FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

FIO

Offline - VIP uživatel Profil 
21. 5. 2021 01:47 Odeslat příspěvek
19.5.2021
Klienti Fio banky si mohou přesunout účty z jiných bank online
https://www.fio.cz/spolecnost-fio/media ... ank-online

Nově si mohou stávající klienti Fio banky online zrušit účet v jiné bance a převést peněžní zůstatek, trvalé příkazy i inkasa. To vše provedou online přímo ve svém Internetbankingu.
...
Poslední příspěvek


Offline - Inventář Profil 
21. 5. 2021 05:07 Odeslat příspěvek
Super! Nakonec nějaká nová použitelná služba.


Offline - Návštěvník Profil 
24. 5. 2021 17:28 Odeslat příspěvek
O platební kartu ke svému učtu jsem přes IB zažádal 12.5 fyzicky ještě nedorazila ,ale v IB a SB už mám. Mám to urgovat ?


Offline - Návštěvník Profil 
30. 5. 2021 07:28 Odeslat příspěvek
Pozorod 1.6.2021 je u Fio banky změn a v ceníku při výběru z platebních karet. Výběr z bankomatů FIO banky je vždy zdarma, to je jasné.

U karet Mastercard nadále platí, že jsou minimálně 2 výběry zdarma v měsíci, další za platby kartou ( odměna 4 000 Kč- 1 výběr)

Nově!!!! - U karer VISA, kdy základní je za poplatek 150 Kč jednorázově bude nově výběry zdarma ze všech bankomatů v ČR a i kdekoliov v zahraničí zcela zdarma. Bez jakéhokoliv omezení počtu.

Kdo často vybírá, se mu určitě vyplatí zrišit kartu Mastercard a za 150 Kč si dát VISU.


Offline - Návštěvník Profil 
31. 5. 2021 13:58 Odeslat příspěvek
Důležitá poznámka. Vydání první a každé další obnovené VISA karty se znovu platí poplatek 150 Kč na 4 roky ačkoliv ceník uvádí že je to jednorázový poplatek. Potvrzeno osobní zkušeností a dále jsem jsem dnes zeptal pro jistotu na FIO servis a bylo to potvrzeno.


Offline - Diskutér Profil 
31. 5. 2021 18:28 Odeslat příspěvek
Díky za info - pro ty, kdo nečekali, že poplatek za platební kartu budou platit pro každou kartu.


Offline - Návštěvník Profil 
1. 6. 2021 07:22 Odeslat příspěvek
Bohužel je to tak, mám u FIO dvě VISA karty a za každou platím poplatek 150 Kč :-[


Offline - Mírně pokročilý Profil 
3. 6. 2021 06:43 Odeslat příspěvek
Ale o tu kartu musím aktivně požádat, ne? A poplatek se vztahuje jen na payWave podle zprávy v IB.

Platební kartu VISA Classic payWave si můžete pořídit za jednorázový poplatek 150 Kč na jakékoliv naší pobočce nebo v Internetbankingu.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
15. 6. 2021 10:25 Odeslat příspěvek
pedrysek7 píše
Pozorod 1.6.2021 je u Fio banky změn a v ceníku při výběru z platebních karet. Výběr z bankomatů FIO banky je vždy zdarma, to je jasné.

U karet Mastercard nadále platí, že jsou minimálně 2 výběry zdarma v měsíci, další za platby kartou ( odměna 4 000 Kč- 1 výběr)

Nově!!!! - U karer VISA, kdy základní je za poplatek 150 Kč jednorázově bude nově výběry zdarma ze všech bankomatů v ČR a i kdekoliov v zahraničí zcela zdarma. Bez jakéhokoliv omezení počtu.

Kdo často vybírá, se mu určitě vyplatí zrišit kartu Mastercard a za 150 Kč si dát VISU.


Dobrý den,

zeptám se zkušenějších. Na výběry v zahraničí je lepší MasterCard nebo Visa? Např. kdybych jel na dovolenou nebo služebku do zahraničí a potřeboval bych tam vybrat EURa a nebo zaplatit v obchodě.
Při platbách v ČR kromě neomezení výběrů nepoznám rozdíl...


Offline - Nadšenec Profil 
15. 6. 2021 10:54 Odeslat příspěvek
Záleží na bance.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
15. 6. 2021 12:44 Odeslat příspěvek
ehm...ptám se na FIO :-)


Offline - Inventář Profil 
15. 6. 2021 12:50 Odeslat příspěvek
No odpověď je stále stejná, že záleží na bance, jaké podmínky si i svých karet stanoví. Zda je karta běžná, zlatá, uhelně černá :), od asociace Visa či MC... to je přeci fuk, kurzovní lístek stanovuje banka. Jen u exotických měn někdy může banka využít kurz Visa či MC pro přepočet té exotické do USD či EUR a pak svůj lístek. Ale u běžných měn jako euro, dolar, libra či třeba mezi českými dovolenkáři populární kuna použije nejen Fio svůj vlastní kurzovní lístek, a ten je společný, ať máš jednu či druhou kartu.


Offline - Inventář Profil 
15. 6. 2021 15:01 Odeslat příspěvek
Hraje to drobnou roli pouze u karet/měn, které nějak používají kurz asociace (čistý, s přirážkou, zúčtovací měna pak převedená kurzem z lístku ...).


Offline - Návštěvník Profil 
5. 7. 2021 07:48 Odeslat příspěvek
Mám dotaz na Fio banku, velice je u banky skvělá neomezená transkační historie účtu a tam uvažuji, že si u ní budu využívt účet jako hlavní, kde mě bude chodit výplata, provádět travlé příkazy, platit kartou, mít identifikátor PID apod.

Aktuálně mám účet u KB a.s.
Vím, že Fio banka je nízkonákladová banka, někde jsemm četl, že přístup bankéřů nic moc, nejde se tam objednat na čas, jsou prý problematické řešení reklamací, ale asi má každý jinou zkušenost. Pobočky banky také nic moc, ale zase na druhou stranu možnost výběru hotovosti z pokladny na pobočce je zdarma ( 1000 Kč a více) a mají stabilní ceník, super nastavení karet. ( DCC, různé blokace, což nikde není)

Děkuji za zkušenosti, rady, zda přejít od KB a.s. do FIO s hlavním účtem?


Offline - Administrátor Profil 
5. 7. 2021 08:38 Odeslat příspěvek
V podstatě sis odpověděl. Ano, FIO má základní služby a ty umí dobře a levně. Málokdy se něco vy..., ale když jo, FIO není moc uživatelsky vstřícná, na to tu ale máme finančního arbitra :). Já tedy s FIO zatím žádný problém neměl, ale s jinými bankami ano a řešil jsem to právě přes finančního arbitra - 4 vyhrané spory, pátý (s Unicredit, s ní už druhý) právě běží.

-- 5. 7. 2021 09:49 --

Já FIO jako hlavní účet mám, právě kvůli neomezené historii a internetovému bankovnictví, které považuji za nejlepší na našem trhu.
Ale další služby mám jinde - kreditní kartu Hello, směny měn přes Easychange, debetku pro výběry v zahraničí mBank svět a "výklenky na trhu" řeším přes Revolut, Curve a prémiové účty.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 745, 746, 747, 748, 749, 750, 751 ... 838  Další stránka
Stránka 748 z 838 [ Příspěvků: 12558 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies