FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Air Bank

Offline - Návštěvník Profil 
7. 5. 2021 19:45 Odeslat příspěvek
Kocour fakt ne! A ty jejich průsery z poslední doby (hesla poštou, (ne)založení stavebka, přepínání mezi starým a novým IB, atd.), Název mám u zádele, ale systémy jednoznačně Air. Kecy neustálého připomínání top3 garance, když jsou úroky okolo 0,5% nebo vyčítání, že dlouho neměli tmavý režim, nebo že použili nejdřív vlastní řešení než přešli na google pay, jsou opravdu směšné.
Poslední příspěvek


Offline - Inventář Profil 
7. 5. 2021 20:03 Odeslat příspěvek
peter23p píše
Podle mého je úplně jedno jaký název bude. Podstatné je spíše jak to bude s kódem banky a s lidma co mají účet u obou bank. A vzhledem k tomu že moneta má poměrně dost klientů tak aby se nestalo že se jim sejdou od obou bank dvě stejná čísla účtu u různých klientů.

Nejeví se mi to příliš pravděpodobné, minimálně retailovým klientům přiděluje MMB deviticiferná čísla (přidělovaná prakticky vzestupně různým klientům, nejspíš tam jsou zachovávané určité "bezpečnostní mezery" - třeba u původního Genius Gratis z roku 2012 mi číslo začíná 205, hned jak MMB začala nabízet Tom účet, přidělené jsem měl k němu číslo začínající 233)...
Naproti tomu u Air Bank je mechanika číslování jiná - čísla jsou desítimístná, začínaly číslicí 1 doplněnou nulami následovalo číslo rámcové smlouvy (byl jsem jedním z prvních tisíc klientů) a poslední tři číslice jsou vyhrazená pro pořadové číslo účtu (od 1 pořadí v jakém byly založeny), přičemž poslední je kontrolní číslice...

Zcela určitě bude mít vedení zájem na sloučení kódu bank a tady bych vsadil na to, že zůstane kód původní MMB 0600 z jednoduchého důvodu - MMB má za klienty i právnické osoby, přečíslovávání firem je vždy náročnější než u běžných klientů... Dovedu si představit, že by převáděným klientům byla nabízena možnost ponechání čísla účtu s jiným předčíslím, leč - prakticky je to jedno, oznámit změnu budou muset tak jako tak...

-- 7. 5. 2021 20:15 --

Dandík píše
A k tomu názvu: při prvním pokusu před dvěma lety se to mělo jmenovat Air bank. Byla na to podrobná prezentace porovnávající sílu obou značek, výhody apod. Za poslední dva roky se ale Moneta vylepšila, takže o názvu se zatím nemluví. Odkaz na tu prezentaci už bohužel z jejího webu Monety zmizel.

Nezmizel, prezentace z roku 2018 je na webu MMB dosud: https://investors.moneta.cz/documents/1 ... 018-cz.pdf


Offline - Diskutér Profil 
8. 5. 2021 04:35 Odeslat příspěvek
DRSG píše
,,,Kecy neustálého připomínání top3 garance, když jsou úroky okolo 0,5% nebo vyčítání, že dlouho neměli tmavý režim, nebo že použili nejdřív vlastní řešení než přešli na google pay, jsou opravdu směšné.


Docela by mě zajímalo, jakou má logickou souvislost top3 garance s celkovou úrovní úrokových sazeb. Jako že při nějaké úrovni se můžu začít chovat jako šmejd?


Offline - Mírně pokročilý Profil 
8. 5. 2021 14:05 Odeslat příspěvek
Ne, že by to byla zásadní věc, ale jsem zvědav, kdy přijdou "otcové zakladatelé" o svůj bonus 0,2% na SU ;-)


Offline - Diskutér Profil 
8. 5. 2021 15:23 Odeslat příspěvek
Třeba nám ho nechají, nic není nemožné :)


Offline - Diskutér Profil 
8. 5. 2021 15:30 Odeslat příspěvek
Je to zásadní věc – jediný důvod, proč jsem ten roky prázdný účet ještě nezrušil.


Offline - Diskutér Profil 
8. 5. 2021 16:48 Odeslat příspěvek
Uvidíme, taky je to jediný, co mě ještě zdrželo od zrušení. Je to ale vcelku jedno - top3 zrušili, více bezplatných účtů taky, okamžitý platby nepoužitelný atd., kurz je jasný.

Výhodou těchto turbulencí je, že si člověk aspoň udělá pořádek v účtech. Za poslední rok jsem zrušil Rb, Sberbank, Wustenrot, Equ, Monetu, další na pořadu dne je Ing, Creditas, Trinity, na houby je i UCB. Za chvíli by to spočítal na prstech jedné ruky i truhlář.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
8. 5. 2021 20:09 Odeslat příspěvek
xls - co ti zůstane, resp. co dnes považuješ za rozumnou banku?


Offline - Diskutér Profil 
9. 5. 2021 06:54 Odeslat příspěvek
losalamos píše
xls - co ti zůstane, resp. co dnes považuješ za rozumnou banku?


Dobrý otázka. Na platební styk (i firemní) je základem Fio, na placení všude a výběry v zahraničí KK HB, na větší nákupy, pojištění a zálohu ČSOB. Ještě visí karta mB Svět - s tou nejsem rozhodnutý, pořád se zhoršuje a hlavně mi nefungovala.


Offline - Inventář Profil 
9. 5. 2021 07:02 Odeslat příspěvek
A co chces od polsky karty zdarma :-)


Offline - Diskutér Profil 
10. 5. 2021 16:05 Odeslat příspěvek
Ohledne slouceni Air/Moneta by mne zajimalo, zda i pote zustanou ty odmeny nyni nabizene v aplikaci MyAir.


Offline - Inventář Profil 
11. 5. 2021 08:43 Odeslat příspěvek
Pokud zustanou dve banky, dve znacky, tak proc ne.

Ps: Air banka si umi psat s klienty pres aplikaci, moneta neumi, jen pres internetbanku.


Offline - Diskutér Profil 
11. 5. 2021 09:22 Odeslat příspěvek
RB po akvizici Citibank ty odměny v podstatě adoptovala (do jaké míry to pak osekali, to asi neposoudím, ale nějakou dobu i už s kartou RB člověk musel v KFC nebo v Subway říct, že má slevu Citibank). Buď by se do Air přidaly odměny z Bene Plus nebo naopak.

Tady bych asi nepředpokládal, že zůstanou 2 banky. Chtějí ušetřit náklady a mít větší podíl na trhu. Třeba pojišťovny pod Vienna Insurance Group fungují samostatně, ale jinak se pojišťovny slučovaly a u bank jsem něco takového nezaznamenal vůbec.


Offline - Diskutér Profil 
11. 5. 2021 12:06 Odeslat příspěvek
@Thom:
Trend slučování je patrný všude. Dokonce i u té Vienna ins.group z tvého příkladu už neplatí to co píšeš, také se nám tam relativně nedávno sloučila dříve samostatná Pojišťovna ČS (zaměřená na životní pojištění se svým produktem Flexi) do větší pojišťovny Kooperativa a rodina pojišťoven skupiny VIG se tím zmenšila na méně členů. Takový je trend a byl by zázrak, když by Air a Moneta fungovaly odděleně (pokud tedy ta změna vlastnické struktury projde na valné hromadě).


Offline - Inventář Profil 
11. 5. 2021 12:15 Odeslat příspěvek
Myslím, že od počátku je tato transakce cílena na sloučení. Samozřejmě, nějak budou muset jednotlivé produkty zkombinovat.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 369, 370, 371, 372, 373, 374, 375 ... 379  Další stránka
Stránka 372 z 379 [ Příspěvků: 5682 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies