FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Sberbank CZ

Offline - Mírně pokročilý Profil 
23. 3. 2021 21:55 Odeslat příspěvek
Nebo Skylink do kreditu.
Poslední příspěvek


Offline - Mírně pokročilý Profil 
31. 3. 2021 07:49 Odeslat příspěvek
https://www.e15.cz/byznys/finance-a-ban ... oz-1379109

Tak zvladnou je koupit ti Srbove, nebo ceskou pobocku spolkne nekdo jako RB/KB hmm?


Offline - Diskutér Profil 
31. 3. 2021 10:39 Odeslat příspěvek
Mám tam pár stovek, nedávno jsem chtěl účet zrušit, no raději počkám, třeba se z toho urodí nějaká zajímavá akce při přetahování o klienty.


Offline - Nadšenec Profil 
31. 3. 2021 17:36 Odeslat příspěvek
Hmm, tak to aby se člověk dočkal ještě těch 1 234 Kč za "věrnost"...Tuším, že první odměny za věrnost by měly vyplácet někdy v červenci-srpnu...


Offline - Mírně pokročilý Profil 
3. 4. 2021 19:28 Odeslat příspěvek
mlrs píše
https://www.e15.cz/byznys/finance-a-bankovnictvi/ruska-sberbank-odchazi-z-evropy-na-prodej-je-i-ceska-odnoz-1379109

Tak zvladnou je koupit ti Srbove, nebo ceskou pobocku spolkne nekdo jako RB/KB hmm?


Na to jak je Sberbank v Rusku skvěle řízená banka a její šéf je stratég si zrovna nemyslím že českou část prodaj když jim sype zlatý vejce. Můj tip je že prodaj vše okolo a českou část si nechají a daj přímo pod Rusko.
I kdyz to co se tady vydělá je v tom obřím dílu asi zrnko písku ale i to se počítá.

-- 3. 4. 2021 20:40 --

hannys85 píše
Hmm, tak to aby se člověk dočkal ještě těch 1 234 Kč za "věrnost"...Tuším, že první odměny za věrnost by měly vyplácet někdy v červenci-srpnu...


Myslím že se dočkáš tak rychle to v žádným případě neproběhne. Něco tak velkýho tipuju na rok až rok a půl než by někdo vzal pod sebe propojil sjednotil a to pokud se to vůbec posvětí. Kdyby to sežral někdo domácí netipuju v žádném případě RB ti maj ted starostí dost a pochybuju že by to uřídili. KB snad jo ale představ si takovou hrůzu něco jako Penta to by bylo teprve peklo. Přeci jen slovenští bratři nemaj zas takové služby co mi tady.
Tam se za hodně věci platí za co tady ne. A služby zadara jsem tam moc neviděl.

-- 3. 4. 2021 20:52 --

drummond píše
Mám tam pár stovek, nedávno jsem chtěl účet zrušit, no raději počkám, třeba se z toho urodí nějaká zajímavá akce při přetahování o klienty.


Přetahovaná o klienty teprve přijde a ten deal co měla RB s EQUA Bank to se teprve ukáže jestli to bylo dobrý.
Oni v RB uměj házet bankovky nově příchozím pod stůl doslova za cokoliv ale pak s klientem neumějí komunikovat neustále mění to co si člověk pořídil až má něco co nechce. Sem tam něco vpasujou o čem ani nevíš a pak kdyz ti změní učet tak se za tu službu o který nevíš platí protože ji někdo zapomenul zrušit.
Prostě jinak banka bud ve střehu nebo tě oberem jedno za co. To v kontextu toho že EQUA maj studenti, lidi co nechtěj platit, nejsou tam ve vetšině podnikatele nebo municipality, větší firmy, aby je tam nečekalo překvápko. Že třeba z těch 300 nebo 400 tisic kliošů to reálně používá tak 150 000 a jen jako vlož zaplat, hypotékové portfolio na kterým zas tak netrhnou. Jediný co tam má cenu jsou spotřebáky, a hypotékaři jinak klient co tam má BU a spořák a na tom běžném skoro neoperuje je pro ně spíš mínus.


Offline - Diskutér Profil 
3. 4. 2021 19:59 Odeslat příspěvek
Stratég má být Herman Gref? Zisk české SB v roce 2019 540 mil., v roce 2018 377 mil., v roce 2017 420 mil. Není to špatné, ale jako zlatá vejce mi to nepřipadá. Také si ale myslím, že česká SB bude z prodeje SB Europe vyjmuta, ovšem z jiných než ekonomických důvodů...


Offline - Mírně pokročilý Profil 
3. 4. 2021 20:05 Odeslat příspěvek
Jakej tě napadá Deliczech důvod že by českou pobočku neprodali krom ekonomických?

-- 3. 4. 2021 21:20 --

Delitzsch píše
Stratég má být Herman Gref? Zisk české SB v roce 2019 540 mil., v roce 2018 377 mil., v roce 2017 420 mil. Není to špatné, ale jako zlatá vejce mi to nepřipadá. Také si ale myslím, že česká SB bude z prodeje SB Europe vyjmuta, ovšem z jiných než ekonomických důvodů...


Směr co mne napadá, je ten že by mohli po vzoru ING, fyzické osoby vhodně prodat jiné bance a firmy si nechat.
Rekl bych že hlavní jejich profit je tady firmy a spojení na Rusko. Povědomí toho kolik je tady těch jejich podnikavců by se z toho jednoznačně dalo vymáčknout víc než to prodat komplet za jednu sumu a zavíráme krám...

-- 3. 4. 2021 21:34 --

Krásný příklad bylo nebylo jeden sportovec z ligurského pobřeží koupil v roce 2009 pěkný byt, byla k nemu zahrada, parkovací stání i garáž vše 2 roky staré. V roce 2020 to krásně prodal ale ne tak jak mu to ti lidi prodali, garáž prodal zvlášt, stání taky je tady nedostatek soukromých stání a zahradu prodal zvlášt, nakonec i ten byt. Kdo vyhrál ten co to rozprodal chytře.


Offline - Návštěvník Profil 
4. 4. 2021 04:17 Odeslat příspěvek
Já osobně si myslím, že by se česká odnož Sberbank měla prodat nějaké české bance, nežý třeba Srbům.
Myslím, že bank máme na trhu dostatek a počet klientů Sberbank není nikterak závratný, tak klidně se banka může sloučit s nějakou českou bankou typu KB a.s, ČSOB atd.

I tak tady bude po sloučení (Equbank, ING do RB), dále (Air bank do Monety) řada bank a konkureční prostředí určitě zůstane.
V současné doně máme na Českou republiku velmi hodně bankovních ústavů.


Offline - Poslední varování Profil 
4. 4. 2021 06:45 Odeslat příspěvek
Menton píše
Jakej tě napadá Deliczech důvod že by českou pobočku neprodali krom ekonomických?
Udržení si a podpora ruského vlivu v ČR.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
4. 4. 2021 12:25 Odeslat příspěvek
Nevím jestli tady přes Sberbank je ruský vliv, spíš je tady podnikatelská komunita velmi silná a může jednat ve svém jazyce bankovnictví ve svém jazyce, propojení na materskou banku. A nakonec ten fakt že to tady vydělává je podle mne rozhodující. Dle mne to oddělí od zbytku sberbank europe a nechají. Ještě tu můžou snížit počet poboček jít vic přes internet jen v Brna myslím mají 3 pobočky možná víc někdo mne opraví to není podstatné. Prostě oni tady stále mají prostor pro vetší efektivitu a digitalizaci. A v tom kontextu co dle mne dává smysl.


Offline - Přeborník Profil 
4. 4. 2021 13:51 Odeslat příspěvek
Problém je, že vzhledem k sankcím by dost možná stejně zorganizovaná banka mohla vydělávat víc, kdyby ji vlastnil někdo jiný - takže na prodeji za „férovou“ cenu by mohli dobře vydělat oba. Takže je otázka, nakolik to Rusům za přítomnost na českém trhu stojí.


Offline - Diskutér Profil 
4. 4. 2021 14:09 Odeslat příspěvek
Nepochybně ekonomické hledisko nebude jediné, které bude určující pro budoucnost SB Europe, respektive SB CZ. Rozhodující vliv ve Sberbank RU má ruský stát prostřednictvím Ministerstva financí Ruské federace (podíl vlastní Ruský národní fond bohatství, který spravuje ministerstvo, do roku 2020 Centrální banka Ruska). Činnost SB RU přirozeně odráží zájmy ruského státu, včetně politických. Držet celou SB Europe není zřejmě ekonomické, ale zda se přeci jen nevyplatí ponechat si malou banku v ČR, na kterou navíc není nutné doplácet, zůstává otázkou.
Jinak zmiňovaný šéf SB RU stojí za pozornost nejen kvůli svým manažerským schopnostem. Herman Gref pochází z rusko-německé rodiny, která byla deportována z oblasti Doněcké pánve do Kazašské SSR v roce 1941 za vlády Josefa Stalina. Jeho předkové emigrovali do Ruska za vlády Kateřiny Veliké. Vystudoval právo na Omské státní univerzitě. Po absolvování odešel do Leningradu a pracoval tam jako výzkumný asistent na Leningradské státní univerzitě. V té době se také seznámil s budoucím ruským prezidentem Putinem. V roce 2000 se Gref stal ministrem pro hospodářský rozvoj a obchod ve vládě Ruské federace. Tuto funkci vykonával až do roku 2007, kdy byl zvolen prezidentem a výkonným ředitelem SB RU. Patří mezi deset nejbohatších Rusů.


Offline - Diskutér Profil 
4. 4. 2021 15:40 Odeslat příspěvek
Myslím, že úkolem posledního šéfa SB v ČR byla příprava na prodej. Karabeg měl tříletý mandát, který mu před nedávnem skončil. Kroky, které dělal, měly evidentně jeden hlavní cíl.


Offline - Přeborník Profil 
4. 4. 2021 18:41 Odeslat příspěvek
Pravda, ta akce 1234 dává větší smysl pro zvýšení počtu klientů a růst před prodejem než platit klientům za to, že testují nové IB, jak se jim tu posmíváme.

(Tyhle snahy o přifouknutí růstu ztrátovými akcemi před prodejem jsou už v ČR docela tradice, nejkřiklavěji Genius Gratis zdarma do prodeje banky. Když to banky pořád dělají, mám to chápat tak, že kupci se tím pořád dají úspěšně nachytat? Nebo je za tím nějaká daleko hlubší myšlenka, která znamená, že i kupec je rád, že taková akce těsně před prodejem proběhla?)


Offline - Diskutér Profil 
4. 4. 2021 18:51 Odeslat příspěvek
Pokud už bude českou SB nakonec někdo kupovat, tak snad přinese něco nového. Rozpuštění SB v nějaké stávající české bance bych vidět nechtěl, i když je pravda, že je tady bank příliš.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112 ... 166  Další stránka
Stránka 109 z 166 [ Příspěvků: 2490 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies