FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Prémiové účty u českých bank

Offline - Návštěvník Profil 
4. 7. 2021 09:28 Odeslat příspěvek
Stesky na neustale meneni podminek chapu a souhlasim s nimi, ale zase z toho nedelejte, ze nenabizi zadne nadstandardni sluzby.

Ukazte mi jinou banku, ktera mi da velmi slusne cestovni pojisteni, multimenu na karte, moznost vlozeni cizi meny zadarmo v jedne z nejvetsich siti pobocek a nejaky ten vstup do salonku (+ jednou snad zase privatni security a hlavne porad drzi svuj vlastni, ktery nezere vstupy). To mluvim o sluzbach ktere jsem realne vyuzil a ktere by jinde staly dost penez nebo bych musel kombinovat hodne ruznych produktu (a plnit spoustu ruznych podminek).

Je pravda, ze kdybych nemel hypoteku (kterou jsem mimochem s "privatnim" bankerem zajistil kompletne po telefonu a emailu za 5 pracovnich dni - to je taky dost nadstandard, ktery jsem v moji situaci hodne ocenil), tak jdu taky jinam, ale aktualne je kombinace Erste Premier a RB Premium (jedna prichozi nebo odchozi transakce mesicne zdarma, to mi usetrilo uz vyssi tisice kvuli prevodum v USD) porad to nejlepsi o cem vim.
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
4. 7. 2021 12:00 Odeslat příspěvek
Naprostou vetsinu sluzeb sezenes jinde bez nutnosti jim pujcit nevyhodne penize nebo nevyhodne u Erste investovat s tim, ze te privatni banker sikanuje, at u nich investujes .. wtf.

Multimena , kurzy - Revolut, Curve , pripadne pro EUR ucet v Eurozone.

Salonky? - CSOB bez opruzu, Crypto.com (neomezene), firemni CITI

Pojisteni? - to netusim, jsem pojisten zamestnavatelem i pro soukrome cesty s rodinou plus mam neco u CSOB .

Moznost vlozeni cizi meny : RB ...


Pokud cestujete firemne (jako ja) do zahranici, resi vam to zamestnavatel, soukrome se to moc nevyplaci ...

Obecne jako jo, neco tam je, ale jinde se to da sehnat vyhodneji.

-- 4. 7. 2021 13:04 --

I to penzijko neni nutne tam mit, dluhopisy fakt ne, hypoteku dostanu jinde levneji (ale nepotrebuji)

-- 4. 7. 2021 13:04 --



Offline - Nadšenec Profil 
4. 7. 2021 12:06 Odeslat příspěvek
Většinou se tu píše o tom, že kdo má znalosti o investování, tak služby typu Erste Premiér v klidu udělá tak, že investuje sám a levněji jinde u brokera.Za ušetřené peníze si v klidu koupí cestovní pojištění i salonky, pokud bude potřebovat. O tom si spíš myslím, že to je.

Banka prostě nabízí drahou a neoptimálně navrženou investiční alokaci a pouze prodává drahé produkty. Navíc zrovna u Erste člověk nemá ani jistotu, zda mu zase nezmění podmínky pod rukama.

Pokud výhody prémiových účtů využiji, tak se snažím najít vhodnou kombinaci pro mě, jako klienta. Tzn investovat sám a plnit primárně jiné kritéria nastavená bankou. U mě to dělám legitimně bez obezliček a pak i bankéř je více v klidu (aspoň u ČSOB). Navíc jsem i do Patria nakoupil zadarmo ETF po domluvě, abych plnil i druhou podmínku, ikdyž vědomě vím, že u mého primárního brokera by to bylo levnější (roční vedení), ale beru to, jako diverzifikaci a jsem si toho vědom.


Offline - Diskutér Profil 
4. 7. 2021 12:37 Odeslat příspěvek
Jop, presne.

CSOB, RB a Erste nabizi podobny produkt, nevidim nejakou vyraznou pridanou hodnotu v Erste, abych pres ne musel nucene investovat a nechat se prudit od bankere s netransparentnimi a stale se menicimi podminkami..
Btw. muj setup:

RB premium (s dvema kreditkami) a CSOB Premium s normal kreditkou ... celkove mi tento setup bez nejakeho toceni prinasi navic cca 500-1700 CZK na vratkach RB(500+250) a CSOB (1000) .. bezna vratka je kolem 500, platim pres to spise stale platby, beznou utratu pres Crypto.com


Offline - Návštěvník Profil 
4. 7. 2021 13:38 Odeslat příspěvek
Kazdy si samozrejne musi vyhodnit svoje potreby sam, ale prave proto rikam, ze EP porad ma co nabidnout:

Multimena - Revolut ani Curve neni nahrada kvuli limitum a spolehlivosti. Z velkych bank tohle umi uz jenom RB?

Salonky - krome EP nabizi nejvic asi CSOB, akorat nemaji svuj vlastni, nabizi 4 volne vstupy rocne misto 6 a dalsi jsou placene plne (u EP jen 50 %). Na MasterCard World Elite jsem byl v Moskve v nejluxusnejsim salonku co pamatuju a tu CSOB taky nedava. Rozumim, pro vetsinu lidi to roli nehraje, ale ja to ocenim.

Pojisteni - tady je konkurence slusna.

Takze ano, kombinace CSOB + RB by sla. Ale EP je ve sluzbach nadmnozina CSOB, ne podmnozina, jak tady obcas vypada. Ze je to vykoupeno divnyma podminkama, ktere bych pres investice urcite plnit nechtel je urcite pravda, ale nemam pocit, ze bych je platil pres vyssi uroky na hypotece - jejich nabidka byla slusna a doplnkove sluzby a rychlost zpravani z ni udelala v podstate nejlepsi nabidku, co jsem mel.


Offline - Diskutér Profil 
4. 7. 2021 14:41 Odeslat příspěvek
V rámci ČSOB Premium je MC World Elite jako kreditní.


Offline - Nadšenec Profil 
4. 7. 2021 15:08 Odeslat příspěvek
frelichl píše
Kazdy si samozrejne musi vyhodnit svoje potreby sam, ale prave proto rikam, ze EP porad ma co nabidnout:

Multimena - Revolut ani Curve neni nahrada kvuli limitum a spolehlivosti. Z velkych bank tohle umi uz jenom RB?

Salonky - krome EP nabizi nejvic asi CSOB, akorat nemaji svuj vlastni, nabizi 4 volne vstupy rocne misto 6 a dalsi jsou placene plne (u EP jen 50 %). Na MasterCard World Elite jsem byl v Moskve v nejluxusnejsim salonku co pamatuju a tu CSOB taky nedava. Rozumim, pro vetsinu lidi to roli nehraje, ale ja to ocenim.

Pojisteni - tady je konkurence slusna.

Takze ano, kombinace CSOB + RB by sla. Ale EP je ve sluzbach nadmnozina CSOB, ne podmnozina, jak tady obcas vypada. Ze je to vykoupeno divnyma podminkama, ktere bych pres investice urcite plnit nechtel je urcite pravda, ale nemam pocit, ze bych je platil pres vyssi uroky na hypotece - jejich nabidka byla slusna a doplnkove sluzby a rychlost zpravani z ni udelala v podstate nejlepsi nabidku, co jsem mel.

Přes tu hypotéku je to ok to s tebou souhlasím. Další věc, která může být a bývá různá je kvalita bankéřů i v rámci stejné banky. Ty máš evidentně to větší štěstí, každý to tak mít nemusí. V tom budeme, ale asi za jedno �

EP a ČSOB jsou si podobné, ale EP je více zaměřené na cestování (salonky), ČSOB zase na pojištění zdarma karty a osobní věci (teď vylepšili mírně) a jedno pojištění ze tří zdarma (odpovědnost, net rizika, právní pojištění řidičů). Pro sebe to od CSOB vyhodnocuji výhodněji, protože mi 4 vstupy do salonku stačí + v rodině mají EP, takže mám i dodatkovou kartu na terminál 2, když je potřeba (ale vešel bych se na ČSOB)


Offline - Návštěvník Profil 
4. 7. 2021 18:28 Odeslat příspěvek
Delitzsch píše
V rámci ČSOB Premium je MC World Elite jako kreditní.

Aspon tak, diky za opravu.

cz01 píše
EP a ČSOB jsou si podobné, ale EP je více zaměřené na cestování (salonky), ČSOB zase na pojištění zdarma karty a osobní věci (teď vylepšili mírně) a jedno pojištění ze tří zdarma (odpovědnost, net rizika, právní pojištění řidičů). Pro sebe to od CSOB vyhodnocuji výhodněji, protože mi 4 vstupy do salonku stačí + v rodině mají EP, takže mám i dodatkovou kartu na terminál 2, když je potřeba (ale vešel bych se na ČSOB)

Pro me je killer feature multimena. Drobnych rozdilu je potom vic - u CSOB je zdarma jenom jeden ucet v cizi mene, karta pro partnera je maximalne zlata (ale to je asi celkem fuk), u EP zase trvaji na zpoplatneni SEPA plateb (ty 0.28 eura me pekne stvou :-)) ). Oboji jsou dobre pouzitelne nabidky, ale u EP bohuzel asi uz jen pro hypotekare.

Jinak zil jsem roky ve Svycarsku, tam premiove ucty neexistuji, maximalne z nekoho dostanete zlatou kartu. A ted jsem ve Spanelsku a taky nedaji skoro nic zadarmo. Maximalne zlatou kartu s celkem bidnym pojistenim a i na to chteji treba pravidelny prijem na ucet + velky vklad nebo jinou klientem placenou sluzbu.


Offline - Diskutér Profil 
4. 7. 2021 18:51 Odeslat příspěvek
V Německu a Rakousku také tzv. prémiové účty prakticky neexistují, až privátní bankovnictví. Ani něco takového nikdo nepožaduje, nikomu to nechybí. Ale na východ od nás je naproti tomu nabídka bohatá, jen místo označení "prémiové bankovnictví" mají třeba "zlatý klub". Jsou pro to zjevně důvody ekonomické i psychologické, banky vědí, proč takové produkty nabízejí...


Offline - Inventář Profil 
4. 7. 2021 19:58 Odeslat příspěvek
Jen technická poznámka: Ten moskevský Mastercard salónek funguje i na Premium kartu ČSOB (a nezapočítává se to).

Jinak jako pokud to člověk vyřeší hypotékou, budiž, to je akceptovatelné. To s investováním je vyloženě nebezpečné. Jednak jsem měl v EP bankéřku, která tomu rozuměla míň než já a mlela úplné nesmysly (počítal jsem na začátku s tím, že právě EP mi umožní rozumně investovat), zároveň tlačila na investování do nevhodných produktů v nevhodný moment - z toho mohou být takové ztráty, že to ty výhody nepokryjí ani za 100 let. No a pak je tam ten faktor proměnlivosti: nainvestujete a oni vám změní radikálně poplatky nebo změní celkové podmínky EP, de facto vás vyhodí a budete to za drahé peníze převádět jinam (pamětníci mohou vypravovat). Takže tohle ne, ne, ne.

Ještě je problém (spíš nesmysl) platit nějaká kritéria měsíčně. Pokud není člověk zaměstnanec, tak nemusí mít každý měsíc nějaký určitý příjem, to samé s placením kartou když je celý měsíc v nějaké zemi, kde to nesplní, ani kdyby se rozkrájel. Kontroluji své majetkové pohyby jednou ke konci roku, ze zajímavosti i v pololetí, a to je ještě část z nich flexibilní, takže je třeba schválně přesunu do dalšího roku.

Co se týká budoucnosti, jsem vcelku optimista. Spořku a Rb asi nikdo novým kouskům nenaučí, ale když se za poslední roky slušně vyřešily operace s EUR (s bankami) a platby po celém světě (bez bank), dají se sehnat slušné karty, atd., tak snad někdo vyřeší i multiměnu, zbytek se dá dokoupit.


Offline - Administrátor Profil 
4. 7. 2021 21:06 Odeslat příspěvek
To měnění podmínek každé dva roky považuji u "prémiového" účtu za zásadní (a neodpustitelný) nedostatek. Navíc dosud ani plnění kritérií nestačí, je zcela na rozhodnutí bankéře jestli vás "vyhodí", ostatně stalo se to i Dalichovi, který EP opravdu rozumně používal a plnil kritéria (žádné preposílání), jen nenakupoval ty produkty, které mu jeho bankéřka "poradila" (=nařídila koupit, protože zrovna na ně měli zrovna školení a nějakou motivaci je prodávat). A jak zde bylo zmíněno, zavažte se s dlouhodobými produkty u banky, u které nevíte, kdy změní podmínky, nebo vás dokonce vyhodí jen proto, že může, přestože zveřejněné podmínky splňujete.

Co se týče služeb - osobně víc, než multiměnu ocením rozumné kurzy - a ty ČS nemá. Multiměna je výhodná, pokud mám příjmy v cizí měně a rovněž v té samé měně mám výdaje. Pokud mám ale příjmy v CZK, je výhodnější, když nebudu muset řešit předem, že si někde výhodně směním, převedu to do ČS, abych pak mohl utrácet, ale když mi banka CZK rovnou výhodně smění na měnu platby (tak jako to umí třeba Hellobank, která navíc přihodí 1 % z transakcí do 15 000 kč měsíčně). ČS nemá zrovna výhodné kurzy a to navíc u výběrů z bankomatů účtuje ještě horší, valutové, kurzy.
ČSOB má výhodnější kurzy, než ČS (dle https://www.mesec.cz/clanky/kurzy-plate ... lene-2021/ ) a přirážku při výběru z bankomatu nemá.

Pokud srovnám nabídku Erste Premier a ČSOB Premium, jsou srovnatelné.

ČSOB vede v připojištěních ke kartě (je možné vybrat jedno ze tří pojištění zdarma - právní pojištění řidiče, občanskou odpovědnost a internetová rizika; dále je zdarma prodloužená záruka a ještě nějaké ztráty osobních věcí a podobně), má stabilní podmínky (za dobu, co ho mám si nepamatuji změnu podmínek, zatímco Erste Premier má už asi pátou změnu), neprudí, nemá "nedokumentované podmínky", které sice nejsou nikde kodifikované, ale při jejich nesplnění banka vypoví účet (což Česká spořitelna dělá) a co se týče bankéře mám pocit, že ten můj věděl o čem mluví, naproti té z ČS, které šlo jen o to, aby mi něco prodala.

Obě mají karty Visa Infinite a MasterCard World Elite, tedy lze využít služeb s nimi spojených, jako jsou slevy u některých firem (s Visa Infinite jsou slevy v autopůjčovnách - tuším Herz, ale když jsem se koukal, tak cenově vyšla i se slevou dráž, než půjčovny typu Budget a podobně) a vstupy do MC Salonků (vyzkoušeno v Praze, Vídni, Bratislavě, Budapešti a Petrohradě) bez odečtení volných vstupů. V tom jsou rovnocenné. Obě mají službu Concierge, ta u ČSOB mi přišla schopnější (už je to nějaký čas, dal jsem si sehnat lístky do divadla, nebo nějakou knihu, ČSOB byla schopná, ČS ne, ale pokud vím, nedávno došlo k nějakým změnám v asistenčních službách, takže je možné, že nyní mají obě banky stejnou asistenční službu).

ČS má výhodu v 6 vstupech proti čtyřem, to je bez debat. Navíc v Praze na schengen terminálu má vlastní salonek, takže s kartou Erste se neodečítá vstup a je možné využít privátní odbavení při letech v rámci schengenu. Další výhodou Erste je, že jejich pojištění zahrnuje potápění ČSOB nikoliv, rozsahem jsou ale obdobné, poslední dobou banky rozsah pojištění upravovaly (zvyšovaly hraniční částky), takže nyní snad má trochu navrch ČSOB, ale ruku do ohně za to nedám.

Větší volnost u karet je u ČS, kde může být libovolná kreditní a libovolná debetní, nebo obě tak či onak, u ČSOB je jasně MC kreditní a Visa debetní.

Internetové bankovnictví mi přijde horší u České spořitelny, pokud nechcete aplikaci, nedostanete vyšší denní limit než 200 000 Kč, což je zoufale málo.

Suma sumárum nabídky výhod EP a ČSOB jsou srovnatelné. Větší odbornost mám pocit u ČSOB, také má stabilní podmínky a mám tendenci jim více věřit. Kdybych tedy měl někomu jeden z těchto účtů doporučit, tak Erste jen jako účet k "podojení", ČSOB i na vážno.


Offline - Přeborník Profil 
4. 7. 2021 21:10 Odeslat příspěvek
Předpokládá se zjevně, že klienti se primárně kvalifikují objemem majetku. To příjmové kriterium je tak trochu dočasná alternativa pro nové nadějné manažery/právníky/… .

Spořka se za posledních 10 let proměnila dost zásadně, z banky pro důchodce na banku, která mívá novinky jako první nebo jedna z prvních (ale to platí do značné míry pro všechny naše velké banky), naopak RB je přinejlepším průměr a jak tu teď mluvíme o rakouské kampeličce, takovou pověst dřív nemívala – to není proto, že by RB něco přestala dělat, ale právě proto, že ji ty velké české banky začaly systematicky předbíhat v dnešních novinkách.


Offline - Inventář Profil 
5. 7. 2021 00:05 Odeslat příspěvek
Ono u bank je opravdu velice důležitá stabilita podmínek, hlavní banku si člověk nevolí na 2 roky. Z těchto důvodů je absolutně nepoužitelná Rb, kde se všechno mění pod rukama 2x ročně; stejné je to s investováním přes EP.


Offline - Trvalý BAN Profil 
5. 7. 2021 03:41 Odeslat příspěvek
Hledat hlavní banku je nesmysl, prostě hledám vždy nejvýhodnější banku pro produkt, který potřebuji. A klidně budu mít každý produkt v jiné bance.


Offline - Inventář Profil 
5. 7. 2021 10:33 Odeslat příspěvek
Když člověk potřebuje obhospodařovat soukromé účty, firemní účty a účty rodinných příslušníků, to všechno třeba v různých měnách, více karet, mít možnost stahovat elektronicky výpisy, zadávat dávky, mít přehledné reporty, účty navázané na investování a v případě potřeby se vyznat v historii, tak je lepší mít tohle u jedné spolehlivé banky. Když má člověk 1x měsíčně mzdu a jednu kartu, tak to může měnit i 3x do roka.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 301, 302, 303, 304, 305, 306, 307 ... 355  Další stránka
Stránka 304 z 355 [ Příspěvků: 5316 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies