FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Equa bank (od 14. 11. 2022 sloučeno s Raiffeisenbankou)

Offline - Diskutér Profil 
21. 9. 2021 10:14 Odeslat příspěvek
A1rh- píše
já teda nevím, ale ty tři příspěvky výše - přijde mi logické, že když se teprve "včera" sloučili a teprve začíná jednání o všem dalším, tak vám asi už dnes neřeknou detaily, jak konkréntně váš případ bude probíhat. Co takhle ještě na nějaký čas opustit to věčné rejpání a počkat si? Určitě s podobným případem nebudete jediní a bude rozhodně dost času to doladit až na to přijde čas. Tedy plácnu např. až za půl roku, kdy už i zaměstnanci RB budou schopni na to odpovědět.
Určitě změny neoznámí pouhý měsíc předem, ale všem dají dostatečný čas na zařízení všeho potřebného.

Nezlob se, ale ty obecné řeči Lindy mě tedy neupokojují, RB fuzi měla jistě delší dobu naplánovanou a tím pádem i vymyšlenou strategii, nevěřím, že by něco tak podstatného řešili za pochodu ze dne na den.
A jak psal minarjo, převést např. důchod do jiné banky není otázkou týdne.

-- 21. 9. 2021 11:57 --

xls píše
MirekM. píše
Rád bych slyšel od RB informaci, jestli vše výše uvedené (inkasa, TP a důchod) z Equa bank převedete do RB sami, nebo máme raději s předstihem spustit vlastní migraci z Equa bank do jiné banky než RB.


Myslím, že pokud vám víc vyhovuje podepisování pomocí smskami, tak je lepší to v klidu přemigrovat třeba do Fio (AiB možná taky brzo skončí požraná, takže mě nic lepšího nenapadá). Je tam i dobře řešené případný náhled nebo ovládání účtu partnera podle toho, co si nastavíte.


Souhlasím, u Monety versus AIR smrtelník neví co nakonec výhledově zanikne, Creditas je moc malá a navíc s totálně zvrtaným IB, s mBank jsem skoncoval již dávno zanedloho po odchodu z mRady, FIO a UCB jsem zrušil před nějakým rokem, Hello nepovažuji za plnohodnotnou banku, s Expobank mám jen několikatýdenní zkušenosti a kdo ví, na co se výhledově zase "přemalují".

Vidím to s důchodem při vlastní migraci jako Ty ve FIO po novém založení.
Poslední příspěvek


Offline - Poslední varování Profil 
21. 9. 2021 11:02 Odeslat příspěvek
A1rh-:
RB je oficiálně vlastníkem Equa bank od 1. července a to po téměř třech měsících mi příliš nepřipadá jako by to bylo "teprve "včera"". Ono už i nějakou dobu předtím se vědělo, že RB má v úmyslu koupit Equa bank a tyto banky ohledně toho spolu jednaly. Předpokládám, že RB za tu dobu už snad bude mít dojednané a stanovené alespoň některé detaily toho jak to slučování budou provádět. Předpokládám, že asi bude dost klientů Equa bank kteří by už nyní rádi věděli alespoň něco z toho jak to slučování s RB bude probíhat aby si pak až nám to oznámí nemuseli vše narychlo vyřizovat. Jestli na to bude rozhodně dost času nemůžeme vědět když nevíme co pro RB znamená včas a s dostatečným předstihem. Pro někoho to může být třeba 1 měsíc, pro jiného 1 týden nebo třeba 2 dny atp.. Pokud si klienti něco budou muset vyřizovat sami tak ne vše se dá vyřídit jen tak ze dne na den.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
21. 9. 2021 12:16 Odeslat příspěvek
Co myslíte, mám zdrhnout ještě teď od Equa nebo počkat až na převedení do RB :-D? Z té už jsem zdrhal jednou jako její klient, podruhé po přebrání kreditek Citi, potřetí po konci Zuno...


Offline - Nadšenec Profil 
21. 9. 2021 12:47 Odeslat příspěvek
Přijde na to, jak moc tě to trápí a jak moc aktivně to potřebuješ rozetnout. Myslím, že se dá v klidu vyčkávat a průběžně dívat kolem sebe na jiné možnosti.


Offline - VIP uživatelka Profil 
21. 9. 2021 13:38 Odeslat příspěvek
Dobrý den všem,
jsme rádi, že Vás zajímá průběh fúze. Na některé otázky již známe odpověď, ale na jiné si ještě musíme počkat. Co víme, to povíme.
Mirku, nemusíte spouštět ,,vlastní migraci“. Proces sloučení bankovních systémů proběhne zcela automaticky v období po dokončení právní fúze obou bank, tedy v průběhu roku 2022, a nebude nutná jakákoliv Vaše osobní účast na tomto procesu. Sloučení bankovních systémů bude zahrnovat i převod Vašich osobních údajů, vedených u Equa bank, všech Vašich finančních prostředků, nastavení Vašich účtů, pravidelných plateb a doprovodných služeb do Raiffeisenbank.
I následně po proběhlé právní fúzi Vám zůstanou oba účty, bude pouze na Vás, jestli budete chtít mít u jedné banky dva účty, nebo se rozhodnete pouze pro jeden.
Hezký den, Linda z Raiffeisenbank


Offline - Přeborník Profil 
21. 9. 2021 16:15 Odeslat příspěvek
A jak to bude u lidi, kteri jsou u RB na blacklistu(nelze otevrit zadnou sluzbu) a maji treba hypoteku v Equa?


Offline - Mírně pokročilý Profil 
21. 9. 2021 16:37 Odeslat příspěvek
Přidám taky dotaz, jelikož mám EQUA a jsem i migrovaný z ING. Které IB zůstane. Nic proti, ale za mě to EQUA je o 100% lepší než to RB. Ano, je to pouze můj soukromý názor. V EQUA nepotřebuju klíč mobilu, aplikace dělá obojí. A IB v prohlížeči je v EQUA podstatně přehlednější a intuitivnější.


Offline - Inventář Profil 
21. 9. 2021 16:59 Odeslat příspěvek
@petrmegac:
RB klíč už je také docela dlouho integrovaný přímo do základní appky (samostatně existuje dále např. jen pro ty, co appku využívat nechtějí), takže v tomto pohoda. Za mě zase budu raději rád, když bude Equa bankovnictví "pohřbeno". Například ta pomalost plateb, zvlášť na přelomu měsíce či začátku týdne (realizace i se zpožděním několika hodin, u trvalých i jednorázových plateb, i těch mezi spořicím a běžným účtem) myslím nebude na Equa bankovnictví/systému chybět nikomu :).


Offline - Mírně pokročilý Profil 
21. 9. 2021 17:25 Odeslat příspěvek
OK. S tím klíčem jsem to neveděl, apku nepoužívám pravda. Jelikož velmi často přeinstalovávám mobil, tak ten RB klíč je děs. Musel jsem si na papír napsat složitý kód a tím to vždy aktivovat. Pokud je jednodušší řešení pak OK (nevím o něm, moje chyba). EQUA může být zabržděna ohledně plateb, to rozporovat nebudu, ale IB je pro mě prostě nejpřehlednější. A ano, mám i apku od EQUA a ta se aktivuje po každém přeinstalování mobilu jednoduše. Stejně jako klíč od ČS nebo Revolut (tam se bere sken obličeje), tam aktivaci dotáhli k dokonalosti. I HB aplikace je v pohodě.


Offline - Nadšenec Profil 
21. 9. 2021 17:26 Odeslat příspěvek
Mě teda jo ..
Používám obojí roky a mohu prohlásit s klidem , že Rf je katasrofa.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
21. 9. 2021 18:31 Odeslat příspěvek
Migrace účtů z Equa do RB - dokumenty, prostředky, TP, to určitě proběhne v pořádku, jak tvrdí Linda z RB.
ALE :!: moje zkušenost z nedávné bankovní fúze mi jasně napovídá, že mít teď mzdu nebo důchod či jiný příjem, zasílán na Equa účet, tak na nic nečekám a migruju s příjmy sama jinam.
Reálný příklad:
Skupina Moneta fúzovala se stavební spořitelnou Wustenrot a s bankou WHB.
U ss Wustenrot jsem měla v r 20 skončené a vyplacené stavebko, ve výpovědi jsem měla bezhotovostní převod na můj spořicí účet u WHB. Na ten mi měla být připsána v květnu 2021 státní podpora za rok 2020.
Na konci října 20 poslali z WHB poštou dopis, že nová čísla převedených účtů se dozvíme v prosincových bankovních výpisech a že je budou posílat i přes SMS. A že nová čísla budou platná od ledna 2021 a příjmy, které budou v lednu zaslány na původní čísla účtů, budou vráceny zpět odesilatelům. :!:
A SP jsem dostala v květnu poštovním šekem - čili v hotovosti, dojít na poštu. Neuměli mi ho poslat na jimi přečíslovaný a převedený spořák z WHB, vše v rámci jedné skupiny...

Takže já bych neváhala, a pokud by mi do Equa chodily nějaké příjmy, tak bych si zasílání příjmů už teď zajistila na jiné číslo účtu u jiné banky. Ani u toho zaměstnavatele by se nemusela zprocesovat včas změna účtu, pokud má externího zpracovatele mezd. A u ČSSZ, které si na změnu nechává lhůtu až 3 měsíce, tam bych vrácenou platbu z důvodu neexistujícího účtu nechtěla řešit vůbec.


Offline - Diskutér Profil 
21. 9. 2021 21:36 Odeslat příspěvek
Linda z RB: Lindo, děkuji za informace o převodu, ale postrádám informaci o převodu důchodů z ČSSZ. Pod pojmem pravidelné platby byly myšleny i souhlasy s inkasy nebo jen trvalé příkazy k platbám?


Offline - Nadšenec Profil 
22. 9. 2021 06:50 Odeslat příspěvek
minarjo píše
@petrmegac:
RB klíč už je také docela dlouho integrovaný přímo do základní appky (samostatně existuje dále např. jen pro ty, co appku využívat nechtějí), takže v tomto pohoda. Za mě zase budu raději rád, když bude Equa bankovnictví "pohřbeno". Například ta pomalost plateb, zvlášť na přelomu měsíce či začátku týdne (realizace i se zpožděním několika hodin, u trvalých i jednorázových plateb, i těch mezi spořicím a běžným účtem) myslím nebude na Equa bankovnictví/systému chybět nikomu :).


Za pomalost plateb (a různé další chyby při jejich zpracování) nemůže grafické zpracování IB. Uživatel pochopitelně hodnotí grafickou stránku a intuitivní ovládání, kde se mu EQUA zdá lepší.


Offline - Poslední varování Profil 
22. 9. 2021 10:22 Odeslat příspěvek
Grafika IB a celkové uspořádání IB a funkčnost služeb např. rychlost plateb jsou 2 rozdílné věci, ale to minarjo asi nedokáže pochopit. IB Equa bank po grafické stránce a jejím uspořádání je jedno z nejlepších mezi bankami v Česku. Mobilní aplikace po tom co ji začali modernizovat bohužel už až tak dobrá není.


Offline - VIP uživatelka Profil 
22. 9. 2021 14:33 Odeslat příspěvek
slavo963 píše
A jak to bude u lidi, kteri jsou u RB na blacklistu(nelze otevrit zadnou sluzbu) a maji treba hypoteku v Equa?



Dobrý den,
ráda bych Vám odpověděla, ale k tomuto příkladu nemám zatím žádné informace. Věřím, že to dopadne dobře.
Hezký den, Linda z Raiffeisenbank

-- 22. 9. 2021 16:20 --

Dobrý den všem,
některé informace jsou i mému oku skryty.
Co se týká hlášení změny banky zaměstnavateli či Správě soc. zabezpečení, v současné chvíli není tato informace ještě k dispozici. Snažíme se zařídit maximum za klienta, anebo ho změnou co nejkomfortněji provést. Nyní k žádné změně v oblasti internetového a mobilního bankovnictví nedochází. Jestli budou případné změny, se určitě dozvíme všichni včas.
Můj pohled: Osobně si myslím, že vzhledem k tomu, že se IT týmy obou bank mohly ,,vidět" nejdříve 1.7., měli bychom jim dopřát nějaký čas na seznámení :-) .
Hezký den, Linda z Raiffeisenbank

-- 22. 9. 2021 16:29 --

MirekM. píše
Linda z RB: Lindo, děkuji za informace o převodu, ale postrádám informaci o převodu důchodů z ČSSZ. Pod pojmem pravidelné platby byly myšleny i souhlasy s inkasy nebo jen trvalé příkazy k platbám?



,,Pod pojmem pravidelné platby byly myšleny i souhlasy s inkasy nebo jen trvalé příkazy k platbám?"

Mirku, nemohu potvrdit ani vyvrátit. Nemám žádnou specifikaci plateb, jen tuto obecnou informaci. Osobně předpokládám, že inkasa jsou mezi pravidelkama. Ale předpokládat nesmím, takže snad tu ještě zítra budu :-)
Hezký den, Linda z Raiffeisenbank
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 501, 502, 503, 504, 505, 506, 507 ... 552  Další stránka
Stránka 504 z 552 [ Příspěvků: 8267 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies