FinExpert.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Smenit drobne mince za bankovky??

Offline - Kolemjdoucí Profil 
1. 9. 2010 08:17 Odeslat příspěvek
Zdravim
Chci se zeptat, zda existuje v ČR místo, kde mají automat na rychlé třídění a sčítání spousty drobných platných českých mincí.
V Anglii je takových automatů spousta, kam člověk vysype celou tašku drobných a za pár sekund je smění na bankovky.
Je tedy stejný i u nás někde, nebo se tu jen dá mince směnit za bankovky jen v bankách, kde počítají manuálně s vysokým poplatkem?
Děkuji
Poslední příspěvek


Offline - Inventář Profil 
1. 9. 2010 08:37 Odeslat příspěvek
tomasene: no v bankách na to mají i ty počítací stroje, ale stejně si za to účtují vysoký poplatek. O žádném takovém automatu jak píšeš jsem v ČR neslyšel, znám jenom automaty obrácené, co mění papírové na mince.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
1. 9. 2010 16:31 Odeslat příspěvek
Takové automaty jsou v každé herně. Normálně tam naházíš do výherního automatu mince a pak půjdeš za obsluhou, že chceš vyplatit výhru. Vyplatí ti to v bankovkách.


Offline - Administrátor Profil 
1. 9. 2010 16:58 Odeslat příspěvek
Možná v ČNB, že by to směnili zdarma.
Jinak výhodněji může vyjít vklad na účet, některé banky svým klientům poplatek při rozumném množství mincí neúčtují - kolega z práce dostal ke svatbě několik tisíc v desetikorunách a když je ukládal na účet u ČS, tak nic neplatil.
V té herně by možná ty peníze směnili i bez nutnosti házet je do automatu, stejně tak v některých hyper/super marketech na informacích - všechno je o domluvě.
Pokud jsi z Prahy a budeš kupovat nějaké počítačové vybavení, tak zkus Alzu. Tam se za zboží platí v automatech, které berou i mince.


Offline - Diskutér Profil 
1. 9. 2010 19:41 Odeslat příspěvek
Tak to zapomeň Patriku. V platnost vstoupil nová sazebník a je možné použít pouze max. 50 mincí, ještě před týdnem to býlo 100, nad tento limit to Česká Šiditelna zpoplatnila... :-D


Offline - Inventář Profil 
2. 9. 2010 07:16 Odeslat příspěvek
Ruprecht001: ale on psal o ČNB, ne o ČS...


Offline - Inventář Profil 
2. 9. 2010 07:30 Odeslat příspěvek
mikicz: nikoliv, v polovine sveho prispevku zminoval znameho, ktery ukladal u CS :wink:


Offline - Mírně pokročilý Profil 
2. 9. 2010 10:28 Odeslat příspěvek
Ruprecht001 píše
Tak to zapomeň Patriku. V platnost vstoupil nová sazebník a je možné použít pouze max. 50 mincí, ještě před týdnem to býlo 100, nad tento limit to Česká Šiditelna zpoplatnila... :-D

a to museji byt setridene, jinak dalsich 300 Kc/hodinu pocitani;-)


Offline - Diskutér Profil 
2. 9. 2010 12:32 Odeslat příspěvek
Setřídění zrovna ne, ale nasáčkované ano, ostatně to při větším množství chtějí všude.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
26. 8. 2021 08:28 Odeslat příspěvek
Mám možnost získat € s výhodným kurzem, ale má to pochopitelně zádrhel - jsou to deseti, dvaceti a padesáti centovky. Napadá vás nějaký elegantní způsob, jak z toho získat buď bankovky nebo vklad na účet (€ účet mám ale jen na Revolutu). Oblast Liberec - Zittau. Díky


Offline - Návštěvník Profil 
14. 9. 2021 08:11 Odeslat příspěvek
Ostatní hotovostní operace

Výměna bankovek a mincí v Kč do 100 ks každé nominální hodnoty * zdarma
Výměna bankovek a mincí v Kč od 101 ks každé nominální hodnoty * 7%, min. 125 Kč

* V jedné pobočce v jeden den může klient vyměnit zdarma max. 100 ks mincí každé nominální hodnoty. U netříděných mincí si navíc účtujeme 75 Kč za
každých započatých 15 min. práce.

Zdroj: Ceník ČS a.s. z května tohoto roku, nevidím tam nic novějšího...

Mimochodem, vždycky mě zajímalo...když tam příjdu, že mám 101 jednokorunových mincí na výměnu, vemou si je ode mě a ještě budou chtít 24 korun navíc? :)


Offline - Diskutér Profil 
14. 9. 2021 09:21 Odeslat příspěvek
Vymnění jich 100 a koruna ti zbude :mrgreen: :mrgreen:


Offline - Mírně pokročilý Profil 
20. 9. 2021 22:05 Odeslat příspěvek
marcurba: "mincí v Kč". Já chci měnit €.


Offline - Návštěvník Profil 
21. 9. 2021 15:18 Odeslat příspěvek
Já taky reagoval na úvodní otázku tohoto tématu a následnou diskuzi, všechno ohledně Kč. Pokud chceš měnit EUR, tak ti asi nezbyde než se poohlídnout v Německu, ne?


Offline - Mírně pokročilý Profil 
21. 9. 2021 22:10 Odeslat příspěvek
To je bezva rada. Poohlížel jsem se, ale kam až moje znalosti němčiny sahají, nic moc jsem nevygooglil.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, #  Další stránka
Stránka 1 z 2 [ Příspěvků: 17 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies