FinExpert.cz

Přihlásit se

Předchozí stránka  |  Další stránka

Prémiové účty u českých bank

Offline - Mírně pokročilý Profil 
26. 5. 2015 22:20 Odeslat příspěvek
fremantle píše
Asi tam nejde dát úplně rovnítko, ale to nejde zase dát ani mezi ČS Blue a zmíněný Citi Premium, což by měly být zhruba v produktovém řebříčku ekvivalenty, tady má opět Citi značně navrch (paradoxně i přes absenci "zlaté" debetky - dává jen obyčejnou embossku, ale opět s cestovním pojištěním (ač s nízkými limity) v rámci paušálu). Zase podobných účtů cílených na tuto klientelu je na trhu poskrovnu - není to ještě privátní bankovnictví (zůstatky typicky nad 10 mio), ale není to už ani těch segment "lepších" účtů, kde dají zákazníkovi onu zlatou debetku - takže zařadit sem moc není co, snad opravdu jen Erste Premier, Citigold, snad ještě KB TOP nabídku (a KB zrovna chybí ten "mezistupeň" nějakého "lepšího" účtu) a s přihmouřením oka asi ještě J&T...

Kvalitu prémiových účtů ovlivňuje hlavně kvalita, nebo prestiž platebních karet a osobní bankéř, a ten může být také v různé kvalitě. Ostatní parametry, jako možnost papírových výpisů či dva výběry hotovosti zdarma na pobočce jsou hovadiny. Na běžných bankovních službách se toho až tak moc vymyslet nedá. Podle těchto parametrů je ČS Blue totální s**t, prachobyčejný účet za absurdní ceníkovou cenu. Erste Premier nebo FWR (Raiffeisen) bude to lepší, o něco horší Citigold a TOP nabídka, na podobné úrovni by mohlo být ještě privátní konto UCB, dál o něco níž Premium UCB a o něco horší Citi Premium nebo Exkluzivní konto od ČSOB.

-- 26. 5. 2015 22:25 --

fremantle píše
Tak zase ani to cestovní pojištění ke Goldce od UCB nemá nějak přehnané limity (2,5 mio), ale je fakt, že u to u Citi je opravdu nic moc (1 milion), to Fio za 300 Kč ročně má ale taky jen 2 miliony...

Na cestu do USA by bylo optimální krytí tak 5 mil. Kč. Limit 1 mil. Kč je tak na dovolenou do Řecka, aby se zlomenou nohou nemusel turista do řecké státní nemocnice; teď psali, že řada zákroků se tam dělá bez anestezie, nejsou peníze.
Poslední příspěvek

26. 5. 2015 22:56 Odeslat příspěvek
U té Citi mi chybí šíře bankovních služeb jako takových. Když budu mít Citigold a budu chtít hypotéku, tak mi nabídne co?

Edit: koukám na limity cestovního pojištění u Visa Infinite u Erste Premier: 6 mio.

Offline - Diskutér Profil 
26. 5. 2015 23:07 Odeslat příspěvek
Na cestovní pojištění je tu ale přece Diners Club :-)

Offline - Inventář Profil 
26. 5. 2015 23:48 Odeslat příspěvek
houghs píše
Kvalitu prémiových účtů ovlivňuje hlavně kvalita, nebo prestiž platebních karet a osobní bankéř, a ten může být také v různé kvalitě. Ostatní parametry, jako možnost papírových výpisů či dva výběry hotovosti zdarma na pobočce jsou hovadiny. Na běžných bankovních službách se toho až tak moc vymyslet nedá. Podle těchto parametrů je ČS Blue totální s**t, prachobyčejný účet za absurdní ceníkovou cenu. Erste Premier nebo FWR (Raiffeisen) bude to lepší, o něco horší Citigold a TOP nabídka, na podobné úrovni by mohlo být ještě privátní konto UCB, dál o něco níž Premium UCB a o něco horší Citi Premium nebo Exkluzivní konto od ČSOB.

Výběr hotovosti zdarma se může hodit, pokud se to týká i cizí měny, pak to není až tak nepoužitelná služba. To ale moc bank v paušálu stejně nemá.

ČS Blue je ve srovnání s konkurencí oničem, ale když uvážíme, že nejspíš existují klienti, co si v ČS platí vedení OÚČS II (69 Kč) + transakční balíček (29 Kč) + balíček neomezených výběrů z bankomatů ČS (29 Kč - to aby mohli chodit vybírat po dvoustovkách), tak ta základní cena Blue (při splnění kriterií) tak absurdní není - pokud by měli ještě nějak smysluplněji nastaveny slevy z produkty, tak je to takový obyčejný produkt, co neurazí, ani nenadchne. Tady je spíš pro mě nepochopitelné, že nemá v rámci jednoho paušálu nějakou slušnou kreditku - platit za vedení Worldky dalších 59 Kč je trochu úlet, u "prémiového" účtu bych už očekával v rámci paušálu nějakou komplexnost - s ohledem na to je opravdu rozumněji nastaveno UCB Premium nebo RB eKonto Komplet, kde lze mít vracecí kreditky.

FWR je už zase kategorie privátního bankovnictví. Nevím, jaká jsou tam kvalifikační kritéria, ale počítám, že by to mělo být trochu jinde než účet se zlatou debetkou a cestovním pojištěním...

27. 5. 2015 00:15 Odeslat příspěvek
FWR je standardně 10+

27. 5. 2015 09:49 Odeslat příspěvek
Pro cesty do JV Asie mi přijde CP 2,5 mil. vice než dostatečných, hlavně když se to dá zajistit pár převody. Snad jedině pro USA bych se pojistil jinak. Diners je placená, jsou tam další podmínky a jinak je na houby, takže odpadá. To ta karta ucb má kromě pojištění i výběry všude zdarma, takže se to na cestování docela hodí, zrovna včera jsem s ní malou částku z bankomatu v zahraničí vybíral.

27. 5. 2015 10:46 Odeslat příspěvek
Tak tu měšcovou Dinersku budu mít nyní druhým rokem a ještě jsem za ní nic neplatil (resp. dosud asi necelé dvě tisícovky za využitý úvěr se zvýhodněnou úrokovou sazbou v prvním roce). Nevím, jestli je to úplně nejlepší nabídka cestovního pojištění ke kartě, ale celkem se mi zamlouvá, že jsou pojištěny i spolucestující osoby (teda je nutno je "aktivovat" uhrazením části nákladů na cestu)... A poměrně zajímavá může být i možnost vydání náhradní karty v zahraničí v případě ztráty/krádeže, u bank taková služba stojí i několik tisícovek.

27. 5. 2015 11:28 Odeslat příspěvek
fremantle píše
ČS Blue je ve srovnání s konkurencí oničem, ale když uvážíme, že nejspíš existují klienti, co si v ČS platí vedení OÚČS II (69 Kč) + transakční balíček (29 Kč) + balíček neomezených výběrů z bankomatů ČS (29 Kč - to aby mohli chodit vybírat po dvoustovkách), tak ta základní cena Blue (při splnění kriterií) tak absurdní není - pokud by měli ještě nějak smysluplněji nastaveny slevy z produkty, tak je to takový obyčejný produkt, co neurazí, ani nenadchne.

ČS Blue podle mě nedosahuje ani kvalit U-konta, o prémiovém účtu tady nemůže být ani řeči. Je to spíš varianta účtu typu "Komplet", ale hodně drahá a hodně osekaná.

Zase nechci ČS úplně zatracovat, jsou lidé, kteří rád si občas zajdou na pobočku spořitelny a prohodí tam s pracovníkem pár slov. Hodně lidí žije osamoceně, hlavně těch starších a bude toho přibývat. Pro tyto lidi je jakýkoliv mezilidský kontakt hodně důležitý a v tomto kontextu i ta stokoruna měsíčně nemusí být vyhozenými penězi.

27. 5. 2015 12:46 Odeslat příspěvek
Asi se tu všichni shodnou, že nejlepší produkt od ČS je jejich kreditka Kooperativa :D

27. 5. 2015 20:20 Odeslat příspěvek
fremantle píše
Tak tu měšcovou Dinersku budu mít nyní druhým rokem a ještě jsem za ní nic neplatil ...

Ono placení nějakými body za utratu jr taky placeni. Kdybych počítal ty tisíce vracene přes lajfku, tak mám taky pojištění pro celou rodinu "zdarma'.

27. 5. 2015 20:34 Odeslat příspěvek
Ale taky není placení jako "placení"... Alza kredit by svého času mohl vyprávět :D

Já v podstatě platím Dinerskou aktuálně jen tisícovku měsíčně na penzijko (vzhledem k tomu, že mi odcházelo předtím už přes nebonusové SIPO, tak tu strašnou "ztrátu" oželím), nyní vyčerpám získané bony na další rok, takže bych do příštího léta si musel opět nasbírat body...

A jelikož nikdo neví jak to bude vypadat po regulaci interchange fee, je dost možné, že hodně luxusní bude pak kreditka vracející 1 %, takže z toho obratu za rok bychom se bavili o ušých vratkách cca 450 Kč, což by už nebyla tak šílená ztráta... Já nyní ani nevím pořádně čím platit. Life se plánuji zbavit asi už příští měsíc, z UCB vyberu vratky nastřádané bonusy a nevím, jestli ještě letos na placení použiji, neboť nevím jak bude program odměn vypadat příští rok a nevím, jestli bych nastřádal další pětikilo (vrací jen 1 %, takže obrat 50 tisíc), takže mi asi zbývá RB KK Style taky s 1 % (aktuálně neplánuji v dalších cca 3-4 měsících útraty vyšší než 10000 Kč a kromě toho mám jen úvěrový rámec taky 10000 Kč).

27. 5. 2015 20:54 Odeslat příspěvek
Prosimtě, jak Dinerskou platíš penzijko?

27. 5. 2015 21:13 Odeslat příspěvek
Allianz (včetně penzijní společnosti) umožňuje hradit pojistné přes internet...

27. 5. 2015 21:35 Odeslat příspěvek
fremantle píše
A jelikož nikdo neví jak to bude vypadat po regulaci interchange fee, je dost možné, že hodně luxusní bude pak kreditka vracející 1 %

Toto by mě také hodně zajímalo. Aktuálně máme v rodině tři kreditky a rád bych se také jedné zbavil. Ale zatím mají všechny svůj důvod. Citi vrací 2%, VISA Generali 1% na ŽP, máme ji nejdéle a je to jediná VISA karta kterou teď máme a poslední je M&M Gold, které má nejlepší kurzy pro cizí měny a celkem rozumné cestovní pojištění zdarma.

Offline - Nadšenec Profil 
28. 5. 2015 00:20 Odeslat příspěvek
fremantle píše
Tak tu měšcovou Dinersku budu mít nyní druhým rokem a ještě jsem za ní nic neplatil (resp. dosud asi necelé dvě tisícovky za využitý úvěr se zvýhodněnou úrokovou sazbou v prvním roce). Nevím, jestli je to úplně nejlepší nabídka cestovního pojištění ke kartě, ale celkem se mi zamlouvá, že jsou pojištěny i spolucestující osoby (teda je nutno je "aktivovat" uhrazením části nákladů na cestu)... A poměrně zajímavá může být i možnost vydání náhradní karty v zahraničí v případě ztráty/krádeže, u bank taková služba stojí i několik tisícovek.

Od Diners mě odradil jejich přístup a celkem tvrdé podmínky pro vydání. Chápu, ale že se jistí, protože nejsou v Solusu. Na infolince mě zvedli telefon až asi po 20 zvonění, nepříjemný hlas, co vlastně chci. Nutnost doložit jako živnostník aktuální daňové přiznání, 3 výpisy, skeny dokladů. Raději jsem volil Citi, vše proběhlo bez jediného zádrhelu a kurýr již při podepsání smlouvy předal kartu. Co se týká cestovního pojištění do EU využívám Citi Premium, mimo EU si připlatím neomezené pojistko u Allianz. Program Dinners také není žádné terno. Letištní salonky se s DC Měšec stejně platí.

Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 298  Další stránka
Stránka 10 z 298 [ Příspěvků: 4457 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies