FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

ČSOB

Offline - Nadšenec Profil 
21. 1. 2022 12:00 Odeslat příspěvek
Zajímavost: ČSOB plánuje zavést novou službu pro placení v e-shopech - Mastercard Click to Pay
https://www.penize.cz/nakupy/431730-platby-v-e-shopech-se-zjednodusi-vynechate-cisla-z-karty
Poslední příspěvek


Online - Inventář Profil 
21. 1. 2022 12:33 Odeslat příspěvek
@nikko: Služba "Click to Pay" je iniciativa kartové asociace Mastercard. ČSOB je jen jedna z bank, která tuto službu bude podporovat a zavádět.


Offline - Přeborník Profil 
21. 1. 2022 15:50 Odeslat příspěvek
Jestli jsem dobře pochopil americká videa, do téhle „peněženky“ se přihlašuje tak, že na webu zadáš svou emailovou adresu, na email ti přijde odkaz, a na ten klikneš.

To je směšně nebezpečné a totálně nekompatibilní s evropskou představou o PSD2 apod.

https://www.mesec.cz/clanky/online-plat ... ori-banky/ říká, že to funguje přes third-party cookies, jinými slovy lukrativní uživatelé Apple se budou takhle přes email přihlašovat pomalu při každé platbě.

Celé je to technicky totální nesmysl – pokud má nějaké zařízení obsahovat tokenizované platební karty, to je přirozeně funkce hardware (a tedy nutně nějak zpřístupněná operačním systémem); pokud má browser bez ohledu na hardware obsahovat tokenizované platební kraty, to je přirozeně API browseru v JavaScriptu. Ani v jednom případě nemá žádný smysl to implementovat přes vkládaný ničím nechráněný JavaScript jako nějakou ad network.

Click To Pay neřeší to žádný technický problém. Jediné, co to má ambici ve světě změnit, je, že když máme oligopol výrobců HW a operačního systému, je to nutně i oligopol těch peněženek, a Visa/MC by radši měla svůj oligopol než oligopol Apple/Google/Microsoft. To ale není důvod, aby to uživatelé preferovali, a pokud má ten oligopol OS nějaké řešení, tak to musí být zákonodárné, ne takovýhle nesmysl.

(Jen tak pod čarou bych řekl, že Apple se striktními nároky na UX Apple Pay vůči bankám i obchodníkům, a schopností to UX u nich prosadit, je daleko efektivnější, než politici s PSD2 – což je např. vidět na tom, jak uzákonili notifikace o kurzu provedené platební transakce, protože nejsou schopni donutit platební systém k tomu, aby to ukázal ještě před platbou. Takže je na zvážení, jestli ten oligopol OS pro účely plateb radši tiše neakceptovat než kdovíjak tlačit na politické řešení – a totéž by si myslím měl rozmyslet Mastercard, protože pokud se začne tlačit na politické řešení oligopolu peněženek v EU, mohlo by se snadno stát, že součástí politického řešení bude povinná podpora evropské karetní sítě na úkor MC.)


Offline - Nadšenec Profil 
23. 1. 2022 17:12 Odeslat příspěvek
Chci založit ČSOB Premium včetně Premium Kreditky. Mám už 2 kreditky s celkovým rámcem 200000,- . Máte někdo zkušenosti, jestli to ČSOB nějak hrotí? Moc mě nepotěšily ty zprávy zde na fóru o zamítání kreditek. U ČSOB jsem ještě nikdy nic neměl, jdu k nim úplně poprvé.


Offline - Diskutér Profil 
23. 1. 2022 17:20 Odeslat příspěvek
Nehrotí to vůbec, aspoň na ten základní limit 50000


Offline - Návštěvník Profil 
1. 2. 2022 13:48 Odeslat příspěvek
Furt se jim to ale musí vlézt do nějakého úvěrového rámce, který není na banku, ale na rodné číslo, ne? Nebo si u každé banky založím bez kecu kreditku?


Online - Inventář Profil 
1. 2. 2022 15:51 Odeslat příspěvek
Každá banka samozřejmě bere v úvahu tvé příjmy/výdaje a prověří si tě v registrech. Doby kdy banky rozdávaly kreditní karty "na ulici" jsou už pryč.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
1. 2. 2022 20:16 Odeslat příspěvek
Posledního ledna se mi na běžném účtu zobrazila platba - Zúčtování poplatku ČSOB Info 24 (SMS zprávy) ve výši 2,00 CZK. Nikdy předtím jsem nic takového ve výpisu neměl, žádnou SMS jsem si neobjednal ani o žádné, která by dorazila, nevím. Nevíte o co by se mohlo jednat?


Offline - Trvalý BAN Profil 
1. 2. 2022 21:08 Odeslat příspěvek
No reklamuj to, když nevíš. Alespoň by to měli dohledat, za co konkrétně to je.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
2. 2. 2022 10:26 Odeslat příspěvek
Tak prověřeno. Jednalo se o SMS zprávu, že mi končí platnost platební karty a ČSOB mi pošle kartu novou. Nějak jsem neočekával, že zrovna tato informace, může být zpoplatněna. Lze to deaktivovat (nepamatuji si, že bych si to kdy aktivoval) v IB. Tak jsem alespoň poučen.


Offline - Inventář Profil 
2. 2. 2022 10:44 Odeslat příspěvek
To si dělají srandu. :)


Offline - Diskutér Profil 
2. 2. 2022 10:56 Odeslat příspěvek
to je opravdu kandidát roky za absurdní poplatek (byť je výše spíše směšná)


Offline - Diskutér Profil 
2. 2. 2022 11:04 Odeslat příspěvek
reklamoval bych to, už z principu...


Offline - Trvalý BAN Profil 
2. 2. 2022 11:19 Odeslat příspěvek
Třeba si tu službu objednal, jen si to nepamatuje?


Offline - Mírně pokročilý Profil 
2. 2. 2022 11:29 Odeslat příspěvek
Měl jsem za to, že mám všechny SMS deaktivované, ale neměl a chyba byla tedy nejspíš na mé straně (jestli jsem to aktivoval si fakt nevzpomenu). Tím, že to byl jeden z mála poplatku za x-let co jsem u PS/ČSOB, to nemá cenu dále řešit.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176 ... 300  Další stránka
Stránka 173 z 300 [ Příspěvků: 4486 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies