FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Sberbank CZ

Offline - Diskutér Profil 
3. 8. 2021 12:56 Odeslat příspěvek
redhaven píše
Nu to jste ten starý účet měli v posledním roce před založením nového účtu, že vám nevyplatili bonus za mobilitu ?


Ano, už dlouho.
Poslední příspěvek


Offline - Nadšenec Profil 
3. 8. 2021 13:25 Odeslat příspěvek
taky hlásím že odměna 1234 připsána, takže spokojenost.


Offline - Inventář Profil 
3. 8. 2021 18:49 Odeslat příspěvek
Včera odměna, dnes i SMS o ní. Škoda, že SB chce na českém trhu skončit, jak se i zde už spekulovalo, takže do dalšího srpna zde ani nemusí vydržet...no uvidíme.


Offline - Diskutér Profil 
5. 8. 2021 10:40 Odeslat příspěvek
To je právě otázka, zda to má cenu ještě držet, když za rok už tu Sberbank nemusí být a bonus už nepříjde.


Offline - Trvalý BAN Profil 
5. 8. 2021 11:30 Odeslat příspěvek
To chodí bonus každý rok?


Offline - Nadšenec Profil 
5. 8. 2021 11:33 Odeslat příspěvek
Je to jen o úvaze, zda ti to za to stojí podstoupit práci a riziko. Potenciální výnos je 1 234 Kč, náklady na rok "provozu" 5*12 = 60 Kč + každý měsíc práce s platbami. Pokud to zruší před dokončeným rokem, tak se ti příslušně poníží výnos z minulého dokončeného období. :-)

qwepo753 píše
To chodí bonus každý rok?

ano, každý dokončený rok


Offline - Diskutér Profil 
5. 8. 2021 13:13 Odeslat příspěvek
Náklady jsou nula.


Offline - Nadšenec Profil 
5. 8. 2021 14:50 Odeslat příspěvek
Jasně může to tak být, záleží, jak to má kdo nastavené ten proces. Já to napsal z mého okolí, jak to bývá nejčastější use case :-)


Offline - Mírně pokročilý Profil 
5. 8. 2021 21:10 Odeslat příspěvek
čulibrk píše
To je právě otázka, zda to má cenu ještě držet, když za rok už tu Sberbank nemusí být a bonus už nepříjde.
Vzhledem k tomu že od sprna mají nouvou CEO , chystají zásadní změny a posílení na trhu bych to na konec neviděl. To by nedělali tak výraznou změnu nechali dovládnout, zástupce nejvyššího a prodali to.
A vůbec o prodeji je ticho. Určitě tam má cenu ruská menšina tady co zas tak malá není a je na ten jejich banking navyklá, domluví se mateřsky to by mohlo být dost zásadní. A to jsou docela věrní klienti.


Offline - Nadšenec Profil 
25. 8. 2021 19:14 Odeslat příspěvek
Od 23.8. nabizi Sberbank super bonusovou sazbu na bezny uver a to pouhych 1,99% (RPSN od 2,09%)
Prijde mi to skvele a zatim jsem neobjevil zadny hacek...


Offline - Nadšenec Profil 
25. 8. 2021 19:19 Odeslat příspěvek
taky jsem na to koukal a háčky vidím. Je to úvěr za tuším 6,99% a když je řádně splácen (tedy není dlužná splátka za celou dobu přes 10 dní a/nebo 200 Kč) je po doplacení vyplacen bonus. Tím se vlastně sníží reálná sazba na oněch 1,99%.

A taky nesmí proběhnout žádná mimořádná splátka, jinak bonus nebude...

Podmínky tady: https://www.sberbank.cz/-/media/files/s ... pujcka.pdf

Za mě tedy ne úplně zajímavá nabídka, spíš marketingové lákadlo...


Offline - Inventář Profil 
25. 8. 2021 22:18 Odeslat příspěvek
Bonusová sazba 1,99 % p.a. není žádná novinka, banka ji nabízí již téměř rok: https://finparada.cz/6607-Sberbank-sniz ... ujcek.aspx, charakteristickým znakem je, že nabídka trvá vždy několik měsíců, poté ji na chvíli stáhne (sazba je pak "od 2,77 % p.a.) a vyhlásí nové "kolo" - opakovalo se již asi třikrát) - jak už bylo zmíněno, tak sazba platí po započítání bonusu při splnění všech podmínek (řádné splácení a nemožnost splatit jen i část úvěru bezplatně) a prakticky neexistuje jistota, že banka tu za několik let vůbec bude a/nebo bude ochotna dodržet své závazky (pamětníci vzpomenou, jak banka dodržela vedení "dlouhodobého spořícího produktu" Spoření na budoucnost).

Ze druhé strany, tento koncept začala banka nabízet už před 3 lety, ještě se sazbou 2,99 % p.a. - jelikož jsem v té době považoval úvěr bez zajištění s RPSN kolem 3 % za svatý grál, nabídky jsem využil a ochotně splácím dosud (úvěry s bonusovou sazbou byly poskytovány v té době jen na nejdelší splatnost 8 let, nyní se snad bonus aplikuje i na kratší splatnosti) - předčasně splácet to už nemá smysl, za první dva roky jsem na úrocích už zaplatil více, než splatím celkem, pokud dojde k vyplacení bonusu, takže spoléhám na to, že to vyjde (a když ne, tak to bude školné za několik desítek tisíc)... V podstatě ale zůstávám ve střehu a pokud by došlo k oznámení změny úvěrových podmínek, například z důvodu prodeje banky, jsem připravený požadovat předčasné splacení celé částky s přeúčtovaním na danou sazbu a případně zapojit FA (kdysi jsem takhle podusil Zuno a vyplatilo se, FA sice nerozhodl, ale s věřitelem jsme se domluvili na dostatečné kompenzaci (nepeněžní), že v konečném důsledku to byl výhodnější obchod pro klienta, než pro banku :-) - a tak to má být).

-- 25. 8. 2021 23:19 --



Offline - Mírně pokročilý Profil 
26. 8. 2021 07:04 Odeslat příspěvek
Jo je to tak - nabizi se to uz "roky" a pokud clovek neplanuje mimoradnou splatku nebo nema problemy s radnym splacenim, je pak uver o dost levnejsi nez jinde - ale jasne, nekdo preferuje sazbu 4% jinde bez podminek, aby si s tim mohl delat, co chce...na zvazeni kazdeho :-)

Na urcitou castku by to v podstate mohlo slouzit jako mala levna hypoteka na chatu treba...sazby hypo snad jsou uz vys nez tohle :-))


Offline - Mírně pokročilý Profil 
28. 8. 2021 12:17 Odeslat příspěvek
Pro splnění podmínky obratu 12 345 Kč stačí si tam poslat každý měsíc peníze ze svého účtu jiné banky? Nebo tam musí chodit například výplata?


Offline - Nadšenec Profil 
28. 8. 2021 13:11 Odeslat příspěvek
Stačí z jiného účtu mimo Sberbank.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114 ... 167  Další stránka
Stránka 111 z 167 [ Příspěvků: 2492 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies