FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Prémiové účty u českých bank

Offline - Nadšenec Profil 
30. 6. 2021 21:01 Odeslat příspěvek
U ČSOB zatím nic podobného nehrozí.
Poslední příspěvek


Offline - Poslední varování Profil 
1. 7. 2021 09:57 Odeslat příspěvek
PatrikChrz píše
Těch 250 tisíc stačí mít na účtu jen v noci z posledního dne v měsíci na první :). Já už pro jistotu plním dnes, abych si na to zvykl :D

To neni jiste, jsem se zeptal a dosud bez odpovedi na email :(
Takze to ani banker nevi a musi se to proverit kolik se bude uctovat a co bude zdarma :hm

-- 1. 7. 2021 11:04 --

jujec píše
Na toto mi má bankéřka odepsala:

"kolegové z linky Erste Premier mi přeposlali Váš email s dotazem na nová kritéria pro poskytování služby. Dá se teoreticky říci, že pokud budete udržovat obě kreditní karty vyčerpané a doplníte depozita tak, aby průměr bilanční sumy za předchozí 3 měsíce na konci každého měsíce činil alespoň 250 tis. Kč, dojde ke splnění podmínek."

Tak nevím, co si myslet - mě zajímalo, jak to je, ne co se dá teoreticky říci; navíc mi neodpověděla bankéřka ani na jeden můj dotaz tak, jak jsem požadoval. Fakt prémiové služby...

Tomu stale taky nerozumim, pokud byse jednalo o prumer, tak to bude vic dle meho nez 250 000czk :hm
Urcite ne styl preposlani... poslu tam 250k a zpet a takto to budu hrat :D

Je pravdou ze to uz davno resili, jinde mi banker na jine pobocce sam rekl, jako urcite ne pane takto.
Priklad: videl pripsano 70k, 10k utraceno, 60k putovalo nekam jinam a to prevodem.
To musite utratit.
Takze banka ti pak diktuje, jak a pres ni musis ty prachy utratit a kdyz ne tak te prudi, to fakt chces mit v bance takove vyhody :D


Offline - Administrátor Profil 
1. 7. 2021 13:03 Odeslat příspěvek
Tož uvidíme, já to zatím chápu tak, že se vezmou stavy k půlnoci na přelomu měsíce a z těch se vypočte průměr. A klidně se o to budu hádat u arbitra, když na to přijde :D
Příloha
obrátek.png
obrátek.png
[ 55.3 | Zobrazeno 77 krát ]



Offline - Inventář Profil 
1. 7. 2021 14:45 Odeslat příspěvek
Docela mi uniká důvod takovýhleho každoměsíčního panáčkování. Nechat se takhle extrémně buzerovat a za to dostat ještě ve většině oblastí ještě podprůměrný služby?


Offline - Administrátor Profil 
1. 7. 2021 16:12 Odeslat příspěvek
Mně ta hra na kočku a na myš začíná připadat zajímavá, hlavně co 2 roky změna pravidel, jsem zvědav s čím přijdou 2023 :)


Offline - Návštěvník Profil 
1. 7. 2021 17:13 Odeslat příspěvek
Počítá se do bilančního kritéria rovněž zůstatek na penzijku? Ď.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
2. 7. 2021 10:00 Odeslat příspěvek
Ano, podla informacii od mojho premioveho bankere sa stav na penzijku pocita do bilancneho kriteria.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
2. 7. 2021 14:11 Odeslat příspěvek
Tak jsem se ptal jak je to tedy s těmi státními dluhopisy, tak prý nestačí poslat peníze přímo z účtu, ale musí se investovat přímo přes ČS, nevím zda to lze když už mám majetkový účet....


Offline - Trvalý BAN Profil 
2. 7. 2021 15:50 Odeslat příspěvek
Všechno jde, za provizi jo.


Offline - Diskutér Profil 
3. 7. 2021 08:47 Odeslat příspěvek
xls píše
Docela mi uniká důvod takovýhleho každoměsíčního panáčkování. Nechat se takhle extrémně buzerovat a za to dostat ještě ve většině oblastí ještě podprůměrný služby?

Přesně ! Tyto prémiové účty jsou určené pro tetřevy nebo pro krocany (jak chcete), které banka bude zastřihávat ("lovit"). Za to jim nabídne to slovo Premium, z kterého (asi jako) mají lepší vnitřní pocit. Pokud ale do kurníku nastoupí liščata alias Finanční Freestylisti a je jich mnoho a významěji čerpávají hlavně bonusy a málo přispívají spotřebou na výnosy, tak to se bance moc nelíbí a začne upravovat podmínky. Doufejme, že se nenajde chytrák, který je pošle k f.arbitrovi za příjmovou diskriminaci, a že by také měli zveřejňovat %-ní zastoupení žen vs muži a uhlíkovou stopu služby aj., protože banka DĚLÍ klienty podle podm. https://byznys.ihned.cz/c1-62707760-ces ... psi-sluzby
Finanční Freestylisti si stejné či lepší služby jistě najdou sami. Když jsem se bankéřky ptal, co nabízí za prémiové investiční služby, tak potom co mi nastínaila (jen na okraj ohne ETF), jsem odvětil, že bych raději z banky ihned odešel než si vzal takový (pro mě zoufalé) prémium, a že už o tom doufám nebudeme nikdy mluvit. Raději zůstanu bankově diverzifikovaný & pick-up products, než vše na jednom místě - průměrně a draze s podm. :hm


Naposledy upravil DrumSession dne 3. 7. 2021 09:17, celkově upraveno 1


Offline - Nadšenec Profil 
3. 7. 2021 08:57 Odeslat příspěvek
m spis zajima internet banking ci aplikace, to jak je oddelene od socek? maj jine graficke upravy aspon nebo to je na chlup stejne?


Offline - Diskutér Profil 
3. 7. 2021 09:22 Odeslat příspěvek
Úplně stejný.


Offline - Diskutér Profil 
3. 7. 2021 09:33 Odeslat příspěvek
Ale ten pocit, že máš Premium...


Offline - Diskutér Profil 
3. 7. 2021 12:13 Odeslat příspěvek
Premium je nalestene nic, maximalne nejake pojisteni a lepsi karta, s kterou vyberes vsude zdarma nebo nejaky hloupy poplatek je 0, mozna par vstupu do salonku na letisti. Moc nechapu kdo je cilovka.

-- 3. 7. 2021 13:17 --

Jedine co me napada, ze se banky snazi rozdelit svuj kmen na lidi co fakt nic nemaj a zijou do vyplaty k vyplate a lidi co jim neco zbyde a ty se pak pokousi obrat :)

-- 3. 7. 2021 13:25 --

A uplne zahadou mi je, na koho cili Erste, na lidi co jim neco zbyde a jsou jeste financne negramotni?


Offline - Přeborník Profil 
3. 7. 2021 12:47 Odeslat příspěvek
Samozřejmě, že se snaží je rozdělit, a pak oslovovat s produkty a přístupem, který funguje.

Kdo žije od výplaty k výplatě, bude dostávat nabídky na kontokorent a revolvingový účet (i bez bezúročného období), jako automatizované SMS, a se sjednáním produktu v telefonním automatu nebo bankomatu, protože to nic nestojí.

Kdo má v bance spoustu peněz, bude dostávat nabídky na jejich fondy a upisované emise, a to celoroční cestovní pojištění (které pro chudého nemá smysl), jako (možná automatizované) maily jménem konkrétního bankéře, se sjednáním tak, jak klient preferuje, protože když už to klient koupí, banka na tom vydělá dost na to, aby se ten bankéř zaplatil. Ty investice pak zaplatí i provoz kreditních karet a kontokorentu, které jsou těmto klientům nabízeny za lepší sazbu, ale banku spíš jen stojí peníze, protože tihle klienti se nezadluží a úroky platit nebudou, ale banka si musí odkládat kapitál.

Banka cílí na lidi, kteří chtějí být klienty banky. Pokud někdo má všechny peníze v ETF u brokera, kde je obchodování zdarma, a státních dluhopisech, tak se není moc o čem bavit. Ale přihoď k tomu penzijko, v lepších dobách nějaké dluhopisové fondy zajištěné do koruny (které se nahrazují jiným produktem dost těžko), možná hypotéku na pronájem nebo levnou půjčku zajištěnou akciemi, a může z toho být zajímavá spolupráce.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 300, 301, 302, 303, 304, 305, 306 ... 355  Další stránka
Stránka 303 z 355 [ Příspěvků: 5316 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies