FinExpert.cz

Přihlásit se

Předchozí stránka  |  Další stránka

Česká pošta s.p.

Offline - Administrátor Profil 
3. 4. 2023 07:54 Odeslat příspěvek
Ukázka Pardubic. Velká sídliště Dukla, Dubina a Drážka zůstanou bez pošty. Čekal jsem zrušení pošty v Rosicích (Pardubice 17) a v Pardubičkách (Pardubice 7), ale nečekal jsem, že zruší obě pošty na Dukle (Pardubice 4 a Pardubice 5) a že zruší poštu na Dubině i na Drážce (Pardubice 3 a Pardubice 12). Kromě pošt na mapce zůstává ještě pošta v Globusu (Pardubice 19), která je na severu Pardubic a která je otevřená i o víkendu. Rušená je pošta v Dražkovicích (Pardubice 23), která je úplně na jihu. Ze 13 pošt se jich ruší 7.
Příloha
pošty.jpg
pošty.jpg
[ 295.25 | Zobrazeno 50 krát ]

Poslední příspěvek

Offline - Inventář Profil 
3. 4. 2023 08:06 Odeslat příspěvek
V HK je to podobný. Dělá to na mě dojem, že ruší spíš ty větší, dražší a narvaný pobočky. Ty malý levný na okraji nejsou taková zátěž, ty nechají. Ale za mě v podstatě spokojenost.

Offline - osobne Profil 
3. 4. 2023 08:09 Odeslat příspěvek
U nás zrušili jednu pobočku ze dvou, ve vedlejším městě dvě ze tří.

Ale jinde služby rozšiřují, např. já dnes očekávám zásilku z aukra přes Balíkovnu do Alzaboxu. Takže Česká pošta se musí podílet i na provozu Alzaboxů? Mimochodem, jak se to v Alzaboxu vyzvedává? Musím installovat nějakou appku do mobilu, jako to je u Zásilkovny kvůli Z-boxům?

Naposledy upravil octr dne 3. 4. 2023 08:13, celkově upraveno 1

Offline - Inventář Profil 
3. 4. 2023 08:11 Odeslat příspěvek
Vyzvedávání zásilek z Alzaboxů je pomocí hesla, které obdržíš e-mailem/SMS, žádná aplikace k tomu není potřeba.

Offline - osobne Profil 
3. 4. 2023 08:13 Odeslat příspěvek
Dík. To jsem rád.

Offline - Diskutér Profil 
3. 4. 2023 08:42 Odeslat příspěvek
Na jižáku ruší 419, ona sice byla tragická vždycky, ale obsluhuje možná 30tis. lidí, návrat před 80tky.

3. 4. 2023 08:50 Odeslat příspěvek
xls píše
V HK je to podobný. Dělá to na mě dojem, že ruší spíš ty větší, dražší a narvaný pobočky. Ty malý levný na okraji nejsou taková zátěž, ty nechají. Ale za mě v podstatě spokojenost.

Zrušit poštu na Benešce, na Štefánikově a na Pod Strání je taky hezkej majstrštyk. Alespoň tu na Benešce mohli nechat. Že se ruší Kukleny, Věkoše, Plotiště a Lipky, bych pochopil, ale na nějvětším sídlišti v HK nezůstane nic.

Offline - Nadšenec Profil 
3. 4. 2023 08:58 Odeslat příspěvek
Nevím, jestli zohledňují cokoliv jiného než vzdálenost. Dřív musela být pošta do 2 km docházkové vzdálenosti, nyní to bude do 3 km. Například Praha 3 s 80 tisíci obyvateli bude mít jen 1 poštu.

Offline - VIP uživatel Profil 
3. 4. 2023 17:13 Odeslat příspěvek
Tady je obsahlejsi clanek, vcetne zaznamu tiskove konference + nastineny dalsi upravy planovane optimalizace pobocek:
https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/35 ... eske-posty

3. 4. 2023 17:39 Odeslat příspěvek
Tak je jasný, že pokud se snížily nároky na poskytování univerzální služby, tak stát taky bude chtít za to platit méně, takže Pošta to zredukovat prostě musí, ty spory mezi tím co Pošta vyčíslila a stát zaplatil jen zlomek už tu byly a taky je to asi z velké části příčina té ztráty. Ovšem z ohlasů to vypadá, že pobočky ke zrušení byly vybrány dost hloupě někde na ředitelství bez místní znalosti a znalosti vytíženosti a možnosti navýšení kapacity. Jestli někde ze tří, čtyř zůstala jen jedna malá pobočka v bariérové budově co už teď nestíhá, tak je to vážně na hlavu.

Pokud s tím obce mají problém, mají možnost v budově obecního úřadu zřídit Pošta Partner.

Já mám tedy kliku, nejen že se neruší pobočky které používám, ale ani se neruší žádná blízká, takže nehrozí zahlcení mojí pošty novými klienty.

Offline - Mírně pokročilý Profil 
3. 4. 2023 17:49 Odeslat příspěvek
Úplně tedy do té problematiky nevidím, ale vsadil bych se, že je to důsledek konkurence od Zásilkoven a jiných. Každý rád ušetří pár korun a zajde poslat balík do večerky na rohu, ale pak se to dlouhodobě projeví například takto.

3. 4. 2023 18:23 Odeslat příspěvek
Píšou, že mají pokles transakcí o 40% za 5 let, nerozpitvávají jakých, ale vzhledem k digitalizaci jim určitě hodně klesají i dopisy a poukázky, nejen balíky. Zrovna balíkovna bývá spolu se zásilkovnou ta nejlevnější možnost, jelikož mám poštu 250m od domu, tak je to pro mě jedno z nejbližších výdejních míst a občas to použiju, nakonec to záleží hlavně na tom jaké přepravce eshop používá. A výdej balíků má přednost před ostatním, takže to ani dlouho netrvá.

Offline - Přeborník Profil 
3. 4. 2023 18:31 Odeslat příspěvek
Nepřipadá mi rozumné si myslet, že na poště vůbec netuší, které produkty a pobočky mají nejvíc zákazníků.

Naopak by mě vůbec nepřekvapilo, kdyby si většina spotřebitelů myslela, že pobočky existují jen pro ně, a úplně pominula služby primárně pro firmy.

Není automaticky nutné, že na sídlišti musí být pobočka – svozy pro obchodní balík odtud asi nebudou, a spousta obyvatel možná radši půjde na pobočku někde v centru hned u MHD.

Ale taky si tu jen tak spekuluji bez dat, správnost toho rozhodnutí se může ukázat jen časem a případ od případu.

3. 4. 2023 19:34 Odeslat příspěvek
Pošta v centru Pardubic. Cca 1 km od MHD. Zaparkovat v ulici, která vede k poště prakticky nemožné (a tady drahé).
Pošta na Drážce (modernizovaná pošta s odbavovacím systémem) - velké parkoviště hned před poštou, MHD 200 metrů. Pro mě se prostě pošta vyřadila z nabídky.

Offline - Nadšenec Profil 
3. 4. 2023 22:53 Odeslat příspěvek
Pro balíky alternativa je, ale pro doporučená psaní, nebo jiné věci jako ověřování a Czechpointy fyzická alternativa není (samotné úřady ověřují taky, ale otevírací doby jsou zoufalé, soboty třeba žádné).

Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115 ... 117  Další stránka
Stránka 112 z 117 [ Příspěvků: 1754 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies