FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Sberbank CZ

Offline - Inventář Profil 
8. 4. 2014 10:23 Odeslat příspěvek
xtonda: Jsem přesvědčen, že to bude jako u jejich klasického spořicího účtu, tedy zůstatek do 150.000 Kč 1,63 % p.a. a nad tento limit 0,63 % p.a., tedy zrovna Sberbank CZ má pásmové úročení tak, jak je zamýšlené (jednotlivá pásma jsou úročena zvlášť). Souhlasím ale s tím, že by to mělo být v úrokovém lístku explicitně uvedeno.
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
8. 4. 2014 10:31 Odeslat příspěvek
Už sem jim poslal dotaz, uvidíme co z nich vypadne.


Offline - Návštěvník Profil 
8. 4. 2014 11:29 Odeslat příspěvek
xtonda píše
A já je naopak při současné protiruské hysterii velmi rád podpořím.


Já jsem v tomhle konzistentní už léta, nejde o žádnou protiruskou hysterii ale o historickou zkušenost.

Ale další historická zkušenost je že v našem národě je poměrně dost různých kolaborantů a lidí ochotných prodat se za droby ze stolu.


Offline - Diskutér Profil 
8. 4. 2014 11:46 Odeslat příspěvek
Už jsem dostal odpověď a je to bohužel ta horší varianta, čímž se to stává poněkud nezajímavým.
Citace
Pásmové úročení typově funguje jako tzv. vrstvené úročení: Všechny částky do výše 499.999 Kč jsou úročeny sazbou 0,43 % p.a. Částky nad 500.000 Kč do 2.500.000 jsou úročeny bonusovou sazbou 1,43% p.a. Pokud tedy klient se svým zůstatkem překročí hranici 499 999 Kč, vyšší sazbou je úročena částka nad tuto hranici, nikoliv celý zůstatek.


Offline - Diskutér Profil 
8. 4. 2014 12:27 Odeslat příspěvek
Tak jsem tu nabídku špatně pochopil, omlouvám se za vlnu.


Offline - Diskutér Profil 
8. 4. 2014 12:43 Odeslat příspěvek
Jiné banky pásmové úročení aplikují tím druhým a AFAIK obvyklejším způsobem, takže chyba je na straně Sberbank. Každopádně v současné situaci je to sazba příliš pěkná na to aby to byla pravda.


Offline - Inventář Profil 
8. 4. 2014 13:39 Odeslat příspěvek
No já si zase nemyslím, že je obvyklejší pásmové úročení chápat jako, že se úročí celý zůstatek danou sazbou, to snad přišlo do módy až právě se zmiňovaným Wurstem, kde když ti zůstatek o kounu překročí toho 1,5 mio. tak ti vlastně řeknou sorry, ale za tenhle měsíc dostaneš po zdanění 10 korun, nebo jakou sazbu tam teďkom pro to "pásmo" mají...
To pásmové úročení do dokonalosti kdysi přivedla tuším ČS, kde u nějakého spořicího účtu měla pásem tuším 7 a díky tomu šlo získat sazbu snad 3,2 % p.a., když už v té době začaly úroky na spořácích významně klesat, ale i tam to bylo úročeno pro jednotlivá pásma. A jak začaly nyní banky ořezávat spořicí účty, tak u nich taky je výhodnější sazba do určitého limitu a pouze zůstatek nad je úročen horší sazbou.


Offline - Inventář Profil 
24. 4. 2014 20:18 Odeslat příspěvek
Celkem mě překvapila Sberbank CZ, akorát jsem si procházel došlou poštu z posledního týdne a dostal jsem personaliozovanou nabídku na spotřebitelský úvěr "Fér půjčka" na 240.000 Kč/96 měsíců s měsíční splátkou 3784 Kč a úrokovým bonusem vráceným při řádném splácení 48.000 Kč, což odpovídá úrokové sazbě 6,99 % p.a. (nabídka "časově omezená" do konce května), což je zajímavé když jejich samotná oficiální marketingová kampaň uvádí akční sazbu od 7,99 % p.a.
Až tak nezajímavé to zas není, ale stejně mě to až zas tolik nepřesvědčil, abych ochotně platil splátky dalších 8 let, to by musela být ta sazba ještě snad tak o p.b. nižší... a stejně bych asi ani nevěděl, co s těmi penězi dělat. :-)


Offline - Přeborník Profil 
24. 4. 2014 22:06 Odeslat příspěvek
Bylo by to zajímavé pod 5 %, ale 7 % je stále moc.

-- 24. 4. 2014 22:09 --

Můžu se zeptat, jak dlouho jsi tam měl účet a kolik měsíčně protáčíš, když ti tuto nabídku učinili? Je možné, že posílají individuálně i lepší nabídky?


Offline - Inventář Profil 
25. 4. 2014 06:21 Odeslat příspěvek
To je právě zajímavé, oni o mě ví asi tolik, že existuji... :-) Postupně jsem využíval jenom akčních nabídek, např. na přelomu 2012/2013 ještě před rebrandingem z Volksbank jsem je "podojil" na slevomatí akci na "růstový termínovaný vklad", po připsání 300 Kč po měsíci vypověděn, od té doby mi zůstal spořicí účet.

Poté co uvedli běžný účet bez poplatků za vedení jsem si pořídil i ten s debetní kartou (tehdy jsem neměl žádnou Maestro platební kartu a hodilo se mít i možnost výběru ze spořicího účtu za 5 Kč místo 18 Kč za poplatek za převod ze SÚ do jiné banky, leč ho nakonec stejně nevyužívám a párkrát jsem debetkou akorát platil v akci dýško na spoření, když to bylo výhodnější než platba kartou s 2 % vratkou - např. párkrát uhrazené vyúčtování na 200,01 Kč, což vrátilo 9,99 Kč).

A nakonec jsem ještě loni využil nabídky bezúročné půjčky, když koncem září nabízeli půjčky bez úroku do konce roku, tak jsem si sjednal úvěr na 100 tisíc Kč (ty samé peníze se mi tehdy úročili na TV u ERB na 3,55 % p.a., takže jsem prakticky ty peníze mohl použít dříve) a k 30. prosinci loňského roku jsem je vrátil bez zaplacení jediné koruny (zhruba tak ten poslední měsíc jsem je už nechal jenom na jejich spořáku)... :-) Od té doby mám na SÚ asi tak snad 7 haléřů.

V únoru mi už přišla takhle nabídka na jejich kreditku na 100 tisíc Kč, ale nebyla nijak zvlášť zajímavá, pak si ještě telefonicky zjišťovali, jestli ji opravdu nechci využít, tak očekávám, že to bude i tento případ.
Nevím tedy, jestli je zatím to, že by už konečně chtěli něco vydělat i oni, protože jediné peníze co jsem jim kdy zaplatil byly asi 3x 5 Kč za převod z BÚ do jiné banky, ale nejspíše to bude pouhá kampaň a možná umí i ještě lepší nabídky...


Offline - Přeborník Profil 
25. 4. 2014 08:30 Odeslat příspěvek
Pokud zavolají, tak se zkus tvářit, že 6,99 % je moc, jestli nabídnou 4,99 % :) A dej vědět, zda jsou svolní dohodě :) Je vidět, že konkurence nám svědčí, když se musí banky takto podbízet.
Druhá otázka je, jestli potom ve schvalovacím procesu by těch 6,99 % skutečně dali, jestli ta nabídka (byť personalizovaná) není myšlena "od". Když jsem po skončení VŠ rušil svůj účet u ČS, pořád mi posílali "personalizované" nabídky, ale když jsem přišel na pobočku, tak ani nevěděli, že mi nějaký dopis poslali... Samozřejmě to posílali všem, co rušili účty.


Offline - Inventář Profil 
25. 4. 2014 09:29 Odeslat příspěvek
No, u té první nabídky na kreditku z února mi přímo volali z té pobočky, kde byl přímo na tom dopisu podpis jejího ředitele a ujišťovali se, že jsem nabídku obdržel a proč nemám zájem.

Jinak myslím, že ta výsledná úroková sazba je ošetřena akorát tím bonusem vypláceným po řádném hrazení závazků a až na konci splatnosti, takže např. v případě předčasného splacení bych nedostal nic (na stránkách jsou podmínky vyplacení) a tedy by ta smluvní úroková sazba byla určitě mnohem vyšší, nechce se mi to nyní přesně přepočítávat (samozřejmě sazba bez bonusu není na té nabídce uvedena), ale bez těch 48.000 Kč bude vycházet smluvní sazba na cca. 11 % p.a., takže určitě žádná hitparáda. V první řadě je to reklama a je jasné, že mnoho dlužníků své závazky nedodrží, takže ta výsledná sazba je taková teoretická, ale na tomto principu už půjčky poskytuje jak třeba Air Bank, tak i taková RB, takže při dodržení podmínek je to celkem férová nabídka - pokud by se šlo s bonusem dostat na sazbu blížící se 5 % p.a. (i kdyby smluvní sazba byla kolem 11 % p.a.), tak to je určitě jiná pohádka a to bych se už možná nechal i já nalákat.


Offline - Přeborník Profil 
25. 4. 2014 09:58 Odeslat příspěvek
Já myslím, že půjčky, jak je rozjela AirBank a nyní se přidala Sberbank jsou férové, když splácím včas, jsem pro banku kvalitní dlužník a vydělá i při 5% úroku. Jsem zvědavý, jestli se banky k 4 - 5 % časem dopracují.


Offline - Inventář Profil 
25. 4. 2014 10:22 Odeslat příspěvek
Souhlasím, takové nabídky taky pokládám za férové - pokud tě banka odmění za řádné splácení bonusem nebo prominutím splátek tak, že se dostaneš ve výsledku na sazbu kolem 5 % p.a. vydělá pořád a špatní dlužníci zaplatí porušení podmínek výhod zaplatí ve smluvní úrokové míře.
Že budou ovšem nabídky spotřebitelských úvěrů ale pod 6 % p.a. vůbec nečekám - takové sazby jsou u stavebních spořitelen na účelových překlenovacích úvěrech, natož nějaké 4 % p.a., když tolik mi Sberbank CZ platí na depozitech (Spoření na budoucnost na 10 let - 4,13 % p.a., ač tam nemám nějak významný zůstatek).


Offline - VIP uživatel Profil 
8. 9. 2014 01:32 Odeslat příspěvek
V souvislosti s valkou Rusko & Ukrajina a sankcemi EU proti ruskym firmam a bankam byla v ohrozeni take Sberbank CZ, ale jak se ukazalo, tak evropske pobocky ruske Sberbank jsou ze sankci vyjmuty.
http://ekonomika.idnes.cz/sankce-eu-se- ... anicni_ert
http://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/nas ... 5900fea04/

Takze Sberbank v CR by mela byt v pohode ...
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 166  Další stránka
Stránka 5 z 166 [ Příspěvků: 2490 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies