FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Prémiové účty u českých bank

Offline - Diskutér Profil 
5. 7. 2021 14:25 Odeslat příspěvek
Tak. dekuji vsem za pekne shrnuti a porovnani.

Multimena je i u RB, ale segment lidi, kteri potrebuji neco jineho nez CZK a EUR pravidelneji je pomerne mala, potrebuji to jen vyjimecne a to plne postacuje Revolut a Curve, kde jak uz padlo, ocenuji predevsim kurz , kde se hodi i nejaka kreditka/debetka s kurzem asociace.

Curve pouzivam i na vetsi castky , platby letenek, hotelu, utraty v exotickych menach na dovolene ...

Co je naprosto zasadni killer Erste je ta netransparentnost ...
Poslední příspěvek


Offline - Inventář Profil 
5. 7. 2021 16:13 Odeslat příspěvek
Asi se budu muset na tu Curve podívat. Revolut jsem si pořídil a docela zklamání, pro mě z 90 % nepoužitelné.


Offline - Administrátor Profil 
5. 7. 2021 16:50 Odeslat příspěvek
Pokud ti nevyhovuje Revolut, budeš z Curve zklamán úplně stejně. Limity, tlačení do vyšších plánů, přirážka o víkendu...
Na specifické použití dobré, ale univerzální nástroj to není


Offline - Mírně pokročilý Profil 
5. 7. 2021 16:54 Odeslat příspěvek
Za mne je aktualne u curve plus podpora diners club.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
6. 7. 2021 08:49 Odeslat příspěvek
frelichl píše
(+ jednou snad zase privatni security a hlavne porad drzi svuj vlastni, ktery nezere vstupy)

Pockej oni uz nemaji tohle?

Tak to nemusim plakat az me vykopnou.


Offline - Návštěvník Profil 
6. 7. 2021 09:31 Odeslat příspěvek
Po dobu covidu privatni security nefunguje (nebo minimalne nefungovala v lednu a v breznu).


Offline - Diskutér Profil 
6. 7. 2021 12:50 Odeslat příspěvek
nefungovala ani minuly tyden (vymluva na covid)
v salonku nic moc a protivna recepcni k tomu


Offline - Návštěvník Profil 
6. 7. 2021 15:08 Odeslat příspěvek
Byt protivna je tam pro recepcni asi zasadni kvalifikace, taky nemam nejlepsi zkusenosti.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
7. 7. 2021 08:03 Odeslat příspěvek
jde do EP salonku přijít po příletu?


Offline - Poslední varování Profil 
8. 7. 2021 18:55 Odeslat příspěvek
PatrikChrz píše
Tož uvidíme, já to zatím chápu tak, že se vezmou stavy k půlnoci na přelomu měsíce a z těch se vypočte průměr. A klidně se o to budu hádat u arbitra, když na to přijde :D
Příloha
obrátek.png

Tak Erste ukonceno, fungovalo to premiove ale klasika, prijdu cestou na pobocku a hned jestli jsem objednanej :-l Nastesti mi sehnali jinou bankerku, prisla za asi 5min. Sedel jsem nove v prosklenem kvadru (Rytirska vsak vis), dival se na cernou TV. Nabidka vody nebo kafe se nekonala, pri zruseni co bych asi chtel :D

Cas ukonceni Erste a karet, IB: 20min
-dotaz proc ucet koncim - rikam ze uz nevyuziju tak ok
-rika 30dnu bezi vypovedni lhuta pokud jim nedas karty! Tu Visa a MasterCard.
Rikam ze jsem zapomel je doma, ale ze vzdy tohle si mohl klient u sebe prestrihnout a znicit.
Takze rika znovu, byl by ucet ukoncen HNED, ale nebude protoze nemam ty karty! :shock:
Rikam tak co uz, tak to at to necha jak to je.
Po 10min se to zmenilo a rika ze to najednou pujde, ze mi ucet ukonci hned a nemusi bezet lhuta :D

a zde email od bankerky...


Dobrý den pane,

příjmové kritérium se bude měnit od 1/9/2020 na kriterium kombinované, tj. kríterium pro službu Erste Premier ( kombinované) bude 70 000 Kč příjmu a současně 250 000 Kč bilanční sumy ( tj. součet zůstatků v penězích, investicích či úvěrech). Bude se posuzovat jako tříměsíční aritmetický průměr. První účtování poplatku dle nových kritérii bude v lednu 2022, kdy se bude posuzovat plnění kritéria za měsíc říjen, listopad, prosinec.

-- 8. 7. 2021 20:01 --

PatrikChrz píše
Obě mají službu Concierge, ta u ČSOB mi přišla schopnější (už je to nějaký čas, dal jsem si sehnat lístky do divadla, nebo nějakou knihu, ČSOB byla schopná, ČS ne, ale pokud vím, nedávno došlo k nějakým změnám v asistenčních službách, takže je možné, že nyní mají obě banky stejnou asistenční službu).

Concierge - tak tos mel jen stesti a nebo proste si zrovna tu jednu knihu blbe hledal, ze banka byla uspesnejsi :D Vetsinou ale pevne verim, ze banka uspesnejsi nebude viz moje shaneni s PS5, nakonec jsem sehnal konzole uplne sam, takze u me tyto sluzby bohuzel funkcni nejsou :(
Kdykoliv i jinde, kde meli i motivaci a snahu, me vzdy objednani pres lidi (ale i firmy) stalo jen penize, cas, zase penize a po 3 mesicich ziskavani penez zpet a ruseni.
Toto jsem zkusil jen na zdejsi popud, kdyz je to Premium at se pobavi :D


Offline - Diskutér Profil 
9. 7. 2021 05:14 Odeslat příspěvek
Nezkousel jste nekdo zrusit EP pres bankovni mobilitu? :D
Karty by mely zaniknout i s uctem a ty pridruzene EUR a USD ucty by take melo jit zrusit pres mobilitu. Jedine ten sporici ucet, ale treba zavolaji jestli ho maji zrusit taky.


Offline - Návštěvník Profil 
12. 7. 2021 14:05 Odeslat příspěvek
Erste premier a změna podmínek od 1.9.2021:

Bankéř mi potvrdil, že kromě přijmových kritérií, by jednoduše stačilo navýšit úvěrový rámec na kreditce tak, aby spolu ze zůstatkem na účtě to dělalo těch 250 tisíc. A je jedno jak ho čerpáte/nečerpáte.
Tzn navýšit kreditku např. ze 50k na 200k a 50k mít jako hotovost na účtě. (Nebo rovnou 250k kreditku)

Vidíte v tom někdo potencionální problémy, na které si dát pozor? Teď myslím ohledně moji bonity a případně dalších rizik souvisejících s tak vysokým úvěrovým rámcem.
Doplním, že si aktuálně neplánuji brát jinou půjčku či hypotéku a neplánuji využívat celou částku úvěru. Jednoduše mi jde o to splnit podmínky.


Offline - Nadšenec Profil 
12. 7. 2021 14:32 Odeslat příspěvek
Ohledně bonity - ať už kreditku čerpáš nebo nečerpáš, při posuzování se vždycky bere jako 100% vyčerpaná a z toho se nějaký procento (záleží na bance) odčítá od tvých příjmů. Zároveň pak ale obvykle stačí rámec snížit dle dohody s úvěrující bankou pro zlepšení bonity.

Ohledně rizik, pokud se bojíš zneužití, jen obecný rady, nastavil bych co nejmenší transakční limity, platil jen Google/Apple pay, kartu nedával z ruky, případně ji rovnou zablokoval.


Offline - Administrátor Profil 
14. 7. 2021 21:06 Odeslat příspěvek
frelichl píše
Po dobu covidu privatni security nefunguje (nebo minimalne nefungovala v lednu a v breznu).

Deska privátní security u Erste salonku fungovala. A nabídka Erste salonku celkem dobrá

Přílohy

IMG_20210714_2057014.jpg
IMG_20210714_2057014.jpg
[ 2.08 | Zobrazeno 199 krát ]




Offline - Mírně pokročilý Profil 
15. 7. 2021 18:03 Odeslat příspěvek
goropes píše
jde do EP salonku přijít po příletu?
.

Ano po příletu lze využít, ale nikoliv bezplatně na kartu EP. Bylo požadováno využití vstupu přes Lounge key, PP nebo platba. Vyzkoušeno tento týden.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 302, 303, 304, 305, 306, 307, 308 ... 355  Další stránka
Stránka 305 z 355 [ Příspěvků: 5316 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies