FinExpert.cz

Přihlásit se

Předchozí stránka 

FIO

Offline - Diskutér Profil 
14. 10. 2020 17:05 Odeslat příspěvek
O povinnosti poslat platbu za nemovitost na slovenský účet informovala slovenská realitní kancelář. Pravděpodobně to souvisí se zákony proti praní špinavých peněz, proti daňovým únikům apod.
Poslední příspěvek

Offline - Moderátor Profil 
14. 10. 2020 18:10 Odeslat příspěvek
V zákoně č. 297/2008 Z. z., o ochrane pred legalizáciou príjmov z trestnej činnosti a o ochrane pred financovaním terorizmu jsem to fakt nenašel. Ať napíšou, který předpis to řeší.

15. 10. 2020 14:09 Odeslat příspěvek
Treba mysli cosi o tom, ze hotovost nad 330.000 Kc se nesmi platit v hotovosti najednou a jen si to popletli?

Dnes mi “bankovni pracovnice” take tvrdila nesmysly, ze “to uklada zakon”, tim vas vzdy odrovnaji. Na takovehle plky plati kousek z pisnicky Riditel autobusu:

Blbec je blbec a blbcem zůstane,
Když máváš předpisy tak měl by jsi je znát.

25. 10. 2020 11:59 Odeslat příspěvek
Ve skutečnosti stačí věta ve stylu "A mohl byste mi ukázat to znění zákona/obchodních podmínek/atp.?"

25. 10. 2020 12:51 Odeslat příspěvek
No, bohužel, ne vždycky. Člověk musí být dost asertivní a když někdy něco hodně a hodně rychle potřebuje, nemá sílu se dál hádat.

25. 10. 2020 14:52 Odeslat příspěvek
Momoniku, na to dostanes v 80% odpoved: podminky mame na webu, ja tu nejsem od toho, abych vam hledal :-) Ma veta uz je 3 faze a ne prvni... ctvrta faze je, ze bud oni nebo ja, privolame policii.

25. 10. 2020 18:00 Odeslat příspěvek
Ano, asertivita je na místě, ale je to jednoduché já něco chci a dokud mi neukážete důvod, proč to nejde, tak to budeme muset vyřídit a nebo to můžu vyřizovat s někým nad váma, zatím to vždy fungovalo.

Offline - Kolemjdoucí Profil 
27. 10. 2020 11:03 Odeslat příspěvek
To je škoda, že se na pobočkách RM systému nedají provádět hotovostní operace. Otevírací doba pokladny do 16:30 hod je celkem nevyhovující.

31. 10. 2020 02:25 Odeslat příspěvek
nikko píše
fremantle píše
Dávněji to opravdu šlo, ze zvědavosti jsem to taky vyzkoušel - nicméně proč by to kdo nyní dělal? ...

Na Slovensku platí povinnost, že peníze za prodej tamní nemovitosti musí prodejce obdržet na účet vedený u banky na Slovensku. Platba se nesmí přímo poslat do zahraničí.

Hmm 7 let zpátky jsem prodával část nemovitosti a přišli mi peníze na český účet a nemovitost je přepsána, nikomu to nevadilo. No tak snad na mě při dovolené nenaběhne daňová kobra. :mrgreen:

31. 10. 2020 11:14 Odeslat příspěvek
na Slovensku take nosi stamiliony v igelitkach ? Tak ono asi nebude od veci si to rozmyslet do predu a akumulovat penize z vice uctu/vice bank a po vice dnu a kde je problem?

I ceske firmy odmitaji uz udajne prijimat hotovost i v zakonnych limitech, naznacoval to alespon majitel golden gatu (nejvetsi prodejce zlata v cr a nejvetsi prodejce stribra v evrope pry), cosi o igelitkach rikal :-)

Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 736, 737, 738, 739, 740
Stránka 740 z 740 [ Příspěvků: 11095 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies