FinExpert.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Prémiové účty u českých bank

Offline - Diskutér Profil 
6. 7. 2014 12:24 Odeslat příspěvek
Začal jsem studovat téma prémiových účtů u českých bank. Většinou mívají různé vychytávky typu výhodné valutové a devizové operace, bezplatná cestovní pojištění ke kartám apod. Jde mi o účty, které jsou kompletně zdarma (tj. zdarma vedení, domácí a mezinárodní transakce, karty, pojištění atd.), abych za žádnou službu nezaplatil ani korunu.

Banka Měsíční příjem
Citi 70 000 Kč
ČS 100 000 Kč
RB 50 000 Kč
UCB 50 000 Kč

Mohu nutný příjem obejít přeposíláním peněz mezi účty? To jest, že bych si u všech účtů nastavil trvalé příkazy. Např. peníze držím na spořáku, kde je aktuálně nejvyšší úrok (např. MPÚ) a zadám na něm TP na částku 100 000 Kč k 5. dni každého měsíce.

start
5.7.: TP z MPÚ na Citi
8.7.: TP z Citi na ČS
11.7.: TP z ČS na RB
14.7.: TP z RB na UCB
17.7.: TP z UCB na MPÚ
cíl

Fungovalo by to takto, abych se nemusel o nic starat a systém fungoval automaticky? A současně banky to takto akceptovaly?
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
6. 7. 2014 13:03 Odeslat příspěvek
Po určitých úpravách by to fungovat mohlo, ale:
1) Není asi důvod mít je všechny.
2) U ČS by asi nestačilo jen točit peníze, ale musel by se hodně platit kartou (tím by vyšlo vedení de facto na několik tisíc ročně, kromě toho se platí třeba i za výběry v zahraničí, atd. Pro mě odpadá.
3) U Citi je limit cestovního pojištění 1 mil. - tím pro mě taky odpadá. Na zbytek by to asi šlo.
4) U Rb jsem snad ani žádnou zajímavou nabídku neviděl.
5) U UCB chtějí, aby peníze nešly z účtu klienta - to by ale neměl být moc problém.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
6. 7. 2014 13:07 Odeslat příspěvek
V zasade bez problemu. Jen u te CS (jestli mas teda na mysli Erste Premier) je potreba jeste za rok zaplatit kartou vice nez 250 tis.
Jinak premiovy ucet zdarma ma taky KB - obrat 150 tis.


Offline - Diskutér Profil 
6. 7. 2014 13:16 Odeslat příspěvek
Hm, zajímavý kolečko, akorát by to chtělo pohlídat si státní svátky když vyjdou na Pondělí nebo Pátek, nejhorší sou Vánoce a Hus + zvěrozvěsti.

A taky bys měl upřesnit co si představuješ po pojmem prémiový účet respektive jaké konkrétní produkty u jednotlivých bank máš na mysli. U spořky Erste premier už dávno není zadarmo při obratu 100 k a OÚČS, kde to šlo přes program výhod, už taky nelze zřídit a to ani není prémiový účet.

A co máš na mysli u RB? Na webu FWR žádné konkrétní podmínky nevidím a na eKonto stačí 15 k obrat a tři transakce.


Offline - Diskutér Profil 
6. 7. 2014 13:37 Odeslat příspěvek
Právě tyto účty studuji, určitě bych si vybral jen ty, u kterých to má smysl (tj. nabízející zajímavé výhody), nemusím nutně využívat všechny prémiové účty.

RB žádný nemá? Utkvělo mi v paměti, že také nějaký nabízejí s nutností obratu 50 000 Kč, ale nyní na webu nemohu nic najít.

Prémiový účet u KB - jak se produkt jmenuje? na webu nic nevidím.

Trvalé příkazy se realizují vždy nejbližší pracovní den, pokud připadne na víkend, problém s posunutím data by tedy vzniknout neměl.


Offline - Inventář Profil 
6. 7. 2014 13:39 Odeslat příspěvek
KB: TOP nabídka

-- 6. 7. 2014 12:43 --

astrapa píše
(tj. zdarma vedení, domácí a mezinárodní transakce, karty, pojištění atd.), abych za žádnou službu nezaplatil ani korunu.

Pokud vím, tak bohužel zrovna tohle nemá žádná banka, ani na prémiových účtech - nejvíce se tomu přibližuje Citi Premium, kde jsou všechny příchozí cizoměnové transakce zdarma, ale odchozí jsou za 1 % (min. 300 Kč), což je jedna z nejvyšších sazeb u tuzemských bank. Výhodou je ještě možnost převodů Citi Global Transfer bezplatně - tedy v rámci skupiny, ale otázka je, jak to v praxi využiješ. Podobné zvýhodněné podmínky můžou existovat také u některých dalších bank v rámci skupiny...

-- 6. 7. 2014 12:45 --

astrapa píše
RB žádný nemá? Utkvělo mi v paměti, že také nějaký nabízejí s nutností obratu 50 000 Kč, ale nyní na webu nemohu nic najít.

Nemá, ona RB asi chápe celou svou nabídku jako "prémiovou" :-D
A pak nabízí až služby v rámci FWR, ale to má už spíše charakter privátního bankovnictví, nežli prémiového (ostatně to bude Erste Premier taky)...

-- 6. 7. 2014 13:00 --

Jinak teda nápad je to zajímavý, ale taky nevidím důvod mít všechny. Já jsem se sám po dlouhém zvažování přesvědčil na UCB Premium, s čím jsem využil několik problémů:

- konečně si můžu nechat kreditku AXA Club zařadit do balíčku (U konto tuto možnost nemá) bez potřeby kontrolovat minimální obrat a používat ji pouze na nákupy u partnerů (předtím to v praxi probíhalo tak, že na začátku zúčtovacího období jsem začal KK platit a při dosažení minimálního obratu 3000 Kč pro vedení zdarma přešel zpět k Citi Life nebo Cetelem)
- sjednal jsem si EUR účet a navázal na něj debetku, takže na případné výběry z bankomatů kdekoliv ať už u nás nebo v zahraničí nemusím s sebou nosit dvě karty, tuzemské výběry jdou z korunového účtu a zahraniční jdou na vrub EUR účtu (i tam, kde EUR není národní měnou - měl by být použitý kurz karetní asociace, ale pozor - zatím nemám osobně vyzkoušeno, karta mi ještě nepřišla), předtím jsem musel mít v peněžence i debetku k U kontu slovenské UCB
- cestovní pojištění (limit tuším 2,5 mio.) - zatím k žádné kartě nemám (pouze historicky jsem měl k debetce KB a kdysi ke studentskému kontu u Volksbank)
- moje první zlatá karta (i když barva je to poslední co mě zajímá, důležité je co umí) :-D
- do budoucna asi využiji debetku MC s kurzy asociace a s Cetelemem se tak asi rozloučím (je za poplatek, na druhé straně je eliminován vratkami, tady vratky nebudou, ale ani poplatek a bonusy Agip/Miles & More zřejmě nevyužiji)

Největší nevýhodou je, že příchozí cizoměnové transakce jsou zpoplatněny sazbou 200 Kč, jediná výjimka je u příchozích transakcí v EUR/Kč ze slovenské UCB, takže eura musím plnit jenom ze slovenského U konta (vklad v hotovosti je zpoplatněn 1 %, min. 30 Kč - možná lze obejít dle sazebníku sjednáním spořicího cizoměnového účtu, ale nevím zda nyní mají něco v nabídce, až tak jsem do hloubky nepátral) - alternativně by šlo ještě využít Akcenty, která má účty u slovenské UCB a eura si směnit u nich (ale zase požadují vyšší obrat, aby ta transakce byla bez poplatku)...

Každopádně taky si na tento účet taky nenechal směřovat příjmy, obrat provádím jenom z SÚ v jiné bance.

EDIT:
fremantle píše
využiji debetku MC s kurzy asociace
Ne debetku, ale kreditku (Agip/Miles & More), debetky UCB používají směnné kurzy deviza-prodej


Naposledy upravil fremantle dne 6. 7. 2014 14:34, celkově upraveno 1


Offline - Diskutér Profil 
6. 7. 2014 14:10 Odeslat příspěvek
astrapa píše
Trvalé příkazy se realizují vždy nejbližší pracovní den, pokud připadne na víkend, problém s posunutím data by tedy vzniknout neměl.

Např toho 5.7. je svátek, 6.7. je taky svátek, pokud vyjde víkend na 7. a 8. platba se provede 9. a dorazí 10., což bude pozdě.


Offline - Diskutér Profil 
6. 7. 2014 14:11 Odeslat příspěvek
fremantle: takže účet u slovenské UCB zrušíš a necháš si prémiovou variantu u české UCB?

-- 6. 7. 2014 13:13 --

xtonda: Jasné, musel bych u TP dát větší rozptyl dní. Tyhle delší svátky připadají jen na prosinec (24.-26.) a červenec (5.-6.), takže TP bych nastavil např. mezi 10. a 17. kdy svátky žádný měsíc nejsou (?)


Offline - Inventář Profil 
6. 7. 2014 14:15 Odeslat příspěvek
astrapa: Zatím si nechám i účet u slovenské UCB (U konto - při obratu 400 € je veden zdarma) - právě proto, abych mohl zdarma plnit EUR účet na UCB Premium, jinak se mi to nepodařilo vymyslet (teda dle sazebíku by to mělo jít řešit vklady/výběry hotovosti na cizoměnové spořicí účty, ale detaily jsem nezjišťoval)...


Naposledy upravil fremantle dne 6. 7. 2014 14:18, celkově upraveno 1


Offline - Diskutér Profil 
6. 7. 2014 14:15 Odeslat příspěvek
Podle popisku na webu KB ale TOP nabídka není zdarma, při obratu 80 000 Kč je za polovinu poplatků, nebo jak to chápeš?


Offline - Inventář Profil 
6. 7. 2014 14:20 Odeslat příspěvek
Mají to tam napsané: Obrat 80.000 Kč/měsíčně - vedení za polovinu, obrat 150.000 Kč měsíčně - vedení zdarma.

Citace
Máte ve Skupině KB (Komerční bance, Modré pyramidě stavební spořitelně, KB Penzijní společnosti, Komerční pojišťovně) nebo ve společnosti IKS KB uloženo alespoň 2 500 000 Kč a/nebo je Váš měsíční obrat na účtu alespoň 80 000 Kč? Vedení TOP nabídky máte za polovinu!

Máte ve výše uvedených společnostech uloženo alespoň 5 000 000 Kč a/nebo je Váš měsíční obrat na účtu alespoň 150 000 Kč? Vedení TOP nabídky máte zdarma!


Offline - Diskutér Profil 
6. 7. 2014 14:33 Odeslat příspěvek
astrapa píše
xtonda: Jasné, musel bych u TP dát větší rozptyl dní. Tyhle delší svátky připadají jen na prosinec (24.-26.) a červenec (5.-6.), takže TP bych nastavil např. mezi 10. a 17. kdy svátky žádný měsíc nejsou (?)

http://svatky.centrum.cz/svatky/statni-svatky/ a pozor na pohyblivé velikonoce


Offline - Mírně pokročilý Profil 
6. 7. 2014 16:15 Odeslat příspěvek
u KB dokonce Visa Platinum :)


Offline - Inventář Profil 
6. 7. 2014 16:25 Odeslat příspěvek
Tak u Erste Premier je i ta Visa Intinite, ale kdo tím má platit, když na těch kartách nejsou žádné vratky... :-)


Offline - Diskutér Profil 
6. 7. 2014 16:47 Odeslat příspěvek
Tak lidé, kteří těmito kartami platí prostě nepotřebují syslit každý měsíc 500 Kč na vratkách...

Upřímně spíš by mě zajímalo, co tyto nadstandardní verze karet (gold, platinum, infinite) umí lépe, než běžné varianty (standard, business). Je u nich nějaká služba navíc? Letištní salónky nepotřebuju, nejsem snob, asi jediné, čím by mohly zaujmout, jsou nadstandardní pojištění různého typu (cestovní, úrazové, ztráta, krádež, prodloužená záruka, právní ochrana apod.). Myslím ale, že se tyto nadstandardní služby dají poskládat jinými produkty také zdarma, nebo zalevno.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 310  Další stránka
Stránka 1 z 310 [ Příspěvků: 4640 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies