny.

5) Chci si pružně převádět peníze mezi vlastními účty v jiných bankách. Třeba kvůli bonusům na platební kartě, kvůli rizikovější platbě ze záložního účtu (karty), kvůli "dobití" karty pro dítě apod. Nemůžu na to čekat několik hodin nebo i dnů.

6) Z principu. Dneska jde všechno online, samy banky pořád melou něco o inovacích a digitalizaci, tak by se i rychlost plateb mohla přesunout do 21. století.

Atd. :)
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 492, 493, 494, 495, 496, 497, 498 ... 505  Další stránka
Stránka 495 z 505 [ Příspěvků: 7561 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies