FinExpert.cz

Přihlásit se

Předchozí stránka  |  Další stránka

Prémiové účty u českých bank

Offline - Diskutér Profil 
13. 11. 2019 19:14 Odeslat příspěvek
V CSAS potvrdzujem aj mne spomínali tých 700Kč

Hypotečka (CSOB) ma na to mega vzorec, takže tam to bude drahsie
Poslední příspěvek

13. 11. 2019 19:34 Odeslat příspěvek
fc70 píše
Podívej se pořádně, jakou máš smlouvu, zákon omezoval poplatky za předčasné splacení v několika fázích, ale vždy se to vztahovalo až na nově uzavřené / refixované půjčky.

Mám hypotéku z 2018, kde už jsou poplatky omezené. Ve smlouvě mám:
"Úvěr nebo jeho část spolu s narostlým příslušenstvím nám můžete kdykoliv po dobu trvání úvěru zcela nebo zčásti předčasně splatit, a to formou mimořádné splátky, kterou nám alespoň 7 pracovních dnů předem oznámíte. Spolu s mimořádnou splátkou nám zaplatíte částku odpovídající náhradě účelně vynaložených nákladů, které nám vzniknou v přímé souvislosti s předčasným splacením, jejíž výši Vám předem sdělíme."

A tedy dle rozhodnutí ČNB z března 2019, jestli dobře chápu, za ty účelně vynaložené náklady nejdou počítat ušlé úroky do konce fixu.

13. 11. 2019 19:51 Odeslat příspěvek
Slusne banky umoznuji bezplatne splatit treba 20% rocne. Nektere banky i 100% bez jakehokoliv poplatku.

Pravda, tyto banky za vas neplati odhady nemovitosti.

13. 11. 2019 19:54 Odeslat příspěvek
Od konca roku 2016 uzavrete zmluvy musia k výročiu umožniť splatiť 25% pôvodnej sumy bez poplatku. Takže za 4 roky sa dá celá hypo splatiť zadarmo

-- 13. 11. 2019 18:56 --

https://www.cnb.cz/cs/cnb-news/tiskove- ... a-bydleni/

Offline - Návštěvník Profil 
13. 11. 2019 21:50 Odeslat příspěvek
Skutecne je to 25 % původní sumy? Není to náhodou ze zůstatku jistiny?

Offline - Kolemjdoucí Profil 
13. 11. 2019 22:41 Odeslat příspěvek
Je to z původní sumy.

14. 11. 2019 13:05 Odeslat příspěvek
Ma s tim nekdo zkusenosti? Jak se trefite presne do 25% a co kdyz zaplatite 26%?

A 25% z puvodni jistiny nebo s urokem a jen mimoradka anebo i vcetne radnych splatek?

Ktere banky nepozaduji zadne naklady - zda se ze CSOB pozaduje, i hypotecni banka pozaduje?

Offline - Kolemjdoucí Profil 
14. 11. 2019 13:32 Odeslat příspěvek
Pokud si nedokazete spocitat 25% z celkove vyse uveru, tak hold zaplatite nejake poplatky. Podminka je splatit v mesici pred vyrocim podepsani smlouvy a tech 25% maximum pro nulove poplatky.

"Za splacení úvěru nad tuto hranici nebo mimo tento termín už si banka může účtovat poplatky. I v takovém případě má však právo maximálně na úhradu účelně vynaložených nákladů, tedy prokazatelných, což bývají nejčastěji administrativní a finanční náklady. Tyto poplatky si každá banka řídí sama a je povinna je na požádání sdělit klientovi."

14. 11. 2019 14:11 Odeslat příspěvek
Protp jsem se ptal na konkretni priklad z praxe...

Pockat, takze 25% kazdorocne je bez poplatku uplne, anebo jsi myslel vyrocim fixaci?

14. 11. 2019 14:14 Odeslat příspěvek
Pro smlouvy od 12 2016 platí 25 % ročně zdarma, je to ze zákona.

14. 11. 2019 17:03 Odeslat příspěvek
HB to má taky kolem 1000 Kč když se odchází od nich, jinak díky splácení z čsob premium účtu je sleva 0,2 procenta - na úvěr od Hypotéční banky. z poštovky a asi csob plus konta nevím jestli ještě dávaj slevu 0,1 procenta jak měli dřív.
tech 25 procent je z výše úvěru, akorát nevím jestli to platí i na hypoúvěr od MPSS, že to jde až po 2 letech. zrovna jsem tam chtěl příští rok zaplatit 3/4 úvěru. a vono nejde ani 1/4 prej, neví někdo jestli se to vztahuje i na tydle úvěry od stav. spořitelen ? je to se zástavou.
jestli mi paní v bance nepodala mylný informace třeba.

15. 11. 2019 17:07 Odeslat příspěvek
tmx643 píše
audiobullys píše
RB tisícovku. Po 1 roce z 5. Jsem jim udělal papa.
Vycisleni druhej den v mejlu. Datum realizace mi dali do měsíce na den splátky hypo, odhadce byl taky rychlej. 0 400 tisíc mi vzrostla cena nemovitostí za rok.

Aha, koukám na to. ČS i v kalkulačce na svých stránkách uvádí 700 Kč. Tak to začínám vážně uvažovat. 2,18 u FIO nebo 2,09 u Creditas se mi líbí (a pokud získám nabídku od nich, mohlo by jít srazit i ČSOB premium).

Kde vidíš tu kalkulačku s informací o 700Kč poplatku za odstoupení od ČS hypo?
Zřizoval jsem hypo v době, kdy byly sazby vcelku vysoko, tak bych určitě teďka byl rád, pokud bych ji mohl refinancovat a zaplatit za to jen 700Kč poplatku :)

A taky, přijde vám reálné udělat to refinancování rovnou u ČS? Celkem rád bych si to tam nechal, ale rád bych si "aktualizoval" ratu.

15. 11. 2019 17:58 Odeslat příspěvek
To plati na uvery od 12/2016, pozor na to.
CNB urobila vyklad toho zakona a od vtedy si účtujú tých 700

Ak chceš ostať u nich, asi to pôjde, ale budeš musieť navýšiť. Prípadne ísť do inej banky a zas sa vrátiť.

Aké úroky vlastne teraz ponúkajú?

15. 11. 2019 18:11 Odeslat příspěvek
Prologer: Těžko říct, po mně v bankách většinou chtěli vidět konkurenční nabídku, v podstatě jen v ČOBce a u Wurstu (kde jsem tu hypo měl) mi stačilo důrazné trvání na tom, že jim nic neukážu, ať usoudí sami. U spořky bych tipoval, že nebudou moc ochotni. Na druhou stranu, pokud si necháš někde udělat lepší nabídku, mohlo by to vyjít i u spořky.

15. 11. 2019 19:00 Odeslat příspěvek
@drkarel: +1

Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 251, 252, 253, 254, 255, 256, 257 ... 280  Další stránka
Stránka 254 z 280 [ Příspěvků: 4188 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies