FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Air Bank

Offline - Návštěvník Profil 
23. 4. 2021 13:27 Odeslat příspěvek
Jak je to s tema odmenama v albertu, jde ziskat 500 za kazdou 2 i 5 procent nebo jen 500 z obou dohromady
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
23. 4. 2021 14:12 Odeslat příspěvek
Za každou.


Offline - Nadšenec Profil 
23. 4. 2021 17:17 Odeslat příspěvek
Drobny tip:
Pokud pouzijete Albert aplikaci, ziskate navic jeste 0,5% z utracene castky...


Offline - Diskutér Profil 
23. 4. 2021 22:06 Odeslat příspěvek
Všude jinde je výrazně levněji než o ty 0,5% v A.


Offline - Inventář Profil 
24. 4. 2021 05:02 Odeslat příspěvek
Ale ne o víc než 15%, což je třeba teď u Air moje odměna v pátek a sobotu (10% denně plus 5% právě tyto dva dny). Navíc bych s tím názorem i bez Odměn polemizoval, v základních potravinách mi Albert nepřijde rozhodně nijak dražší (zvlášť třeba ve srovnání s Billa, kterou mám blíž, ale ta v mnohém dražší než průměr je).


Offline - Inventář Profil 
24. 4. 2021 05:11 Odeslat příspěvek
S Billou sice asi ne, ale přijde mi, že Albert je hned za ní a ani 10-15 % to nezachrání. Normálně bych tam moc nechodil (maso, ovoce, zelenina ... v akci a mají tam pod privátní značkou cornflaky Bonavita, které dětem chuťově vyhovují), ty slevy mě trochu více motivují. Navíc tedy (podobně jako v Bille) jsou tam u nás povětšinou příšerné fronty u pokladen (samoobslužné neumí poukázky). Jo, jsem teď zmlsanej, protože v Kauflandu používám pistoli, v Lidlu a v Penny (tam o trochu hůře) zvládají operativně otevírat pokladny.


Online - Diskutér Profil 
26. 4. 2021 08:34 Odeslat příspěvek
Uvažuji o změně transakční banky na Air. Mimo omezení u okamžitých plateb na max. 50 tis. Kč na jednu platbu, máte někdo nějaké negativa proč nezvolit Air jako transakční banku pro nepodnikatele?


Offline - Mírně pokročilý Profil 
26. 4. 2021 08:41 Odeslat příspěvek
jako jedine srani by mohlo byt, kdyby se povedla ta akvizice s Monetou...pak buh vi, jak by to bylo dal...ja Airku mam, ale kdybych ji nemel, tak bych ji ted uz nezakladal prave kvuli vyse napsanemu - ale pokud ti nedela problem to pak pripadne zakladat zase nekde jinde, tak klidne muzes vyzkouset :-)


Offline - Nadšenec Profil 
26. 4. 2021 09:04 Odeslat příspěvek
Air nemá omezení okamžitých plateb na 50 tisíc.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
26. 4. 2021 09:07 Odeslat příspěvek
Bohužel nově ano, docela mě zklamali, nevím, co je k tomu vedlo.


Offline - VIP uživatel Profil 
26. 4. 2021 09:28 Odeslat příspěvek
@MirekM
Nemaji zadne vybery z cizich bankomatu zdarma.

EDIT:
A take zatim neni jiste jak presne probehne ta akvizice s Monetou.
To znamena nevi se, ktere IB a ktery kod banky zanikne.
To znamena, ze mozna te pak bude cekat i zmena cisla uctu ...


Offline - Nadšenec Profil 
26. 4. 2021 09:34 Odeslat příspěvek
pan Y. píše
Bohužel nově ano, docela mě zklamali, nevím, co je k tomu vedlo.

A kde to píšou? Nikde jsem to nenašel.


Offline - Diskutér Profil 
26. 4. 2021 10:03 Odeslat příspěvek
Asi nepíšou, ale je to fakt.

Jinak v té transakci jde o to, že Moneta koupí AB. Jelikož jde o větší banku a navíc s rozvinutým byznysem pro PO, bylo by opravdu hodně zvláštní, kdyby se měnila čísla účtů z 0600 na 3030 a ne naopak.

U AB osobně vidím jediné plus a to je možnost nechat si vrátit 3x ročně poplatek. Jinak je Moneta dle mého lepší (výběry zdarma, EUR účet s kartou zdarma a výběry zdarma, lepší fondy, okamžité platby s vyšším limitem, hypotéky plně online, i ta směnárna, přestože jí teď výrazně zhoršili, nemá u AB konkurenci).
Osobně mám obě banky a AB budu asi brzy rušit.


Online - Mírně pokročilý Profil 
26. 4. 2021 11:20 Odeslat příspěvek
MirekM. píše
Uvažuji o změně transakční banky na Air. Mimo omezení u okamžitých plateb na max. 50 tis. Kč na jednu platbu, máte někdo nějaké negativa proč nezvolit Air jako transakční banku pro nepodnikatele?

AirBank NEMÁ omezení okamžitých plateb na 50 000Kč. Teď 1.4.21 jsem během pár vteřin převedla 250 000Kč do jiné banky z mobilní aplikace.

Musíš mít ovšem nastavené limity, které potřebuješ.
A nezapomínat, že jiné limity bývají pro IB a jiné pro SB (tam defaultně obvykle bývají těch 50 000Kč).

Při zakládání si tedy dej pozor na výši limitů, v ničem jiném to není.
U Monety jsem na to při zakládání zapomněla a tak jsem pak rychle šupajdila na pobočku, abych zvedla oba limity na ten, který opravdu potřebuji právě proto, abych využila OP.

Takže když si zvedneš limit příklad: v IB i SB na 5 mio, tak kromě FIO odešleš z ostatních bank(v přehledu v odkaze) v jeden den 5 mio okamžitě po více 400 000Kč platbách (u Spořky po 100 000 platbách).
Co vím já, tak pouze FIO banka má omezení jedné OP na 100 000Kč + omezení denního limitu na 400 000Kč.
viz test https://www.mesec.cz/clanky/test-okamzi ... s-taky-ne/

Jako transakční banka: má "šanon", takže si přímo k platbě můžeš připárovat fakturu či účet, co platíš (ať již převodem, nebo kartou) a máš tak doklady uložené přímo v IB a SB.
Platbu přes QR kód na faktuře má samozřejmě také. Má nejpřehlednější sazebník ze všech bank.
Má neomezenou historii transakcí, dobře se v ní vyhledává.
Moje starší sestra, která nepoužívá SB, pouze IB, byla ráda, když jí doma vypadl internet, že si mohla dojít na pobočku AB, kde mají PC pro zákazníky a mohla si na něm provést převod, který nutně potřebovala.
IB i SB přehledné.
Uvidíme, co bude, až bude AB pod Monetou, jestli budou systémy IB a SB sjednocovat - Moneta nemá neomezenou historii transakcí a nemá funkci šanon.
Minus vidím u AB v placení za výběry z cizích bankomatů, jiný neregistruji - ale používám více bank a v nich to, co já osobně považuji za výhodné.


Offline - VIP uživatel Profil 
26. 4. 2021 12:21 Odeslat příspěvek
Airbank porusila svuj vlastni slib s TOP3 garanci
https://www.youtube.com/watch?v=L09lSJT0aM8

To byl naprosto jasny signal davajici predstavu o smysleni/chovani teto banky pod vedenim PPF zamerene ciste na penize, ne na lidi.
Od takoveto banky nelze podle mne ani do budoucna cekat jine, nez podobne chovani ...
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 366, 367, 368, 369, 370, 371, 372 ... 433  Další stránka
Stránka 369 z 433 [ Příspěvků: 6493 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies