FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Equa bank (od 14. 11. 2022 sloučeno s Raiffeisenbankou)

Offline - Nadšenec Profil 
24. 8. 2021 16:47 Odeslat příspěvek
S tím bych absolutně nepočítal, vzhledem k počtu vkladomatů RB.
Poslední příspěvek


Offline - Trvalý BAN Profil 
24. 8. 2021 20:21 Odeslat příspěvek
No moc jich neni.


Offline - Diskutér Profil 
25. 8. 2021 09:35 Odeslat příspěvek
Na využití vkladomatů bude asi nejlepší Spořka. Podle mne jich má nejvíc, takže je největší šance ve svém okolí jeden najít. Ale je pravda, že jsem takhle vkládal na účet jen jednou, takže to nemůžu až tak moc posuzovat.


Offline - Nadšenec Profil 
25. 8. 2021 09:41 Odeslat příspěvek
Mam dojem, ze CS je v kazdem NC, ale hlavne umoznuje vkladat i pres mobil (AP, GP)
Coz zatim zadna jina banka neumi...(mozna Moneta)


Offline - Mírně pokročilý Profil 
5. 9. 2021 11:44 Odeslat příspěvek
Rád bych se zeptal, zda někdo použil v IB Equabank v přehledu SIPO "červený křížek" pro jeho zrušení? Dosud jsem měl za to, že změnit inkaso SIPO z jednoho účtu je možné pouze tím, že jej povolím v jiné bance a tím se "deaktivuje" inkaso v bance původní. A pokud se to provede do 25. dne v měsíci, tak už příští platební období řeší nový účet.
Je tedy toto "zrušení" v IB Equabank platné i bez aktivace inkasa v jiné bance?
Děkuji.


Online - Inventář Profil 
5. 9. 2021 14:48 Odeslat příspěvek
Odpovím nezávisle na tom o jakou banku jde, protože na tom tolik nesejde: SIPO je speciální typ svolení k inkasu (speciální v tom, že banka předává hromadně dle spojovacích čísel platná svolení České poště, tj. poštu klient už kontaktovat nemusí), a toto svolení lze samosebou jak založit, tak i zrušit. Pokud ho zrušíš a v jiné bance není na dané spojovací číslo založeno SIPO svolení jiné, pošta to bere jako ukončení platby SIPO přes bankovní inkaso a přejde na hotovostní úhradu, tj.začne opět zasílat k jeho úhradě do schránky složenky. Zkrátka když k určitému dni v měsíci nemá Česká pošta pro dané spojovací číslo evidovaný žádný platný souhlas s inkasu (tedy od žádné banky), nezbývá jí nic jiného, než zaslat složenku k hotovostní úhradě na poště (nebo za menší poplatek to lze uhradit dle pokynů z té SIPO složenky i doma převodem).
Naopak pokud by těch platných svolení pro jedno spojovací číslo bylo víc (z více účtů/více bank), bere se v potaz jen to nejnovější svolení (tedy není pravda jak píšeš, že založení souhlasu SIPO v jedné bance ho deaktivuje v bance předchozí, jen se těch více svolení v systémech České pošty "překryje" a bere se jen nejnovější a jen z něho bude pošta inkasovat - nicméně to původní starší svolení by tedy stejně mělo být zrušeno, aby to bylo i pro klienta zcela transparentní).


Offline - Mírně pokročilý Profil 
18. 9. 2021 08:53 Odeslat příspěvek
Dovolím si opět otázku k EQ, možná na Lindu, která i sem občas nakoukne nebo na kohokoliv lépe informovaného.
Jsou nějaké nové informace ohledně "konce" Equa bank a navázání služeb v RB? Pokud vím, koupě oficiálně proběhla k 1.7.2021 s tím, že právní propojení nastane zřejmě od 1.1.2022. Upřesnil už někdo, co bude po začátku roku 22 následovat a v jakém časovém horizontu? Podala už RB od té doby nějakou oficiální informaci nebo jsou nějaké z jiných zdrojů? Např. můj otec má do EQ zasílaný důchod a člověk by časem rád věděl, jak pojme RB převod transakcí tohoto typu. Chápu, že je to komplikovanější než přesun TP z banky do banky, ale už by touto dobou měli vědět, zda bude nutné přesuny řešit klienty individuálně nebo bude procesně možná nějaká hromadná akce. Pravděpodobně bude odpověď na celý tento odstavec pouze krátké "ne - zatím nic není známo." Ale ptám se pokud by náhodou něco nového bylo a jen mi to na webu uniklo :-)


Offline - Diskutér Profil 
18. 9. 2021 11:27 Odeslat příspěvek
myslím že se vše dozvíš s velkou rezervou předem, není třeba se s tím trápit už teď.


Offline - Poslední varování Profil 
18. 9. 2021 11:45 Odeslat příspěvek
Také mne to zajímá jak to z Equa bank bude. Už by snad bylo na čase aby alespoň něco oficialního ohledně toho zveřejnili. 21.7.2021 mi z Equa bank došel e-mail s tímto textem:
Citace
od 1. července má Equa bank nového vlastníka. Raiffeisenbank a.s. se stala jediným akcionářem Equa bank a.s.

Co je důležité pro Vás jako klienta – tato změna nemá vůbec žádný dopad na produkty a služby Equa bank, které využíváte.

Vše zůstává tak, jak jste zvyklí. Vedení účtu i výběry z bankomatů jsou stále zdarma a zůstávají stejné podmínky půjček i všechny ostatní výhody. Nemění se vůbec nic. To je dobrá zpráva.

Dá se očekávat, že v příštím roce budete navíc moci využívat spoustu nových produktů a služeb, které nabízí Raiffeisenbank. A to je druhá dobrá zpráva. Jakmile se začnou zajímavé novinky rýsovat, dáme Vám určitě vědět.

Naši zaměstnanci jsou Vám plně k dispozici a jsou připraveni zodpovídat Vaše případné další dotazy na lince 222 010 222 nebo na našich pobočkách.

Jsme rádi, že jste naším klientem a i nadále budeme rádi Vaší bankou

Vaše Equa bank
Pokud to nemá mít žádný dopad na produkty a služby a vše zůstává tak, jak jsme zvyklí tak by to mohlo nasvědčovat, že k převedení Equa bank pod Raiffeisenbank možná ani nedojde a jeden majitel bude provozovat 2 samostatné banky. Bylo by to tak dobré, ale připadá mi to jako téměř nepravděpodobné.
V tom e-mailu mi připadá docela dost podivné to, že všechny odkazy které tam jsou vedou na nějakou podivnou adresu https://cl.s50.exct.net/?qs=…… a ne na adresu s doménou banky což může nasvědčovat jestli ten e-mail je skutečně od Equa bank.


Offline - VIP uživatelka Profil 
20. 9. 2021 19:03 Odeslat příspěvek
Dobrý den všem klientům Equa bank,
schválení transakce, jak již všichni víme, proběhlo v pořádku. Od té doby Raiffeisenbank a Equa bank určitě neusnuly na vavřínech, ale aktivně mezi sebou komunikují a spolupracují. V tuto chvíli probíhá příprava na právní fúzi Raiffeisenbank a Equa bank. Po právním spojení těchto bank do jedné právnické osoby, ke kterému by mělo dojít nejdříve k 1. lednu 2022, se stane Raiffeisenbank právním nástupcem Equa bank, která tímto zanikne. K reálnému spojení bude docházet postupně v průběhu roku 2022. Vždy však budeme mít na zřeteli, Vaši spokojenost a vysoký standard našich služeb.
Z Vaší strany nebudou zapotřebí žádné kroky. Po ukončení právní fúze obou bank se klienti Equa bank stanou automaticky klienty Raiffeisenbank. Každou změnu budeme oznamovat včas a s dostatečným předstihem klientům, kterých se bude týkat, a každá z těchto změn podléhá souhlasu klienta.
Týmy obou bank nyní společně pracují na tom, aby organizační změny, které budou po právní fúzi následovat, neměly žádný negativní dopad na klienty obou bank, ale aby naopak klienti z budoucí společné nabídky získali co největší výhody.
Hezký den, Linda z Raiffeisenbank


Offline - Poslední varování Profil 
20. 9. 2021 20:13 Odeslat příspěvek
Ono bude záležet co je myšlené pod "Každou změnu budeme oznamovat včas a s dostatečným předstihem klientům".


Offline - Diskutér Profil 
20. 9. 2021 20:37 Odeslat příspěvek
Lindo z RB: Máme s manželkou BÚ v RB i Equa, určitě nebudeme chtít mít po sloučení v RB každý dva BÚ, navíc má manželka v Equa bank navedené všechny inkasa nutné pro běžný provoz včetně několika TP a do Equa bank jí také "chodí" důchod. To jsem zvědav, jak se nás to vaše sloučení negativně nedotkne.
Rád bych slyšel od RB informaci, jestli vše výše uvedené (inkasa, TP a důchod) z Equa bank převedete do RB sami, nebo máme raději s předstihem spustit vlastní migraci z Equa bank do jiné banky než RB.


Offline - Návštěvník Profil 
20. 9. 2021 22:54 Odeslat příspěvek
Mám v obou bankách dva účty (běžný a spořicí). Budu mít možnost při fúzi nějak ovlivnit, abych po sloučení měl jen dva účty namísto čtyřech? Tedy například aby oba účty, které mám aktuálně v Equa, zanikly a zůstaly mi jen ty stávající v RB?


Offline - Diskutér Profil 
21. 9. 2021 08:23 Odeslat příspěvek
já teda nevím, ale ty tři příspěvky výše - přijde mi logické, že když se teprve "včera" sloučili a teprve začíná jednání o všem dalším, tak vám asi už dnes neřeknou detaily, jak konkréntně váš případ bude probíhat. Co takhle ještě na nějaký čas opustit to věčné rejpání a počkat si? Určitě s podobným případem nebudete jediní a bude rozhodně dost času to doladit až na to přijde čas. Tedy plácnu např. až za půl roku, kdy už i zaměstnanci RB budou schopni na to odpovědět.
Určitě změny neoznámí pouhý měsíc předem, ale všem dají dostatečný čas na zařízení všeho potřebného.


Naposledy upravil A1rh- dne 21. 9. 2021 10:07, celkově upraveno 1


Offline - Inventář Profil 
21. 9. 2021 09:30 Odeslat příspěvek
MirekM. píše
Rád bych slyšel od RB informaci, jestli vše výše uvedené (inkasa, TP a důchod) z Equa bank převedete do RB sami, nebo máme raději s předstihem spustit vlastní migraci z Equa bank do jiné banky než RB.


Myslím, že pokud vám víc vyhovuje podepisování pomocí smskami, tak je lepší to v klidu přemigrovat třeba do Fio (AiB možná taky brzo skončí požraná, takže mě nic lepšího nenapadá). Je tam i dobře řešené případný náhled nebo ovládání účtu partnera podle toho, co si nastavíte.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 500, 501, 502, 503, 504, 505, 506 ... 552  Další stránka
Stránka 503 z 552 [ Příspěvků: 8267 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies