FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Česká pošta s.p.

Offline - Administrátor Profil 
21. 5. 2021 11:42 Odeslat příspěvek
Hamáček ještě žije? On ještě o něčem rozhoduje?
Poslední příspěvek


Offline - Trvalý BAN Profil 
21. 5. 2021 15:29 Odeslat příspěvek
Je ministr vnitra.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
27. 5. 2021 10:43 Odeslat příspěvek
Konec absurdity s dvojitým označováním pro prioritní doručení. https://www.penize.cz/doprava/426783-zm ... t-nemusite


Offline - VIP uživatel Profil 
3. 6. 2021 09:52 Odeslat příspěvek
KSČM chce z České pošty banku. Visí na tom hlasování o důvěře, hrozí Filip
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/kscm ... lip-156687

--> detaily o uvahach kdy a jakym zpusobem pripadne "transformovat" postu na statni banku


Offline - Inventář Profil 
3. 6. 2021 18:22 Odeslat příspěvek
To mají komanči smůlu. Když by si vzpomněli přesně před 4 roky, pak možná. Ale pošta už má z té doby (červen 2017) prodlouženou smlouvu na bankovní služby na pobočkách s vítěznou ČSOB, a to na dalších 10 let. Takže další šanci mají komanči v roce 2027, pokud do té doby jako strana nezaniknou :D
Detaily: https://www.ceskaposta.cz/-/ceska-posta ... ich-sluzeb


Offline - Nadšenec Profil 
3. 6. 2021 19:02 Odeslat příspěvek
Každá smlouva se dá vypovědět.
Spíš mě překvapuje, proč vymýšlejí zrovna poštu? Jedna státní banka už přece existuje, a to ČNB. Umí vést i běžný účet, dokonce i fyzickým osobám (třeba prezidentovi). Stačilo by drobně pozměnit legislativu, aby si účet v ČNB mohl otevřít kdokoli.


Offline - Trvalý BAN Profil 
3. 6. 2021 19:10 Odeslat příspěvek
Kdokoliv? Vždyť na to nemají dost zaměstnanců.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
18. 10. 2021 23:21 Odeslat příspěvek
Pro ty co si posilaji dobirky-uz vas sikanovaly urady? Po me chce aktualne vedet ceska banka, jaky typ zbozi posilam na dobirku. Platební karta je z jineho financniho ustavu (zeme i svetadilu) :-). Kdyz procitam ty vase objemy poslanych penez pres dobirku, tak asi nebudu prvni ani posledni, koho se ptaji...


Offline - Nadšenec Profil 
19. 10. 2021 02:35 Odeslat příspěvek
Myslím, že dotaz banky souvisí s jejich zákonnou povinností ohlašovat nestandardní transakce danou zákony proti praní špinavých peněz, boje proti drogám, terorismu apod. Není to šikana nebo něco osobního, jen dodržování předpisů.


Naposledy upravil nikko dne 19. 10. 2021 13:30, celkově upraveno 1


Offline - Administrátor Profil 
19. 10. 2021 07:20 Odeslat příspěvek
§ 6 odst. 1 AML zákona (můžete si vybrat i více písmenek):
(1) Podezřelým obchodem se pro účely tohoto zákona rozumí obchod uskutečněný za okolností vyvolávajících podezření ze snahy o legalizaci výnosů z trestné činnosti nebo podezření, že v obchodu užité prostředky jsou určeny k financování terorismu, nebo že obchod jinak souvisí nebo je spojen s financováním terorismu, anebo jiná skutečnost, která by mohla takovému podezření nasvědčovat, zejména pokud
a) klient provádí výběry nebo převody na jiné účty bezprostředně po hotovostních vkladech,
b) během jednoho dne nebo ve dnech bezprostředně následujících uskuteční klient nápadně více peněžních operací, než je pro jeho činnost obvyklé,
c) počet účtů zřizovaných klientem je ve zjevném nepoměru k předmětu jeho podnikatelské činnosti nebo jeho majetkovým poměrům,
d) klient provádí převody majetku, které zjevně nemají ekonomický důvod, anebo provádí složité nebo neobvykle objemné obchody,
e) prostředky, s nimiž klient nakládá, zjevně neodpovídají povaze nebo rozsahu jeho podnikatelské činnosti nebo jeho majetkovým poměrům,
f) účet je využíván v rozporu s účelem, pro který byl zřízen,
g) klient vykonává činnosti, které mohou napomáhat zastření jeho totožnosti nebo zastření totožnosti skutečného majitele,
h) klientem nebo skutečným majitelem je osoba ze státu, který nedostatečně nebo vůbec neuplatňuje opatření proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu,
i) povinná osoba má pochybnosti o pravdivosti získaných identifikačních údajů o klientovi, nebo
j) klient odmítá podrobit se kontrole nebo odmítá uvést identifikační údaje osoby, za kterou jedná.


Offline - Přeborník Profil 
16. 11. 2021 08:19 Odeslat příspěvek
Byl bych rad za nejake rady.

Asi jsem mel zatmeni mysle, kdyz jsem z ebayu objednal levne pouzdro na mobil kolem 5€. Samozrejme jsem to koupil z UK ebay, ale aplikace mne neupozornila, ze to neni z nemecka, ja vim, cena v librach mne mela nakoupnout, ale menu jsem nikdy nebral za smerodatnout, asi je to v nastavenich, ale obcas mi vyskakuje cena v CZK. :roll:

Koupeno a odeslano 14.11, vcera pred pulnoci mi prisel email z ebay, kde je vlozeny odkaz na stranky ceske posty k celnimu rizeni.
Jak jsem se dopatral, kdyz CP udela za mne celne rizeni, zaplatim 97Kc, be me soucinnosti 150Kc. A ted otazka, jak se tomu vsemu vyhnout. Z principu nemuzu(nechci) platit ceske poste vice, nez je hodnota vyrobku samotneho.
Dle invoice, jsem DPH 21% zaplatil jiz pri koupi, takze DPH by nemelo byt vymerene, clo taky ne, tak to beru jako buzeraci(ale budis)

Vim, ze je nutno jit pres ecep, https://cportal.celnisprava.cz/web/portal/ecep, mam i IOSS number z faktury(IM2760000742, dle info z netu, je asi stejne u vsech zasilek koupenych z UK eaby), ale nevim kolik mam casu, aby balicek nespadnul do automatickeho vyrizovani ceskou postou.
Dle sledovani zasilky, prepokladam, ze je balicek jiz v CR? Nevite, po jake dobe jde zasilka do automatickeho celniho odbaveni(a nauctovani 150kc poplatku)? Kolik se plati za "uskladneni" na ceske poste(asi celni sklad), kdyz to delam svepomovi pres ecep?
Příloha
cp.png
cp.png
[ 49.85 | Zobrazeno 42 krát ]



-- 16. 11. 2021 07:29 --

Co mne zarazi, na https://celnicka.cz/kdy-a-komu-platit
pisou, ze bych za celni rizeni ceskou postou platiti nemel?

Přílohy

celnirizeni.png
celnirizeni.png
[ 72.75 | Zobrazeno 40 krát ]




Offline - Mírně pokročilý Profil 
19. 11. 2021 00:22 Odeslat příspěvek
Udelej to pres eCep co nejdriv, protoze posta se te s nejvetsi pravdepodobnosti nezepta a rovnou to za tebe poda. Jakmile to udela, tak uz eCep nejde zadat.
Stalo se mi to take a po podani reklamace mi jen pristal novy listek do schranky uz bez dodatecneho DPH, ale porad s poplatkem 150Kc.
Za vec jsem zaplatil 50Kc, takze to necham nevyzvednute a budu reklamovat na AE.


Offline - Přeborník Profil 
19. 11. 2021 12:29 Odeslat příspěvek
Jj, udela jsem to pres ecep, akorat jsem zvedavy, jestli mi nauctuji DPH, protoze v tom formulari nebyla o DPH zadna zminka, zadaval jsem jenom cenu zbozi a dopravne, kopii faktury se neprikladala.


Offline - Návštěvník Profil 
1. 12. 2021 21:15 Odeslat příspěvek
(Byl) jsem spokojeným uživatelem Hello kreditky pro platby na poště. Poradíte mi jinou kreditku od ledna, ze které se mi něco vrátí? Díky.


Offline - Nadšenec Profil 
1. 12. 2021 21:27 Odeslat příspěvek
CSOB
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109 ... 119  Další stránka
Stránka 106 z 119 [ Příspěvků: 1772 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies