FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Prémiové účty u českých bank

Offline - Mírně pokročilý Profil 
16. 3. 2017 11:08 Odeslat příspěvek
tak si to muzu preposilat s kámošem a maj utrum ne? z Erste do Erste?
Poslední příspěvek


Offline - Poslední varování Profil 
16. 3. 2017 11:29 Odeslat příspěvek
xls píše
A jak jinak by si představovali plnění těch podmínek? Držet tam 1,5 melounu na superspořicím účtu za 0,2 %?

Kdyby neakceptovali pohyb mezi mými účty, klidně si to přepošlu i z cizího nebo firemního, není problém. Já bych s nima klidně i investoval, kdyby to mělo nějakou úroveň. Zatím to bylo jen tlačení do jakýchkoliv fondů, aby shrábli provizi, to je pro mě taky nezajímavé.

Tak pozor abych to upresnil... nejedna se o preposlani penez z uctu na ucet Erste <-> Erste, CS a pod.
Jedna se i o normal ucty napr AirBank -> Erste (pripsano 53K), Erste -> Equa (odeslano 51K) atd.


Offline - Diskutér Profil 
16. 3. 2017 11:33 Odeslat příspěvek
Zadal jste nekdo o kreditku k EP? Tam vidim problem v nesouladu sdelene vyse platu s pozsdavky. Pripadne je mozne do prijmu zahrnout i prijem v dividendach (jak doložit kdyby chteli?).

Jde o to ze debetkou platit bezny vydaje nebudu, ale pokud by dali kreditku, tak proc ne.
Pripadne to samý u csob (kde je vystaveni kreditky povinne.


Offline - Poslední varování Profil 
16. 3. 2017 11:35 Odeslat příspěvek
jumpmans píše
presne tak, banka muze vypovedet smlouvu bez udani duvodu.... uvidime jak dlouho je bude bavit nechat paberkovat prizivniky....

To ano ale meli by to dat vedet predem nejlip pisemne. Ze od dalsiho toho a toho x obdobi bude jinak nauctovan poplatek nebo vypoved.
Tohle me prijde jako vyhrozovani bankerem.
Upozornuju, presposlani nestaci napr Pepa Novak (tvuj nejaky kryty ucet) posila 50K na ucet "jumpmans". Pripsano 50K. Za tri dny treba "jumpmans" odeslano 50K na ucet treba "FerdaMravenec". Toto je tam krasne videt, vidi to banker. Proste tech 50K musit mit transakce... napr pripsano 50K od Pepa Novak.
"jumpmans" - 09.03. - platba kartou 9000czk,
"jumpmans" - 12.09. - koupe letenky platba 5000czk,
A to ja tam i transakce mel, treba jsem zaplatil i online neco, ale spis drobnosti kolem te castky.


Offline - Přeborník Profil 
16. 3. 2017 11:43 Odeslat příspěvek
Nechapu, ze to vubec resite. Nikdo nemuze ani pipnout, ze preposilam penize mezi ucty. Zadne podminky neporusuji. Kdyz chteji zrusit ucet bez udani duvodu nech si poslouzi. A kdyby mne napsala bankerka, ze si chce se mnou promluvit osobne, tak ji proste napisu, ze nemam cas a muze mi napsat mail. A kdyby jenom naznacila, ze preposilam penize, prepnu do formal modu a pozadam o podminky, kde je to vyloucene.


Offline - Inventář Profil 
16. 3. 2017 11:51 Odeslat příspěvek
taylor729 píše
Pripadne to samý u csob (kde je vystaveni kreditky povinne.

U ČSOB Premium zcela jistě kreditka povinná není (ani neexistuje žádný nárok na její získání, naopak minimální úvěrový rámec Premium Karty je aktuálně stanoven na 50 tisíc Kč, což může by pro méně bonitní klienty mohl být problém získat), ale tím, že klientovi Premium Karta chybí se připravuje o "klíčové" výhody toho účtu (zejména cestovní pojištění a vstupy do salonků) - jinak z tohoto pohledu má tento způsob řešení poskytnutí výhod celkem logiku - prostě banka kreditku nemusí poskytnout úplným sockám, které by chtěli plnit jen obrat na účtu...

Jinak by v tom problém neviděl - klient může mít klidně více příjmů, ale pro účely získání úvěrového produktu bude dokládat jen jeden (nějaký "hlavní" - třeba zaměstnání a pokud nechce sdělovat jiné příjmy, neviděl bych na tom nic zvláštního). Jinak jako "workaround" se lze stát klidně klientem retailu ČS, získat kreditku tam (což je docela snadné) a "povýšit" se do Erste Premier až následně - když jsem do Erste Premier vstupoval já, tak mi zůstal právě úvěrový účet ke kreditce na 10 tisíc Kč (z KK Kooperativa), ale na "úvodní schůzce" jsem ho hned nechal i zrušit.

Jinak ideální by bylo, pokud by banka poskytovala rozumnou investiční platformu - když měli Brokerjet, tak nad tím uvažovat šlo, ale služby typu "Investiční makléř ČS" mi přijdou co funkčnosti dost málo použitelné, aby šlo přemýšlet se jejich využíváním "kvalifikovat" do segmentu Erste Premier.


Offline - Inventář Profil 
16. 3. 2017 12:47 Odeslat příspěvek
To ČSOB Premium bez KK nemá v podstatě cenu, z druhé strany mi ji dali bez jakéhokoliv dokládání, jen na telefonní žádost. Navíc má kromě vracecích kreditek pár dalších vlastností, takže je dobrá i na běžné placení (a obě karty ČSOB se mi líbí).

To u EP si člověk klidně vystačí s debetkami a o nic nepřijde.

Taky bych rád rozumnou investiční platformu. Věřím, že s tím dříve nebo později někdo přijde a nabídne to, co je potřeba. Jen to možná nebudou velké luxusní banky nebo ani česká banka.

Jinak měsíční obrat na účtu je kritérium, které musel vymyslet absolvent nějaké zvláštní školy, protože to se týká tak vysokopříjmových zaměstnanců. U příjmů z pronájmu, z vlastní firmy, z podnikání, z investic atd., což předpokládám tihle lidé mít dost často budou, jsou pohyby samozřejmě s naprosto jinou strukturou a člověk má jiné problémy, než si hlídat nějaké přiblblé kritérium. Měli to spíš směřovat na prokázání majetku nebo příjmů a neotravovat pravidelně, ale na to by se jim dost lidí taky vykašlalo.

Nakonec jim třeba budou stačit i ty socky, co jsou schopní dát dohromady aspoň těch 50 tisíc, aby je o ně připravili.


Naposledy upravil xls dne 16. 3. 2017 12:48, celkově upraveno 1


Offline - Diskutér Profil 
16. 3. 2017 12:47 Odeslat příspěvek
fremantle: Tak jsem to myslel, omlouvam se za pouziti nepresneho slova "povinna". Chtel jsrm tim rict ze pro plne vyuziti nejde nahradit debetkou.

Ok, tedy kdyz jim do zadosti reknu o neco nizsi prijem (at u EP, tak u CSOB Premium) nez 50k, tak to nebude prekazka?


Offline - Inventář Profil 
16. 3. 2017 13:03 Odeslat příspěvek
Zcela určitě ne.... a u ČSOB jsem ani nedokládal příjmy nad 50 tisíc Kč měsíčně (u Erste si nicméně o kreditku nežádal (jak jsem zmiňoval, naopak jsem ji rušil), ale nevidím důvod, čemu by to mělo vadit)...


Offline - Mírně pokročilý Profil 
16. 3. 2017 13:53 Odeslat příspěvek
xls píše
Taky bych rád rozumnou investiční platformu.
Z bank má celkem rozumnou platformu má J&T, nabízí vše od akcií až po fondy. Od Raifeisen Rbroker (nemám vyzkoušeno pro aktivní obchody, ale umí i náhledy do minulosti). Naopak Investice Raifeisen, Investice ČSOB, MONETA i ČS, tj. to, co je vázáno na bankovnictví, je většinou omezené pouze na vlastní fondy. Nejhorší je asi Moneta, nabízí k prodeji cca 4 fondy, které občas obměňuje a staré nutí prodat (2014 se musely povinně prodat ING fondy). Potom ještě FIO e-broker, ale ten neznám. V každém případě by srovnání byl hezký námět na článek na finExpert nebo Měšec


Offline - Diskutér Profil 
16. 3. 2017 14:37 Odeslat příspěvek
Ad Moneta. V roce 2014 se nemusely podílové fondy ING povinně prodat, jen Vás odlifrovali do Consequ. Sám jsem tím prošel. Aspoň mi dokázali sjednat slevu na vstupním poplatku oproti ceníkové ceně. Jinak vtipné je, že už opět nabízej původní fondy z produkce ING, dnes NN. ČS překvapivě nabízí i řadu fondů jiných společností, i když se tím moc veřejně nechlubí.


Offline - Inventář Profil 
16. 3. 2017 14:41 Odeslat příspěvek
RBroker je obchodní název pro řešení AMS-WEB:Broker od slovenské společnosti Finamis (https://www.finamis.com/sk/products/ams-web, je tam i demo, je dost možné, že se objeví i u jiných bank - něco mají dodávat nyní i do Expobank CZ), možná je to dobrá platforma, nevím posoudit, ale ten poplatek za držení ccenných papírů, standardně 0,3 % p.a. spolehlivě odradí od chuti si začínat s investicemi u RB...


Offline - Nadšenec Profil 
16. 3. 2017 15:30 Odeslat příspěvek
xls píše
A jak jinak by si představovali plnění těch podmínek? Držet tam 1,5 melounu na superspořicím účtu za 0,2 %?.


Další možnost je hypotéka od ČS. Díky ní budu mít EP bez nutnosti přeposílání 50k...


Offline - Přeborník Profil 
16. 3. 2017 16:03 Odeslat příspěvek
xls píše
A jak jinak by si představovali plnění těch podmínek? Držet tam 1,5 melounu na superspořicím účtu za 0,2 %?


Přáli by si skoro určitě hlavně držet 1,5M na investicích do drahých fondů, na tom vydělají zdaleka nejvíc.

Rozumné je buď opravdu mít tak vysoké (nebo radši vyšší) příjmy, nebo dlouhodobě držet 1,5M v investičním makléři. Obchodovat po telefonu bez jakéhokoli on-line pohledu je na častější trading docela k ničemu, ale jednorázově tam koupit nebo převést české akcie zase tak moc nebolí, a držení pak nestojí o moc víc než Fio.

-- 16. 3. 2017 16:05 --

xls píše
Jinak měsíční obrat na účtu je kritérium, které musel vymyslet absolvent nějaké zvláštní školy, protože to se týká tak vysokopříjmových zaměstnanců. U příjmů z pronájmu, z vlastní firmy, z podnikání, z investic atd., což předpokládám tihle lidé mít dost často budou, jsou pohyby samozřejmě s naprosto jinou strukturou a člověk má jiné problémy, než si hlídat nějaké přiblblé kritérium.


Měsíční příjem na účtu dává z pohledu banky dobrý smysl: když už u nich klient ještě nemá zainvestování (tj. nevydělává jim hodně), chtějí aspoň, aby byli jeho primární banka, ne jen spící účet – a proto chtějí, aby tam ty příjmy opravdu přišly, ne jen byly prokázány.

A že je to komplikované? No, asi primárně cílí na lidi s o dost většími příjmy, kteří to splní bez větší námahy.


Offline - Inventář Profil 
16. 3. 2017 17:29 Odeslat příspěvek
Tak fondy asi nehrozí. Chápu, že bych někomu přinesl tučný výdělek, ale já spíš potřebuji řešení, které přinese peníze mně. A tady je dle mého názoru lepší ušetřit na poplatcích než věřit v nějaký supervýnosný produkt.

Když z toho mám spící účet já, protože to je varianta kvalitou daleko za stupni vítězů, tak moc nevím, proč by si z toho někdo dělal primární účet s řádově vyšším příjmem.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81 ... 355  Další stránka
Stránka 78 z 355 [ Příspěvků: 5316 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies