FinExpert.cz

Přihlásit se

Předchozí stránka  |  Další stránka

Česká pošta s.p.

Offline - Poslední varování Profil 
30. 9. 2015 20:07 Odeslat příspěvek
fremantle píše
Platebními kartami je možné platit většinu služeb,
Většinu služeb, to znamená, že ne všechny což dělá tuto službu polovičatou. Které služby to budou to už nám ale česká pošta bohužel neprozradila. Připadá mi to tak jako kdybych např. v Tescu si koupil chléb a rohlíky a chtěl bych za to zaplatit kartou a u pokladny by mi umožnili kartou zaplatit pouze za chléb a za rohlíky by požadovali hotovost. Česká pošta přišla po hodně dlouhé době s něčím hodně žádaným, ale vypadá, že to budou chtít omezovat aby to lidí příliš nepoužívali.

fremantle píše
Citace
Za platbu kartou nebudou lidé podle Elkána platit žádný zvláštní poplatek, veškeré náklady jdou za Českou poštou.
Je ale otázkou jestli to s časem nepoznáme na vyšších cenách za poštovní služby
Poslední příspěvek

Offline - Diskutér Profil 
30. 9. 2015 20:46 Odeslat příspěvek
Pošta zcela určitě i tyto náklady rozpustí do koncových cen...

K té většině služeb - dokážu si představit, že zhruba to bude kopírovat stav původních terminálů akceptujících platební aplikaci na kartách ČSOB/Era - ty taky nešlo obecně použít na všechny služby* (bohužel pošta je tak nabobtnalá, že nevím, jestli je lze jednoduše vyjmenovat a možná zlaté slitky, které reálně na některých poštách prodává nebude možno kartou uhradit, ale kdoví - typičtěji bych si lze představil úhradu poštovních poukázek na vklad hotovosti, což by asi byl opravdu poněkud nesmysl, ale věřím, že spousta spoludiskutujících otestuje poštovní terminály i způsobem, na které nebyly původně vůbec zamýšleny, až se potřebné nakonec nějak dozvíme)...

* zajímavé to bylo třeba už jen na přepážkách Czech Pointu, to jsem si nechával vyhotovovat autorizovanou konverzi několikastránkového dokumentu, což mě stálo několik stokorun, tak jsem se jal, že zaplatím aspoň Era kartou, jenže terminál byl jen na jedné z třech přepážek a na tak komplikovaný úkon jako platba kartou asi musí spotřebovat extrémní množství člověkohodin. Pokud bych věděl, že tím nakonec strávím navíc dalších 15 minut, rovnou bych se na to vykašlal a zaplatil to raději hotově.

Online - Administrátor Profil 
1. 10. 2015 16:02 Odeslat příspěvek
Tak jsem se stavil v Galerii Fénix. Poštovní poukázky prý platit nejdou, jen dopisy, balíky a SIPO. Ale dobírka prý již platit lze, tak uvažuji o využití poste restante :).

1. 10. 2015 16:14 Odeslat příspěvek
Tak to je logický, pokud mám peníze na účtě, tak prostě použiji službu platba na adresu svojí banky, tedy pokud to není poukázka na účet, tam dám prostě převod.

Offline - Návštěvník Profil 
1. 10. 2015 18:57 Odeslat příspěvek
PatrikChrz píše
Tak jsem se stavil v Galerii Fénix. Poštovní poukázky prý platit nejdou, jen dopisy, balíky a SIPO. Ale dobírka prý již platit lze, tak uvažuji o využití poste restante :).

Jako ze budes sam sobe posilat zasilky na dobirku s vysokou castkou, platit to kreditkou a takhle ziskavat vratky z kreditky? :hm

1. 10. 2015 19:37 Odeslat příspěvek
PatrikChrz píše
Tak jsem se stavil v Galerii Fénix. Poštovní poukázky prý platit nejdou, jen dopisy, balíky a SIPO. Ale dobírka prý již platit lze,
Tak to je v tomto případě dost hodně polovičatá služba a je otázkou jestli vůbec za těchto podmínek má smysl aby do toho pošta šla. Česká pošta poskytuje mnoho různých služeb a ne jen dopisy, balíky a SIPO a proto by to mělo být na všechno, jinak to nemá příliš velký význam a mnoho lidí bude z toho zklamaných. Docela by mne zajímalo jak je to jinam v zahraničí s placením kartami na poštách a jestli to mají také tak polovičaté. Nyní se asi bude česká pošta chlubit, že zavedla dlouho žádanou službu, ale to, že to mají hodně omezené už asi nebudou zmiňovat.

1. 10. 2015 20:25 Odeslat příspěvek
Saša jede píše
PatrikChrz píše

Jako ze budes sam sobe posilat zasilky na dobirku s vysokou castkou, platit to kreditkou a takhle ziskavat vratky z kreditky? :hm

Přesně. Navíc na poste restante na poštu, kde berou karty.

1. 10. 2015 20:43 Odeslat příspěvek
PatrikChrz:
Je to podle mne dost velká šaškárna a ztráta času, ale nic proti když ti to stoji za to kvůli těm vratkám z kreditky.

1. 10. 2015 21:01 Odeslat příspěvek
Jako nápad dobrý, ale podle mě se daj vratky z kreditek ochcat jednoduššíma způsobama a ta dobírka taky není zadarmo. I když je pravda, že tenhle způsob je neprůstřelnej.

1. 10. 2015 21:30 Odeslat příspěvek
Tisícikoruna v kapse za cestu na poštu a "poslání" balíčku? To nezabere v ideálním případě ani hodinu...

STSCHvojkoviceBrod píše
Jako nápad dobrý, ale podle mě se daj vratky z kreditek ochcat jednoduššíma způsobama

Jako třeba internetové transakce u Alzy? Jelikož jsou kreditky, které z internetových plateb nevrací nic (RB - a lze očekávat, že po převzetí klientského kmene Citibank je osekají i tam), tak tento způsob není vůbec nepohodlný... Kvůli úspoře času a "logistiky" bych ale asi volil raději to SIPO.

2. 10. 2015 07:04 Odeslat příspěvek
A není problém mít dobírku třeba za 50 000?

2. 10. 2015 07:48 Odeslat příspěvek
Obecně nikoliv, z bývalé firmy jsme posílali dobírky na podobné částky zcela běžně.

Teď jen řeším s "infolinkou" jestli je takto možné poslat i obyčejný dopis (je zde totiž rozpor mezi částkou dobírky a maximální hodnotou, která je u dopisu 500 Kč), nebo jestli bude nutné použit cenné psaní (nebo cenný balík, ale ten je zbytečně dražší)

2. 10. 2015 08:34 Odeslat příspěvek
vlazy píše
Docela by mne zajímalo jak je to jinam v zahraničí s placením kartami na poštách a jestli to mají také tak polovičaté.

Ve Francii na poštách jsem viděl cedulky, že platba kartou je možná až při útratě nad 10 EUR. Jestli je platba kartou omezena jen na některé služby netuším.

2. 10. 2015 08:40 Odeslat příspěvek
PatrikChrz:
Tomu příliš nerozumím. U obyčejného dopisu se přece hodnota neuvádí. Hodnota se uvádí pouze u doporučeného nebo cenného dopisu nebo u balíků. Navíc nevím jestli dobírku jde zaslat i jako obyčejný dopis. Pokud se nic nezměnilo a pokud se nepletu tak dobírková částka mohla být klidně vyšší než uvedená hodnota zásilky. Ta hodnota pouze znamená asi to do jaké výše pošta uhradí škodu v případě poškození nebo ztráty zásilky a na výši dobírky to asi nemá žádný vliv.

2. 10. 2015 09:04 Odeslat příspěvek
Já už to vidím na té poště:
"Dobrý den, potřebuju poslat dopis poste restante na dobírku 50 000 bez pojištění." :D :D

Takový dopisy asi bude kontrolovat policie, jestli v tom nejsou drogy nebo něco. :D

Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 102  Další stránka
Stránka 8 z 102 [ Příspěvků: 1519 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies