FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Prémiové účty u českých bank

Offline - Mírně pokročilý Profil 
11. 6. 2021 08:52 Odeslat příspěvek
Jenže pokud máte stavebko a penzijko jinde, tak holt těžko do 1. září vše převedete. Ano, 250 tisíc mít na těchto produktech není problém asi ani pro jednotlivce, nicméně tři měsíce na změnu je málo. Mně končí stavebko jinde za 2 roky, nevidím důvod, proč bych si měl nyní pořizovat další u ČS a blokovat peníze na produktu s minimálním úrokem (ono je stavebko celkově dost nevýhodné, státní podpora nemůže vyvážit směšný úrok).
To už to vypadá, že na konci měsíce poputuje na běžný účet 250 tisíc a 1. dne v měsíci zpět. Otázka je, jak dlouho to bude klienty bavit a kdy banka řekne, že depozitní kritérium nemůže být splněno na běžném či spořicím účtu.
Nehledě na to, že ceník se opravdu nyní stává "přehledný a srozumitelný" na první pohled.
Poslední příspěvek


Offline - Inventář Profil 
11. 6. 2021 09:01 Odeslat příspěvek
Tak kdyby jen chtěli splnit ty podmínky, ale určitě budou dál otravovat s pochody na pobočku a dalšími nesmysly. Kolem a kolem, je to asi největší opruz z českých bankovních služeb.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
11. 6. 2021 09:14 Odeslat příspěvek
Jo, souhlasím. Kamarád službu má, má příjem (čistého) cca 95 tisíc. K tomu hypotéku (původní výše 4,5 mil., nyní již jen cca 2 mil). Takže si tak bude v klidu splácet, nebude se o nic starat, a po nějaké době mu banka začne účtovat "pokutu" 2.500 Kč/měsíčně, protože hypotéka klesne pod 250 tisíc. Co myslíte, že udělá? Vsadím se, že okamžitě odejde a už se nikdy do spořitelny nevrátí. Protože toto je prostě podraz, banka vás chce, dokud máte třeba tu hypotéku, ale nenechá vás ani bezplatně tu hypotéku doplatit a ukončit. Přitom na něm vydělala banka už dost, těch pár měsíců do doplacení hypotéky by vydržet mohla. A ona ne.
A myslet si, že člověk splácející hypotéku bude místo toho posílat peníze někam do fondů, je bláhové (lepší je nic nedlužit, než riskovat, že fond zkrachuje, vy přijdete o práci a nebude z čeho platit splátky).


Offline - Diskutér Profil 
11. 6. 2021 09:26 Odeslat příspěvek
Fakt tu Erste nechapu ;) to jako chteji takova kriteria, kdyz maji povest ze to meni kazdy rok a zaroven sikanuji lidi na pobocce? LOL


Offline - Poslední varování Profil 
11. 6. 2021 10:10 Odeslat příspěvek
luke adam píše
– byla zakoupena zcela nová a
– byla zakoupena v České republice a
– kupní cena byla v plné výši uhrazena prostřednictvím kreditní karty s pojištěním.

dale se uvadi, ze u vsech tri moznosti:
– doklad prokazující, že předmět pojištění byl zcela uhrazen kreditní kartou s pojištěním (např. výpis z účtu),
– doklad prokazující zakoupení věci, pořizovací cenu a datum pořízení (např.: doklad o zaplacení, faktura), a pokud je to třeba, tak datum dodání (dodací list),

Jak v CR zakoupena? Se neco zmenilo? Me bylo receno ze to plati i v EU a i mimo to, podminka ale je ze nejaka ta firma musi mit sidlo v EU nebo nekde zde? A tusim ze snad se to melo stahovat jednu dobu i na veci z AliExpress? :hm
Priklad koupil jsem Playstation 5 v EU z obchodu s fakturou a platil touto kk.
Mam tedy tu prodlouzenou zaruku + 12mesicu? Plus teda bych cekal ze i to pojisteni tam plati?
A nebo pojisteni mam smulu a ziskal jsem jen delsi zaruku? :)


Offline - Přeborník Profil 
11. 6. 2021 14:07 Odeslat příspěvek
jujec píše
Jo, souhlasím. Kamarád službu má, má příjem (čistého) cca 95 tisíc. K tomu hypotéku (původní výše 4,5 mil., nyní již jen cca 2 mil). Takže si tak bude v klidu splácet, nebude se o nic starat, a po nějaké době mu banka začne účtovat "pokutu" 2.500 Kč/měsíčně, protože hypotéka klesne pod 250 tisíc. Co myslíte, že udělá?
Ještě je otázka, co udělá ČS – čekal bych, že se ozve a zkusí mu něco prodat, možná s nějakým přechodným obdobím. Ale netuším, jestli se to v praxi děje. Má tu někdo zkušenost?


Offline - Mírně pokročilý Profil 
11. 6. 2021 19:16 Odeslat příspěvek
Nenarazil jste někdo na informaci, zda se u Erste P. bude něco měnit u tzv. partnerských účtů odvozených od hlavního účtu.


Offline - Návštěvník Profil 
12. 6. 2021 14:35 Odeslat příspěvek
Držet 250 tisíc na účtě, kde se nikterak nezhodnocují místo toho, aby se mi zhodnocovali u mého brokera za TER 0.07%?
Byl bych ochotný tam držet tak 100k v hotovosti jako finanční rezervu.

Na alternativu v podobě nevýhodných podílových fondů se mi přistoupit nechce. Kývnu na to a za půl roku budou opět nové podmínky.

Ale chápu, finančně gramotný človek, co se v investičních produktech orientuje pro ně není cílovka.

Ještě, že mám 2 a půl měsíce na přechod na ČSOB Premium. Beztak už se tam stojí fronta.


Offline - Diskutér Profil 
12. 6. 2021 14:42 Odeslat příspěvek
Jen připomínám podmínku ČSOB Premium...
"... je podmínkou pro poskytování Služby i aktivní využívání dalších produktů a služeb ČSOB. Za aktivní využívání se považuje uskutečnění alespoň 3 karetních transakcí v měsíci prostřednictvím karet vydaných k Premium Kontu/Premium Kartě klienta nebo vlastnictví alespoň dvou produktů ČSOB skupiny, jež nejsou klientovi poskytovány zdarma. Všechna kritéria uvedená v tomto článku musí být plněna klientem každý měsíc, a to po celou dobu Služby."


Offline - Přeborník Profil 
12. 6. 2021 17:39 Odeslat příspěvek
Co ma lepsi CSOB premium proti Erste?


Offline - Diskutér Profil 
12. 6. 2021 18:54 Odeslat příspěvek
Neprudí.


Offline - Nadšenec Profil 
13. 6. 2021 08:06 Odeslat příspěvek
Zatiaľ. :-)
Za mňa sa lepšie spolupracuje s Erste


Offline - Mírně pokročilý Profil 
13. 6. 2021 09:15 Odeslat příspěvek
už mně to Erste fakt vytáčí s těma změnama.
je pravda, že jsem teda přestal splňovat příjmové kritérium, zatím jsem to vyřešil nasypáním 1.5M na jejich mizernej spořád, což je defakto poplatek 400kč/měsíčně (když vezmu rozdíl mezi jinde běžně dostupnou sazbou 0.5%). Byť jsem to řešení bral jako dočasné, ani to, zdá se, jim nebude stačit :(

Chtěl jsem to samozřejmě hodit na nějaké ETF zdarma, ale u ČS ani náhodou, ani ten svůj vlastní TraderGo (který sama ČS provozuje, se prý nepovažuje za účet ČS. Bankéř mi místo toho nabídl, že Erste mají vlastní investiční poradce, kteří prý umí nakoupit prakticky jakýkoliv fond/etf/komoditu.. ale za nehorázných vstupních/výstupních/udržovacích poplatků (přitom jsem vytipoval pár nízkonákladových ETF, které se dají obchodovat jinde zcela zdarma. Chtěli zato tolik, že bych si z těch poplatků mohl sám zaplatit všechny Erste benefity a ještě by mi hodně zbylo.

Chtěl jsem se zeptat, i když vím, že to pro některé z vás bude kontroverzní (já to za sebe morálně vypořádané mám), zda existuje způsob, jak příjmové kritérium obejít, funguje někomu nějaký způsob, nebo individuální domluva s bankéřem?


Offline - Administrátor Profil 
13. 6. 2021 11:33 Odeslat příspěvek
Kamarád se dohodl s bankéřem, že bude měsíčně dávat 10 tisíc do jejich fondů a bankéř ho nebude prudit a nebude účtovat měsíční poplatek.

Já přemýšlím, kdyby se na to mohl člověk aspoň spolehnout, ale za rok vymyslí nějakou jinou bejkárnu. No, do září ještě dost času. Chápu to správně, že to bude jako u Raifky a bude stačit nalít peníze na účet před koncem měsíce a pak zase vytáhnout? Navyšovali jste si někdo limit na víc než 200 tisíc Kč převodu na den?


Offline - Inventář Profil 
13. 6. 2021 12:27 Odeslat příspěvek
10 tis. měsíčně do jejich nevýhodných fondů? Kdybych se svého času řídil radami bankéřky a ne svým instinktem, tak bych přišel o hezkých pár set tisíc.

Právě že všechna tahle řešení mají hlavní nevýhodu, že je to mnohem dražší než to přinese užitek. Teoreticky by se tam třeba daly přeparkovat akcie - to by ale stálo spoustu peněz, ročně by se z toho platily taky víc než 10 tisíc, atd. Přitom nikde není napsáno, že nezačnou stejně prudit třeba se svými fondy nebo ty podmínky zase nezmění, a pak ten majetek převádět zase jinam by opět stálo desetitisíce.

Z mého hlediska je EP nesmysl. ČSOB funguje (zatím) bez větších problémů, i když i tam je většina toho balíku nepoužitelná a pokud začnou utahovat šrouby, tak se to jednoduše přestane vyplácet. U UCB se z toho stal taky v podstatě nepoužitelný program. Když to takhle půjde dál, nechám investice u Fio a zahraničních společností, k tomu pár debetek/kreditek jiných bank, a cestovní pojištění a případně salónky si holt budu muset platit, těch pár tisíc ročně mě nezabije.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 296, 297, 298, 299, 300, 301, 302 ... 355  Další stránka
Stránka 299 z 355 [ Příspěvků: 5316 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies