FinExpert.cz

Přihlásit se




TEST debetní k. Svět mBank - platby v zahraničí

Offline - Diskutér Profil 
22. 6. 2019 09:00 Odeslat příspěvek
Na základě odkazu článku ve vláknu Asketický život na Měšec.cz - váš průvodce finančním světem
https://www.mesec.cz/clanky/maly-test-k ... ich-karet/
bych zde dal prostor pro TEST debetní karty mBank Svět, která má pro získání bonusu jednu z podmínek provést platbu kartou v zahraničí nebo v e-shopu v zahraničí. Zde můžete napsat komentáře, své zkušenosti a hodnocení spokojenosti, chválu. Nebo použít jako zeď nářků na sliby mBank?
Poslední příspěvek


Offline - Přeborník Profil 
22. 6. 2019 13:45 Odeslat příspěvek
Jednu kartu v rodině máme, osobně jsem si už potřetí účet v mBank nezaložil, používám Euronics Hello bank kreditku. Jediné negativum na mKartě svět vidím jen nutnost vybrat v ekvivalentu nad 1.500,-.. u eura to tolik nevadí, ale zbytečné kuny nebo forinty by mě nepotěšily.


Offline - Diskutér Profil 
22. 6. 2019 22:07 Odeslat příspěvek
Používal jsem jí na Slovensku, Maltě a v Dánsku a spokojenost. Ještě by to chtělo okamžité platby, aby šla rychle "nabít" a použít třeba k nákupu akčních letenek.


Offline - Poslední varování Profil 
3. 7. 2019 20:27 Odeslat příspěvek
mSvet testovana 3 pratele v Jizni Americe - placeni sem tam v krame (ve velkem meste), vyber z bankomatu i v zapadakove.
Nebyl nikde problem, proti treba kartam typu kreditky Hello, Ceska sporitelna - kreditka, dalsi co zkouseli Creditas, Equa Bank tak mSvet jako pro vyber vysla nej.
Uz proto ze nemela problem s zadnym s bankomatu a ani nenaskocil dodatecny poplatek za pouziti ATM. Zatim co pri strceni ze zminenych debetek jako je Creditas tam ten poplatek z niceho nic vylezl.

Zni to asi divne, ze zrovna mBank, pral jsem si aby nejlepsi byla Hello kk ale po zapasu u par bankomatu bohuzel :( Sice jsem s ni nakonec vybral vzdy, ale musel jsem jit hledat jiny bankomat :( Zatim co jiny se me posmivali, ze mam x karet ale nakonec s tim pomalu nevyberu. Ano mel jsem i mSvet, ale byl to umysl ze ja chtel vybrat prave treba s Hello.
Creditas take zklamala, poplatek za vyber z ATM 3,50 USD v Ecuadoru, kdyz vedlejsi Equa zdarma a i Hello kk no nevim. Tu zkousel kamos, takze ji ihned dal pryc a strcil tam co mel po ruce penize na Equa debetce.
V Kolumbii se treba nevybiralo moc, takze uplne nevim, ale nebyl nikde s tema kartama problem. Co jsme ale zaznamenali tak treba v Peru ne kazdy AMT chtel vzit Equa a kamarad s ni i nevybral. Equa ho dokonce zacala nahanet a zasilat sms, ze tu debetku asi zablokuji, protoze nekdo zacal v Americe vybirat z jeho karty :D

Jen pozor u mBank na pristupovani do IB, banka mBank je velmi citliva na to kde a odkud se pristupuje do IB. Pokud bezpecnost uzna ze tam je nejaky vir, ihned zablokuje IB a vsechny dalsi transakce tj vybery / prevody penez. Musi se potom slozite volat do banky a dokazovat ze neni zadny vir ve vasem pc (jinak se neda s penezi nic delat).


Offline - Nadšenec Profil 
3. 7. 2019 22:43 Odeslat příspěvek
No nevím, ale ještě jsem se nesetkal a pochybuji že by bankomat někde v Jižní Americe rozlišoval české banky a podle toho dával nebo nedával poplatky :-D To maximálně může záviset na typu karty Visa / MasterCard nebo kreditka/debetka...


Offline - Poslední varování Profil 
4. 7. 2019 10:44 Odeslat příspěvek
Markil: asi nejak rozlisuje, kdyz kamos sel k bankomatu, ted ze vybere. Kartu mel v ruce debetka Creditas MC. Vratil se od toho bankomatu presne, rika no ale to je drahy ne? Tam to chtelo ten a ten poplatek. Tak ja jeste zkusim MC debetku Equa a u tej rek ze poplatek najednou neni.
Co prave bylo zajmavy ze bylo receno ze Creditas bude tou dobou mit uz komplet vybery zdarma.
U toho kreditka / debetka asi ano, pripadne Visa lepsi akceptovatelnost.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 6 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies