FinExpert.cz

Přihlásit se




Akceptace karet a poplatky

Offline - VIP uživatel Profil 
7. 12. 2022 08:34 Odeslat příspěvek
Kolik stojí platební karty obchodníky? :-)

Mám dva typy platebních terminálů pro akceptaci karet.

1) Jako OSVČ používám SumUp - 1,95 % z transakce bez podmínek a bez paušálu (MC, Visa, Amex, DC, Discover, JCB, UP). Dá se s tím žít, není to denně.

2) Jako s. r. o. mám mPOS od ČSOB - 0,99 % z transakce bez podmínek a bez paušálu (MC, Visa). Zjistil jsem, že už takový poplatek asi nikdy a nikde nedostanu, takže nesmím do smlouvy vrtnout, jinak se změní. :mrgreen:

A jako zákazník používám primárně byznys karty s cahbackem, debetní i kreditní.

Tento týden jsem byznys kartou platil docela vysoké částky v autoservisech a pneuservisech. A ve dvou případech mě moc pěkně poprosili, zda bych nemohl peníze poslat buď převodem, nebo to zaplatit aspoň soukromou kartou. Acquir jim totiž u byznys karet účtuje i "Dobrý den", takže poplatek je klidně 3,5 % z transakce, a to už je u vysokých plateb poznat.

Nepříjemné na tom je, že obsluha tu kartu předem nepozná a nemá tak šanci zjistit, že to obchod bude stát zbytečné poplatky. Když někdo kartu předloží fyzicky, ještě se to dá zjistit, je-li vůle zaměstnance, ale jakmile je digitalizovaná, je bez šance.

Otázky do pléna:

1) Obchodníci

- Platí u vás zákazníci byznys kartami? Jak moc a jak často?
- Jaké máte poplatky u byznys karet?
- Poznáte to před transakcí, nebo až na výpisu?
- Budete to řešit, nebo to rozpustíte do cen pro všechny?

2) Zákazníci
- Používáte byznys karty?
- Pokud ano/ne, proč a kdy?
- Když bude obchoník chtít poplatek za akceptaci byznys karty, přistoupíte na to?

A jedna zpětná vazba.

Minulý týden jsem byl u zubařky, která brala karty přes KB SmartPay, co je "zdarma", "jen" za paušál. Měsíčně platila i přes 5000 Kč. Tak se na to vyprdla, terminál zrušila a lidé u ní platí okamžitou platbou, nebo hotově. A vůbec nikdo s tím nemá problém. (Akorát už nemám to bezúročné období :mrgreen: )
Poslední příspěvek


Offline - Mírně pokročilý Profil 
7. 12. 2022 09:36 Odeslat příspěvek
Používáte byznys karty? Pokud ano, proč a kdy?
Ano, když nabízí cashback a právě jen kvůli cashbackům.

Když bude obchoník chtít poplatek za akceptaci byznys karty, přistoupíte na to?
Používám Curve, který se pro obchodníka tváří jako obyčejná soukromá karta s regulovanými poplatky, takže nepředpokládám, že by nastala taková situace. Beztak si obchodník může nastavit terminál, aby automaticky bral poplatky jenom od zahraničních a firemních karet, nebo rovnou odmítnout brát takové karty.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
7. 12. 2022 09:37 Odeslat příspěvek
Před nějakou dobou to byl docela hot topic u Alzy: https://www.alza.cz/platba-firemni-kartou-poplatek

Já osobně byznys kartou neplatím, mám osobní RB Life, která vrací jedno procento. Mám dojem, že v Evropě nejsou byznys karty zdaleka tak rozšířené, jako v Severní Americe, z čehož plynou asi nějaké odlišnosti.


Offline - VIP uživatel Profil 
7. 12. 2022 11:23 Odeslat příspěvek
.void píše
Používám Curve, který se pro obchodníka tváří jako obyčejná soukromá karta s regulovanými poplatky.

Curve má dva typy karet, soukromou a firemní. Třeba já mám od počátku Curve Business Card.


Offline - Trvalý BAN Profil 
7. 12. 2022 12:08 Odeslat příspěvek
Byznyskarty nepoužívám, bo mé potřeby zatím saturují soukromé. Nějaký vyšší cashback by mi asi ani nestál za to, abych se jich nějak složitěji domáhal. A když vidím tu situaci, jak ti bankovní šmejdi odírají obchodníky na poplatcích, ani bych je nechtěl.
Kdybych už nějakou byznyskartu měl, vyšší poplatek u obchodníka bych neakceptoval, raději bych ji zrušil.


Offline - Inventář Profil 
7. 12. 2022 13:17 Odeslat příspěvek
Byznys karty fyzické osobě - nepodnikateli u nás vydají beztak jen fintech společnosti typu Revolut, Zen, Curve (Moneta poskytuje třeba vracecí byznys kreditku s 1 % cashbackem, ale jen na IČO) a když z toho plyne nějaká přímá peněžní výhoda, tak leda jen nějaký mrzký cashback typu 0,1 % - takže stejně není moc o co stát (stejně přijetím podmínek, na základě nichž zákazník přistoupil na vydání byznys karty, formálně potvrzuje, že kartu bude používat k hrazení výdajů souvisejícím s podnikáním) - sám nepoužívám žádnou byznys kartu.

U Curve mi přijde, že se pokouší byznys kartu vydat klientovi implicitně (třeba i při obnově - aspoň při poslední obnově cca. před rokem mi tuším zaslali nejprve opět byznys), patrně počítají s tím, že si to zákazník nevšimne, nebo je indiferentní - ale stačilo napsat na podporu a převydali soukromou.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 6 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies