FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Prémiové účty u českých bank

Offline - Mírně pokročilý Profil 
22. 5. 2015 13:36 Odeslat příspěvek
Ta podmínka 150 tis. kreditního obratu se mě zdá poměrně přísná. To tady opravdu někomu na to stačí příjmy nebo počítáte s tím, že na základě TPP budete točit peníze mezi bankami? To by mě asi moc nebavilo.

Zlaté, ani platinové karty, které naše banky nabízí jako "prestižní" vůbec prestižní nejsou. Zajímavé jsou jenom kvůli doplňkovým službám, hlavně cestovnímu pojištění, které umožní ročně pár stovek, někdy i tisícovek ušetřit a nemusí se nikde nic zařizovat. Prestižními kartami jsou VISA Infinte nebo Signature a MC World Elite. Platinová karta s výjimkou AmEx je kartou skoro obyčejnou.

Mimo karet tyto prémiové účty toho moc podle mého názoru nenabízejí. Ano u UCB nějakou zdravotní asistenci, ale kolikrát to využiju?

Fakt je, že zlatá kreditní karta M&M má pro mě poměrně velkou cenu, kurzy asociace na cizoměnových transakcích a cestovní pojištění určitě ocením. Vstup do salonku v Praze či ve Vídni už rozhodně méně, za děti totiž stejně musím zaplatit a levnější pro mě ve Vídni bude jít do restaurace a kávu či jídlo pro rodinu normálně koupit. Stejně budu čekat na letadlo maximálně dvě hodiny.

Někdy mě dokáže ale dobře pobavit, když někdo nabízí zlatou DEBETNÍ kartu bez jakýchkoliv doprovodných služeb. K čemu to je a jaká je v tom ta prestiž? To má ČS u produktu "Blue". U debetní karty řada bank umí nastavit i k obyčejným kartám vysoké limity - např. mBank. Proč taky ne, vždyť na tom účtu jsou peníze klienta, ne banky. U kreditní karty je to jiné, tam se dává kreditní limit a i ten vysoký kreditní limit je i bez nějakých doprovodných služeb přece jen něco navíc.
Poslední příspěvek


Offline - Inventář Profil 
22. 5. 2015 14:05 Odeslat příspěvek
Už někde na začátku tohoto vlákna jsme se nějak tak asi i shodli, že "prémiové" účty bank toho moc nenabízí - tak za málo peněz málo muziky.

"Prémiové" karty v nabídce jsou u některých bank úplně k ničemu vůči standardní produktové řadě, u té Visa Gold k ČS Blue to odpovídá úplně přesně, to samé i u MC Debit Gold "Base" k RB eKontu Komplet (nemá nic navíc vůči MC Debit Standard - tady jsem si nechal vydat i jen základní standardní, stejně jí používám jen občas na výběry z bankomatů).

V případě UCB Konta Premium je k MC Debit Gold je tam aspoň nějaké cestovní pojištění.

Zlaté debetky KB (lze získat 2 k TOP nabídce) pak sice nabízí i nějaké asistenční služby pro motoristy, cestovní pojištění s trochu vyššími limity, než mají standardní debetky KB, ale podrobnosti jsem nezkoumal, stejně ty zlaté mají výběr z bankomatu v zahraničí zpoplatněn 1 %, min. 100 Kč (tuzemské výběry jsou pak podmíněny 1 platby u obchodníka = 1 výběr, jinak jsou zpoplatněny 9 Kč/39 Kč (bankomat banky/cizí) za výběr), tak si radši vezmu jednu platinovou k EUR účtu, kde jsou zdarma součástí a měly by mít kurzy karetní asociace - každopádně ty zlaté karty taky beru jako úplně běžné "neprémiové" karty (koneckonců je dostane každý, kdo si o ně požádá), takže je vlastně jedno jakou "barvu" má ta karta - pokud by to samé nabídla Maestro, bral bych klidně tu...

Pak k těm KB Visa Platinum je ještě Priority Pass (základní samozřejmě, jednotlivé vstupy do salonků jsou standardně zpoplatněné) a cestovní pojištění s vyššími limity než mají ty zlaté debetky. Zato u nich není Elite program, což je služba MC - tedy vstupy do salonků ve Vídni nebo Praze, ale to neberu jako nějakou zásadní výhodu.

astrapa píše
Tak pak poreferuj :-)

Poreferuji, ale nějaké praktické zkušenosti budu mít asi spíš až na podzim, až tak to zase nehoří - jestli do té TOP nabídky nakonec půjdu, budu vědět stejně asi až tak za měsíc...


Offline - Inventář Profil 
22. 5. 2015 14:26 Odeslat příspěvek
Dneska protočit jakoukoli částku není zase takový problém, jen aby bylo kvůli čemu. Ve vší té bídě nevychází to cestovní pojištění a zdravotní asistence u UCB zase tak špatně, jinak vcelku nic.


Offline - Inventář Profil 
22. 5. 2015 14:35 Odeslat příspěvek
Co se protáčení týče, u mě to u KB vypadá na hypotéku... tak jestli budu protáčet 10 tisíc na základním účtu nebo 150 tisíc na TOP nabídce (s tím, že snad dostanu něco málo navíc) je už takřka jedno - podmínka by to byla tak nebo tak.


Offline - Přeborník Profil 
22. 5. 2015 14:47 Odeslat příspěvek
houghs píše
Zlaté, ani platinové karty, které naše banky nabízí jako "prestižní" vůbec prestižní nejsou. Zajímavé jsou jenom kvůli doplňkovým službám


Tohle není USA, kde i secured credit card vydávaná studentovi bez příjmu pravděpodobně bude platinová; aspoň platinové karty tu jsou hodně neobvyklé. Ano, nedávají držiteli žádnou univerzální prestiž, ale to je taky obecně tím, že česká společnost je dost rovnostářská a na social class a symboly si nehraje—„respekt“ člověk bude mít jedině mezi fandy oboru (karta u lidí na finexpertu, auto u fandů do aut, oblek a kravata u lidí, kteří mají oblékání jako koníčka, hodinky…).

A ty doplňkové služby jsou naopak vůči USA strašná bída—to, co my tady řešíme jako unikátní benefity, dost často má v USA ta karta vydávaná každému studentovi (často i několik takových „unikátních benefitů“ zároveň), a benefity i u českých špičkových Visa Infinite / World Elite se s USA vůbec nedají srovnávat (např. něco evidentně užitečného: je poměrně časté použití mezibankovních kurzů bez jakékoli přirážky).


Naposledy upravil fc70 dne 22. 5. 2015 18:30, celkově upraveno 1


Offline - Přeborník Profil 
22. 5. 2015 17:52 Odeslat příspěvek
fc70: s tím českým rovnostářstvím máš pravdu, ale tuhle jsem v jedné bageterii, kde jsem byl s kamarádkou, platil DC (v mém okolí se s ní nikde moc platit nedá, a potřebuji ji jednou měsíčně použít kvůli udržování cestovního pojištění) a ona na celou provozovnu vykřikla "Jé ty máš dajners klab!", asi fakt ne každý v této společnosti čte každé ráno Měšec :-)

Jinak by to mohl být zajímavý koníček, založit u všech bank prémiová konta, sladit trvalé příkazy tak, aby člověk naplánoval víkendy a celý měsíc automaticky protáčet povinné minimum, aby se na bezplatný prémiový účet kvalifikoval. Já o tom uvažoval i kvůli předschváleným úvěrům, ale ne v každé bance na obraty na účtu hrajou, třeba tento týden jsem se dozvěděl v Sberbank, že obraty na účtu je vůbec nezajímají. Ale třeba v mBank, Equa a Raiffeisenbank právě na základě obratů předschválené úvěry v IB vyskakují, asi záleží banka od banky, přístupy budou různé.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
22. 5. 2015 18:22 Odeslat příspěvek
u Kb me diky obratum vyskočilo predschvalena kreditka na 250 tis! jinak klasika uvery na 300 tis a 60 na kontokorent, s tou premiovosti jak pisi kolegove, prakticky nic navíc, jen k te platinovce je dobře, ze lze zdarma vydat zapomenutypin ke karte :)


Offline - Inventář Profil 
22. 5. 2015 18:32 Odeslat příspěvek
Tak ono ale i předschválené nabídky jsou jedna věc, jejich možné přidělení pak druhá - u Era jsem měl předschválenou nabídku kreditky na 100 tisíc, po zažádání pak nedostal nic - se obávám, že se spotřebákem na 450 tisíc nebo kolik to bylo by to dopadlo stejně. RB v podstatě to samé - ale u nich jsem předschválené nabídky nejprve měl, nyní už asi 3 měsíce nic - obraty na účtu zhruba stejné...
Poštou nebo telefonicky mě navíc spamuje pořád Sberbank CZ a Cetelem a ty nějak extra nevyužívám, kdoví jak by to dopadlo tam, zkoušet to ale není důvod, nejsou to stejně zajímavé nabídky.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
22. 5. 2015 19:04 Odeslat příspěvek
Ale ten vysoký limit není žádný extra benefit, pro běžného člověka málo použitelný. Na co mě bude kreditka s limitem 500 tis., když v průměru na ní za měsíc utratím 35? No a pokud jsem potřeboval větší limit na koupi letenek a hotelů, poslal jsem 50 tis. Kč na účet kreditky a limit jsem si navýšil sám. Podle mého názoru běžnému člověku se bude hodit kreditka s nějakým bonusem pro tuzemské platby a druhá karta pro cizoměnové transakce s kurzem asociace. U UCB je zajímavým bonusem ještě výběr z bankomatů v cizině bez poplatku s kurzem deviza prodej anebo při současném napojení na euroúčet s kurzy asociace. Služby concierge, letištní salónky, asistenční služby pro motoristy a podobné věci jsou podle mě kraviny, jejichž skutečná výhoda pro klienta je hodně malá, nicméně pěkně to vypadá na reklamním letáku.

Cestovní pojištění je fajn, ale podle mě použitelné hlavně po Evropě a některých turistických destinacích jako Turecko či Egypt. I na té zlaté kartě je limit 2,5 mil. Kč, což je v přepočtu nějakých $90.000 a to není při velmi drahých zdravotních službách v USA žádné zázračné krytí a určitě bude jistější si sjednat kvalitnější pojistku.

Co mě ještě překvapuje je, že naše banky mají takovou drzost za tyto "prestižní karty" účtovat tak vysoké částky. 7 tis. Kč za mizernou platinovou DEBETKU? To je nějakých $290, za tu částku se dá v USA pořídít karta, která už má i nějakou prestiž.


Offline - Inventář Profil 
22. 5. 2015 20:25 Odeslat příspěvek
houghs píše
Ale ten vysoký limit není žádný extra benefit, pro běžného člověka málo použitelný. Na co mě bude kreditka s limitem 500 tis., když v průměru na ní za měsíc utratím 35?


Jedna zajímavá výhoda tady být může - velmi levný úvěr při využití "půlení" limitu, pokud kreditka umožňuje nějakým způsobem se snadno dostat k hotovosti z ní (v rámci bezúročného období, samozřejmě - tedy v případě UCB služba Zavolej a zaplať za 99 Kč měsíčně, u kreditek Zuno či Cetelem přímo převod na účet zdarma, u Fér kreditky Sberbank CZ výběry z bankomatu za 0,25 %)... Takže pak u kreditky s limitem 500 tisíc je v podstatě pořád možnost mít vypůjčeno 250 tisíc Kč s tím, že před datem splatnosti se otočí akorát zpět zbývající půlka a zatímco někteří lidé za to zaplatí desítky tisíc korun ročně, u UCB by to bylo necelých 12 stovek. Samozřejmě, tohle není něco, co by někdo chtěl neustále kontrolovat (a krom toho při jedné zapomenuté splátce se to může hezky podražit), ale je to možnost - samozřejmě pouze do výše vlastních peněz, které ale můžu mít mezitím třeba na vkladu s 3 měsiční výpovědní lhůtou u J&T...


Offline - Přeborník Profil 
22. 5. 2015 20:33 Odeslat příspěvek
Prosimtě, mohl bys detailněji vysvětlit tento svůj nápad s půlením, nějak mi nedochází, jak to myslíš.


Offline - Inventář Profil 
22. 5. 2015 20:49 Odeslat příspěvek
Jednoduše, pokud vybereš v bezúročném období polovinu limitu v beúročném období (první zúčtovací období), tak v následujícím zúčtovacím období musíš pro využití bezúročného období celý tento zůstatek - na kreditce ovšem máš druhou polovinu limitu, kterou vybereš stejným způsobem před datem splatnosti (takže nyní máš vyčerpán celý limit) a jednoduše ním kreditku spatíš - tím využiješ bezúročné období a za druhé zúčtovací období dlužíš to aktuální čerpání, tudíž polovinu limitu - další měsíc tedy opakuješ a tak pořád dokola...


Offline - Přeborník Profil 
22. 5. 2015 21:03 Odeslat příspěvek
Tak jestli to chápu:

Úvěrový limit na kreditce 100.000 Kč.
Zúčtovací období od 1. do 31., splatnost třeba do 15. následujícího měsíce.

6.5. si pošlu z KK 50.000 Kč, pak třeba 10.6. si pošlu dalších 50.000 Kč a vrátím hned zpět na KK. Pak opět třeba 11.7. si pošlu 50.000 Kč a vrátím zpět na KK?

A těch prvních 50.000 Kč na KK nevrátím nikdy?


Offline - Inventář Profil 
22. 5. 2015 21:07 Odeslat příspěvek
Přesně tak, otáčíš pak už vlastně už jen tu zbylou půlku (když si nad tím dovedeš udržet přehled :-) )...


Offline - Přeborník Profil 
22. 5. 2015 21:12 Odeslat příspěvek
Pozor, některé banky mají v obchodních podmínkách, že úvěr z kreditní karty nesmí být použit na úhradu zůstatku karty. (Konkrétně to vím o Citibank, všechny jsem nečetl.)
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 355  Další stránka
Stránka 8 z 355 [ Příspěvků: 5316 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies