FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Prémiové účty u českých bank

Offline - Nadšenec Profil 
23. 3. 2017 15:45 Odeslat příspěvek
S474N píše
Co je to za nesmysl proboha? Proc to vubec resis? Proste chtej zalozit ucet a kdyz budou cokoliv namitat, tak se odvolej na podminky - proste zaplatis 1000 Kc/mesicne za vedeni, pri nesplneni podminek a oni na tom jeste vydelaji.

Pamatuji si, kdyz jsem mel jeste HSBC Premier, ze me upozornovali na moznost podminky neplnit a hradit poplatek, ale zaroven dodavali tehndy pri zalozeni, ze v pripadne delsiho neplneni (cca. 3 mesice udajne) pry banky pristupuje ke zruseni uctu. O neplnici klienty nemeli zajem. Kamarada to tehndy odradilo a ucet nezalozil, ja ho zdarma vyuzival az dokud neoznamili ten odchod z retailoveho trhu, nemohu si stezovat na tu dobu pouzivani.
Poslední příspěvek


Offline - Inventář Profil 
23. 3. 2017 16:26 Odeslat příspěvek
Ja totiz nejak nechapu tu submisivni rolicku, kterou tam zcela zjevne nekteri hraji. Uvedomte si, ze je to segment pro ty, co maji penize a kteri se urcite nebudou nechavat kamkoliv vmanipulovavat. Ale je mi jasny, ze kdyz tam prijde nejakej otrhanec a jeste zacne pokladat takovyhle nesmyslny dotazy (div ne o preposilani penez), ze se ho budou chtit hodne rychle zbavit.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
23. 3. 2017 18:37 Odeslat příspěvek
teda ja zasnu, jaky mate zážitky s "premiovym" bankovnictvím, to muzu bejt ještě rad,ze me s erste nevolaji :)


Offline - Diskutér Profil 
23. 3. 2017 19:15 Odeslat příspěvek
Mozna pritvrdili od minuleho roku


Offline - Nadšenec Profil 
24. 3. 2017 12:03 Odeslat příspěvek
Někde na předchozích stránkách bylo řečeno, že pojisteni u EP v ramci VISA Infinite pokrývá také terorismus a z výluk zmizel. Nicméně v podmínkách platných k 1/2017 ho tam stále vidím. EP bankéř mi odkyval, že tomu tak skutečně je, ale mám pocit, že by prikyvnul na cokoliv.

Máte v tom někdo přehled?


Offline - Kolemjdoucí Profil 
24. 3. 2017 12:28 Odeslat příspěvek
mobilman píše
Tak se ptam, proc kdyz mas pobocku daleko, radeji tuto nezmenit na nejakou blizsi a nevyuzivat vsechny sluzby a bankere primo tam? Mne by uz ten nazev "vzdaleny banker" asi odradil, nebot to nema s nejaky duvernym osobnim vztahem s bankou nic spolecneho, a pritom presne o toto mi u PREMIUM sluzeb jde - mit s bankou duverny vztah pro reseni mych investicnich potreb.


Pracovně se pohybuji na vícero místech po republice, takže mi systém domovských poboček nevyhovuje. Navíc s osobními bankéři jsem už měl tu čest v KB, za poslední tři roky se jich vystřídalo asi pět, přičemž když jsem náhodou přišel na jinou pobočku než moji domovskou, nebavila se tam se mnou ani paní na úklid. Ohledně KB a jejich osobních bankéřů bych dodal, že když jsem chtěl zrušit účet, můj osobní bankéř by ho zrušil okamžitě bez mrknutí oka. Zkusil jsem však ještě o svém úmyslu zrušit účet napsat na Facebook KB a světe div se, během chvíle se mi ozvali a nabídli doživotní účet bez poplatků. ;-]


Offline - Nadšenec Profil 
24. 3. 2017 13:16 Odeslat příspěvek
Tyjo, dozivotne bez poplatku, to je celkem fajn.
Ja mam u KB ucet a stale tam posilam par kacek na stavebni sporeni, ktere se mi z nej strhava trvalym prikazem (u dcerinky, Modra pyramida) a poplatek za ucet mi kazdy mesic uctuji ale zase vraceni, de facto diky tomu ze mam ten ucet takto i bez pouzivani stale zdarma me to nenakoplo jej zrusit. A to mam jeste zlatou kartu s vybery zdarma, ale kdo by resil vybery v EU kdyz u CSOB PREMIUM je mam gratis po celem svete. Asi se toho uctu u KB take casem zbavim...

Jinak chapu, ze pokud clovek cestuje, asi neni vhodne mit domovskou pobocku. Na druhou stranu, osobni banker (tedy v mem pripade) je celkem ochotny ledacos pripravit, poradit atd. a neni tedy potreba tak rikajic s kazdym prdem behat osobne za nim. A zakladni pozadavky stejne vyridi na kazde pobocce (treba kdyz jsem chtel pristupy do webove aplikace investovani, zastavil jsem se na jine pobocce kde mi pristup vystavili). Diky propojeni s CSOB Internetbankingem jsou ty udaje sice pak k nicemu, ale slo jen o to, mit do te apliace zrizeny pristup, jinak ani to propojeni s IB na jedno kliknuti prave nefunguje.


Offline - Inventář Profil 
24. 3. 2017 13:28 Odeslat příspěvek
Jen to trochu pokulhává na tom, že výběry u ČSOB nejsou určitě "zdarma", či "grátis" (vlastně ani u KB, když je ta karta vydaná ke korunovému účtu)... Spread u cizích měn měly vždy docela úctyhodný a vloni ho ještě docela brutálně rozšířili a pro zjednodušení tuším euro pod 27,6 Kč ani neprodávají a zaplatit kolem 20 Kč na každé tisíckoruně mi teda příliš "zdarma" nepřijde.

U ČSOB Premium je to obtížnější ještě v tom, že asi jako jediná z těch rádobyprémiových nabídek ani implicitně nedokáže vydat druhou kartu k cizoměnovému účtu v ceně (a navíc i ten lze mít jen jeden, přičemž na výběr jsou snad jen 3 či 4 měny - to i ČS nabízí aspoň USD, EUR i GBP v ceně nebo to ještě jde snáz rozdýchat ten "neprémiový" žloutenkový hnus u rakouské kampeličky, kde je aspoň jeden multiměnový účet s 9 měnovými složkami), a i pokud by ano, tak je to ta základní MC Debit se standardním poplatkováním (tedy výběr v zahraničí za stokorunu)...


Offline - Mírně pokročilý Profil 
24. 3. 2017 14:07 Odeslat příspěvek
fremantle píše
ten "neprémiový" žloutenkový hnus u rakouské kampeličky, kde je aspoň jeden multiměnový účet s 9 měnovými složkami
RB už začala zakládat E-konto Exclusiv i pro ne-City klienty. V ceně je možno více karet Gold s cestovním pojištěním (do 2.mil)+příjem cizoměnových plateb+výběr i vklad cizí měny na pobočce, v zahraniční výběr zdarma. Tím lze obejít již zmiňovaný spread u cizích měn . Ale odchozí platby jsou klasicky zpoplatněné cca 200,- a více. Podle mě je to pro cizí měny lepší než ČSOB Premium. Ale fiktivními obraty na účtě to splnit nejde, jsou třeba aktiva 1,5mil.


Offline - Nadšenec Profil 
24. 3. 2017 14:22 Odeslat příspěvek
Citace
Ohledně KB a jejich osobních bankéřů bych dodal, že když jsem chtěl zrušit účet, můj osobní bankéř by ho zrušil okamžitě bez mrknutí oka. Zkusil jsem však ještě o svém úmyslu zrušit účet napsat na Facebook KB a světe div se, během chvíle se mi ozvali a nabídli doživotní účet bez poplatků. ;-]


Já když šel do KB rušit účet tak tam osobní bankéřka nebyla a její kolegyně mi řekla ze ho nemůže zrušit. Tak jsem si nechal zavolat ředitele pobočky a sdělil mu že ve VOP nikde není uvedeno že účet může zrušit jen osobní bankéř. A najednou to šlo a hned ho zrušili.


Offline - Inventář Profil 
24. 3. 2017 14:28 Odeslat příspěvek
Tak mně zatím nikdo nebyl schopen říct něco smysluplného na to, když jsem chtěl něco zařídit a měl jsem jít ke "svému" bankéři a sdělil, že mám slouvu s bankou a nikoliv bankéřem nebo pobočkou a pokud chtějí, tak jsem navrhnul, ať mi dají čistý papír, požadavek napíšu na něj volnou rukou a pak jim ho tam podám, ať se pak zařídí, jak potřebují... Pak se najednou zázračně dá zařídit vše. :mrgreen:


Offline - Nadšenec Profil 
24. 3. 2017 18:02 Odeslat příspěvek
LuiS_666 píše
Někde na předchozích stránkách bylo řečeno, že pojisteni u EP v ramci VISA Infinite pokrývá také terorismus a z výluk zmizel. Nicméně v podmínkách platných k 1/2017 ho tam stále vidím. EP bankéř mi odkyval, že tomu tak skutečně je, ale mám pocit, že by prikyvnul na cokoliv.

Máte v tom někdo přehled?


Přišlo mě to jako zpráva do Servis24, že jsou pokryty i teroristické útoky. Nicméně opravdu vidím na jejich stránkách tu výluku. Tu zprávu jsem již smazal. Nemůžu ji dohledat zpětně.

EDIT:
Ty podmínky od Kooperativy jsou napsány tak 50:50.
:shock:

Článek V.
Výluky z pojištění

1) Z pojištění nevzniká právo na plnění za škody vzniklé následkem:
a) válečných událostí, vzpoury, povstání nebo jiných hromadných násilných nepokojů,
stávky, výluky, teroristických aktů (tj. násilných jednání motivovaných politicky, sociálně,
ideologicky nebo nábožensky) včetně chemické nebo biologické kontaminace,

b) zásahu státní moci nebo veřejné správy,
c) působení jaderné energie,
d) úmyslného jednání pojištěného, nebo jiné osoby z podnětu některého z nich.
2) Z pojištění nevzniká právo na plnění za škody, které nastanou po 120. dnu souvislého
pobytu v zahraničí.

Článek XX.
Pojištění pro případ terorismu

1) Pojištění léčebných výloh v zahraničí se vztahuje i na újmu na životě nebo zdraví, která byla pojištěnému způsobena v souvislosti s teroristickým činem.
2) Pokud Ministerstvo zahraničí ČR nebo Úřad vlády ČR nebo ústřední státní orgány jiné země či významné mezinárodní instituce ohlásily, že se v dané zemi (oblasti) očekává teroristický
útok nebo, že do dané země (oblasti) nedoporučují cestovat (dále jen „rizikové země“), a pojištěný přesto do rizikové země vycestuje nebo z rizikové země, ve které se v době tohoto
ohlášení nachází, neprodleně neodcestuje, byť mu to okolnosti umožňují, a bude mu způsobena újma na životě nebo zdraví v souvislosti s teroristickým činem, nevzniká mu právo na pojistné
plnění.
3) V případě, že následkem teroristického útoku je znemožněno poskytovat v dané oblasti asistenční služby, budou pojištěnému náklady vynaložené na léčebné výlohy, na jejichž náhradu mu vznikne z pojištění právo, uhrazeny po předání originálů účtů po návratu do ČR.

https://www.erstepremier.cz/banka/appma ... c_7940.xml

WTF? Asi napíšu svému osobnímu bankéři. :-D


Offline - Diskutér Profil 
24. 3. 2017 19:48 Odeslat příspěvek
eKonto Exclusiv je vyloženě nezajímavé. Cestovní pojištění 2 mil. u účtu tohoto typu vypadá jako špatný žert. Podmínka aktiv mi naopak připadá jako dobrý způsob, jak produkt udržet skutečně exkluzivní, kdyby tedy bylo o co stát.


Offline - Diskutér Profil 
25. 3. 2017 01:20 Odeslat příspěvek
Nepovedlo se nekomu "ukecat" bankere aby zrusil min zustatek na devizovych uctech u EP (ekvivalent 1tis. Kc).
Popravde jsem kvuli tomu ty deviz ucty ani nezacal pouzivat).


Offline - Diskutér Profil 
25. 3. 2017 08:46 Odeslat příspěvek
Při zřízení účtu se mně na to bankéřka ptala.tak jsem jí řekl ať to nastaví na nulu. Mam tam asi 3 měny. Od ty doby tam mám furt nuly jinak by tam bylo minus tisíc u každý měny.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87 ... 310  Další stránka
Stránka 84 z 310 [ Příspěvků: 4640 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies