FinExpert.cz

Přihlásit se




Výběr hotovosti v eurech zdarma v ČR

Offline - Návštěvník Profil 
20. 3. 2024 06:47 Odeslat příspěvek
Jakým způsobem lze v ČR vybrat zdarma eura v hotovosti ze svého eurového účtu? Prosím poraďte banku a podmínky, za kterých to lze. Vím jen o bankomatu Euronet, ty jsou ale jen v Praze. Kamarádka má tuto možnost v ČS, ale má nějaký VIP účet.
Poslední příspěvek


Offline - Mírně pokročilý Profil 
20. 3. 2024 07:02 Odeslat příspěvek
Credidas - výběr EUR na pobočce za 10 Kč
https://www.mesec.cz/produkty/osobni-uc ... B6%5D=2834


Offline - Administrátor Profil 
20. 3. 2024 07:06 Odeslat příspěvek
Na Euronet pozor, přes DCC přepočte do CZK "vysokohorskou" přiřážkou 16,7 %!

Ano, u ČS jde o Erste Premier, Tam je výběr hotovosti v cizí měně do ekvivvalentu 100 000 Kč na přepážce zdarma. Mám, ale eurový účet tam nepoužívám. Je tam potřeba plnit složité podmínky, takže to pro tebe asi nebude.

Já na toto používám Creditas, výběr do ekvivalentu 500 000 Kč je za rozumných 10 korun. Takže z tvého eurového účtu si přepošli do Creditas (až si tam založíš účet) a tam si to na přepážce vyber za tu desetikorunu.

Kdybys to měl blízko na Slovensko, tak je zajímavá vlastnost "československé" FIO banky. Na slovenských pobočkách můžeš i jako majitel účtu založeného v ČR vybírat eura bez poplatku.

Pozor na "vějičku" "výběr z bankomatu v zahraničí zdarma". Celým světem se pomalu šíří "mor" účtování vlastního poplatku bankomatu, obvykle ve výši kolem 6 USD, pokud vybíráš zahraniční kartou.


Offline - Návštěvník Profil 
20. 3. 2024 07:20 Odeslat příspěvek
Děkuji za info, eurový účet u Creditas mám, takže to je rozumná cesta :-)


Offline - VIP uživatel Profil 
20. 3. 2024 11:54 Odeslat příspěvek
PatrikChrz píše
Na Euronet pozor, přes DCC přepočte do CZK "vysokohorskou" přiřážkou 16,7 %!
Pozor na "vějičku" "výběr z bankomatu v zahraničí zdarma". Celým světem se pomalu šíří "mor" účtování vlastního poplatku bankomatu, obvykle ve výši kolem 6 USD, pokud vybíráš zahraniční kartou.

Je to mor. Minulý týden na SK mi Slovenská sporitelna účtovala 2,50 € za "výběr z karty vydané mimo eurozónu". Zcela ignorovala, že karta je k EUR účtu, ignorovala i Revolut. Ale fungovala mBank a Curve, sranda. Ale karta byla až dole v batohu. (To už pak byl test po příjezdu na místo.)

Protože jsem měl asi 5 minut do odjezdu busu, vzal jsem první kartu po ruce (Fio) a měl jsem 10 € za krásných 323,07 Kč :mrgreen: (Alternativou bylo jít 80 km pěšky, bo na platit kartou ve slovenských meziměstkých busech je dost sci-fi.)

V sobotu se tam vracím a vyzkouším si už všetky karty 8-)


Offline - Diskutér Profil 
20. 3. 2024 12:07 Odeslat příspěvek
Další možností jsou směnárny...

Opravdu v ČR neexistuje bankomat, kdy si lze vybrat EURa z vlastního eurového účtu bez poplatku nebo za nějaký mini poplatek (pár centů) ?? Jak je to možné ? :shock: :shock:


Offline - Diskutér Profil 
20. 3. 2024 12:11 Odeslat příspěvek
Neexistuje, prý něco bývalo na letišti. Ještě lze jednou za měsíc bez poplatku vybrat na pokladně u RB.


Offline - Nadšenec Profil 
20. 3. 2024 12:23 Odeslat příspěvek
on bankomat nemá šanci poznat, že je karta k EUR účtu...

A to pak může být celkem "velmi" zajímavé (tj. nákladné), kdy máš např. v CZ vydanou kartu k eur účtu a bankomat v eurozóně ti nabídne konverzi do korun (protože karta je přeci vydaná v CZ) a pokud by to člověk zvolil, následuje zlodějská konverze do czk a pak ještě jedna konverze v bance zpět do eur. A to je pak teprve poplateček :-)


Offline - Administrátor Profil 
20. 3. 2024 12:31 Odeslat příspěvek
DrumSession píše
Další možností jsou směnárny...

Opravdu v ČR neexistuje bankomat, kdy si lze vybrat EURa z vlastního eurového účtu bez poplatku nebo za nějaký mini poplatek (pár centů) ?? Jak je to možné ? :shock: :shock:

Pokud si pamatuji, ten eurový bankomat byl Travelex nebo nějakých jiných vydřiduchů. Euronet v bledě modrém.

-- 20. 3. 2024 12:32 --

...a za chvíli bez poplatku nevybereme ani v té eurozemi.

-- 20. 3. 2024 13:17 --

dalich píše

Protože jsem měl asi 5 minut do odjezdu busu, vzal jsem první kartu po ruce (Fio) a měl jsem 10 € za krásných 323,07 Kč :mrgreen: (Alternativou bylo jít 80 km pěšky, bo na platit kartou ve slovenských meziměstkých busech je dost sci-fi.)

V sobotu se tam vracím a vyzkouším si už všetky karty 8-)

Na Slovensku nefunguje žádný PID/IREDO/AMSBUS,... kde by bylo možné lístek koupit přes Internet? je fakt, že některé věci mě dostávají. Když se třeba dočítám o problémech s vydáním pasu, kdy je to prý na celý den stát ve frontě v Bratislavě, tak si říkám, že alespoň něco u nás funguje. Ráno cestou do práce se stavím na obecním úřadu (přesněji "městské části Praha 4") během max. 10 minut přijdu na řadu, vyfotí mě a za 2 týdny (standardní lhůta měsíc, ale bývá dříve) si jdu pro hotový pas kdy opět čekám max 10 minut. A navíc můžeme mít těch pasů kolik chceme, já už se dostal na tři :D. V každém mám razíka zemí, které nějak nemusí ty jiné země z jiných pasů :D


Offline - Mírně pokročilý Profil 
20. 3. 2024 14:22 Odeslat příspěvek
jenda_s píše
on bankomat nemá šanci poznat, že je karta k EUR účtu...

A to pak může být celkem "velmi" zajímavé (tj. nákladné), kdy máš např. v CZ vydanou kartu k eur účtu a bankomat v eurozóně ti nabídne konverzi do korun (protože karta je přeci vydaná v CZ) a pokud by to člověk zvolil, následuje zlodějská konverze do czk a pak ještě jedna konverze v bance zpět do eur. A to je pak teprve poplateček :-)

Letos jsem na Slovensku ještě nebyl, ale v minulých letech jsem bez problému vybíral z bankomatů bez DCC a bez příplatků kartami k Euro účtu - CREDITAS i MONETA. A dokonce i z bankomatu Euronet :D .

P.S. Takže to asi ty bankomaty poznají ...


Offline - Administrátor Profil 
20. 3. 2024 14:37 Odeslat příspěvek
Spíš se situace plíživě zhoršuje. Pozoruji to z roku na rok v zemích, kam pravidelně jezdím, každý rok přibývají jednotlivé bankomaty nebo celé sítě, které chtějí poplatek a/nebo "nabízejí" DCC.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
20. 3. 2024 14:44 Odeslat příspěvek
Pokud to jde, tak se snažím vybírat osvědčené bankomaty, např. Polsko - Bank Spółdzielczy, Turecko - Halkbank ...


Offline - Nadšenec Profil 
20. 3. 2024 15:36 Odeslat příspěvek
jisy píše
jenda_s píše
on bankomat nemá šanci poznat, že je karta k EUR účtu...

A to pak může být celkem "velmi" zajímavé (tj. nákladné), kdy máš např. v CZ vydanou kartu k eur účtu a bankomat v eurozóně ti nabídne konverzi do korun (protože karta je přeci vydaná v CZ) a pokud by to člověk zvolil, následuje zlodějská konverze do czk a pak ještě jedna konverze v bance zpět do eur. A to je pak teprve poplateček :-)

Letos jsem na Slovensku ještě nebyl, ale v minulých letech jsem bez problému vybíral z bankomatů bez DCC a bez příplatků kartami k Euro účtu - CREDITAS i MONETA. A dokonce i z bankomatu Euronet :D .

P.S. Takže to asi ty bankomaty poznají ...


To, že ti bankomat nenabídne DCC neznamená, že poznal, že karta je k euro účtu... Pokud ti bankomat nenabídne DCC, tak ti ho nenabídne jak ke kartě vydané k eur účtu, tak vydané k czk účtu, tak třeba vydané k usd účtu... Bankomat nemá jak poznat, v jaké měně je účet, ke kterému je karta vydána. Bankomat podle binf pozná, v jaké zemi je karta vydaná


Offline - VIP uživatel Profil 
20. 3. 2024 16:14 Odeslat příspěvek
PatrikChrz píše
Na Slovensku nefunguje žádný PID/IREDO/AMSBUS,... kde by bylo možné lístek koupit přes Internet?

V regionech jsou v meziměstské dopravě 100 let za opicemi. Zlatá ČR. A bankomaty hlavně kontaktní. Hodinky při placení také stávkovaly. Ale v Lidlu fugovalo vše na jendičku. Jo, abych upřesnil: Košický kraj :mrgreen:


Offline - Mírně pokročilý Profil 
20. 3. 2024 20:19 Odeslat příspěvek
PatrikChrz píše
Na Slovensku nefunguje žádný PID/IREDO/AMSBUS,... kde by bylo možné lístek koupit přes Internet? :D

Na Slovensku má na autobusové odbavovací systémy monopol Transdata, což je dceřinka SADek a podle toho to vypadá. Jako jednou z inovací se chlubí "virtuální dopravní kartou" což je jejich proprietární systém, jen se dá přidat do Google Pay. Ale nejenže si tam před jízdou musíte dobíjet kredit (v roce 2024, fakt), ale jako světový unikát je dražší než její fyzická sestra (u fyzické karty se platí jen poplatek za vydání, u virtuální karty stejný poplatek za vydání a roční poplatek za používání).

Ale pokud si objednavatel dupne, závan 21. století dostane. Třeba v Žilinském kraji si koupíte jízdenku platební kartou už několik let.
dalich píše
A bankomaty hlavně kontaktní.

Nejlepší jsou banky, které mají bezkontaktní bankomaty, ale u některých (náhodně) je bezkontaktní funkce deaktivována (pozdravuji třeba ČSOB). Najdou se obhájci, kteří tvrdí, že NFC výběry jsou vlastně zbytečné, protože si "vyberou peníze mobilem" - čti pomocí kódu jako polský BLIK, ale nabízí to jen tři banky a ještě každá z nich jen pro své klienty.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 15 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies