FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

FIO

Offline - Inventář Profil 
4. 12. 2021 11:40 Odeslat příspěvek
I předtím než existovaly okamžité platby, tak Fio (jako jedna z mála, možná i jediná v ČR?) už v době, kdy byla jen družstevní záložnou, jednorázové i trvalé příkazy odúčtovala hned v den splatnosti, i když to byl víkend či svátek a tedy reálně mohly odejít až nejbližší pracovní den. To platí dodnes beze změny. To je prostě vlastnost systémů Fio a dokud jsem tuto banku více používal (před hypotékou získanou v jiné bance), tak mi to spíše vyhovovalo - člověk hned i při víkendovém zadání díky tomu viděl a dodnes vidí reálný stav zůstatku i historie, tedy stav po odečtení dané víkendové platby. U jiných bank by to bylo jen v čekajících (na pondělí), typicky bez vlivu na aktuálně zobrazený zůstatek.
Poslední příspěvek


Offline - Návštěvník Profil 
4. 12. 2021 13:35 Odeslat příspěvek
vlazy píše
Ty obrázky jsou asi z IB. Já používám převážně mobilní aplikaci a tam se mi nic takového nezobrazuje.

V mobilní aplikaci se mi taky neukazuje průběh a potvrzení okamžité platby jako je to v IB. Ale v mobilní aplikaci je vidět, jestli to byla okamžitá platba nebo ne. Účty / Pohyby / klik na tu konkrétní platbu, zobrazí se detail pohybu a tam v řádku Typ pohybu je vidět např. Bezhotovostní platba (to je standardní převod) nebo Okamžítá odchozí platba.


Offline - Návštěvník Profil 
4. 12. 2021 14:01 Odeslat příspěvek
Pokud si v mobilní aplikaci zvolíš že to má být okamžitě a nechceš tu transakci v případně nemožnosti okamžité platby provést, tak ti to ukazuje průběh a potvrdí že byla přijata na druhé straně.


Offline - Návštěvník Profil 
4. 12. 2021 14:06 Odeslat příspěvek
@ shockerek: dík za info. Otestováno, přesně jak píšeš. Vidím, že se stále mám co učit.


Offline - Poslední varování Profil 
4. 12. 2021 17:28 Odeslat příspěvek
minarjo:
I když to je vlastnost FIO, že se peníze odúčtují z účtu hned po odeslání příkazu i přes to, že z FIO odejdou později např. kvůli víkendu, tak to je docela blbá vlastnost a nechápu jak to může někomu vyhovovat. Takto ten příkaz nejde ani zrušit nebo změnit. Pokud by někdo omylem zadal příkaz špatně tak mu to FIO ani neumožní opravit nebo zrušit a peníze tak můžou odejít na nějaký jiný nesprávný účet a klientovi tím banka způsobí problém.


Offline - Trvalý BAN Profil 
4. 12. 2021 17:57 Odeslat příspěvek
To si snad způsobí klient problém sám, že zadá špatné číslo protiúčtu. Takhle bys mohl obviňovat banky, že umožňují okamžité platby a znemožňují tím klientovi rušit špatně zadané platební pŕíkazy. Příště trochu přemýšlej, než zase napíšeš další nesmysl.
:D


Offline - Poslední varování Profil 
5. 12. 2021 18:06 Odeslat příspěvek
jjrr:
Ano, způsobí si to klient sám, ale to neznamená, že by mu to banka za žádných okolnosti neměla umožnit opravit až do chvíle než ty peníze z banky odejdou, tak jak je to samozřejmosti v mnoha jiných bankách. Ideální lidí kteří by nikdy v ničem neudělali žádnou chybu neexistují a ani ty nejsi výjimkou. Je proto dobře když je možnost chybu včas opravit ještě předtím než ta chyba stačí způsobit nějaký problém nebo škodu, ale to ty asi nedokážeš nebo spíše záměrně nechceš pochopit. Okamžité platby jsou něco jiného. Jsou věci které se opravit dají pokud je jim to umožněné a také i takové kde oprava už po provedení bohužel možná není. Až zase příště budeš chtít trollovat tak se nad tím trochu zamysli jestli má význam aby jsi ze sebe dělal až takového hlupáka a psal tu nesmysly.


Offline - Inventář Profil 
6. 12. 2021 05:49 Odeslat příspěvek
Ach jo, fakt moc @vlazy o bankovních systémech nevíš :). U celé řady bank, pokud zadáváš příkaz o víkendu (nebo i jiný den později večer či v noci), tak i když to nastaví splatnost "až" v pondělí (resp. obecněji nejbližší pracovní den), tak ti to změnu či zrušení po odeslání resp. později už nepovolí, je to "uzamčené" (nejčastěji cca od půlnoci předchozího obchodního dne, ať už je to pátek či jiný den, někde ale i dřív, třeba už od 18h jako v Hello bank, i jinde dle času uzavírky). A to ať už jde o příkaz trvalý nebo jednorázový. Zkrátka od chvíle, kdy v bance končí předchozí obchodní neboli bankovní den (časy různé napříč bankami, ne vždy půlnoc z předchozího obchodního dne) a začíná nový, se provede "uzamčení" trvalých a jednorázových příkazů na den další a už s nimi pak neuděláš nic. Tak to funguje jistě v ČSOB (kterou používám i kvůli hypo nejdéle a nejvíce) i mnohde jinde, prostě neplatí rovnost kalendářní den (od půlnoci do půlnoci bez ohledu na víkendy a svátky) se rovná bankovní den. Takže vliv na editaci či zrušení není mnohde žádný, i když odúčtování není provedeno hned, a jen to mystifikuje se zůstatkem a historií před danou operací. Proto to Fio z tohoto úhlu pohledu nedělá vůbec špatně. Hodně se to tím u nich podobá platbě kartou - i tam je (tentokrát už ve všech bankách) provedena blokace v zůstatku hned po platbě (tedy už před zaúčtováním), i když je noc či víkend. Fio tento mechanismus z karet u příkazů dalo by se říct napodobuje tím, že příkazy i o víkendu či svátku promítne do historie+zůstatku i v takové dny a datum splatnosti tedy neposouvá na den pracovní.


Offline - Poslední varování Profil 
6. 12. 2021 07:21 Odeslat příspěvek
jjrr píše
To si snad způsobí klient problém sám, že zadá špatné číslo protiúčtu. Takhle bys mohl obviňovat banky, že umožňují okamžité platby a znemožňují tím klientovi rušit špatně zadané platební pŕíkazy. Příště trochu přemýšlej, než zase napíšeš další nesmysl.
:D


Ten tady píše nessmysly celé roky, patrně AU nebo jiná příčina. Donedávna příkaz zadaný např. ve čtvrtek večer v unicredit, už asi na páteční splatnost, kdy se asi odúčtoval resp. tipnul bych si, že ho odeslali až v pondělí nad ránem :-)

Fio banka umožňovala brzké a neexportované příkazy do clearingu (časy byly 9, 12, 16 hodin?) zrušit přes fio servis, jestli to dělá i teď po zvětšení, nezkoušel jsem.

Fio banka měla (má) jiný problém, nešlo poslat peníze menší jak 100000 v den D jako neokamžitou platbu, prostě to Okamžitou udělá a basta. Volba standardní platby je ignorována. Jedině to zadat jako D+1. Ostatně do bank, které mají různé účty (a některé okamžito7 platbu nepřijmo) to jinak z fio nejde.


Offline - Inventář Profil 
6. 12. 2021 10:59 Odeslat příspěvek
Nepíšeš ten poslední odstavec náhodou o mobilní aplikací? Tu nepoužívám (ve Fio mám v podstatě trvale už jen české akcie), ale v IB se dá typ platby ve formuláři zvolit a nevšiml jsem si, že by to ignorovalo. Ale možné to je, nezkoušel jsem už hodně dlouho platbu standardní (dávám vždy okamžitou když už to umí), ale komu by to vadilo mít to rychleji? :)
Máš ale pravdu, že když jsem chtěl z Fio poslat cca pul roku zpět přímo na účet kreditky mBank okamžitou platbu, tak to správně vrátilo (tyto účty mBank to neumí, musí se skrz mKonto) a pak to nešlo zadat ani jako platbu normální, protože Fio tvrdilo, že daný účet neexistuje (asi si to jejich systém uložil z té odpovědi mBank systémů a zamítnutí okamžité platby). Tedy v tomto ti dávám za pravdu, ale už jsem to dlouho nezkoušel.


Tento příspěvek byl označen jako off-topic. Klepněte pro zobrazení příspěvku.


Offline - Návštěvník Profil 
11. 12. 2021 14:11 Odeslat příspěvek
Mám účet u Fio banky, kde mám kartu Mastecard, kde jsou standartně 2. výběry z cizých bankomatů zcela zdarma. ( další za platby kartou)
Naopak u karty VISA, která je placena za vydání částkou 150 Kč, je vše zdarma, neomezeně.

Přešel někdo na kartu VISA a myslíte, že Fio banky toto časem udělá i u karet Mastercard?
Netušíte, proč toto mají jen u jedné karetní asociace? ( lepší podmínky)


Offline - Inventář Profil 
11. 12. 2021 15:45 Odeslat příspěvek
Visa dlouho ztrácela, teď se to snaží dohnat a všude se cpe. Na Visu určitě dobrovolně přecházet nebudu, jejich asociace má horší kurzy. Ty 2 výběry mi stačí tak na rok, takže tohle není důvod přechodu.


Offline - VIP uživatel Profil 
11. 12. 2021 19:20 Odeslat příspěvek
Pokud potrebujes vic nez ty 2 vybery, tak si zaloz druhy ucet u nektere banky, ktera ma neomezene vybery z libovolneho bankomatu zdarma bez podminek, a idealne i okamzite platby (napr. Creditas,Moneta,RB).
Pak staci mit v teto bance trvale ulozenou (a prubezne doplnovanou) mensi castku pro ty vybery anebo pred kazdym vyberem si tam poslat penize, okamzitou platbou je to ihned.

Kvuli tomuto neni treba menit hlavni ucet (FIO).


Offline - Poslední varování Profil 
11. 12. 2021 19:25 Odeslat příspěvek
minarjo píše
přímo na účet kreditky mBank okamžitou platbu, tak to správně vrátilo (tyto účty mBank to neumí, musí se skrz mKonto) a pak to nešlo zadat ani jako platbu normální, protože Fio tvrdilo, že daný účet neexistuje


To je kvuli tomu, ze i Standardni platbu odeslou jako Okamzitou.

Kdyz zadas datum budouciho dne, kreditku mBank dobijes.

Je to Bug a oni to nehodlali opravit. A take existuje par situaci, kdy nechces, aby prijemci vyskakovalo v reportevh “okamzita platba” a tak chces poslat normalni platbu v den D, a Fio byla na to nepouzitelna.

Jedine je bombardovat pres Fio servis, aby bug opravili.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 750, 751, 752, 753, 754, 755, 756 ... 838  Další stránka
Stránka 753 z 838 [ Příspěvků: 12558 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies