FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

FIO

Offline - Přeborník Profil 
4. 1. 2022 19:19 Odeslat příspěvek
  • Zavázali se, nebo mají možnost podle svého uvážení?
  • Kdo tvrdí, že je budou prodávat za nominál?
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
4. 1. 2022 19:32 Odeslat příspěvek
vpe: třeba si kupující za 10250 mysli, ze prodá ta 10350…
fc70: pokud se dobře pamatuji, mají ten nominál uveden v tom dvousetstrankovem prospektu i pro další emise, které byt vydány mohou, ale nemusí.


Naposledy upravil drummond dne 4. 1. 2022 19:34, celkově upraveno 1


Offline - Inventář Profil 
4. 1. 2022 19:34 Odeslat příspěvek
No, o tom mám určitou pochybnost kvůli slovíčku "předpokládaná" - "Celková předpokládaná jmenovitá hodnota Emise dluhopisů: 1.000.000.000 Kč". Spíš bych myslel, že by je vydat měli. Ta další miliarda už je jasně jen možnost. Pak mají možnost emitovat během 10 let ještě další s nově schválenými podmínkami až do 50 mld. Takhle to chápu já, ale neznám obvyklé zvyklosti/předpisy u dluhopisů (ty by mohly vyjasnit termín "předpokládaná").

-- 4. 1. 2022 19:39 --

drummond: v tom 148stránkovém určitě ne, tam je to jen obecně načrtnuto pro všechny dluhopisy emitované za těch 10 let, je to v tom 20stránkovém - "Konečné podmínky ... - Doplněk dluhopisového programu". Emisní kurz obecně nemusí být 100 % nominálu:

"Emisní kurz všech Dluhopisů vydaných k Datu emise bude stanoven v příslušném Doplňku
dluhopisového programu. V případě veřejné nabídky spojené s primárním úpisem Dluhopisů v rámci Emisní lhůty budou Dluhopisy nabízeny před Datem emise nebo k Datu emise za cenu odpovídající Emisnímu kurzu k Datu emise. Emisní kurz jakýchkoli Dluhopisů vydaných po Datu emise během Emisní lhůty nebo Dodatečné emisní lhůty bude vždy určen Emitentem tak, aby zohledňoval převažující aktuální podmínky na trhu. Tam, kde je to relevantní, bude k částce emisního kurzu jakýchkoli Dluhopisů vydaných po Datu emise dále připočten odpovídající alikvotní úrokový výnos."

-- 4. 1. 2022 19:45 --

Pak je tam v části týkající se veřejné nabídky do 1. 12. 2022 "Celková částka nabídky: 1.000.000.000 Kč (s možností navýšení maximálně do výše 2.000.000.000 Kč)", takže bych si myslel, že těch 400 mil. by ještě emitovat měli, ovšem cena nemusí být 100% nominálu.

-- 4. 1. 2022 19:50 --

A ještě v Základním prospektu: "Emitent má právo v průběhu Emisní lhůty vydat Dluhopisy (i) v menší celkové jmenovité hodnotě Emise dluhopisů než předpokládané celkové jmenovité hodnotě, pokud se nepodaří předpokládanou celkovou jmenovitou hodnotu Emise dluhopisů upsat ...", což bych chápal jako jediný případ, kdy jich může vydat méně než tu mld.


Offline - Poslední varování Profil 
5. 1. 2022 14:41 Odeslat příspěvek
“ by ještě emitovat měli, ovšem cena nemusí být 100% nominálu.”

jakože vydají dluhopis s nominálem 10000 a na trh hodí za cenu 10500 a tím si sníží úrokové náklady? To jde!? Nebavím se o AÚV.

Ps: Ale když si tu psal o tom že nebudou mít na úroky a že nechají banku zkrachovat protože nebudu mít na úroky… tak tě asi nejde brát vážně, viď?

Já si teda odpovím sám, když nikdo nemá lepší odpověď: viewtopic.php?style=2&p=13093246#p13093246 ty objemy za 10 250 jsou nicotné a bezvýznamné. Kdyby tam hodili těch 400 milionů zítra, tak se to smaže.

Tak si jen tak laicky tipnu, že to tam hodí až někdy později - skoro za rok, co myslíte? Protože ty prachy teď asi nepotřebuji


Offline - Inventář Profil 
5. 1. 2022 15:06 Odeslat příspěvek
Přečti si to výše. Myslím, že jde.

K PS - Nic takového jsem nepsal, to jsi vymyslel Ty.


-
10. 1. 2022 08:44 Odeslat příspěvek
Fio banka nově snížila poplatky u platebních karet a přidala výběry z bankomatů.
https://www.mesec.cz/aktuality/fio-bank ... bankomatu/


Offline - Poslední varování Profil 
12. 1. 2022 01:50 Odeslat příspěvek
No ja nevim, ale kdyz jsem v listopadu/prosinci cetl sazebnik, tak formulaci

První dvě platební karty vydané k účtu pro různé držitele bez poplatku

jsem tam tehdy natuti videl … a to druhe viz komentar tam:

Myslím, že žádné výběry z bankomatů nepřidala. U karet MC byly předtím dva výběry měsíčně zdarma (a další až tři za každé 4000 Kč zaplacené kartou), maximálně pět měsíčně. Nově to jsou dva výběry měsíčně zdarma (a další až tři za každé 4000 Kč zaplacené kartou), maximálně pět měsíčně - žádná změna :)


Mozna si banka chtela udelat PR, tak to rozeslala novinarum anebo autor clanku neporovnal dusledne sazebniky, kdo vi…


Offline - VIP uživatel Profil 
13. 1. 2022 20:04 Odeslat příspěvek
Zajimava aktualita:

Falešný odkaz na přihlášení (v google vyhledavani, prednostne nahore jako placena reklama):
https://www.fio.cz/spolecnost-fio/media ... prihlaseni


Offline - Přeborník Profil 
13. 1. 2022 20:10 Odeslat příspěvek
To není poprvé, ale je to dost průšvih.

Nakonec snad bude lepší všem doporučovat, aby používali primárně aplikaci v mobilu… (ale zase když pak půjdou do IB v prohlížeči, ještě se zvyšuje riziko, že to budou hledat takhle).


Offline - VIP uživatel Profil 
13. 1. 2022 22:32 Odeslat příspěvek
Od 10.1.2022 FIO vydava VISA karty zdarma (dosud za 150Kc), viz.
https://www.fio.cz/spolecnost-fio/media ... rty-zdarma

Mam dotaz na zkusene foristy:
Mohu tedy mit 1 kartu VISA (zdarma) pro bezny ucet a 1 kartu MasterCard (zdarma) pro sporici ucet?

ZAROVEN tedy oba typy karet ZDARMA, ale kazda karta pro jiny (bezny/sporici) ucet.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
14. 1. 2022 18:24 Odeslat příspěvek
Jj, jenže Visu od Fio zatím nelze použít v GooglePay, nebo v hodinkách. Snad někdy.... ;-)


Offline - Diskutér Profil 
14. 1. 2022 19:24 Odeslat příspěvek
Tento pastav mně připomíná nemožnost použít bezkontaktně VISA karty Monety v bankomatu na výběry přes mobil a G-pay. Nejsem si ale jistý, zda Moneta tuto nefunkčnost již odstranila. MC karty Monety touto nemocí netrpěly.


Offline - VIP uživatel Profil 
18. 1. 2022 16:26 Odeslat příspěvek
Zedna1 píše
Od 10.1.2022 FIO vydava VISA karty zdarma (dosud za 150Kc), viz.
https://www.fio.cz/spolecnost-fio/media ... rty-zdarma

Mam dotaz na zkusene foristy:
Mohu tedy mit 1 kartu VISA (zdarma) pro bezny ucet a 1 kartu MasterCard (zdarma) pro sporici ucet?

ZAROVEN tedy oba typy karet ZDARMA, ale kazda karta pro jiny (bezny/sporici) ucet.


Tak z FIO infolinky mam nyni overeno, ze to bude ZDARMA.
Ta podminka na jednu kartu zdarma je pry vztazena k uctu, takze bezny a sporici ucet jsou zde zohlednovany zvlast.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
21. 1. 2022 16:04 Odeslat příspěvek
Zdravím, dočetl jsem se, že u Fio lze založit účet s vlastním číslem účtu (který musí splňovat nějaké pravidla) Podle nějaké "kalkulačky" jsem zjistil že mnou zvolené číslo účtu by mělo jít založit, neví tedy někdo prosím, jak na to a zda to jde při zakládání účtu online?

edit : už jsem si dohledal, že to platí pouze pro účty zakládané na pobočce. Tak nic :D


Naposledy upravil virten123 dne 21. 1. 2022 16:09, celkově upraveno 1


Offline - Diskutér Profil 
21. 1. 2022 16:08 Odeslat příspěvek
Nejde (nešlo) to online, musíš na pobočku, ale celkem to odsejpalo. Reálně je to tak, že založí účet s "nějakým" číslem a nad něj udělají "alias" s tím tvým číslem.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 758, 759, 760, 761, 762, 763, 764 ... 838  Další stránka
Stránka 761 z 838 [ Příspěvků: 12558 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies