FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Equa bank (od 14. 11. 2022 sloučeno s Raiffeisenbankou)

Offline - Poslední varování Profil 
8. 2. 2021 13:45 Odeslat příspěvek
flightmax píše
A kolega v práci výrazně mladší než moji rodiče zůstává u české spořitelny protože už je tam přeci od chvíle co začal pracovat. A to má VŠ takže lidi prostě věří jen velkým bankám protože mají pocit že jsou jejich součástí a že nemohou zkrachovat. A slovo česká také hraje významnou roli.

Ano presne tak to je, realna situace a to jsou ty lidi VS IT Programatori. Kamaradka (20) ta by zas byla i ochotna zalozit s bonusem ucet, ale ma to hacek, banka chce doklady :D
Poplatky se taky neresi, kamarad rikal treba ze blbej banker mu chtel v monete vymenit kreditku za tu zdarma, ale ze on radsi plati 50kc, protoze chtel potvrzeni o prijmu! A na co ho jako chce a prudi, kdyz jasne vidi ze tam ma na beznym uctu uspory + mu tam chodi jeho vejplata.

-- 8. 2. 2021 13:48 --

fremantle píše
Tak v RB se nějak zvlášť snažit nemusí - pokud klienty, kteří nevyužívají kontokorentní úvěr a multiměnu převedou na chytrý účet bez paušálu, tak jim toho nabídne podobné služby jako u Equa (výběr z bankomatů v tuzemsku a eurozóně bez poplatku, odchozí platby - okamžité i z IB), významné zhoršení bude ale pro vedení kontokorentu (90 Kč měsíčně), vedení účtu v cizí měně (29 Kč za každou měnu) a výběr hotovosti v zahraničí mimo eurozónu (100 Kč + 0,5 % místo 9 Kč, nicméně bez multiměny není o co stát, i pokud by to bylo bez poplatku, RB má spready v kurzovním lístku ještě horší, než Equa a ani tam to nebyla žádná láce)...

Dekuji, ale jeste asi se zmeni rozhrani tj bude to vse zlute s cernou pod RB prihlasenim a uz to nebude vypadat jako nyni presne pod Equa ze? :hm
Mimo EU to je blbe, sice kurz nebyl top ale hodilo se to prilezitostne pro nektere zname, to jsou lidi co chteli proste vybrat napr 2000kc nekde i za cenu horsiho kurzu, ale bylo to pro ne jednoduche.
Ja to bez toho preziju, ale budu to muset zase pretlumocit jim achjoo :(
Poslední příspěvek


Online - Diskutér Profil 
8. 2. 2021 13:54 Odeslat příspěvek
octaviampi píše
saabik píše
Já si myslím, že rozhodlo porovnání klientů Equa a RB. Zjistili, že překryv klientů není tak velký, takže se jim to vyplatí. Chtít Equa jen proto, že se spojí Moneta s Air nedává smysl.


Jako ze si takhle porovnali jmena zakazniku a jejich zustatky? :-)


To se při DD potenciální akvizice banky běžně dělá. Překryv klientů je vždy jeden z důležitých ukazatelů.


Offline - Návštěvník Profil 
8. 2. 2021 16:13 Odeslat příspěvek
Myslím že kdo byl u Equa a využíval všech výhod,tak nejlépe bude přejít k Monetě. Já mám jak Equa,tak Monetu i RB.Moneta učet Tom plus vše zdarma včetně učtu v cizí měně jen doufám že to PPF nezmění


Offline - Inventář Profil 
8. 2. 2021 17:04 Odeslat příspěvek
Zrovna Moneta mi přijdou s RB zcela rovnocenné banky, od kterých je lépe udržovat stejnou vzdálenost. Je ale fakt, že jestli se budou dál takhle pár měsíců požírat, tak za chvíli nebude kam jít.


Offline - Návštěvník Profil 
8. 2. 2021 17:09 Odeslat příspěvek
Creditas má snad všechny výhody, jak Equa.
Účet zdarma, výběry všude zdarma, okamžité platby. Mobilní i internetové bankovnictví dle mě OK, ale to je subjektivní.
Dá se na ni vyhrabat taky něco špatného? :)

Souhlasím, že RB je zlo. Každou chvíli v appce vyskakuje nějaká pitomá nabídka na úvěry nebo karty atp.
Jednou jsem se asi uklikl a hned byl telefonát, že jsem o něco zažádal. Kromě toho volají pravidelně sami od sebe a nabítí ty svoje sra*ky, jak jsou úžasné...

Děkuji, nechci.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
8. 2. 2021 17:11 Odeslat příspěvek
Citace
Dá se na ni vyhrabat taky něco špatného?


Haha :-) Si projdi téma vedle přímo a moc hrabat ani nemusíš :D


Offline - Návštěvník Profil 
8. 2. 2021 17:21 Odeslat příspěvek
Dá se očekávat nějaká vábnička v podobě nějakého bonusu při přechodu Equa-Raifka? Jak to bylo při rušení Zuno či City? Nemám u Raifky nic a nikdy jsme ani nic neměl (né že bych po tom toužil). Když vezmu v potaz, že Raifka na založení účtu mívá občas akce, tak by pak bylo pro mě lepší před přechodem účet u Equa zrušit...


Offline - Návštěvník Profil 
8. 2. 2021 19:31 Odeslat příspěvek
xls píše
Zrovna Moneta mi přijdou s RB zcela rovnocenné banky, od kterých je lépe udržovat stejnou vzdálenost. Je ale fakt, že jestli se budou dál takhle pár měsíců požírat, tak za chvíli nebude kam jít.

No bylo to tak,ale už není. Moneta až na toho kocoura se učtem Tom plus hodně vylepšila Hlavně mají za mně po Equa nejlepší mobilní appku. RB si toho učtuje stále dost. Nejvíc mě štve,že mám u Equa jak osobní,tak podnikatelský to bude změn.


Offline - Diskutér Profil 
8. 2. 2021 19:32 Odeslat příspěvek
Chápu správně, že pokud si k czk účtu a platební kartě navážu usd účet, vyberu z něj dolary třeba přes revolut?


Offline - Diskutér Profil 
8. 2. 2021 20:40 Odeslat příspěvek
saabik píše
To se při DD potenciální akvizice banky běžně dělá. Překryv klientů je vždy jeden z důležitých ukazatelů.


Na zaklade ceho zakazniky identifikuji a jak je osetreno bankovni tajemstvi?


Offline - Diskutér Profil 
8. 2. 2021 20:54 Odeslat příspěvek
smluvně přes třetí stranu, třeba někdo z big 4


Offline - Diskutér Profil 
8. 2. 2021 21:39 Odeslat příspěvek
Jak se lze smluvne vyvazat z bankovniho tajemstvi? Precetl jsem si namatkove paragraf 38 zakona o bankach a nevsiml jsem si, ze by tam bylo uvedeno, ze muze banka zajemcum rikat, kolik ma ktery zakaznik na uctu.

Pokud ma nekdo odkaz na prislusna ustanoveni, budu rad.


Online - Diskutér Profil 
9. 2. 2021 07:55 Odeslat příspěvek
octaviampi píše
saabik píše
To se při DD potenciální akvizice banky běžně dělá. Překryv klientů je vždy jeden z důležitých ukazatelů.


Na zaklade ceho zakazniky identifikuji a jak je osetreno bankovni tajemstvi?


Smlouva o mlčenlivosti. Tyhle postupy jsou naprosto běžné.


Offline - Poslední varování Profil 
9. 2. 2021 10:23 Odeslat příspěvek
italik píše
Myslím že kdo byl u Equa a využíval všech výhod,tak nejlépe bude přejít k Monetě. Já mám jak Equa,tak Monetu i RB.Moneta učet Tom plus vše zdarma včetně učtu v cizí měně jen doufám že to PPF nezmění

Coze jak to? Pokud se nepletu tak Moneta ma snad vlastni ATM ne? Tudiz vyber z jineho bankomatu nez je Monety = poplatek? :-) Alespon proto jsem mel tu Equa, kde jsem nemusel hlidat kolik vyberu + nemusel resit bankomat. Dal se me ta karta hodila treba nekde na party, kdy nevim jak dopadnu tak abych debetku kterou muzu skoro bezpecne ztratit / zaroven ale pripadne vybrat do 1000kc nebo do 1000kc zaplatit napr vlak ;-)


Offline - Návštěvník Profil 
9. 2. 2021 10:40 Odeslat příspěvek
Od loňského června má Moneta v rámci TOM účtu Plus všechny výběry z bankomatů po celé světě zdarma. A to včetně karet k účtům EUR/USD.
U Monety se toho změnilo za rok celkem dost k "pozitivnímu".

Já momentálně uvažuji o přesunutí z Equa do Monety, kde mám účet jako záložní. Líbí se mi např. Směnárna v IB, kde se dají online koupit EUR/USD za slušný kurz ve všední dny a hned tzv. "dotankovat" cizoměnový účet.
Navíc Moneta má EUR/USD účet jeho vedení zdarma a to i včetně výběrů z bankomatů, jak jsem psal výše.
RB chce za stejné 29,- Kč/m. za cizoměnový účet + 100,-+0,5% z výše výběru u výběrů z bankomatu mimo EU nebo 49,-/m. za Aktivní účet s cizoměnovými složkami a výběry + 39,-Kč/m. za Směnárnu RB.

IB/SmB Monety taky není nejhorší, progres je tam taky vidět.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 474, 475, 476, 477, 478, 479, 480 ... 552  Další stránka
Stránka 477 z 552 [ Příspěvků: 8267 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies