FinExpert.cz

Přihlásit se

Předchozí stránka  |  Další stránka

Prémiové účty u českých bank

Offline - Nadšenec Profil 
31. 7. 2019 15:26 Odeslat příspěvek
Mas asi pravdu, ta obycajna MC M&M sa ale neda zadarmo zapojit do toho premium konta
Poslední příspěvek

Offline - Inventář Profil 
31. 7. 2019 15:33 Odeslat příspěvek
Kurz asociace má UCB je u všech kreditních karet, nejen MC, akorát u Visa je v OP klauzule (a historicky byla reálně uplatňována), že může být účtována určitá přirážka ke kurzu asociace (před x lety to bylo 0,5 % u většiny měn, ale několik držitelů uvádělo, že kurzy Visa kreditek jsou již srovnatelné, tak se možná něco změnilo - osobně jsem to ale nezkoušel)...

Užitečné to ale moc není, snad jen kreditka Visa Classic CBT (nutno převést úvěrový rámec z jiné banky) šla získat bez poplatku za vedení při splnění útraty aspoň 3000 Kč za měsíc (pokud někdo nechce mít zbytečné U konto Premium).

Offline - Diskutér Profil 
31. 7. 2019 16:36 Odeslat příspěvek
PatrikChrz píše
Úplně zdarma to není, platí se poplatky, suma sumárum to zhruba vychází tak, že o něco levněji, než je běžná cena v economy, lze letět v business.

V září letím (poprvé a asi i naposled, díky kamarádovým mílím, normální cena letenky je asi 1/4 milionu) první třídou (mám sedadlo 1A :D ), tak poreferuji. Na netu jsem četl, že by na mne při přestupu ve Frankfurtu mělo u schůdků letadla čekat Porsche Cayene, které mě naloží a odveze na speciální terminál jen pro první třídu :D

Doufam, ze udelas reportaz :-D

Offline - Kolemjdoucí Profil 
31. 7. 2019 19:00 Odeslat příspěvek
PatrikChrz píše
Úplně zdarma to není, platí se poplatky, suma sumárum to zhruba vychází tak, že o něco levněji, než je běžná cena v economy, lze letět v business.

V září letím (poprvé a asi i naposled, díky kamarádovým mílím, normální cena letenky je asi 1/4 milionu) první třídou (mám sedadlo 1A :D ), tak poreferuji. Na netu jsem četl, že by na mne při přestupu ve Frankfurtu mělo u schůdků letadla čekat Porsche Cayene, které mě naloží a odveze na speciální terminál jen pro první třídu :D

Myslím, že při příletu ze Schengenu (předpokládám z Prahy) se dostaneš do First Class Lounge na hlavním terminálu, do FCT je pak potřeba přejít pěšky venkem, při příletu/odletu First/First se jede autem do FCT no a nemusí to být nutně Porsche ... jinak potvrzuji výhodnost nákupu business/first class letenky za míle a sám se taky těším na let za míle ve first class s LH do jihovýchodní Asie už tento podzim, sedadlo 2A - chci mít rozhled po kabině ;-)

Offline - Mírně pokročilý Profil 
31. 7. 2019 19:27 Odeslat příspěvek
Panchy ty to máš taky přes tu zlatou u UCB?

Offline - Administrátor Profil 
1. 8. 2019 11:53 Odeslat příspěvek
Panchy: faktem je, že když jsme před měsícem letěli (v business, taky s Lufthanskou) do USA, tak jsem na letišti ta Porsche Cayene viděl zaparkovaná :D

-- 1. 8. 2019 12:54 --

Panchy píše
a nemusí to být nutně Porsche ...

to neříkej ani ve srandě, bych měl pokaženou celou dovolenou :mrgreen:

1. 8. 2019 14:29 Odeslat příspěvek
Mufinmufi píše
Panchy ty to máš taky přes tu zlatou u UCB?

jj, sbírám každý měsíc max 3000 mil, štve mě, že je tam cap, protože kolikrát utratím přes tuhle kartu víc než 60t CZK za měsíc, no a k tomu pochopitelně prolétané míle, za mě M&M card gold dobrá volba

1. 8. 2019 14:42 Odeslat příspěvek
To omezení na 3.000 mil za měsíc je na nic, dřív jsem míval i přes 10.000 mil, to už bohužel skončilo.
Ale mohli by to nastavit na nějakých rozumných aspoň 5-6 tisíc....

1. 8. 2019 14:49 Odeslat příspěvek
kolik mil je potreba do NY,USA?

1. 8. 2019 17:57 Odeslat příspěvek
normálně 112.000 mílí za zpátečku v business z Prahy, ale US mají každý měsíc v akci za 55.000 mílí a to se vyplatí - třeba teď tam vidím Praha - Chicago via Frankfurt v 747 za 55.000 mílí + 11.600CZK taxy, za tyhle ceny bývá jak NY (zrovna včera tam ještě byl jak Newark i JFK) tak i další letiště včetně západního pobřeží tj. i San Francisko ...

-- 1. 8. 2019 19:01 --

PatrikChrz píše
Panchy: faktem je, že když jsme před měsícem letěli (v business, taky s Lufthanskou) do USA, tak jsem na letišti ta Porsche Cayene viděl zaparkovaná :D

-- 1. 8. 2019 12:54 --

Panchy píše
a nemusí to být nutně Porsche ...

to neříkej ani ve srandě, bych měl pokaženou celou dovolenou :mrgreen:

jak říkám - z normálního terminálu (a v první třídě) je autíčko pouze když je letadlo zaparkovaný na ploše, proto je alternativa přeběhnout do First Class Terminal - tam se jede logicky vždy autem (limo or van) ale předpokládám, že se dá domluvit

Offline - Nadšenec Profil 
1. 8. 2019 19:45 Odeslat příspěvek
A ta M&M's Gold je úplně zdarma k tomu unicredit premium účtu? A dá se sbírat míle i za dobíjení Revolutu, nebo tak něco? Reálnou útratu kreditkou mám nějakých 15 tisíc měsíčně, k tomu třeba dovolenou, no do 250 000 ročně. To bych na 2 letenky do USA v business šetřil 10 let a to to dřív zruší...

1. 8. 2019 21:20 Odeslat příspěvek
PatrikChrz píše

Miles and More má kurz asociace, ovšem dle dlouhodobého pozorování mého kamaráda má o fous (obvykle 1 haléř na euru) lepší kurz, než Hello, i když dle posledního článku na Měšci nějaká nejmenovaná kreditka MC od Unicredit (já jinou MC kreditku od Unicredit než Miles and More neznám) vyšla ne tak dobře. Moje poslední platba:

Já si také myslím, že s tím testem kreditky MC od UCB na Měšci není něco v pořádku. Tady ten printscreen na USD transakci ukazuje, že kurz je správný. V první polovině července jsem strávil dva týdny ve Španělsku a také to souhlasí. Za červen nejstarší transakce v USD a EUR 19.6. a také to odpovídá kurzu asociace. V únoru spousta transakcí v USA, v březnu na Taiwanu a Hong Kongu, také kurzy sedí.

Ten rozdíl haléře je spíš iluze. Vtip je v tom, že kurz na výpisu se zobrazuje nezaokrouhlený na tři desetinná místa. Ve skutečnosti pracují s kurzem na pět desetinných míst, čtvrtou a pátou pozici (asi kvůli místu) jednoduše oříznou.

-
3. 8. 2019 09:07 Odeslat příspěvek
Zdravím,

co říkáte na nové asistenční služby od ERSTE? a dále, jak funguje pojištění osobních věcí? Taky nová věc.

Musím říct, že nelituji, že jsem x let klientem Erste Premier, když to porovnám s ČSOB Premium, jsem rád, že jsem se nenechal zlákat.

3. 8. 2019 10:12 Odeslat příspěvek
tmx643 píše
A ta M&M's Gold je úplně zdarma k tomu unicredit premium účtu? A dá se sbírat míle i za dobíjení Revolutu, nebo tak něco? Reálnou útratu kreditkou mám nějakých 15 tisíc měsíčně, k tomu třeba dovolenou, no do 250 000 ročně. To bych na 2 letenky do USA v business šetřil 10 let a to to dřív zruší...

ten Revolut by mne taky zajímal, před chvílí jsme vznesl dotaz ve vlákně Revolut. Podle podmínek na stránkách UCB by tam výluka být neměla, ale jaká je praxe nevím...

-- 3. 8. 2019 11:14 --

Offline - Administrátor Profil 
3. 8. 2019 12:02 Odeslat příspěvek
Tak je to zde, dneska jsem si vyzvedl výpověď služeb Erste Premier. Musím říct, že ani tu výpověď neumí napsat pořádně a jednoznačně, až se dostanu ke skeneru, tak to sem hodím.

No, bez boje se vzdát nehodlám. S Unicredit jsem válčil půl roku kvůli tisícovce, tady jim taky nic nedaruji :D

-- 3. 8. 2019 13:10 --

751001 píše
Zdravím,

co říkáte na nové asistenční služby od ERSTE? a dále, jak funguje pojištění osobních věcí? Taky nová věc.

Musím říct, že nelituji, že jsem x let klientem Erste Premier, když to porovnám s ČSOB Premium, jsem rád, že jsem se nenechal zlákat.

Každá služba má něco lepšího a něco horšího. ČSOB má zase jedno ze třech pojištění - internetová rizika, obecnou odpovědnost, právní odpovědnost řidiče - zdarma. Je faktem, že ERSTE teď jde krutě do toho, aby jim klienti vydělávali, jak mi řekli na schůzce "na každém obchodu musí někdo vydělat", když jsem jim oponoval, že jejich produkty jsou nevýhodné :). Takže se postupně snaží zbavovat těch, kteří nemají sjednané nevýhodné investice nebo životní pojištění.

No, já se tak snadno nevzdám :D

Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230 ... 293  Další stránka
Stránka 227 z 293 [ Příspěvků: 4389 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies