FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Prémiové účty u českých bank

Offline - Poslední varování Profil 
19. 5. 2022 08:59 Odeslat příspěvek
PULPANM: udajne nekde CSOB potvrdila, ze pojisteni u techto Premium plati take na spolucestujici osobu co s dotycnym drzitelem jede. Tedy ze nemusi byt ve svazku napr manzelka nebo rodina.

Muze to tu nekdo potvrdit, ze by me to platilo treba na kamaradku, kterou se mnou jede? :)
Poslední příspěvek


Offline - Mírně pokročilý Profil 
19. 5. 2022 10:25 Odeslat příspěvek
Sice to není z mého pohledu technika úplně bulletproof, ale čtu to jasně - je to pro rodinu:
Pojištěné osoby:
Držitel platební karty je pojištěn vždy.
V případě sjednání varianty „Family“ se pojištění kromě držitele platební karty vztahuje i na 1 další dospělou osobu a až 3 děti do věku 18 let včetně. Za rodinné příslušníky je
považována blízká rodina, tzn. rodiče a děti, prarodiče a vnuci, sourozenci, manžel/manželka, partner/partnerka, druh/družka.

Edit: Jo jestli jedeš s kamarádkou, tak by se to u pojišťovny asi ukecalo, že spolu žijete? U kamaráda by to dokazování mohlo být divoký.:)


Offline - Nadšenec Profil 
19. 5. 2022 10:35 Odeslat příspěvek
Jestli je to tam psaný takhle, tak podle první věty se to vztahuje i "na 1 další dospělou osobu" a nikde se nepíše, že má jít o rodinného příslušníka. Druhá věta pak vyjmenovává rodinné příslušníky, což nevím proč, když o nich první věta nemluví. :D


Offline - Mírně pokročilý Profil 
19. 5. 2022 12:11 Odeslat příspěvek
Ono je to pak upřesněno v článku 9

1.Podle výše uvedené smlouvy je pojišten držitel platební karty vydávané Ceskoslovenskou obchodní bankou,a.s., popr. jeho rodinní príslušníci.
2. Rodinní príslušníci jsou pojišteni pouze v prípade, že byla zvolena nekterá z variant Family a že cestují spolecne s držitelem karty. Mezi rodinné príslušníky se (krome držitele
platební karty) pocítá 1 dospelá osoba (zejména manžel, manželka, druh, družka) a až 3 deti do veku 18 let vcetne.


Offline - Diskutér Profil 
19. 5. 2022 12:48 Odeslat příspěvek
A když pojedu do zahraničí s manželkou, dítětem a svými rodiči, tak vlastně je pojištěn kromě mě vždy jeden dospělý člen rodiny. Teoreticky se s tím dá čachrovat kdo kdy zrovna..


Offline - Nadšenec Profil 
19. 5. 2022 15:13 Odeslat příspěvek
beet píše
Ono je to pak upřesněno v článku 9
Ale ten je pro již nenabízené varianty. Článek 5 je pro aktuální variantu:
Citace
Rodinní příslušníci jsou pojištěni pouze v případě, že byla zvolena některá z variant Family, přičemž rodinní příslušníci nemusí cestovat společně s držitelem platební karty.
Mezi rodinné příslušníky se (kromě držitele platební karty) počítá 1 další dospělá osoba a až 3 děti do věku 18 let včetně. Za rodinné příslušníky je považována blízká rodina,
tzn. rodiče a děti, prarodiče a vnuci, sourozenci, manžel/manželka, partner/partnerka, druh/družka.


Offline - Poslední varování Profil 
19. 5. 2022 20:54 Odeslat příspěvek
VVNP píše
Edit: Jo jestli jedeš s kamarádkou, tak by se to u pojišťovny asi ukecalo, že spolu žijete? U kamaráda by to dokazování mohlo být divoký.:)

aha, no to by asi neproslo, hadam ze nez pojistovna neco zaplati, tak to proklepne a ta kamaradka je manzelka jineho manzela ale ten bude doma a vona se mnou jede mimo eu na delsi trekovani :D Za to pritelkyne ta neni nikde psana, ale ta je doma tam by slo i zaprit :hm


Offline - Návštěvník Profil 
20. 6. 2022 15:05 Odeslat příspěvek
Pomůže založení ČSOBpremium vůči nižší sazbě hypo u Hypoteční banky? Nebo nečekat zázraky?


Offline - Kolemjdoucí Profil 
20. 6. 2022 16:32 Odeslat příspěvek
mám aktuálně nabídky s/bez premium slevy a je tam rozdíl 0,2 % (5r fix, bez pojištění, bez spolužadatele atd za 5,89 % p.a. vs 6,09 % p.a. bez premium)


Offline - Návštěvník Profil 
21. 6. 2022 07:47 Odeslat příspěvek
Díky. Takže žádná hitparáda. A to je nabídka na refinanc k nim z jiné banky nebo refix od ČSOB/HB? Mám u nich ještě další 3 produkty, ale mám ještě víc než rok čas :-)


Offline - Kolemjdoucí Profil 
21. 6. 2022 08:17 Odeslat příspěvek
v podstatě úplně stejná situace u mě :) ... příští rok končí fix ve Sberbank a 8 % se mi platit nechce, takže fixuji teď "výhodnou" sazbu 5,5 % pro refinanc a načerpám až za rok


Offline - Přeborník Profil 
21. 6. 2022 17:56 Odeslat příspěvek
Podpisoval jsem před pěti lety refix na rok dopředu za 1,82%, v současné době bych do toho nešel. Samozřejmě, že si mě už v KB zvali, fix končí v lednu, ale tyto sazby jsou nesmyslné a nevěřím, že třeba příští léto takové budou. Stejné řeší teď kolega z práce, narozdíl ode mně, ale nemá na to, aby při fixaci doplatil.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
22. 6. 2022 08:03 Odeslat příspěvek
já tak nějak nevěřím, že při dnešním zvednutí repo sazby (a dalším ladění) se dostaneme o rok se sazbou na hypo níže. Je to samozřejmě jenom tip a čas ukáže, jestli jsem trefil :) ... hypo je původně 100% LTV, k pronajatému bytu a všechny náklady pokryje nájem (i po refinancování), takže mě to až tak moc nebolí.


Offline - Diskutér Profil 
22. 6. 2022 09:00 Odeslat příspěvek
No je rozdíl, jestli za rok bude repo sazba níž (to asi ano), a jestli budou úroky hypoték níž. Je dost možné, že za rok bude 2T repo sazba třeba 4 %, ale to neznamená, že hypotéky budou taky za 4 %. Jednak IRS asi nebude tak rychle klesat, druhak historicky úroky hypoték jsou tak 0,5 - 1 p.b. nad hodnotou IRS.
Nyní se banky snaží nezvyšovat úroky tak rychle, aby vůbec někoho získali. Až půjde o pokles sazeb, budou se naopak hojit za současné období. Takže pokud bude za rok 2T repo 4 %, je dost možné, že úroky hypoték budou 6 %, čili žádný pokles.


Offline - Návštěvník Profil 
24. 6. 2022 11:00 Odeslat příspěvek
K ČSOB premium má každý zákazník standardně 4 LoungeKey vstup. Já letos zatím využil jeden, v aplikaci LoungeKey mi to ukazuje 0 volných vstupů a 0 využitých, na webu LK 1 využitý a nula volných. Máte to někdo podobně?

ČSOB nejprve poradili kontaktoval LoungeKey, což jsem odmítnul, jejich zákaznická podpora má 30 dnů na odpověď a ani tak neodpoví, takže reklamace/stížnost/podnět přes stránky ČSOB.

Erste Premier informaci o počtu zbývajících volných vstupů raději nikde ani neuvádí :)
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 312, 313, 314, 315, 316, 317, 318 ... 355  Další stránka
Stránka 315 z 355 [ Příspěvků: 5316 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies