FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Equa bank (včetně převzetí Raiffeisenbankou)

Offline - Diskutér Profil 
6. 5. 2021 00:15 Odeslat příspěvek
Spojení Raiffeisenbank a Equa se ještě potáhne Kdy skončí Equa bank a její klienti přejdou pod Raiffku? Přinejmenším do konce letošního roku se pro klienty nic nezmění a nemusí nic řešit. Klientům Equa bank už Raiffeisenbank avizovala, že jim neplánuje měnit podmínky, aby neměli důvod přecházet jinam. Obvykle se však přebírající banka snaží klienty končící banky motivovat i další zajímavou nabídkou, ať už na spoření nebo na jiný benefit, například odměny při platbě kartou. Možnosti benefitů pro klienty Equa bank už Raiffeisenbank analyzuje, nebude je však chtít asi příliš zdůrazňovat. Equa bank se zaměřuje hlavně na spotřebitelské úvěry a má téměř 480 tisíc zákazníků. Akvizice je součástí strategie Raiffeisen Bank International (RBI) rozšiřovat svou působnost. Koncem loňska dosahovala celková aktiva banky Equa 2,8 miliardy eur (72 mld. Kč), Raiffeisenbank reportovala aktiva 15,7 miliardy eur (405 mld. Kč). RBI nákup Equa bank oznámila už v únoru. RBI se v únoru rovněž dohodla na koupi společnosti Akcenta CZ, jež patří mezi největší nebankovní devizové obchodníky v ČR. Raiffeisenbank, česká dcera RBI, patří mezi pět největších tuzemských bank. Třeba Zdroj: https://www.penize.cz/osobni-ucty/42625 ... te-potahne
Poslední příspěvek


Tento příspěvek byl označen jako off-topic. Klepněte pro zobrazení příspěvku.


Offline - Návštěvník Profil 
6. 5. 2021 20:20 Odeslat příspěvek
Dnes měla Equa docela dlouhý výpadek služeb v podobě zablokovaných převodů mezi účty. Rozhýbalo se to až po půl třetí.


Offline - Diskutér Profil 
6. 5. 2021 21:43 Odeslat příspěvek
posilal jsem odpoledne okamzitou platbu do Fia a zatim nedorazila...


Offline - Diskutér Profil 
6. 5. 2021 22:03 Odeslat příspěvek
@jichaj:
Já posílal už v pondělí 3.5. po poledni okamžitou platbu rovněž z Equa do Fio na účet jednoho eshopu a ještě dnes 6.5. ráno (třetí den) jí tam nemohli najít! Tedy pokud i v základních operacích takto klesá spolehlivost Equa, tak ať už jsou jejich systémy pohlceny Raiffkou co nejdřív, hrůza :(

EDIT 7.5.: až včera 6.5. odpoledne (nebo dnes 7.5. ráno) platbu ve Fio ten eShop dohledal a potvrdil mi jí kolem 8h emailem. Zajímavé a těžko říct, zda chyba byla u Equa nebo u Fio.


Offline - VIP uživatelka Profil 
7. 5. 2021 11:47 Odeslat příspěvek
Zedna1 píše
Silne pochybuji, ze RB jde o spokojenost klientu Equa pod kridly RB,
realita je podle mne spis takova ze vyhodne skoupili konkurenta (zabili 2 mouchy 1 ranou) a ted premysli co si s tim vlastne pocnou, tedy pritez pro RB ve forme az moc zhyckanych klientu z uplne bezpoplatkove banky.
Jak uz tu zminovali jini predrecnici, prikladem (spis mementem) je akvizice Citi -> RB (a nasledne osekani puv. vyhod po nejake dobe).
Proc by mela byt Equa jina?


Dobrý den,
rádi Vás překvapíme.
Jedno ale víme jistě :-) , RB zcela dobře věděla, co si počne s Equabank, už když přemýšlela o její koupi. To by byl špatný management, kdyby se rozhodoval podle toho, jak píšete. Navrhované spojení je součástí strategie RBI rozšiřovat svou působnost na vybraných klíčových trzích. Obchodní modely společností Equa bank a Raiffeisenbank se navzájem podporují. Přístup Equa banky vnímáme jako podobný našemu a jsme přesvědčeni, že kombinace toho nej z obou bank bude pecka. :-)

Hezký den. Linda z Raiffeisenbank


Offline - Inventář Profil 
7. 5. 2021 11:59 Odeslat příspěvek
Jako nečekaná pecka, např. třešňová, v ústech vždycky překvapí. :)


Offline - Mírně pokročilý Profil 
7. 5. 2021 12:30 Odeslat příspěvek
Lindo, a co takhle konecne zprovoznit vklady pres kartu ulozenou v mobilu!
Pokladny ve velkem rusite, ale tohle stale neumite...(oproti konkurenci)


Offline - Mírně pokročilý Profil 
7. 5. 2021 12:54 Odeslat příspěvek
která banka umí vklad hotovosti přes kartu uloženou v mobilu v gpay?


Offline - VIP uživatelka Profil 
7. 5. 2021 13:59 Odeslat příspěvek
jujec píše
Lindo, moc nechápu Váš dotaz na to, kolik lidí využívá poštovní poukázku jako vklad do Equabank (zdarma). Ano, já jsem jedním z nich. Proč? Protože na vesnicích není vkladomat, dokonce ani bankomat, a občas nějakou hotovost potřebuju vložit na účet. Nicméně zpět k dotazu - to přece Equbank musí vědět, kolika lidem peníze za složenku na účet vrací. Navíc ptát se zde na fóru, kde jsou poměrně zkušení odborníci na finance, je jako provádět výzkum na nesprávném vzorku respondentů. Vždyť většina národa neví, jaký je rozdíl mezi kreditkou a debetkou (za to zde na fóru by po položení dané otázky nejspíš rozvinula diskuze na téma, jak je zbytečné toto zjišťovat, že je to jasné).Dobrý den,

žádnou takovou otázku jsem nepoložila. Žádný výzkum na téma poštovní poukázky jsem nedělala. :-) To je asi omyl. Proč se využívají poštovní poukázky vím, ale děkuji za upřesnění. Equa bank určitě ví, kolik lidí používá její služby a jaké. Já jsem z Raiffeisenbank. A ano, souhlasím s Vámi, zde píší opravdu velmi finančně znalí klienti bank. Byla jsem velmi mile překvapena, když jsem sem přišla poprvé. :-)

Jinak se budu těšit, jestli se potkáme u RB, protože s hledáním bankomatu či vkladomatu nebudete mít takový problém. :-)

Hezký den. Linda z Raiffeisenbank


Offline - Mírně pokročilý Profil 
7. 5. 2021 23:02 Odeslat příspěvek
Mno, Raiffeisenbank se v rámci Raiffeisen Group rozhádala i s pojišťovnou UNIQA, tak bych se velmi divil, kdyby se nerozhádala s klienty EQUA Bank :-D.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
8. 5. 2021 20:17 Odeslat příspěvek
Ono taková pecka dává kolikrát užitek až když pukne a ten vnitřek má podmínky k dalšímu růstu. Jak se někdo nechá chytit, schroupne vnitřek, tak jde jen o krátkodobý efekt a pak už není nic. Vůbec nic. :)


Offline - Mírně pokročilý Profil 
13. 5. 2021 14:57 Odeslat příspěvek
Ví někdo, co je to za "vynález" omezit shora délku hesla na 14 znaků? Chápu omezení zdola kvůli bezpečnosti / složitosti, ale mít limit na maximální délku, to jako aby nebylo až moc složité? :-)
Potřeboval jsem změnit heslo a měl jsem vymyšlené hezké, jednoduché na zapamatování, ale mělo 16 znaků. :-(
U jiné banky jsem se s tím nesetkal.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
13. 5. 2021 16:08 Odeslat příspěvek
Mně zas naštvali, že nedovolí změnit heslo na takové, které už bylo použito v minulosti. Šašci to jsou.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
13. 5. 2021 17:48 Odeslat příspěvek
Připsali vám už bonusový úrok za duben?
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 493, 494, 495, 496, 497, 498, 499, 500  Další stránka
Stránka 496 z 500 [ Příspěvků: 7495 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies