FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Air Bank

Offline - Mírně pokročilý Profil 
20. 2. 2021 20:07 Odeslat příspěvek
Taxi otevři účet třeba u RB nebo FIO, to jsou super čuper banky, které se rozhodně nechovají jako svině... Akorát pak nevejrej na záznam v registrech, který ti tam super čuper FIO jebne, když ti vypoví nevyužívaný kontokorent.
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
20. 2. 2021 21:26 Odeslat příspěvek
... potom co porušíš podmínky. Jsi zapomněl dopsat.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
22. 2. 2021 08:25 Odeslat příspěvek
Máš to kapánek pomotané... Že ten záznam pak FIO stáhlo, divné, co?
BTW i průměrně inteligentní šimpanz by poznal rozdíl mezi výpovědí kontokorentu a zapsáním do registru jako zesplatněného úvěru.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
1. 3. 2021 13:17 Odeslat příspěvek
pmoravec píše

Jako třešničku na dortu z testování aplikace v emulátoru a na jednom čerstvě nainstalovaném telefonu uvádím, že pokud v nepřihlášené aplikaci AirBank to sledování vypnete (je to schované v O aplikaci -> Podmínky a osobní údaje -> přepínač "Nepřeji si zasílat svá data k reklamním a statistickým účelům") tak po dalším spuštění je znovu aktivované a FaceBooku a Adobe se posílají data opět.

Mohu vědět, jestli je toto v nejnovější verzi aplikace? Já jsem to v Nastavení/O aplikaci/Podmínky a osobní údaje nenašel. Mám nejnovější verzi. Díky


Offline - Nadšenec Profil 
1. 3. 2021 13:28 Odeslat příspěvek
Taky to tam nemám. Jinak třeba taková ČSOB má ve smartbankingu taky Adobe Analytics, přepínátko najdete přímo v nastavení (menu > ozubené kolo) jako "Měření Adobe Analytics".


Offline - Mírně pokročilý Profil 
1. 3. 2021 16:52 Odeslat příspěvek
Zdá se, že je to aktuální verze, Google play novou nenabízí. Ale možná je to dáno tím, že:
1. Je nutno odscrollovat dolů, nebo
2. Po aktivaci aplikace se už volba nezobrazí?

Každopádně mi napsali:
Citace
Hodí se vědět, že i když se opt-out udělá, tak to neznamená, že služby Facebooku a Adobe jsou kompletně neaktivní, jen nic netrackují.

Na základě Vašeho nahlášení jsme našli jeden use case, kdy se opt-out správně nepropíše. Fungování opt-outu tak prověřujeme. Opravu plánujeme nasadit hned v další verzi.


Tak leda, že by ten use case vyřešili tak, že volbu znepřístupnili.

Přílohy

Snímek z 2021-03-01 16-49-29.png
Snímek z 2021-03-01 16-49-29.png
[ 97.42 | Zobrazeno 61 krát ]




Offline - Mírně pokročilý Profil 
1. 3. 2021 23:13 Odeslat příspěvek
pmoravec: Máte aktivní aplikaci? Já tam tu volbu vůbec nemám, ale mám aplikaci aktivovanou. Nevím, jak to bylo před aktivací.


Offline - Nadšenec Profil 
2. 3. 2021 02:55 Odeslat příspěvek
Taky tam nic podobného nemám.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
2. 3. 2021 07:46 Odeslat příspěvek
Jak jsem psal, snažil jsem se to vypnout už před aktivací aplikace. Pokud ji aktivujete, tak předpokládám, že ten přepínač je součástí odsouhlasení podmínek a pak už Vám nebude nabídnut, abyste to náhodou nevypli (a nezjistili, že vypnutí nemá žádnou funkčnost). Screenshot z aktuální verze, kde po odscrollování dolů je, jsem vložil, víc už asi pro to neudělám.

Opravdu za podmínek kdy posílají kde co FaceBooku a Adobe (v podstatě to vypadalo, že jakýkoliv klik v aplikaci způsobil posílání nějakých paketů s šifrovanými telemetrickými daty) opravdu nemám chuť MyAir používat.


Offline - Nadšenec Profil 
2. 3. 2021 09:30 Odeslat příspěvek
Souhlas k tomuto získaný "odsouhlasením podmínek" (jako součást nějakého X stránkového elaborátu se vším možným) je podle GDPR jednoznačně neplatný.

Navíc, i kdyby byl udělen platně, tak podobné souhlasy musí jít kdykoliv odvolat.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
2. 3. 2021 12:03 Odeslat příspěvek
Tak jsem testnul nainstalovat aplikaci na jiné zařízení a opravdu to tam před aktivací je v té sekci Podmínky a údaje. Je to možné ponechat se souhlasem i nesouhlasem. Aktivovat aplikaci v případě nesouhlasu jsem ale už nezkoušel. To by chtělo, aby někdo ověřil. Pokud to půjde aktivovat i bez souhlasu, což si myslím, že by mělo, tak je to asi v pořádku.
Samozřejmě pokud někdo aktivoval se souhlasem, tak by mělo být možné v průběhu používání kdykoliv souhlas v aplikaci odvolat. Z toho mi vychází, že ti, co to tam teď nemají, tak zřejmě na začátku souhlas nepovolili.


Offline - Diskutér Profil 
2. 3. 2021 17:54 Odeslat příspěvek
kdysi dávala Air za 5 plateb přes Google Pay nějakou drobnou odměnu, myslíte že to ještě platí, nebo to byla jen dočasná akce?


Offline - Diskutér Profil 
2. 3. 2021 20:25 Odeslat příspěvek
Tenkrát to byla akce aby lidi nalákali k aktivaci aplikace.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
3. 3. 2021 11:00 Odeslat příspěvek
Air Bank už má akreditaci pro bankovní identitu, pro klienty ji chce spustit ještě v březnu. https://www.penize.cz/osobni-ucty/42490 ... akreditaci


Offline - Mírně pokročilý Profil 
5. 3. 2021 00:19 Odeslat příspěvek
Air Bank vrací potvrzování plateb pomocí SMS pro ty, kteří nemají / nepoužívají aplikaci My Air:
"Dobrý den,
před pár týdny jsme vás informovali o změně podmínek v oblasti potvrzování plateb kartou na internetu. Nejjednodušší způsob, jak tyto platby potvrzovat, je přes aplikaci My Air. Protože ji ale zatím nemáte a my se vždy snažíme reagovat na potřeby našich klientů, vymysleli jsme pro vás náhradní řešení, jak platby kartou na internetu potvrzovat i bez aplikace. Nové řešení, které s touto další změnou podmínek přinášíme, začne fungovat v prvních dubnových dnech. Do té doby bude potvrzování plateb na internetu fungovat jako doposud. Jak přesně bude potvrzování bez aplikace fungovat, naleznete v Poradně na našem webu nebo v mailu, který jsme vám poslali.
Posíláme vám nové podmínky pro používání karet, platné od 6. května 2021. Všechny změny v nich jsme pro lepší přehlednost označili barevně. Nový způsob potvrzování plateb kartou na internetu však budete moci využít již začátkem dubna.
.... "
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 361, 362, 363, 364, 365, 366, 367 ... 433  Další stránka
Stránka 364 z 433 [ Příspěvků: 6481 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies