FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Prémiové účty u českých bank

Offline - Přeborník Profil 
22. 5. 2015 21:14 Odeslat příspěvek
Pořád mi nedocvaklo. Kreditka se přece musí splatit 100%, aby se nenaúčtoval zpětně úrok?
Poslední příspěvek


Offline - Mírně pokročilý Profil 
22. 5. 2015 21:20 Odeslat příspěvek
Já mám ve zvyku 100% zůstatku zaplatit hned první den po uzavření období a před dovolenou čistím kartu do nuly i před uzavřením období. Ne, tuto výhodu bych opravdu nevyužil.


Offline - Inventář Profil 
22. 5. 2015 21:38 Odeslat příspěvek
fc70 píše
Pozor, některé banky mají v obchodních podmínkách, že úvěr z kreditní karty nesmí být použit na úhradu zůstatku karty. (Konkrétně to vím o Citibank, všechny jsem nečetl.)

To je dobrá připomínka, může být, že je to i u jiných bank. Druhá věc ovšem je, jak by to banka chtěla dokázat...

astrapa píše
Pořád mi nedocvaklo. Kreditka se přece musí splatit 100%, aby se nenaúčtoval zpětně úrok?

Pro využití bezúročného období je třeba uhradit celý zůstatek na výpisu - ten bude vždy ta polovina úvěrového rámce, jelikož jsi v předešlém zúčtovacím období čerpal onu polovinu.


Offline - Přeborník Profil 
22. 5. 2015 21:46 Odeslat příspěvek
Hm, já to asi budu muset vyzkoušet "na vlastní oči", abych to pochopil až uvidím výpis se mi rozsvítí, ale děkuji za tip :-)


Offline - Diskutér Profil 
22. 5. 2015 21:59 Odeslat příspěvek
astrapa píše
Pořád mi nedocvaklo. Kreditka se přece musí splatit 100%, aby se nenaúčtoval zpětně úrok?

Kreditka na 100
1. měsíc: vybereš 50 (dluh 50 splatný v následujícím měsíci)
2. měsíc: vybereš 50 (dluh 100), umoříš ten z prvního měsíce (50-50=0), ale zůstává ti dluh z toho měsíce (50) splatný následující měsíc, protože je to dluh z dalšího zúčtovací období :love:
3. měsíc: viz. druhý
Jestli to chápu dobře, tak je to tak, že ty musíš splatit 100% dluhu z daného zúčtovacího období nikoliv celou kreditku.


Offline - Přeborník Profil 
22. 5. 2015 22:12 Odeslat příspěvek
Jo aha, už je mi to asi jasné, děkuji :-)


Offline - Přeborník Profil 
24. 5. 2015 20:20 Odeslat příspěvek
Já to taky dělám, s manželkou máme zuno KK s lilimitem 175k a je tocim dokola,a druhých 175 mám na sporaku. Ale předpokládám, že po odkoupeni zuna, to zruší.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
26. 5. 2015 15:05 Odeslat příspěvek
Zdá se mi to, nebo opravdu Citi spustila další telefonní kampaň na CitiPremium a ostatní balíčky? Šest měsíců vedení zdarma, přesvědčování ke schůzce s bankéřem na probrání podrobností...

(I když u mne tedy zatím vyhrává Erste, díky možnosti splnit podmínky depozit nákupem libovolných ETF/akcií na burze přes brokerjet. Vedení "zdarma" za investici 1.5mio do podílových fondů (což znamená 2-4% load fee a 1-2% p.a. management fee) nebo spoření na termíňáku mi přijde jako dost drahá sleva.)


Offline - Inventář Profil 
26. 5. 2015 15:43 Odeslat příspěvek
Citi Premium nelze považovat za přímý ekvivalent Erste Premier, to je spíš program Citigold... Jinak Citi Premium má vedení zdarma při obtatu 70 tisíc Kč nebo průměrném zůstatku >200 tisíc Kč na (hlavním) BÚ. Podmínku zůstatku 1,5 mio v depozitech má právě ten Citigold (a nejsem si jist, jestli se do toho nezapočítavají jen disponibilní zůstatky na účtech, investice v podílových fondech asi ani ne)... Každopádně to vypadá, jakoby chtěli na poslední chvíli před prodejem získat i nějakou bonitnější klientelu.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
26. 5. 2015 16:03 Odeslat příspěvek
Ještě je dobré zvážit, zda výhody prémiových účtů splnění těchto někdy hodně tvrdých podmínek vyváží. Jestli ty "zlaté" účty nejsou spíš jen pozlacené.

Podle mě Erste Premier je o řád vyšší úroveň než Citigold. Erste má prestižní platební karty - MC World Elite či Visa Infinite. To nejsou karty Gold ani omylem.


Offline - Přeborník Profil 
26. 5. 2015 16:31 Odeslat příspěvek
No jo, ale co ty karty umí? Jedinou přidanou hodnotou je cestovní pojištění, ale k čemu jsou vstupy do salónků, asistentka na telefonu, zajišťování vstupenek apod.?


Offline - Inventář Profil 
26. 5. 2015 17:09 Odeslat příspěvek
houghs píše
Podle mě Erste Premier je o řád vyšší úroveň než Citigold. Erste má prestižní platební karty - MC World Elite či Visa Infinite. To nejsou karty Gold ani omylem.


Asi tam nejde dát úplně rovnítko, ale to nejde zase dát ani mezi ČS Blue a zmíněný Citi Premium, což by měly být zhruba v produktovém řebříčku ekvivalenty, tady má opět Citi značně navrch (paradoxně i přes absenci "zlaté" debetky - dává jen obyčejnou embossku, ale opět s cestovním pojištěním (ač s nízkými limity) v rámci paušálu). Zase podobných účtů cílených na tuto klientelu je na trhu poskrovnu - není to ještě privátní bankovnictví (zůstatky typicky nad 10 mio), ale není to už ani těch segment "lepších" účtů, kde dají zákazníkovi onu zlatou debetku - takže zařadit sem moc není co, snad opravdu jen Erste Premier, Citigold, snad ještě KB TOP nabídku (a KB zrovna chybí ten "mezistupeň" nějakého "lepšího" účtu) a s přihmouřením oka asi ještě J&T...


Offline - Inventář Profil 
26. 5. 2015 19:48 Odeslat příspěvek
Mizerně cestovní pojištění = nepoužitelné pojištění. To už lepší Fio za 300 ročně. Ja si kvůli tomu pořídil UCB.


Offline - Přeborník Profil 
26. 5. 2015 20:03 Odeslat příspěvek
Jak to myslíš?


Offline - Inventář Profil 
26. 5. 2015 21:10 Odeslat příspěvek
Tak zase ani to cestovní pojištění ke Goldce od UCB nemá nějak přehnané limity (2,5 mio), ale je fakt, že u to u Citi je opravdu nic moc (1 milion), to Fio za 300 Kč ročně má ale taky jen 2 miliony...
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 355  Další stránka
Stránka 9 z 355 [ Příspěvků: 5317 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies