FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Prémiové účty u českých bank

Offline - Inventář Profil 
9. 3. 2017 09:36 Odeslat příspěvek
Zajímavé, že když banky dostávaly z interchange fee na kreditkách MC World 1,6 %, tak neměli problém "dotovat" rozdíl do 2 %, ale když dostávají na kreditkách nyní 0,3 %, tak je velký problém poskytnout vratku 0,5 %... :hm
Poslední příspěvek


Offline - Nadšenec Profil 
9. 3. 2017 10:34 Odeslat příspěvek
Intercharge fee je jenom část rovnice. A vratka měla hlavně naučit lidi platit kreditkou, kterou pak ne vždy splatí v termínu. Nevšiml jsem si, že by některá z bank snižovala na KK úrok, takže by vratky dál mohly dotovat z něj. Je otázka, jestli si některá banka časem nespočítá, že by se jí ta vratka teoreticky mohla vyplatit. Teď je motivace pořídit si/platit kreditkou snížená.


Offline - Diskutér Profil 
9. 3. 2017 15:35 Odeslat příspěvek
U HC byla splatnost v bezurocnem období u 80 procent karet.


Offline - Diskutér Profil 
9. 3. 2017 15:55 Odeslat příspěvek
naopak třeba taková RB v rámci konsolidace všech KK zavádí jednotný úrok, tzn. např. u DeLuxe karty to znamená poměrně citelné zvýšení


Offline - Diskutér Profil 
9. 3. 2017 17:15 Odeslat příspěvek
Myslim ze se citovalo ze vic nex polovina kreditek neni splacena v bezúročném obdobi a nechce se mi verit ze zrovna HC by mel tak uvedomele zakazniky, ze by to zvladali.
Je nejaky zdroj?


Offline - Přeborník Profil 
9. 3. 2017 17:19 Odeslat příspěvek
Co to přesně měří? Je to např. 80% vydaných karet (což bych klidně věřil) nebo 80% karet s nenulovým zůstatkem (což by mě docela překvapilo)?


Offline - Mírně pokročilý Profil 
9. 3. 2017 18:19 Odeslat příspěvek
nemusi banka informovat o snizeni, zruseni vratky 2 mesice předem?


Offline - Diskutér Profil 
9. 3. 2017 18:22 Odeslat příspěvek
fikyyCZ píše
nemusi banka informovat o snizeni, zruseni vratky 2 mesice předem?

Nemusí, je to nenárokový bonus navíc. Naproti tomu o změně úroku na KK musí.


Naposledy upravil Delitzsch dne 9. 3. 2017 18:25, celkově upraveno 1


Offline - Diskutér Profil 
9. 3. 2017 18:25 Odeslat příspěvek
Říkal mě to manažer HC pro akvizici nových kreditek pro Čechy. Že to ví od lidí co počítají výnosnost ve firmě. To je malá firma. Sidlej v jedny budově s airbank v brne. Na začátku prej je obiralo dost lidí, takže si procesy museli upravit. To stejný u nákupu na splátky tak je tam 0 procentní úrok co maj u ruznejch elektro a nabytkarskejch firem. A to bylo v roce 2015.
Asi je holt organizovaný skupiny 20 lidí co jezdilo po prodejnách vycvičili. Brali prej elektroniku za limit karty nevím jestli i drahej nabytek. No a pak nikdy nic nezaplatili.
A je to 80 proc. Z čerpaných karet.


Offline - Diskutér Profil 
9. 3. 2017 19:34 Odeslat příspěvek
Myslíš něco jako "nedotknutelní" a bezdotykový platby kartama ve Fio? Tam prej se jich taky vyrojilo....


Offline - Diskutér Profil 
9. 3. 2017 20:05 Odeslat příspěvek
Asi jo, voni si ale už i najímají bílí spoluobčany.
Kdysi jsem zjistil že jedna benzinka neblokuje z karty platby do 100 Kč.
Ale tudle nedávno na csob premium jsem zjistil že mi to nezablokovalo přes 400 Kč platbu na poště o víkendu a šlo tím platit dal do mínusu. Tak se nedivím že někdo vybrakuje Fio na bezkontaktních platbách. Stejné jako jeden student je pumpnul o sto tisic u UCB.


Offline - Poslední varování Profil 
9. 3. 2017 21:50 Odeslat příspěvek
Tak jak to teda sedi? U Erste teda se to pocita celkem za 3 mesice, tedy tak aby vyslo na mesic min obrat 50 000czk?
Tudiz kdyby 1 mesic tam bylo 10tisic ale dalsi 200 000czk je splneno? :)

a) příjmové kritérium, tj. ke konci každého kalendářního měsíce bude po provedení níže uvedených pravidel výpočtů
vykazovat tzv. měsíční příjem na účtu/účtech minimálně v aktuální výši 50 000 CZK

– Měsíční příjem se počítá jako 3měsíční průměr měsíčních součtů kreditních transakcí dle výše uvedených pravidel.

-Výsledná výše dosaženého depozitního zůstatku se pro daný kalendářní měsíc vždy vypočte jako průměrný
zůstatek Uživatele služby za poslední předcházející 3 kalendářní měsíce.


Offline - Nadšenec Profil 
11. 3. 2017 22:57 Odeslat příspěvek
Mě řekl bankéř, že se to počítá ze 3 měsíců. Pokud by jsi měl příjem 1x za 3 měsíce 150 000 Kč, tak je obrat splněn. Bere se 3 měsíční kriterium. Erste Premiere používá i řada živnostníků a faktury jak víme někdy odběratelé neplatí včas.


Offline - Diskutér Profil 
11. 3. 2017 23:19 Odeslat příspěvek
V podmínkách jsem se někde dočetl, že se účet nesmí používat pro podnikatelskou činnost, takže sice přijdou faktury, ale pak si peníze musí stejně přeposlat jako celý finexpert :D


Offline - Kolemjdoucí Profil 
11. 3. 2017 23:32 Odeslat příspěvek
Tak na to mě tedy nikdo neupozornil. A to jsem se netajila tím, že mi tam budou chodit faktury. Mám volat své bankéřce?
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78 ... 355  Další stránka
Stránka 75 z 355 [ Příspěvků: 5316 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies