FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

ČSOB

Offline - Návštěvník Profil 
10. 1. 2013 21:17 Odeslat příspěvek
Ale proboha proč equa, když to čsob studentské konto existuje? A navíc:
"Měsíční vedení při příjmu na účet pod 10 000 Kč --- 99 Kč"
toto je likvidační podmínka při sronávání se studentským účtem (pro většinu studentů).

Proč fio s podmínkou 4000 když u čsob je výběrů neomezeně bez podmínky?

Z diskuze mi vychází, že to čsob studentské je vážně obecně nejlepší (následně fio a mbank), pokud nemáte specifický usecase, který jde náhodou aplikovat jinde.
Poslední příspěvek


Offline - Administrátor Profil 
10. 1. 2013 21:43 Odeslat příspěvek
Vyrobit obrat 10 000 Kč každý měsíc není takový problém, stačí poslat prach sem a tam :).
Ale jak chceš, pokud ti vyhovuje, není co řešit. Až skončí doba, kdy ho můžeš využívat, budeš muset řešit změnu účtu a to je pro hodně lidí problém - často jsou v tu dobu už "zahákčkováni" (úvěry, hypotéka) a tak platí a platí. Ale každý svého štěstí strůjcem.

Já si ještě několik let v práci vystačil s vkladní knížkou :)

-- 10. 1. 2013 21:44 --

Jedna věc je u mě u velkých bank neakceptovatelná - historie transakcí. Třeba Poštovka/ČSOB má jen 550 dní. A jelikož promlčecí lhůta jsou většinou tři roky, může to někdy znamenat problém. To třeba u FIO mám historii účtu až do roku 2006, kdy jsem účet zakládal, stejně tak mBank má neomezenou historii.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
11. 1. 2013 18:36 Odeslat příspěvek
A jaký je rozdíl mezi změnou účtu "teď" a mezi tím když bych přešel jinam? A až by např. ta Equa změní podmínky tak co se změnilo? :hm (Tady vím dopředu, KDY se mi ty podmínky změní - (Ano, mohou ten ceník změnit i dříve, ale ty změny doteď byly k lepšímu, ne k horšímu)


Offline - Administrátor Profil 
11. 1. 2013 22:05 Odeslat příspěvek
Rozdíl je ten, že na něm můžeš mít "navěšeno" spoustu plateb a vlastně si už ani nepamatovat kdo všechno tvoje číslo účtu má


-
8. 2. 2013 15:26 Odeslat příspěvek
Poplatek 20 Kč za změnu limitu na kartě? To si dělá čsob srandu ne?


Offline - Diskutér Profil 
8. 2. 2013 15:44 Odeslat příspěvek
RB má tuším 50,- :D


Offline - Mírně pokročilý Profil 
14. 2. 2013 19:49 Odeslat příspěvek
Nevíte, jaký je poplatek, když potřebuji složit 110 eur v českých korunách na pobočce ČSOB ve prospěch ČSOB účtu, zřejmě vedeném v CZK? Co kdyby byl veden v eurech?



V prvním případě 9 Kč, ve druhém 1 %, min. 250,–? Asi by ale měl být veden v oirech, ne? Takže 250,-.


Offline - Administrátor Profil 
14. 2. 2013 19:58 Odeslat příspěvek
A nebylo by nejjednodušší to vzít přes Easychange (http://www.europlatba.cz)? Mají účet i u ČSOB, třeba by se dalo domluvit, aby to poslali v rámci banky a tudíž pro příjemce bez poplatku; pro tebe to bude bez poplatku tak jako tak.
Sice budeš "vplácet" v Kč, ale mají nízký spread, takže díky úspoře na poplatku není co řešit.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
14. 2. 2013 20:01 Odeslat příspěvek
Bohužel vyžadují složení hotovosti na pobočce ČSOB, je nutné dokládat i potvrzení z pobočky.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
15. 2. 2013 12:00 Odeslat příspěvek
Tak jenom info: stálo to 70 Kč + 2 % za směnu


Teď řeším ještě jinou věc - potřebuji ověřit bankovním úředníkem ČSOB, že mám na svém účtu určitou částku peněz, resp. nějaký lejstro kolik tam mám + podpis a razítko. Lze udělat printscreen v IB a nechat jim to podepsat a porazítkovat. Bohužel za tohle po mně chtěli v ČSOB na pobočce, kde jsem byl, 300 Kč + DPH (??? služba jak prase). Nějaký nápad, jak je donutit to získat levněji? Přemýšlím, že obejdu pár poboček a snad se někde slitují a orazítkují ten vytisknutý printscreen študákovi zadarmo :-| .

Nebo jsem přemýšlel o přeposlání disponibilního zůstatku třeba k Axe nebo k Zunu, kde mám také účty, dlají-li to levněji, ale co ty mají v Brně za pobočky? Zuno nic a Axa má, nemýlím-li se, pouze zprostředkovatele služeb... Navíc nemám moc času, takže bych to nejraději vyřídil u ČSOB.


Offline - Inventář Profil 
15. 2. 2013 12:08 Odeslat příspěvek
Tak a k jakymu ucelu to chces? Tyhle veci se delaji obvykle z takovych duvodu, kde 300 Kc je ve finale miziva castka.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
15. 2. 2013 12:35 Odeslat příspěvek
Prokazani, ze mam dostatek financnich prostredku -> ziskani viza.

Ja tech 300,- nakonec za to dam, kdyz mne to nebudou chtit udelat zadarmo nebo levneji. V sazebniku jsem to ale nenasel, nasel jsem vsak "Ostatní činnosti v sazebníku výslovně neuvedené: 200,– za každých 15 min. práce i započatých".


Offline - Inventář Profil 
15. 2. 2013 12:49 Odeslat příspěvek
A mohu vedet, co cloveka nuti setrvavat v ustavu jak je CSOB?

Mimochodem, byl konec roku a vsichni automaticky rozesilali dopisy se stavy uctu. Neslo by pouzit to?


Offline - Mírně pokročilý Profil 
15. 2. 2013 13:29 Odeslat příspěvek
ČSOB Studentské konto, kde za nic, co používám, neplatím vč. samotného vedení účtu* a kvalitní IB**.

Bohužel ne (musí to být aktuální), navíc jsem tam ke konci minulého roku neměl mnoho prostředků.


* Zuno jsem zakládal pouze kvůli příchozím cizozemským platbám, ale i to je spíše k ničemu, kvůli poplatku za odeslané (ne)SEPA platby + karta k dobru + opětovné vydání při ztrátě je zadarmo, i když nevím, jestli by byla potřeba vygenerovat nový PIN, který je zpoplatněn (spíše ano)
** oproti směšnému u Axa


Offline - Inventář Profil 
15. 2. 2013 13:46 Odeslat příspěvek
No vidis, tak mas vsechno zadarmo, tak holt ty 3 kila obetuj.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 300  Další stránka
Stránka 4 z 300 [ Příspěvků: 4486 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies