FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Air Bank

Offline - Poslední varování Profil 
9. 11. 2021 16:08 Odeslat příspěvek
No vzhledem k okolnosti, že odložená platba se stejně nikdy neprovede o víkendu resp. nepřipíše v bance příjemce, tak jsem to nikdy moc v jiných bankách nezkoušel…

Jen vím že to někdy šlo někde nešlo ale to už je dávno.

U Fio je tak trochu problém s trvalým příkazem k úhradě, když ho chci zadat na poslední den měsíce, aby poslední den v měsíci přišel na účet příjemce.

Když totiž zadám 28., tak co když zrovna 28. února bude sobota :-)
Poslední příspěvek


Offline - Kolemjdoucí Profil 
2. 12. 2021 11:56 Odeslat příspěvek
Zdravím,
včera po 18 hod jsem si zaslal z air bank dolarového účtu na Interactive Broker dolary, datum doručení nechal vyplněné na druhý den.... transakce dorazila brzo v ranních hodinách, ale přístálo mi tam o 43 $ méně než mělo :(

V historii air banky u transakce je uveden poplatek -4,58 $, což odpovídá 100 Kč, jak jsem očekával. Je to nějaký skrytý poplatek, máte někdo tušení?


Offline - Inventář Profil 
2. 12. 2021 12:29 Odeslat příspěvek
Zprostředkovatelská(é) banka(y)?


Offline - Přeborník Profil 
2. 12. 2021 12:34 Odeslat příspěvek
dolary se zasadne z ceskych bank do IB neposilaji, kdyz nechce byt clovek oskuban jak kure


Offline - Inventář Profil 
2. 12. 2021 14:00 Odeslat příspěvek
Tebou popsána zrada se jmenuje SWIFT :). Tedy zastaralý "korespondenční" systém zasílání mezinárodních plateb, kdy banky na cestě si mohou něco ukousnout. Do IB doporučuji vklad přes Revolut (pak je to lokální US ACH platba, výhodné do 25 tisíc Kč měsíčně kvůli bezplatné konverzi, píšu o základním bezplatném Revolut účtu, placené verze mají hranice výš). Poplatek Revolutu za USD platbu do USA (tedy i na tamní účet IB) nějaký je, ale jde to (např. zaslání 1000 USD vyjde na 3,01 USD). Do IB dorazí vše co pošleš.


Offline - Přeborník Profil 
2. 12. 2021 14:56 Odeslat příspěvek
Tech 3,01USD je nekde zdokumentovanych? Jak je to u vyssich planu(premium/metal)?


Offline - Inventář Profil 
2. 12. 2021 15:48 Odeslat příspěvek
Na to nějaký vzorec :). Ale nic na tom není, Revolut ten poplatek transparentně ukazuje hned při zadávání částky platby (v mém případě částky pro šablonu IB, tedy USD platba do USA). Pro 500 USD je to 1,51 USD, pro 1000 těch 3,01, tedy cca 0,3%. Mám jen Basic plán , ano ostatní mají jistě slevy, ale to už jsme daleko od Air Bank...


Offline - Návštěvník Profil 
12. 12. 2021 11:41 Odeslat příspěvek
minarjo píše
Tebou popsána zrada se jmenuje SWIFT :). Tedy zastaralý "korespondenční" systém zasílání mezinárodních plateb, kdy banky na cestě si mohou něco ukousnout. Do IB doporučuji vklad přes Revolut (pak je to lokální US ACH platba, výhodné do 25 tisíc Kč měsíčně kvůli bezplatné konverzi, píšu o základním bezplatném Revolut účtu, placené verze mají hranice výš). Poplatek Revolutu za USD platbu do USA (tedy i na tamní účet IB) nějaký je, ale jde to (např. zaslání 1000 USD vyjde na 3,01 USD). Do IB dorazí vše co pošleš.


Opravdu? Odesilat muzes jen z uctu na svoje jmeno a chteji presne udaje jaky ucet a kolik posles .....Jde to i zpetne - tedy USD na Revolut?Z IB..?


Offline - Inventář Profil 
12. 12. 2021 13:22 Odeslat příspěvek
Ano avízo o vkladu na přesnou částku USD v systému IB samosebou vytvoříš. U vkladu není účet plátce u avíza povinný, to jen u výběru (u vkladu stačí v části účtu plátce napsat jen jméno banky a ani k tomu se nikam extra nepřihlíží, stačí napsat Revolut). Po avízu ti to vygeneruje platební údaje, z kterých pro platbu skrz Revolut použiješ hlavně ABA směrový kód a číslo účtu (plus jméno resp. adresu příjemce, vše dle avíza, v Revolut je dobré na to udělat šablonu). Swift kód není třeba, protože Revolut to neposílá přes Swift, ale lokální US ACH platbou (kde ABA směrový kód je něco jako náš kód banky, jen delší). Výběr USD by takto snadno asi nešel, protože u Revolut se pro jiné platby než v euro používají prostředníci a účet v jiných měnách než euro není na tvé jméno (tedy šlo by to jen u eura).
Ale abychom se vrátili k tématu Air Bank: kdo posílá USD ven, třeba do IB, a přijde mu to přes Revolut komplikované, pro toho patří Air ještě k těm levným bankám. Bohužel poplatky korespondenčních bank jsou vždy loterie.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
12. 12. 2021 19:44 Odeslat příspěvek
kulich21 píše
Zdravím,
včera po 18 hod jsem si zaslal z air bank dolarového účtu na Interactive Broker dolary, datum doručení nechal vyplněné na druhý den.... transakce dorazila brzo v ranních hodinách, ale přístálo mi tam o 43 $ méně než mělo :(

V historii air banky u transakce je uveden poplatek -4,58 $, což odpovídá 100 Kč, jak jsem očekával. Je to nějaký skrytý poplatek, máte někdo tušení?


Tady popisovali něco podobného: https://www.penize.cz/osobni-ucty/42971 ... -tisicovku


Offline - Mírně pokročilý Profil 
27. 12. 2021 11:34 Odeslat příspěvek
Platební nálepky omezí i Air Bank, bude je vydávat už jenom zájemcům do 18 let. https://www.penize.cz/osobni-ucty/42867 ... se-raritou


Offline - Mírně pokročilý Profil 
9. 1. 2022 21:48 Odeslat příspěvek
Tušíte někdo, proč v tomhle bankovním cirkusu vymysleli tak nesmyslnou konfiguraci trvalého příkazu, jehož platnost není omezena datem, ale počtem opakování? :lol:


Offline - Diskutér Profil 
10. 1. 2022 07:48 Odeslat příspěvek
Vždyť při zadání trvalého příkazu tam vidíš automaticky datum vygenerovaný systémem, kdy proběhne poslední platba. Pro mě "No problem" 8-)


Offline - Nadšenec Profil 
10. 1. 2022 10:10 Odeslat příspěvek
nalepky bala takova pre NFC akcicka, takova zajimavost do historie za 15 let.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
10. 1. 2022 10:31 Odeslat příspěvek
čulibrk píše
Vždyť při zadání trvalého příkazu tam vidíš automaticky datum vygenerovaný systémem, kdy proběhne poslední platba. Pro mě "No problem" 8-)


Takže pro libovolné budoucí datum vždy odhadnete správně počet opakování, nebo tam jak idiot zadáváte čísla tak dlouho, až se trefíte? Už jen samotný termín "počet opakování" je dost zavádějící :lol:

Problém je, že naprostá většina trvalých plateb není definována počtem opakování ale časovým rozsahem. Kdyby šlo zvolit koncové datum nebo počet opakování, dalo by se to pochopit, ale jako jediný parametr je to vážně nesmysl a hloupá snaha se odlišit za každou cenu.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 379, 380, 381, 382, 383, 384, 385 ... 433  Další stránka
Stránka 382 z 433 [ Příspěvků: 6481 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies