FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Prémiové účty u českých bank

Offline - Diskutér Profil 
28. 8. 2021 09:20 Odeslat příspěvek
xls: To máš z jakého zdroje?
Citace

1) Klient je hned při příjezdu do destinace umístěný do karantény. Vztahuje se na tyto situace cestovní pojištění?
Velmi záleží na tom, z jakého důvodu je klient umístěný do karantény. Může se stát, že vycestuje z ČR (musí mít negativní test), ale při příjezdu do destinace je znovu testován s pozitivním výsledkem a je umístěn do karantény. V takovém případě by bylo možné vzniklou škodu uplatnit, protože pozitivní výsledek na Covid-19 je vnímán jako akutní nemoc.
...

2) Klient v průběhu dovolené přijde do kontaktu s pozitivně testovanou osobou a musí do karantény. Vztahuje se na to cestovní pojištění?
Jde o podobnou situaci jako před odjezdem. Pokud klient doloží potvrzení, že musel do karantény po kontaktu s pozitivně testovanou osobou, je z pohledu cestovního pojištění považovaný za nemocného a bude možné vzniklou škodu uplatnit (půjde hlavně o náklady na ubytování/stravu, popř. náklady za pozdější dopravu zpět).
Poslední příspěvek


Offline - Inventář Profil 
28. 8. 2021 09:43 Odeslat příspěvek
Suky. píše
Vyjadřoval jste někdo nesouhlas s novými podmínkami Erste premier?
Já čekal, že mi to jednostranně vypoví, ale bankéř chce, abych přijel podepsat nějakou smluvní dokumentaci.
Ale už mi neodpověděl jakou...


Naprosto totozna zkusenost, jakou formou jste kdo vyjadroval nesouhlas, ze vam to proslo bez milionu kecu o pobocce? Dokonce jsou schopni i zajit tak daleko, ze nabidnuli prominuti rijnoveho poplatku za ucet. Nechapu, co tim sleduji?!


Online - Poslední varování Profil 
30. 8. 2021 12:53 Odeslat příspěvek
cz01 píše
Dle článku https://www.mesec.cz/clanky/jak-pojisto ... dovolenou/ je u ČSOB psáno
"ČSOB Pojišťovna kryje léčebné výlohy v rámci cestovního pojištění do všech zemí vyjma skupiny s extrémním rizikem nákazy (černá barva na semaforu).

Tam je blby kdyz se to zmeni na cernou barvu hned tesne pred odletem, sice pojistovna slibuje ze to bude ok uznavat, ale je otazka potom z praxe :(
Vyhnuti karantene pri setkani se s nakazenou osobou, je asi jedine reseni a to ockovani :)

Me by zase zajmalo, jak ten clovek vykaze ty naklady? :hm Ma nejakou uctenku na hotelove ubytovani nebo pokud je sam v nejakem hostelu? Strava, to jako kde vezme? Myslim tim ted karantenu ne v EU ale jinych zemich kde casto vim je jen nejaky mistni ve stanku a uctenka na jidlo pochopitelne neni :)

"S náklady, které souvisí s nutností prodloužit pobyt kvůli izolaci (konkrétně prodloužené ubytování, strava navíc a doprava zpět pozdějším spojem),"


Offline - Mírně pokročilý Profil 
30. 8. 2021 22:43 Odeslat příspěvek
noi2 píše
Jen pro jistotu, u Erste pro kombinované kriterium stačí tam mít 250k ke konci září, nebo už teď?

Při výpočtu bilančního kritéria se počítá:
– s kreditními zůstatky vykazovanými ke konci dotčených kalendářních měsíců na produktech vedených
pro Klienta ..... .
Výsledná výše dosaženého bilančního zůstatku se pro daný kalendářní měsíc vypočte vždy jako průměrný
zůstatek Klienta za poslední 3 předcházející kalendářní měsíce


Offline - Nadšenec Profil 
30. 8. 2021 23:55 Odeslat příspěvek
OK, ale kdy to začnou počítat? Respektive konec kterého měsíce bude poprvé započítaný? Např. kdyby začali zářím, tak by počítali červenec až září, což by asi nebylo zrovna košer vzhledem k datu oznámení....


Offline - Inventář Profil 
31. 8. 2021 06:08 Odeslat příspěvek
Jestli platí i karanténu po kontaktu, tak to super, to jsem ani nevěděl. Třeba v Thajsku je to pro pozitivním testu jasný, i zdravého dají do nemocnice, hradí pojišťovna. Byl ale případ, že dali Němku do extrémně předražené karantény jen na základě toho, že sedla v letadle blízko následně testovaného pozitivně, a to jsem myslel, že to pojišťovna nehradí - aspoň za její nehradila.
Jinak ve všech zemí se dá získat účet, faktura, většinou i v aj, s tím u pojišťovny nikdy problém nebyl. Pro hotely i nemocnice je to slušný byznys.
To přeřaďování zemí je erotikou podnikání. Angličané by mohli vyprávět: Thajsko včera dali z okrové do červené, takže pro návratu povinná karanténa za 2200 liber na hlavu. Kdo správně trefil rodinou dovolenou, tak si bude trvat dlouho vlasy na hlavě. Přitom počet pozitivních není vysoký a klesá, jen prý nedostatečně sekvenují, a ani to není moc pravda.


Offline - Přeborník Profil 
31. 8. 2021 06:44 Odeslat příspěvek
Anglicane doma plati za karantenu?


Offline - Inventář Profil 
31. 8. 2021 06:50 Odeslat příspěvek
Samozřejmě. Povinně drahý hotel.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
31. 8. 2021 07:43 Odeslat příspěvek
Tomas3 píše
noi2 píše
Jen pro jistotu, u Erste pro kombinované kriterium stačí tam mít 250k ke konci září, nebo už teď?

Při výpočtu bilančního kritéria se počítá:
– s kreditními zůstatky vykazovanými ke konci dotčených kalendářních měsíců na produktech vedených
pro Klienta ..... .
Výsledná výše dosaženého bilančního zůstatku se pro daný kalendářní měsíc vypočte vždy jako průměrný
zůstatek Klienta za poslední 3 předcházející kalendářní měsíce

Mně před časem napsala bankéřka: .... Změna je platná od 1.9.2021, proto jak už je uvedeno v oficiálním oznámení o změně podmínek, první případné vyúčtování za službu proběhne v lednu 2022. Je tedy třeba podmínku bilanční sumy splnit za období říjen - prosinec 2021, aby v lednu nedošlo k zaúčtování poplatku za službu EP.
Takže první převod na spořicí účet pro jistotu provedu už v září, teď je to fakt brzo.


Online - Poslední varování Profil 
31. 8. 2021 08:58 Odeslat příspěvek
xls píše
Samozřejmě. Povinně drahý hotel.

To tam jeste jim plati ufff, jsem mel za to ze Anglie vyhlasila to jako chripku a tim doslo ke zruseni :( To maj teda husty, jak za nejakyho rezimu kdy vladne diktator nebo komunismus a potom nadavejme na CR.


Offline - Diskutér Profil 
31. 8. 2021 12:35 Odeslat příspěvek
Od zítra se ruší "černé země". Tak snad to nebude mít nějaký negativní vliv na to pojištění, že by třeba výjimku z plnění dali na nejhorší = nyní tmavě červenou... Ale to snad ne.


Offline - Návštěvník Profil 
2. 9. 2021 08:44 Odeslat příspěvek
ripper6 píše
xls píše
Samozřejmě. Povinně drahý hotel.

To tam jeste jim plati ufff, jsem mel za to ze Anglie vyhlasila to jako chripku a tim doslo ke zruseni :( To maj teda husty, jak za nejakyho rezimu kdy vladne diktator nebo komunismus a potom nadavejme na CR.


No je to tam jak v lágru. Manželka tam má teď kámošku - po prvním negativním testu mám 20 minut venku s dozorem. Pokoj velikosti menší šatní skříně (Hampton by Hilton), jídlo na příděl - přijedeš po večeři, máš smůlu, čekáš do snídaně...na to, že to tam Boris rozvolnil, si ty příjezdy hlídají dost drsně...


Offline - Mírně pokročilý Profil 
2. 9. 2021 09:56 Odeslat příspěvek
Máte někdo zkušenosti s nákupem spořících státních dluhopisů pro plnění kritéria 250tis bilance? Funguje to, i když jsem si sjednal přístup původně přes ČSOB? Stačí odeslat platbu na ČNB učet z ČS účtu a hotovo?


Offline - Inventář Profil 
2. 9. 2021 11:01 Odeslat příspěvek
marcurba píše
No je to tam jak v lágru. Manželka tam má teď kámošku - po prvním negativním testu mám 20 minut venku s dozorem. Pokoj velikosti menší šatní skříně (Hampton by Hilton), jídlo na příděl - přijedeš po večeři, máš smůlu, čekáš do snídaně...na to, že to tam Boris rozvolnil, si ty příjezdy hlídají dost drsně...


Já si něco podobnýho vyzkoušel na jaře v Thajsku. Nebylo to ale nějak extrémně drahý, slušný pokoj v 5* hotelu (no pětihvězda to teda nebyla), na procházky vyhrazené buď ohraničené parkoviště, kavárna v přízemí nebo terasa s bazénem, kam jediného člověka na hodina zavedli. Jídlo nechávali v plastu 3x denně na stolku před pokojem, kam se vracely i ty plasty, nebylo to špatné a bylo toho dost. Dle mého názoru trochu zbytečný cirkus, jako by člověk přijel s ebolou. Teď mají všude desetitisíce a je klid.


Offline - Nadšenec Profil 
7. 9. 2021 14:18 Odeslat příspěvek
KoulK píše
Máte někdo zkušenosti s nákupem spořících státních dluhopisů pro plnění kritéria 250tis bilance? Funguje to, i když jsem si sjednal přístup původně přes ČSOB? Stačí odeslat platbu na ČNB učet z ČS účtu a hotovo?

Podle toho, co jsem zatím zjistil, to vypadá, že ČS započítává jen to, co se nakoupilo přímo přes ně (pokyn k úpisu dluhopisů šel z ČS). Alespoň to mi tvrdí bankéř, že v mé bilanci vidí jen ten první nákup dluhopisů, kdy jsem nakupoval na pobočce. Co jsem pak koupil později online přes web ČNB, tak u ČS v bilanci i přes to, že peníze šly z Premier konta, není. Takže to vypadá, že jediná cesta je dokoupit přes ČS za poplatek... (nevím kolik).
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 305, 306, 307, 308, 309, 310, 311 ... 355  Další stránka
Stránka 308 z 355 [ Příspěvků: 5316 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies