FinExpert.cz

Přihlásit se

Předchozí stránka  |  Další stránka

Prémiové účty u českých bank

Offline - Návštěvník Profil 
30. 7. 2019 11:31 Odeslat příspěvek
Trochu pokory mladíku. Fremantle byl Professor of Economics and Public Affairs at Princeton and chair of the Department of Economics.
Poslední příspěvek

Offline - Návštěvník Profil 
30. 7. 2019 11:40 Odeslat příspěvek
Fremantle si zaslouzi respekt dodava vzdy relevantni informace.

Offline - Mírně pokročilý Profil 
30. 7. 2019 12:17 Odeslat příspěvek
@patrikchrz ty jsi dostal při zřízení od KB bez poplatku i tu jejich kreditku? Teď mi psali na dotaz, že v základu je pouze debetní karta VISA Platinum bez ročního poplatku za vedení, ale kreditní karta Platinum nikoliv. Požadované parametry má zdá se ale i debetka (pojištění, apod.).

Prozatím to vidím na ČSOB.

U ČS to zkusím asi taky a uvidím jestli projdu tím jejich vstupním skóringem a zapůsobím na bankéře/bankéřku. Dle toho co jsem pochopil chtěli uvést jen od někoho potvrzení o příjmech a někde jim stačilo prohlášení.

@curvecardik2+cipisekcz: Já zachovávám pokoru a vděk vůči všem, kdo se chovají k ostatním slušně. Freemantle se tady o mně pouze otřel ve smyslu "důležitosti" toho, co řeším ve zcela tématicky jiném vláknu aniž by v návaznosti na řešené poskytl jakékoliv relevantní informace.

Offline - Nadšenec Profil 
30. 7. 2019 13:41 Odeslat příspěvek
U ČS nemusíš mít kreditku, takže ani potvrzení o příjmech.
To se týká ČSOB. Kde, jen tak mimochodem, jsou výběry ze všech bankomatů zdarma, zatímco Erste premier má výběr zdarma jen ze svých.

30. 7. 2019 13:53 Odeslat příspěvek
Mufinmufi píše
@patrikchrz ty jsi dostal při zřízení od KB bez poplatku i tu jejich kreditku? Teď mi psali na dotaz, že v základu je pouze debetní karta VISA Platinum bez ročního poplatku za vedení, ale kreditní karta Platinum nikoliv. Požadované parametry má zdá se ale i debetka (pojištění, apod.).

Ano, debetka má vše, co kreditka, nemusíš pro to o ní žádat (cestovní pojištění 5M, auto asistence, domácí asistence).

Mufinmufi píše
U ČS to zkusím asi taky a uvidím jestli projdu tím jejich vstupním skóringem a zapůsobím na bankéře/bankéřku. Dle toho co jsem pochopil chtěli uvést jen od někoho potvrzení o příjmech a někde jim stačilo prohlášení.

U ČS budeš mít problém, že ti časem pravděpodobně účet vypoví, né že by ti ho nezaložili - viz zdejší reakce a pár výpovědí. Dokonce to vypadá, že to ani není tak, že vypoví lidi s fiktivním obratem, ale i ty, kteří skutečně takový obrat mají a jen přes ně nechtějí investovat, nebo jiným způsobem nechat banku vydělat. A skutečně nikdo soudný tam nemůže nechat 1,5M při úročení 0,2% do 1M pokud se v daný měsíc se SÚ nepracuje, to je ztráta v desetitisících oproti jiným bankám...

Mufinmufi píše
cz01:
Však jsem psal hned na za čátku "v rychlosti" :-). Seděl jsem u toho cca 2 hod. v noci. Navíc jsem vybíral jen některé parametry, které jsem považoval pro sebe za důležité.

Nemůžu souhlasit, že na webu je jednoduše k nalezení vše, resp. možná je, ale zejména web ČS na mne působí právě jak píšeš => chaos.

Chtělo by to nějaké aktuální srovnání, ale takové jsem prozatím nenašel - proto díky za tohle fórum a patrikovy i tvoje reakce.

Které parametry podle tebe nesedí? Bral jsem to přímo z jejich webu a souborů, které zveřejnili (sazebník, apod.).

RB - prošel jsem je včera taky a nic moc - peníze se tam úročí relativně špatně. Tedy pokud nejsi nový zákazník, na ty stávající kašlou.

UCB - stále hledám důvod proč si tam založit účet. Všiml jsem si, že konečně nabízí něco s vedením zdarma, ale benefity mi nějak unikají. Uniká mi něco?

Postupně, čeho jsem si všiml:
"ČSOB poplatek 50 Kč/měs. za "služby" spojené s kartou člověk neobejde, takže reálný roční náklad 600 Kč. Počítám správně?" - Ne toto není pravda, jakmile splníš kritérium pro vedení služby, tak žádný tento poplatek neplatíš.
"Erste - 5 Kč za příchozí i odchozí platbu (stále :D)" - ne toto také není pravda, vnitrobankovní jsou zdarma, pro cizoměnové v rámci erste to možná 5 korun je, nevím nepoužívám
"Erste - - cestovní pojištění - limit ???" - limit je 10M, odpovědnost 6M oproti ČSOB kde jsou 2M zdraví/1M věci, ale ČSOB má v rámci konta pojištění odpovědnosti na 6M v rámci ČR i EU
"Erste - vstup do 2 různých salonků v Praze (oba terminály), Vídni a Bratislavě + neomezený loungekey?" - Neomezený LoungeKey má privátní bankovnictví s objemem investic/depozit nad 10M, jinak je 6 vstupů pro Erste Premier
"Erste - nepochopil jsem zcela jakou (předpokládám Infinite + world elite) s účtem dostanu." - ano tyto dvě karty z toho Visa může být, jak debetní, tak kreditní
"KB - priority pass salonky (až 700 salonků)? Netuším jak to funguje a který ze 3 různých typů členství vlastně dostanu" - dostaneš pouze kartičku a pak si platíš jednotlivé vstupy, žádné zdarma tam nejsou
"KB - cestovní pojištění do 2,5 mil. " - Ne, platinka u KB má cestovní pojištění na 5M + 3M odpovědnost. To co píšeš bude ke zlaté kartě, kterou u TOP nabídky můžeš mít 2x zdarma

RB je celkem o ničem, cestovno nejhorší z prémiových a zbytek nabídky také nic moc, pojištění dost okleštěné a ve výsledku nepoužitelné oproti jiným.

UCB - cestovní pojištění 2,5M od Allianz a pak dobrá debetka s eur účtem, kdy máš kurz asociace a eura se koncem roku do UCB dostanou už zdarma díky regulaci, jinak asi moc výhody nemá, možná program u-šetřete by mohl být občas zajímavý.

Offline - Administrátor Profil 
30. 7. 2019 14:07 Odeslat příspěvek
Mufinmufi píše

Ne, mám jen debetku.

30. 7. 2019 15:15 Odeslat příspěvek
UCB: to cestovní pojištění není špatný. Letos zjara jsem měl zpoždění zavazadel při návratu na Vídeňské letiště (potom jsem jel autem domů) a jedině pojištění u debetky od UCB mi bylo schopno poskytnout plnění, a bylo to docela fajných 2x 5000,- Kč (já + manželka).
Zároveň připomínám (stále se opakuji), že pro zahraniční cesty mám jako kartu č. 1 debetku od UCB s eurovým účtem (kurzy asociace pro všechny měny, výběry z bankomatů zdarma, vše bez omezení, na problém s funkčností jsem nikdy nenarazil) - je to mercedes proti kartám "pro děti" typu Revolut, Curve.

30. 7. 2019 15:18 Odeslat příspěvek
Díky za doplnění - velmi krásný přehled.

Jinak těch 5 Kč pro ČS jsem našel v jejich sazebníku (příchozí/odchozí).

U ČSOB jsem si zase nebyl jistý tím jestli se to účtuje, tak nyní už vím, že ne a jsem klidnější.

Jinak naprostý souhlas s tím spořením. Nechat tam ležet 1,5 M je vážně šílenost. Oni asi počítají s tím, že jsou lidi pohodlní (nechají tam ležet prostředky jen tak) a mají zvláštní zálibu pro kamenné pobočky a "osobní" bankéře.

Platíte jinak někdo v cizině vůbec s těma kartama (KB, ČS, ČSOB)? Zajímalo mne jestli alespoň mají nějaký kurz střed (nebo blízký) "za ty peníze". Trochu jsem přetáhl limit pro konverze u Revolutu (plovoucí měsíc x regulerní měsíc) a budu asi muset pro jistotu vzít ještě jednu kartu.

@Patrik - ty jsi psal nějaký pátek nazpět na FB KB takový hezký decentně kritický příspěvek, že oproti ČS a ČSOB málo zvou na různé akce. Jaký je prosímtě aktuální stav - chodí z toho něco zajímavého (vstupenky pro rodinu, apod.)?

Co jsem se díval, tak tam mají jako doplňkovou službu ještě osobního asistenta. To už působí relativně úsměvně (nesehnatelné lístky na představení, apod.).

Naposledy upravil Mufinmufi dne 30. 7. 2019 15:43, celkově upraveno 1

Offline - Administrátor Profil 
30. 7. 2019 15:41 Odeslat příspěvek
Bohužel se situace horšila v podstatě všude. ČS zrušila Premier benefit club, ČSOB také omezila akce. Co mi říkal můj bankéř v KB, tak zvou ty, kdo jim nechají vydělat, předpokládám, že to bude stejné všude :(.

-- 30. 7. 2019 16:42 --

Kurzy u těchto tří bank jsou vždy deviza-prodej, pouze ČS má při výběru z bankomatu valuta-prodej. Suma sumárum to nejsou karty, kterými bys chtěl platit. Já platím Hello a vybírám mBank Visa Svět nebo Creditas/Richee.

30. 7. 2019 15:47 Odeslat příspěvek
Mufine, řešením je multiměnová karta, dávají to snad všechny banky. Pak nemusíš řešit kurzy, tedy pokud se nepohybuješ v exotických destinacích, ale jezdíš autem po eurozóně.

30. 7. 2019 15:52 Odeslat příspěvek
Erste ma multimenu na gbp eur a usd. Vklady na pobockach zadarmo.
Csob nema multimenu

Inak raz som v nudzi so zakladnou Curve platil hodne vysoku sumu v usd a nebola tam prirazka. Bol som prekvapeny.

30. 7. 2019 16:20 Odeslat příspěvek
@ab84 Myslíš jako že si udělám ad hoc konverzi dopředu na multiměnovém účtu (např. ČS - Erste) a pak s tím platím? Něco takového využívám na Revolutu. U bank mi to přišlo zkostnatělé a za vše poplatky (příchozí, odchozí, hrozný kurz). Pro lepší úroky jsem před Revolutem používal RoklenFX a smluvní kurz (stačilo zavolat na info linku), popř. Creditas (stejný postup). To jde ale jen u vyšších částek. Navíc nyní se chystám do Chorvatska a to Erste zdá se nemá (Revolut už ano).

@patrik Ty máš tuším tu přes Alzu ne https://www.alza.cz/alza-karta-plna-vyhod-art14788.htm ? Dívám se, že sleva už na produkty od nich skončila, tak to asi je parametrově stejné jako "holá" karta HB. Právě jsem si zažádal o kreditku napřímo, protože jsem ji ještě neměl. Pokud se při nevyužívání neplatí, tak nevidím důvod ji nemít jako záložní kartu po Revolutu.

30. 7. 2019 16:32 Odeslat příspěvek
Pokud jezdíš pravidelně do eurozóny, tak si převedeš pár tisíc euro do ČS (třeba z Roklenu za jejich konverzní kurz + poplatek za příchozí EUR platbu v rámci banky je 5 Kč) a pak s tím můžeš klidně celý rok platit

30. 7. 2019 16:51 Odeslat příspěvek
Pripadne kolecko zmenaren pobocka, to je bez poplatku

30. 7. 2019 17:04 Odeslat příspěvek
@ab84 Bohužel většinou potřebuji nejen EUR, ale i jiné měny, které právě jak jsem psal ne vždy ČS má. Prakticky stejný postup mám mmj. u Revolutu kam taky naliju EUR (ev. CZK) a provedu si potřebné ad hoc konverze.

Vezmu si zřejmě pokud neobjevím něco zajímavějšího jako záložní kartu tu Hello Bank kreditní kartu. Twisto premium se mi kvůli tomu zakládat a platit nechce.

@patrik Pro ty výběry ale stejně jsi pak "holený" u Creditas/Richee na kurzech pro výběr i když si za výběr v zahraničí neúčtují poplatek a mají valuty za cenu deviz ne? Teď jsem si dělal v rychlosti propočet a při 30 tis. Kč výběru tratím oproti Revolutu cca jen 150 Kč což není tak špatné. Revolut má zdarma u mého účtu ale výběr jen pro ekvivalent 4.500 Kč. Jelikož je debetní karta Mbank Visa svět zdarma asi si o ni také zkusím zažádat - kurzy mají ještě o něco lepší jak Creditas a asi budou i lepší jak Revolut s víkendovou přirážkou. Díky za tip.

Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227 ... 293  Další stránka
Stránka 224 z 293 [ Příspěvků: 4389 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies