FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Gordon_F 26. 1. 2021 16:39

nikko píše:@audiobullys:
FIO má omezení plateb na jeden externí cílový účet v případě FIO spořících účtů. Nastavený cílový účet je uveden v menu "Informace o účtu" a tam ho lze i změnit.

Nikdy jsem to nezkoušel, ale stalo se mi jednou že jsem omylem zadal platbu ze spořícího účtu na cizí účet ve Fiu a platba úplně normálně odešla. Ano, byl to směr Fio -> Fio, šlo o částku 250,- Kč a ano již mnohokrát jsem posílal tuto platbu z běžného účtu (platba za internet). Tedy nebyl bych tak rezolutní v tom že "to nejde" poslat ze spořícího účtu na cizí účet.
Gordon_F
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xls 26. 1. 2021 16:43

V rámci Fio to jde poslat na jakýkoli, mimo banku jen na "registrovaný".
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 26. 1. 2021 17:28

Gordon_F:
Myslím, že tu pleteš eurový SÚ o kterém se tu diskutovalo s korunovým SÚ. Z korunového SÚ jde převádět na jakékoliv vlastní i nevlastní účty ve FIO bez problémů, omezení a zdarma. Běžně takto převádím peníze v rámci FIO. Na jiné účty mimo FIO, pokud se nepletu je to také bez omezení, ale za poplatek. Do jiných bank proto z FIO převádím z BÚ kde je to zdarma.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Gordon_F 26. 1. 2021 17:45

Jojo. Uznávám že ze souvislostí nejspíš nikko psal o eurovém SÚ, i když to napsal bez toho upřesnění a mě pak jen zaujalo to rozhodné tvrzení které mi bez souvislosti vyznělo jako obecně platné.
Mea culpa.
Gordon_F
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rop 28. 1. 2021 23:17

Dnes v 19:28 mi dorazila zpráva, že se mám aktualizovat Smartbanking z důvodu aktualizace certifikátu pro mobilní aplikaci. Bez aktualizace nebude aplikace fungovat.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor

Odeslat příspěvekod vpe 29. 1. 2021 11:43

Ze by android?

Z fio konta take nejdou (vedle plateb na “cizi ucty”) povolit inkasa... takove to klasicke umele osekani “sporicich uctu”
proletáři všech zemí…
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod xls 29. 1. 2021 13:21

Tak dříve měly spořicí účty aspoň nějaké výhody, teď zůstaly jen ty nevýhody, úročení je směšný.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod nikko 8. 2. 2021 11:58

Pajkyt píše:Podařilo se někomu získat z prosincové akce "Plaťte mobilním telefonem pomocí Google Pay a vyhrajte 500 Kč, nebo telefon Samsung" některou z cen? Výherci měli být kontaktováni do 21. 1. 2021. Přestože jsem platby vyzkoušel hned na začátku akce, tak odměna nadorazila (ostatní tedy byli rychlejší, nebo ještě něco dorazí - čas mají do 7. 2.2021), ale nikde jsem nezaznamenal ani žádné výherce telefonu.

Výhry 500 Kč FIO banka připisovala v pátek 5.2.2021.
Teoreticky pokud podmínky soutěže splnilo max. 500 klientů, tak mobil nevyhrál nikdo :-)
Naposledy upravil nikko dne 8. 2. 2021 15:14, celkově upraveno 1
nikko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 8. 2. 2021 13:41

To by mě teda docela zajímalo. Já podmínky soutěže splnil 8.12., žádných 500,- mi nepřišlo, takže podle toho by těch 500 klientů musel podmínky splnit už předem mnou. Pokud je ani celkem 500 nesplnilo, tak jak to, že mi nedali ani tu pětistovku?
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 8. 2. 2021 14:04

Taktéž 8. a taktéž bez výhry.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 8. 2. 2021 14:49

To samé.
Chcete nějaký bonus? Kódy (Equabank 300 Kč, Twisto 300 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod wit.cz 8. 2. 2021 17:38

wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 2. 2021 19:42

To jsem to měl o fous. Myslím, že jsem si toho všiml třetí den akce a hned jsem běžel "točit" :D
Přílohy
fio.png
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod dalich 8. 2. 2021 19:50

Já mám Maestro a ta v soutěži nebyla :-(
Presstitut a zloděj z povolání.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Rop 8. 2. 2021 19:57

Ona ještě existuje nějaká "soutěž" ve finančnictví / bankovnictví v tomto státě, kterou nevyhrál Patrik? :roll: :lol:
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka