FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Air Bank

Offline - Návštěvník Profil 
26. 3. 2021 09:20 Odeslat příspěvek
Ano, podle informací o aplikaci přímo v Androidu je to 6.2.0 (to mi napsali i v odpovědi před cca týdnem), verzi jsem opisoval ze seznamu změn v Google Play, tak jsem se buď přehlédl, nebo byl v tu chvíli překlep tam.

Bankovní identita je v Internet Bankingu v Nastavení -> Zabezpečení -> Bankovní identita (SB stále nepoužívám dokud nebudu ze strany banky donucen).

Pro samotné použití (vyzkoušení) lze jít na https://www.eidentita.cz/ a přihlásit se tam, nebo vyzkoušet třeba https://obcan.portal.gov.cz/


Naposledy upravil pmoravec dne 26. 3. 2021 09:59, celkově upraveno 1
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
26. 3. 2021 09:35 Odeslat příspěvek
Dík, ale v IB v Nastavení -> Osobní položku Bankovní identitu nemám.
EDIT: ale na https://obcan.portal.gov.cz/ jsem se dostal, takže BI z AIR mně funguje. :-)


Offline - Návštěvník Profil 
26. 3. 2021 10:00 Odeslat příspěvek
Je to v Zabezpečení, ne v Osobní, mea culpa. Původní příspěvek jsem opravil.


Offline - Diskutér Profil 
26. 3. 2021 10:37 Odeslat příspěvek
Nicméně kdo v životě nepotřeboval jít na pobočku Air Bank, tj. účet založil sám online a ani jindy pobočku nepotřeboval, ten nemá a nebude mít Bankovní Identitu aktivní bez návštěvy pobočky. Je to i můj případ, daná stránka v Zabezpečení mi jasně píše, že jsem nikdy nebyl fyzicky na pobočce a pro funkční identitu je to třeba (osobní ztotožnění s občankou).
To by ještě šlo, horší to mají u Air Bank občané cizích států, ti mají smůlu úplně :(. Jak zjistil včera kamarád (občan Slovenska, ale s trvalým pobytem řadu let i zde v ČR), tak on v Air Bank identitu nezíská, oni ji prý cizincům nedělají (umějí ji nyní jen pro osoby s českou občankou). Když pak volal do ČS, kde má účet také, tak tam to problém není, jen musí s Povolením k trvalému pobytu na pobočku (identita lze aktivovat jen tomu kdo má doklad vydaný českým státem kvůli ověření v Registru osob - a toto povolení k pobytu, které vypadá podobně jako pas, je k tomu použitelné, nikoliv však v Air Bank).
Zde je tedy jasně vidět, že u některých věcí jsou velké univerzální banky jako právě ČS stále nezbytné (lepší). Air prostě hodila na cizince bobek, i když třeba v ČR žijí a pracují mnoho let tak jako on.


Offline - Diskutér Profil 
26. 3. 2021 11:50 Odeslat příspěvek
pmoravec píše
Je to v Zabezpečení, ne v Osobní, mea culpa. Původní příspěvek jsem opravil.

Již vidím, mám jako poslední položku v Zabezpečení, tu jsem před prvním dotazem nějak přehlédnul ... :-)


Offline - Mírně pokročilý Profil 
6. 4. 2021 00:28 Odeslat příspěvek
Šlo nějak dopředu zabránit Airbank v automatickou aktivaci Bankovní identity? Tedy kromě výpovědi, nesouhlasu s VOP.. ??


Offline - Diskutér Profil 
6. 4. 2021 09:04 Odeslat příspěvek
Šlo to deaktivovat, myslím posílali mail. Jako všude jinde, není to permanentní a útočník s přístupem do IB si to může zapnout.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
6. 4. 2021 13:31 Odeslat příspěvek
já to ručně deaktivoval a nyní jsem se díval na stav služby : neaktivní


Offline - Diskutér Profil 
6. 4. 2021 14:41 Odeslat příspěvek
Miluji, když si nějaká banka myslí, že všechno nové je pro klienty dobré. Já naštěstí nikdy na pobočce své účty s OP neřešil, tak jsem deaktivovaný, manželka zakládala na pobočce a bez slušnosti se zeptat, bankovní identitu aktivní má. Došel ji jen strohý mejl, jak tuto “nezbytnost” může využít při sčítání obyvatel.

Ale abych nebyl na Airbank tak hnusný, teď si čtu na stránkách KB:

Pokud máte přístup do internetového bankovnictví MojeBanka, tak máte Bankovní identitu KB automaticky. Bankovní identita KB je soubor vašich osobních bezpečnostních údajů pro přihlašování do internetového bankovnictví. Pokud přístup do internetového bankovnictví nemáte, nebo nevíte, jak se přihlásit, stavte se na jakékoli pobočce, kde vám ho obratem zařídíme a vše vysvětlíme.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
6. 4. 2021 15:01 Odeslat příspěvek
Ono to měla i Air Bank, že to měla automaticky. Stačí to jen ručně deaktivovat. Ale jak to bude do budoucna nikdo neví. Tak jak všude okolo tlačí na pilu, aby byl každý jedinec pod permanentní kontrolou z důvodu strachu jednotlivce co kdyby, tak bych se nedivil, že to bude automaticky ke každému účtu bez možnosti vypnutí :-(


Offline - Diskutér Profil 
6. 4. 2021 16:14 Odeslat příspěvek
Já nevím no, až budu chtít ID využívat, tak bych si to zaktivoval sám. Bance jsem dal souhlas s nějakým zřízením služeb, toto je zcela nová věc a nevím teda, kde berou banky tu drzost zřizovat něco za nás.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
11. 4. 2021 15:11 Odeslat příspěvek
Dnes mi došel email kde nabízejí bonusový úrok na spoření 0,6%.To zvyšují z ,04% nebo je to omyl? Z emailu :
"Bonusový úrok 0,6 %. Stačí pětkrát měsíčně zaplatit naší kartou a celý následující měsíc Vám peníze na spořicím účtu budeme úročit bonusovým úrokem."

-- 11. 4. 2021 15:48 --

Tak je to omyl.


Offline - Diskutér Profil 
11. 4. 2021 20:22 Odeslat příspěvek
0,6% platí pro první klienty z dob založení Air Bank, sám mezi ně patřím (máme trvale 0,2% navíc). Asi tě systém omylem mezi tuto skupinu zařadil.


Offline - Návštěvník Profil 
13. 4. 2021 20:13 Odeslat příspěvek
Teď koukám, AirBank mi smázla 2 odměny za placení u Alberta. Byly tam a už nejsou, ts, ts, ts...


Offline - Nadšenec Profil 
14. 4. 2021 12:35 Odeslat příspěvek
To je divné. A reklamovals to? Já jak byla akce 5+2% (ostatní to měli jinak), nakoupil jsem kupony a vše v pořádku vyplaceno, teď jsem koukal, že je zase další akce - pokud uděláte nákup v pátek a sobotu, tak je odměna taktéž 5 % + ještě standardní odměna (u mě 3 %), při nákupu nad 500,-. Identickou aki mám u ČS Moneyback a asi bude i u Unicredit.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 363, 364, 365, 366, 367, 368, 369 ... 379  Další stránka
Stránka 366 z 379 [ Příspěvků: 5682 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies