FinExpert.cz

Přihlásit se

Nekonečná historie transakcí v IB - které banky?

Offline - Diskutér Profil 
27. 3. 2015 14:11 Odeslat příspěvek
Ve vedlejších vláknech jsem se dozvěděl, že KB a ČS neumí v internetbankingu uchovávat nekonečnou historii transakcí. Vím, že nekonečnou historii umí Fio.

Věděli byste o jiných bankách, které transakce po roce nemažou?
Poslední příspěvek

27. 3. 2015 14:23 Odeslat příspěvek
Já sem míval přes 10 let v eKontu, teď v Equa a Air nejsem tak dlouho abych mohl říct, jestli je to neomezeně nebo třeba jen 3 roky.

Offline - Inventář Profil 
27. 3. 2015 14:48 Odeslat příspěvek
V Air Bank asi nikdo není tak dlouho... :-)

Konkrétně přesně všechny nevím, ale neomezenou historii by měla umět i mBaňka.

A z těch, které to určitě neumí, tak ČSOB (maže i výpisy z IB po nějaké době, snad jsou tam jen cca. 1,5 roku zpět).

Jinak nevím jak je na tom UCB, nejdéle mám u nich kreditku (od dubna 2012) a zatím vidím historii celou (včerně výpisů), u účtů (Multi konto od června 2013) taky...

27. 3. 2015 14:54 Odeslat příspěvek
Tak u RB je vidím od 11/2009 - u RB jsem mnohem déle, je možné, že je vidím od eKonta

Offline - Mírně pokročilý Profil 
27. 3. 2015 15:06 Odeslat příspěvek
V Airbank mám účet od počátku a historii vidím kompletní, tedy do listopadu 2011. V mBank jsem se nedostal před 1.1.2012. V Zuno vidím vše od založení, což je od prosince 2011.

27. 3. 2015 15:09 Odeslat příspěvek
V GE Money vidím transakce od 27.02.2013, tedy jen 2 roky.

Ty banky jsou neuvěřitelně nezodpovědné vůči svým klientům, divím se, že se toho tématu ještě nikdo nechytil, vždyť je to ohromná konkurenční výhoda pro Air/Fio/Zuno (pokud opravdu umí neomezenou historii).

27. 3. 2015 15:48 Odeslat příspěvek
Tak ještě doplňuji k té mBank, také umí neomezenou historii, ale jen když přepnu zobrazení na tu historii v designu původního IB, pak se dostanu i na začátek roku 2010, kdy jsem účet zakládal.

27. 3. 2015 16:16 Odeslat příspěvek
Neomezenou historii má i ING konto a Wüstenrot.

27. 3. 2015 18:22 Odeslat příspěvek
chrudimi píše
Tak ještě doplňuji k té mBank, také umí neomezenou historii, ale jen když přepnu zobrazení na tu historii v designu původního IB, pak se dostanu i na začátek roku 2010, kdy jsem účet zakládal.

A jak přepneš zobrazení na původní design?

27. 3. 2015 18:27 Odeslat příspěvek
Nekomu jeste funguje stare IB mBank?

27. 3. 2015 19:10 Odeslat příspěvek
pepisis píše
chrudimi píše

A jak přepneš zobrazení na původní design?

Sorry, špatně jsem se vyjádřil, není to stejný design, ale stejný filtr jako ve starém IB, rozdíl je předpokládám v tom, že to původní nepodporuje kategorie, ale zase umí zobrazit celou historii.

28. 3. 2015 18:09 Odeslat příspěvek
mBank umi zobrazit i exportovat historii transakci bez omezeni, tedy od pocatku uctu (v roce 2007).
V novem IB se standardne zobrazuje nova podoba historie transakci, jenz je omezena jen 2 roky zpet (od roku 2012), ale pomoci tlacitka "Zmenit zobrazeni" (vpravo nahore) se lze prepnout do puvodni historie, jez ma shodnou podobu a funkcnost, jako to bylo v puvodnim IB. Tato puvodni historie je uz neomezena a navic i s moznosti exportu do ABO,CSV,HTML,PDF.

-- 28. 3. 2015 17:11 --

Citibank (IB ke kreditkam Citi) ma take omezenou historii transakci, myslim ze je to jen 3 mesice zpetne.

Je to velmi otravne, myslet na to, ze nejpozdeji do 3 mesicu si musim vyexportovat historii do CSV a postupne tyto vyexportovane CSV soubory rucne spojovat, abych mel souvislou uplnou historii neustale k dispozici.

Naposledy upravil Zedna1 dne 29. 3. 2015 17:39, celkově upraveno 1

29. 3. 2015 10:26 Odeslat příspěvek
Tak tento výsledek je ještě smutnější, než jsem si představoval. Chtělo by na banky trochu zatlačit, toto přece není možné, aby po 3 měsících nebo 12 měsících mazaly transakce a výpisy. Vždyť stejně musí všechna data mít někde uložená kvůli AML zákonům (dokonce 10 let po zrušení účtu), nechápu, proč tedy data schovávají, jaké zatížení pro jejich servery by asi tak představovalo, kdyby si někdo občas zobrazil transakci pět let starou...

29. 3. 2015 10:28 Odeslat příspěvek
Tak oni ti ta stara data poskytnou, za poplatecek. :mrgreen:

Naposledy upravil malejjara dne 29. 3. 2015 15:53, celkově upraveno 1

Offline - Návštěvník Profil 
29. 3. 2015 14:21 Odeslat příspěvek
Astrapa: to ze to neumeji v IB nic neznamena - na pozadani (a za pekny poplatek) ti to vytahnou z archivu. Vsechno se skladuje minimalne deset let kvuli sporum...
Btw - delam v oboru a pokud chces mit online k dispozici v rozumnem case treba desetiletou historii, tak drzis detaily pro cca 1mld transakci a to opravdu neni levne, zvlast kdyz pozaduje nejaky vykon i pro nestadardni klienty.

29. 3. 2015 16:57 Odeslat příspěvek
No, dobrá, a Fio pro svých 400 000 klientů to řeší jak? Chápu, že KB nebo ČS má 5 milionů klientů, ale snad má i násobně vyšší příjmy, aby to dokázaly ošetřit.
Proč Barclays nebo Lloyds TSB s desítkami milionů klientů umí nekonečnou historii a české banky neumí?

29. 3. 2015 22:49 Odeslat příspěvek
Mnojo prostě se to nevyplatí. Poměr nákladů na vybudování takového sytému není úměrný přínosu (zisku), který to má. Pokud si tu historii můžeš vyžádat ad-hoc, tak je opravdu malý.
Fio měla luxus že stavěla celou banku znova, tohle je pro velké banky jen obtížně představitelné. Uvidíme jak se jim podaří to udržet až se objem transakcí/klientů znásobí.
¨
U Barclays/LLoyds mají jednu mutaci bankovnictví pro všechny a v té drží kompletní transakční historii online od počátku věků? To řešení by mohlo být zajímavé..

29. 3. 2015 23:08 Odeslat příspěvek
mBank,FIO,Equa maji neomezenou historii a pritom jsou nizkonakladove/bezpoplatkove.
mBank uz ma > 534 000 klientu a je zde vic nez 7 let, takze technicky problem to neni a jiste ani financni zatez navic, protoze mBank jako nizkonakladova banka setri kde se da, ale neomezenou historii ma stale.

30. 3. 2015 03:59 Odeslat příspěvek
astrapa píše
No, dobrá, a Fio pro svých 400 000 klientů to řeší jak? Chápu, že KB nebo ČS má 5 milionů klientů, ale snad má i násobně vyšší příjmy, aby to dokázaly ošetřit.
Proč Barclays nebo Lloyds TSB s desítkami milionů klientů umí nekonečnou historii a české banky neumí?

No jo, jenže ona to ta Spořka dovede. Ale za "kilčo" za stránku, alespoň to tak bylo. Již několik let nejsem jejich otrokem. Když klient potřebuje výpisem doložit třeba nějakou nesrovnalost, která třeba ani nemusí být nesrovnalost, pro finančák, tak to je pro banku vejvar. Popsaný list papíru hodnoty haléřů poskytnout za stokoruny. No neberte to, že?

30. 3. 2015 10:19 Odeslat příspěvek
JJ, tohle je taky neštěstí. Dneska už skoro žádná banka neposílá "originální" výpisy poštou, ale jen v PDF do internetbankingu. Na mnoha úřadech ale stále vyžadují razítko... Jsme národ razítek a originálních listin.... Viz třeba cizinecká.

-- 30. 3. 2015 09:25 --

sx02: Stačilo by zobrazovat historii transakcí 15 let zpět, s ohledem na různé lhůty promlčení, uchovávání dokladů pro účetnictví apod. Určitě není nutná neomezená historie, byť samozřejmě je to velké plus pro banku - proto používám jako transakční banku Fio, i když mi svými službami nevyhovuje - vlastně kromě transakcí Fio pořád nic moc služby nenabízí.

Vždyť by banky mohly tuto službu i nepatrně zpoplatnit, zobrazovat statistiky, analýzy příjmů a výdajů, pěkné "manažerské" grafy, peněžní toky za 30 let aktivního života člověka. O něco takového se pokouší GE Money, ale doba transakcí je bohužel také omezena jen 2 roky.

Naposledy upravil astrapa dne 30. 3. 2015 11:15, celkově upraveno 1

30. 3. 2015 10:59 Odeslat příspěvek
Asi tak, nyní se každá druhá banka předhání, která bude mít barevnější IB, spoustu grafů, již legendárních "kolotočů" a cetek - a hlavně, aby tyhle k něčemu byly to je třeba sledovat na nějakém smysluplnějším období než pár měsíců - on by nějaký grafický výstup pak měl pro člověka nějakou váhu s tím, že by viděl, jak mu třeba v čase (aspoň těch 5-10 let) rostly např. příjmy ze zaměstnání, jeho výdaje (a něco více vypovídajícího než jen, že vloni utratil za benzín x desítek tisíc, třeba jak se mu změnila struktura výdajů po narození potomka), kolik odváděl do investic a jak se výsledně zhodnotily, o kolik umořil hypotéku, atd... Tohle by mohl být ten nevyužitý potenciál, ne nějaký graf ve flashi jaká je aktuální úroková sazba na spořáku (Air Bank).

30. 3. 2015 11:49 Odeslat příspěvek
astrapa píše
JJ, tohle je taky neštěstí. Dneska už skoro žádná banka neposílá "originální" výpisy poštou, ale jen v PDF do internetbankingu. Na mnoha úřadech ale stále vyžadují razítko... Jsme národ razítek a originálních listin.... Viz třeba cizinecká.

A jak si myslíš, že to dělají v té bance? Vygenerují se PDFka a následně je mašina vytiskne a nacpe do obálek. Když si výpis necháš barevně vytisknout v kopírovacím centru, tak nikdo nepozná rozdíl. Kdy si na "originálním" výpise viděl skutečné razítko?

-- 30. 3. 2015 10:56 --

Ono vůbec všude je něco, Air nemá export v nějaké strojově zpracovatelné formě, Equa zas neumí posílat výpisy mailem. Neomezená historie v IB je sice pěkná, ale co když změním banku? Pokud banka zasílá výpisy mailem, tak mi prostě padají do příslušného folderu, mám je tam natrvalo archivované i po tom, co sem z banky odešel.

30. 3. 2015 16:13 Odeslat příspěvek
Ideální byla předinternetová doba, kdy banky posílaly výpisy klidně po každém pohybu, nebo týdně, měsíčně, čtvrtletně. Mám doma několik krabic s archivem účtů od poloviny 90. let. Ne, že by to k něčemu bylo, většina závazků už by byla promlčená, ale člověk nikdy neví, kdy na něj někdo po dlouhé době vyrukuje, že nezaplatil a s novým občanským zákoníkem je možné promlčecí dobu prodloužit na 15 let, u náhrady škody je 10 let a podobně.

Určitě je rozdíl mezi výpisem vytisklým z PDF na barevné tiskárně a papírovým výpisem od banky, je to jiný papír, jiný typ tisku, já teda myslím, že rozdíl je poznat.

Ale samozřejmě nevolám po tom, aby banky posílaly papírové výpisy, jen doba zobrazování transakcí v IB by měla být aspoň těch 15 let, to mi přijde jako rozumný kompromis mezi nákladovostí a smysluplností podobného počinu.

30. 3. 2015 16:29 Odeslat příspěvek
Některé banky teda ani nemají stejný výstup z PDF exportu jako tištěný výpis, u ČSOB (včetně Era) jsou ty výpisy úplně odlišné, elektronické nemají ani záhlaví s adresou přijemce.

Na druhé straně rozumná instituce akceptuje normálně vytištěný výpis, nevidím důvod se opičit ještě s barevnou tiskárnou, ale je fakt, že jednou jsem dokládal výstup z historie transakcí stavební spořitelny a potřeboval jsem tam razítko, tak jsem si ho šel vyžádat na pobočku (šlo o SSČS, tak jsem měl štěstí, že spořka je na každém rohu - ale potřebovat to samé třeba od Wurstu, tak nevím nevím, asi bych to nedoložil vůbec).

30. 3. 2015 16:44 Odeslat příspěvek
Razítko chce třeba právě cizinecká. Větší banky to mají dokonce v ceníku, poplateček 500 Kč za vytištění potvrzení o zůstatku na účtu s razítkem a podpisem bankéře.

30. 3. 2015 16:53 Odeslat příspěvek
Nechat si posílat výpisy poštou snad drtivá většina bank umí i dneska, takže jestli ti přijdou ideální krabice papíru, tak tu možnost máš stále, akorát za to něco zaplatíš.

Každopádně pokud jde o průkaznost, tak k čemu ti je historie v IB, print screen z IB má průkaznost nulovou.

Rozdíl mezi kvalitou papíru a technologií tisku, to už je úlet, kdo a na základě čeho bude určovat, že toto je OK a toto už není?

A pokud je někdo prudič, tak půjdeš na pobočku pro razítko tak jako tak.

29. 4. 2019 08:02 Odeslat příspěvek
A hele - aktuální přehled! Trochu se to za poslední roky zlepšilo, ale někde je to pořád dost ostuda. https://www.penize.cz/internetbanking/4 ... fulltextem

29. 4. 2019 11:54 Odeslat příspěvek
zajmave, mno ne kazdej je tak radnej aby toto mel a po me kdyby neco chteli 8let zpet tak mam smulu.... dozivotni exekuce, napsani zde do fora a jizda asi mimo EU :D :D

30. 4. 2019 08:39 Odeslat příspěvek
Pan Jan píše
A hele - aktuální přehled! Trochu se to za poslední roky zlepšilo, ale někde je to pořád dost ostuda. https://www.penize.cz/internetbanking/4 ... fulltextem

Ten přístup paní Jany je přímo učebnicovou ukázkou :) Bohužel takových lidí je pořád ještě dost.

4. 10. 2020 20:49 Odeslat příspěvek
Jak je to teď Georgem od ČS? V tom článku na penize.cz tvrdili, že to umí od roku 2016. Teď mi někdo říkal, že tam vidí až rok 2017. Jak kdyby to pořád stejně "ukrajovali" na cca 3 roky, navzdory tomu, co je v tom článku. Může se někdo z místních (pokud má tak dlouho účet u ČS) podívat?

4. 10. 2020 20:56 Odeslat příspěvek
viewtopic.php?p=12670106#p12670106

11. 10. 2020 08:35 Odeslat příspěvek
Platí pořád, že mBank, má stále neomezenou historii transakcí v IB?
Co mobilní aplikace?

Offline - Administrátor Profil 
11. 10. 2020 10:45 Odeslat příspěvek
Už to neplatí. Historie u mBank je od 1. 1. 2012 jak v IB tak v MB.

11. 10. 2020 13:17 Odeslat příspěvek
@Rop
Nemas pravdu.
mBank ma neomezenou historii transakci, jen je v novem IB skryta.
Podivej se na muj prispevek v tomto vlakne z 28.3.2015 (na prvni strance), kde to podrobne vysvetluji.

Offline - Administrátor Profil 
11. 10. 2020 13:38 Odeslat příspěvek
Jo, koukám, že když se změní zobrazení, tak se to nastaví i před 1. 1. 2012.

Přílohy

mbank.jpg
mbank.jpg
[ 30.06 | Zobrazeno 27 krát ]

6. 4. 2021 08:43 Odeslat příspěvek
Nové porovnání transakční historie. Jak starou platbu lze najít v internetovém bankovnictví? Nejlepší: Fio, Air bank, mBank, Rajfka, Equa, Creditas a Trinity (u těch posledních dvou si pořádně řekneme až po pár letech :) Nejhorší: Komerčka, Moneta (překvapivě), Unicredit, Hellobank, Sberbank. Podrobnosti: https://www.penize.cz/osobni-ucty/42213 ... anky-pusti

6. 5. 2021 00:33 Odeslat příspěvek
Zajímavý náhled do historie, každá banka to má jinak a ne všechny neomezeně...
mBank nelze uvažovat jako neomezený náhled vzhledem k nutnosti extrémně nadměrnému počtu klikání na položky
https://www.penize.cz/osobni-ucty/42213 ... anky-pusti

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 37 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies