FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

FIO

Offline - Inventář Profil 
17. 2. 2023 18:09 Odeslat příspěvek
Patrik: Jsem asi blbej a nečtu primárně mezi řádky, ale dave píše, že chce vidět ve svém IB vždy jen jeden ze svých účtů - podnikatelský/nepodnikatelský. A to asi vyřešit nejde. Jo, možná chce ve skutečnosti to, co mu nabízíte Vy s Ropem ...
Poslední příspěvek


Offline - Inventář Profil 
17. 2. 2023 18:17 Odeslat příspěvek
Oddělený přístup (odlišné přístupové údaje) do osobního a do podnikatelského účtu má kdyžtak například MONETA.


Offline - Administrátor Profil 
17. 2. 2023 19:31 Odeslat příspěvek
drkarel: porovnej s jeho dotazem v tématu o datových schránkách. Pak pochopíš proč tak reagujeme :hm


Offline - Inventář Profil 
17. 2. 2023 19:38 Odeslat příspěvek
Aha, ovšem to tady nevyplývá a maylím, že to v zásadě nijak nesouvisí se zdejším dotazem. Pokud by chtěl účetního zmocnit k náhledu na účet, či tahání dat (nevím, jak je možné přesně omezit práva), tak ho může učinit disponentem s omezenými právy jen na tom podnikatelském účtu.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
17. 2. 2023 20:05 Odeslat příspěvek
Tak jak radíte, to bude asi nejlepší. Řeším teď převod firmy i domu, tak těch dotazů je víc :D Dost často ty platby budu zadávat já, ale nechtěl jsem právě mýchat osobní i podnikatelský účet, abych se náhodou omylem nespletl odkud platbu posílám. Ale jak píše Patrik, v osobním jde pěkně schovat ten podnikatelský.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
21. 2. 2023 11:47 Odeslat příspěvek
wow, fio dělá fakt všechno pro to, abych si ten účet založil jinde... žádost o založení mi zamitli zřejmě z důvodu, že jsem použil tel. číslo, které už u jednoho účtu jiné osoby existuje... co jim je do toho, jaký číslo použiji?


Online - VIP uživatel Profil 
21. 2. 2023 12:16 Odeslat příspěvek
Takto to ma napr. i mBank, minimalne u tech akci, ze jako novy klient nelze pouzit tel. cislo u nich jiz registrovane.
Takze toto asi nebude jen specialita FIO ...


Offline - Inventář Profil 
21. 2. 2023 12:29 Odeslat příspěvek
Tak se mi zdá, že telefonní číslo se stává jedním z identifikačních znaků člověka. Mj. na něj chodí všelijaké autorizační SMS. Takže požadavek jeden klient = jedno číslo v zásadě vůbec není nelogický (i když pro některé nepříjemný).


Offline - Administrátor Profil 
21. 2. 2023 12:33 Odeslat příspěvek
dave_no píše
wow, fio dělá fakt všechno pro to, abych si ten účet založil jinde... žádost o založení mi zamitli zřejmě z důvodu, že jsem použil tel. číslo, které už u jednoho účtu jiné osoby existuje... co jim je do toho, jaký číslo použiji?

Nikoliv nezbytně u účtu, ale u jiného přístupu do internetového bankovnictví. Pod jedním přístupem můžeš mít více účtů a k jednomu účtu může mít přístup více internetových bankovncitví.

Neměl by problém zřídit účet třeba pro rodiče s tím, že by k němu měl přístup tvoje internetové bankovnictví


Offline - Kolemjdoucí Profil 
17. 3. 2023 12:59 Odeslat příspěvek
Ahojte,
Prosím vás o radu. Založil som si slovenský Fio eur účet a následne ich sporacie dva účty.. jeden Fio konto v EUR s úročením 2% a druhý v Fio konto v CZK s 5,5%.

A s tým súvisí moja otázka. Ako dostať čo najlepší kurz pri prevode EUR na CZK?
Revolut hádže poplatky za platbu v cudzej mene aj keď nejaké CZK tam mám nakúpené.. asi kvôli tomu že IBAN začína ako SK a účet je v CZK?
Fio to má bez poplatkov ale horšie kurzy.

Ďakujem :)


Offline - Diskutér Profil 
17. 3. 2023 13:17 Odeslat příspěvek
co to prohnat přes Monetu?


Offline - Administrátor Profil 
17. 3. 2023 13:17 Odeslat příspěvek
Udělej si smlouvu s nějakou devizovkou, já mám smlouvu s Easychange.cz (má i "light" službu Europlatba.cz), Fortissimo (devizy.cz) a Akcentou. Hodně se zde skloňuje SAB. Záleží na tom jak velké částky chceš převádět. Akcenta má přímo i kancelář na Slovensku, ale zase nestojí i malé platby.
Dobré kurzy má Moneta ve své směnárně, ale ta ti na dálku asi účet nezaloží.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
19. 3. 2023 11:18 Odeslat příspěvek
Zalmanko píše
Ahojte,
Prosím vás o radu. Založil som si slovenský Fio eur účet a následne ich sporacie dva účty.. jeden Fio konto v EUR s úročením 2% a druhý v Fio konto v CZK s 5,5%.


Předpokládám, že Zalmanko je Slovák a že si ona účty založil v SK FIO. Jakto že má na CZK 5,5%? Já když si založím EUR účet v jakémkoli bankovním ústavu v ČR tak mám úročení prakticky 0.... nebo se pletu?


Offline - Mírně pokročilý Profil 
19. 3. 2023 11:34 Odeslat příspěvek
Protože slovenské Fio nabízí úročení na spořícím účtu v korunách, zatímco české banky mimo J&T na eurové spořáky dlabou.


Offline - Přeborník Profil 
6. 4. 2023 11:27 Odeslat příspěvek
Milionová pokuta https://www.cnb.cz/export/sites/cnb/cs/ ... NB_573.pdf :
Citace
  • … velký počet chyb ve výkaznictví účastníka řízení v oblasti likvidity … LCR … NSFR …
  • … rovněž mělo dopad na výši plateb do FŘK samotné FIO i ostatních bank …
  • … vnitroskupinový úvěrový rámec v objemu minimálně 22 miliard Kč prezentoval jako retailový …
  • Konkrétně absence analýzy stability retailových vkladů byla účastníku řízení vytýkána již při Kontrole 2017 … deklaroval, že analýzu stability vkladů v souladu s Nařízením k LCR zavedl k 30. 9. 2018. Toto tvrzení se při aktuální Kontrole ukázalo jako nenaplněné.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 795, 796, 797, 798, 799, 800, 801 ... 838  Další stránka
Stránka 798 z 838 [ Příspěvků: 12558 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies